PDA

View Full Version : Кой мисли да кандидатсва в НЕГ?



SmileToTheWorld
01-01-2011, 19:45
Здравейте! И честита нова година!!! :grin: Такамм... Искам да питам има ли някой, който вече да мисли за Немската в София (91 НЕГ)?? Аз страшно се колебая, не знам дали ще стигна нужния бал и т.н. А тези, които са настоящи ученици там- може ли малко повече информация (учители, обстановка, хора)??

ПС: Може и да е малко раