PDA

View Full Version : Хан Омуртаг



hipodilec
01-01-2011, 18:37
Още хан Омуртаг е казал - Човек умира и друг се ражда - и колелото на живота продължава.Няма нито Господ нито Аллах - Живей и предай нататък!

NomNomNom
01-01-2011, 18:47
Бил е егати пича.
Изкачва се в ранклистата ми .

gandalfepi4
01-01-2011, 19:42
и?

WaterLilly
01-01-2011, 20:07
Благодаря, че сподели!

JylAdIznAsilvaCh
01-01-2011, 22:37
и?

Човека си го каза още в първия пост. Според него това е желязна логика за несъществуването на Господ, и просто иска да ни сподели това нещо ^^ Оттам нататък дали е целял възникване на някаква дискусия, си остава загадка за нас ^^

01-01-2011, 23:06
Напълно вярно!Няма какво да противоречим!

mech0
01-01-2011, 23:09
АБСОЛЛЮТНА ЛЪЖА. Никъде не пише, че няма Бог. Ето какво пише:
Канасюбиги Омортаг, обитавайки в стария си дом, направи преславен дом на Дунава и по средата на двата всеславни дома, като измери (разстоянието), направи на средата могила. От самата среда на могилата до стария ми дворец има 20 000 разтега и до Дунава има 20 000 разтега. Самата могила е всеславна и след като измериха земята, направих този надпис. Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. А името на архонта е Омортаг, кана сюбиги. Нека Бог да го удостои да проживее сто години.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D 0%B8_%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81_%D0%BD%D 0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BD_%D0%9E%D0%BC%D1%83%D1%80%D 1%82%D0%B0%D0%B3

01-01-2011, 23:25
И?

mech0
01-01-2011, 23:37
Какво "и"? Какво не разбра от поста ми? Представих оригиналния документ, където ясно се вижда, че Хан Омуртаг не изрича такива неща за Бог или Аллах.

01-01-2011, 23:40
Не може да си напълно сигурен...

mech0
01-01-2011, 23:47
Защо? Да не би да не е написано именно това, което представих или сега ще заявиш, че колоната е фалшива. Недей да се излагаш, поне в една тема вложи малко мисъл.

01-02-2011, 01:48
Човек никога не може да си 100% сигурен...За нищо...

ZipFail
01-02-2011, 10:47
Освен за това, че рептилите управляват света... :(

gandalfepi4
01-02-2011, 11:01
Освен за това, че рептилите управляват света... Sad




OWNED

RoSKo0o0
01-02-2011, 11:23
Пълна глупост. Първо исляма възниква 7 век и България е нямала никакви допирни точки с подобни държави. Главна причина затова е огромната тогава Византийска империя. А и ЗАБОГА!!! 864 година се приема християнството, а хан Омуртаг управлява до 831 година? За какъв Господ би могъл да говори. Всичко е било езичество и той е водил политика срещу прогонването на християните от българските земи, дори там случая, където кара един от синовете си да убие друг негов син (Енравота или след покръстването Воин)... Върховният бог на прабългарите е бил Тангра, но след консолидация между прабългари, славяни и завареното местно население нищо не се говори за религията освен, че е езическа... това е. (Поне аз не знам за подобни записки

:? )

01-02-2011, 13:31
Освен за това, че рептилите управляват света... :(

Еми дори в подигравката си прав понякога!

Nam3less3
01-02-2011, 15:13
И да го е казвал Хан Омуртаг това, автоматично истина ли става? Наполеон пък друго е казвал. Сталин и той. И Айнщайн. И Мао.

GreenEye
01-02-2011, 19:50
НЕ знам какво точно е казал Омуртаг, но от тези (може би ) негови думи аз тълкувам, като това, че хората са чудото,свръхестественото и пр.Много хора вярват в Буда, Аллах или Господ Бог, но нека да се замислим...не е ли най - голямото чудо човека... :)

01-02-2011, 20:12
По скоро, че човек е нищо и може да бъде заместен....Да не се мисли за божество.

mech0
01-02-2011, 20:22
Вие сте идиоти, това е типичен средновековен надпис на колона, за да се възвеличае и запази като наследство царуването на владетел, а вие се хванахте за половин изречение и изкарахте хан Омуртаг по - голям философ и от Ницше. :-x

01-02-2011, 20:23
Вие сте идиоти, това е типичен средновековен надпис на колона, за да се възвеличае и запази като наследство царуването на владетел, а вие се хванахте за половин изречение и изкарахте хан Омуртаг по - голям философ и от Ницше. :-x

Възможно е!

NomNomNom
01-02-2011, 20:40
Чувствам се сексуално привлечена от всички философи във форума + Омуртаг.
Даже, по случай тази тема, днес от Т-маркета си купих кашкавал Омуртаг :razz: :razz:
Ама е много мек, не става за стъргане.

Темата има много интересно развитие.

01-02-2011, 20:43
Чувствам се сексуално привлечена от всички философи във форума + Омуртаг.
Даже, по случай тази тема, днес от Т-маркета си купих кашкавал Омуртаг :razz: :razz:
Ама е много мек, не става за стъргане.

Темата има много интересно развитие.

Какво общо има кашкавала? 8-)

NomNomNom
01-02-2011, 20:46
Казва се Омуртаг :D:D:D

01-02-2011, 20:50
Казва се Омуртаг :D:D:D

А има ли пЪстЪрмЪ Пресиян?

JylAdIznAsilvaCh
01-02-2011, 21:05
OWNED...

... възкликна овцата, докато наблюдаваше как нейния по - малък "събрат" получи headshot от стопанина ^^ Колко жалко обаче беше, че понякога за Гергьовден се импровизира

@NomNomNom , мога да дам скайп, но за жалост не се казвам Омуртаг :(

NomNomNom
01-02-2011, 22:00
OWNED...

... възкликна овцата, докато наблюдаваше как нейния по - малък "събрат" получи headshot от стопанина ^^ Колко жалко обаче беше, че понякога за Гергьовден се импровизира

@NomNomNom , мога да дам скайп, но за жалост не се казвам Омуртаг :(
Дай, ще те преименувам в скайпа :D
Може да ходим да те прекръстим друг път.

Nam3less3
01-03-2011, 13:46
НЕ знам какво точно е казал Омуртаг, но от тези (може би ) негови думи аз тълкувам, като това, че хората са чудото,свръхестественото и пр.Много хора вярват в Буда, Аллах или Господ Бог, но нека да се замислим...не е ли най - голямото чудо човека... :)Не човека, а душата.

01-03-2011, 14:43
НЕ знам какво точно е казал Омуртаг, но от тези (може би ) негови думи аз тълкувам, като това, че хората са чудото,свръхестественото и пр.Много хора вярват в Буда, Аллах или Господ Бог, но нека да се замислим...не е ли най - голямото чудо човека... :)Не човека, а душата.

По скоро разума...

Nam3less3
01-06-2011, 12:47
НЕ знам какво точно е казал Омуртаг, но от тези (може би ) негови думи аз тълкувам, като това, че хората са чудото,свръхестественото и пр.Много хора вярват в Буда, Аллах или Господ Бог, но нека да се замислим...не е ли най - голямото чудо човека... :)Не човека, а душата.

По скоро разума...Разума е част от душата.

01-06-2011, 13:31
НЕ знам какво точно е казал Омуртаг, но от тези (може би ) негови думи аз тълкувам, като това, че хората са чудото,свръхестественото и пр.Много хора вярват в Буда, Аллах или Господ Бог, но нека да се замислим...не е ли най - голямото чудо човека... :)Не човека, а душата.

По скоро разума...Разума е част от душата.

Бхахахаххахахахахаххаха.... .Душата е част от разума...Не знаеш какво е разум...Свързваш го с ума...Но не е така...

Nam3less3
01-06-2011, 13:51
Бхахахаххахахахахаххаха.... .Душата е част от разума...Не знаеш какво е разум...Свързваш го с ума...Но не е така...Душата включва разума, ума, съзнанието и всички неща от тоя род. Всичко което сме ние(без тялото). Това е смисълът на понятието душа.

gandalfepi4
01-06-2011, 16:02
Душата включва разума, ума, съзнанието и всички неща от тоя род. Всичко което сме ние(без тялото). Това е смисълът на понятието душа.

Душата включва разума/ума/съзнанието и всички неща от тоя род (още синоними?)

Всичко което сме ние (без тялото) -тоест нищо, понеже мозъкът е част от тялото, а без мозъка няма нито ум, нито разум, нито съзнание, нито понита, нито каквито други синоними намериш от thesaurus

Това е смисълът на понятието душа - нищо :D

Nam3less3
01-06-2011, 16:03
Душата включва разума, ума, съзнанието и всички неща от тоя род. Всичко което сме ние(без тялото). Това е смисълът на понятието душа.

Душата включва разума/ума/съзнанието и всички неща от тоя род (още синоними?)

Всичко което сме ние (без тялото) -тоест нищо, понеже мозъкът е част от тялото, а без мозъка няма нито ум, нито разум, нито съзнание, нито понита, нито каквито други синоними намериш от thesaurus

Това е смисълът на понятието душа - нищо :DМозъка е просто временен "носител" на душата.

01-06-2011, 16:25
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....

Nam3less3
01-06-2011, 16:27
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

01-06-2011, 16:43
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

И бота е пуснат и бичи на аматьор.....

Nam3less3
01-06-2011, 16:55
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

И бота е пуснат и бичи на аматьор.....Аз ти казвам това, което пише в духовната литература по тоя въпрос. А не някакви мой лични теории, каквито ти казваш.

NomNomNom
01-06-2011, 17:01
Неймлес, мислил ли си някога да следваш богословие ?

Извинявам се за оффтопика.

Nam3less3
01-06-2011, 17:04
Неймлес, мислил ли си някога да следваш богословие ?

Извинявам се за оффтопика.Не, не се интересувам толкова от фактологията, а и съм чувал, че учат иврит, латински език и т.н., изобщо все неща, далеч от същността. Ако се занимаваха само с тълкуване на библията, на притчите в нея, изучаване на по-окултните теми, бих наминал да ги видя :D

NomNomNom
01-06-2011, 17:14
Неймлес, мислил ли си някога да следваш богословие ?

Извинявам се за оффтопика.Не, не се интересувам толкова от фактологията, а и съм чувал, че учат иврит, латински език и т.н., изобщо все неща, далеч от същността. Ако се занимаваха само с тълкуване на библията, на притчите в нея, изучаване на по-окултните теми, бих наминал да ги видя :D
Аз тъкмо бих учила богословие заради това.
^^
Програмата им е разнообразна и приятна.

01-06-2011, 17:23
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

И бота е пуснат и бичи на аматьор.....Аз ти казвам това, което пише в духовната литература по тоя въпрос. А не някакви мой лични теории, каквито ти казваш.

Не са мой лични теории...Аз казвам истината и нищо друго(освен когато иронизирам)...

Nam3less3
01-06-2011, 17:31
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

И бота е пуснат и бичи на аматьор.....Аз ти казвам това, което пише в духовната литература по тоя въпрос. А не някакви мой лични теории, каквито ти казваш.

Не са мой лични теории...Аз казвам истината и нищо друго(освен когато иронизирам)...И откъде я видя/прочета/разбра тая истина? Май всички грешат и само ти си правия а.

01-06-2011, 17:34
Тука бъркате, че разума е синоним на ума, мозъка и тн...
Разума е на върха на пирамидата...душата е по-доло....Разума е просто част от душата. Духа е на върха на пирамидата.

И бота е пуснат и бичи на аматьор.....Аз ти казвам това, което пише в духовната литература по тоя въпрос. А не някакви мой лични теории, каквито ти казваш.

Не са мой лични теории...Аз казвам истината и нищо друго(освен когато иронизирам)...И откъде я видя/прочета/разбра тая истина? Май всички грешат и само ти си правия а.

Еми нещата не са от 1 място....Трява да извличаш да събираш и тн...Аз ви давам смляната информация...Вие недоволни и се зъбите...

Nam3less3
01-06-2011, 17:35
Еми нещата не са от 1 място....Трява да извличаш да събираш и тн...Аз ви давам смляната информация...Вие недоволни и се зъбите...Аз правя същото, но твоята информация е някаква измислица и противоречи на всички останали.

01-06-2011, 17:39
Еми нещата не са от 1 място....Трява да извличаш да събираш и тн...Аз ви давам смляната информация...Вие недоволни и се зъбите...Аз правя същото, но твоята информация е някаква измислица и противоречи на всички останали.

Може да противоречи, но е самата ИСТИНА!!!!
Знам, че не може да се приеме от масата защото ги плаши и е напълно нормално...Това в което вярваш да се срине....Просто не го приемаш...НЕ можеш....И го приемаш за измислица....Ама това не е мой проблем...Важното е че аз ЗНАМ!!!

Nam3less3
01-06-2011, 17:41
Еми нещата не са от 1 място....Трява да извличаш да събираш и тн...Аз ви давам смляната информация...Вие недоволни и се зъбите...Аз правя същото, но твоята информация е някаква измислица и противоречи на всички останали.

Може да противоречи, но е самата ИСТИНА!!!!
Знам, че не може да се приеме от масата защото ги плаши и е напълно нормално...Това в което вярваш да се срине....Просто не го приемаш...НЕ можеш....И го приемаш за измислица....Ама това не е мой проблем...Важното е че аз ЗНАМ!!!И аз казвам същото. Прочети малко духовна и окултна литература, преди да говориш за душата. Ти даже нямаш тая информация, а само разни конспирации гледаш. Сляп си.

01-06-2011, 17:46
Еми нещата не са от 1 място....Трява да извличаш да събираш и тн...Аз ви давам смляната информация...Вие недоволни и се зъбите...Аз правя същото, но твоята информация е някаква измислица и противоречи на всички останали.

Може да противоречи, но е самата ИСТИНА!!!!
Знам, че не може да се приеме от масата защото ги плаши и е напълно нормално...Това в което вярваш да се срине....Просто не го приемаш...НЕ можеш....И го приемаш за измислица....Ама това не е мой проблем...Важното е че аз ЗНАМ!!!И аз казвам същото. Прочети малко духовна и окултна литература, преди да говориш за душата. Ти даже нямаш тая информация, а само разни конспирации гледаш. Сляп си.


Каза човека който незнае що е душа...И играе кючеци....И е в "златната среда" и лъска....
Човек с тея неща съм закърмен дет се вика....

Nam3less3
01-06-2011, 17:51
Каза човека който незнае що е душа...И играе кючеци....И е в "златната среда" и лъска....
Човек с тея неща съм закърмен дет се вика....Аз ти казвам каква е реалността, а ти си гледай там измислените понятия за душата. Даже не си прочел и 1 книга на духовна тематика.

ZipFail
01-06-2011, 17:58
Двама човека спорят във тийн-форум що е то душа, и двамата големи разбирачи :lol:
Нито имате достатъчния опит с това, че да обяснявате как другия 'не разбирал от души'(:lol: ), нито дори да имахте пак бихте могли да кажете...хора които целия си живот са посветили на това не знаят, ама вие знаете всичко :lol:

Nam3less3
01-06-2011, 18:02
Двама човека спорят във тийн-форум що е то душа, и двамата големи разбирачи :lol:
Нито имате достатъчния опит с това, че да обяснявате как другия 'не разбирал от души'(:lol: ), нито дори да имахте пак бихте могли да кажете...хора които целия си живот са посветили на това не знаят, ама вие знаете всичко :lol:Казвам това, което пише в книгите по тая тема - а именно духовната, окултната, езотеричната литература. Кой по-добре от техните автори може да знае?

01-06-2011, 18:16
А аз казвам истината...концентрирана и обобщена от много места...

Nam3less3
01-06-2011, 18:19
А аз казвам истината...концентрирана и обобщена от много места...Ти си най-умният, само велик мозък като твоя може да направи това обобщение :idea:

01-06-2011, 18:21
А аз казвам истината...концентрирана и обобщена от много места...Ти си най-умният, само велик мозък като твоя може да направи това обобщение :idea:

Еми да...ама не го казвам аз....Всички които ме познават го казват...."Да той се лигави, отвеян е, несериозен е, но много знае"....

Nam3less3
01-06-2011, 18:23
А аз казвам истината...концентрирана и обобщена от много места...Ти си най-умният, само велик мозък като твоя може да направи това обобщение :idea:

Еми да...ама не го казвам аз....Всички които ме познават го казват...."Да той се лигави, отвеян е, несериозен е, но много знае"....Имаш истински познати, които покрай тебе са се докоснали до Истината. На колко са? 12-13?

01-06-2011, 18:28
А аз казвам истината...концентрирана и обобщена от много места...Ти си най-умният, само велик мозък като твоя може да направи това обобщение :idea:

Еми да...ама не го казвам аз....Всички които ме познават го казват...."Да той се лигави, отвеян е, несериозен е, но много знае"....Имаш истински познати, които покрай тебе са се докоснали до Истината. На колко са? 12-13?

Които и мой познат да питаш ще каже, че съм несериозен, но знам много и е истина(не че искам да се хваля, но ме принуждаваш)...

ZipFail
01-06-2011, 18:28
Браво капацитет, сега ходи напиши научен труд и отивай да си вземеш нобеловата награда за постижения в метафизиката и духовното начало на човечеството...

@Nameless духовна и окултна литература е доста общо понятие, на тая темата книги има колко си искаш и там всеки автор си има различно мнение ;)

Nam3less3
01-06-2011, 18:30
Които и мой познат да питаш ще каже, че съм несериозен, но знам много и е истина(не че искам да се хваля, но ме принуждаваш)...Истината е, че твоята истина не е истина :D

Nam3less3
01-06-2011, 18:31
Браво капацитет, сега ходи напиши научен труд и отивай да си вземеш нобеловата награда за постижения в метафизиката и духовното начало на човечеството...

@Nameless духовна и окултна литература е доста общо понятие, на тая темата книги има колко си искаш и там всеки автор си има различно мнение ;)Между сериозните и мистични трудове всичко е общо в основата.

01-06-2011, 18:32
Ей вие 2мата да не сте сценаристи на "Риск печели, риск губи"?

ZipFail
01-06-2011, 18:33
Просто рептилите са ни програмирали мозъка, че да не виждаме истината :(

NomNomNom
01-06-2011, 18:38
Просто рептилите са ни програмирали мозъка, че да не виждаме истината :(
ЗипФейл, да не ти викат Коцето на теб?
:D
Един познат имам, който постоянно говори за рептили .

ZipFail
01-06-2011, 19:35
Ирония ^

Питай смелотокюфте, кой ги разбира нещата с рептилите(че и доскоро във всяка тема пишеше за тях) :>

01-06-2011, 19:44
Просто рептилите са ни програмирали мозъка, че да не виждаме истината :(

Напиши го още веднъж и може да се засмея...

hipodilec
01-13-2011, 20:46
Исторята Българска е такава - "Мадарския конник" e скално отсичане в Шуменско - североизточна България историци са превели от старо - балгарски надпис под монумента - "Човек умира и друг се ражда,колелото на живота продължава"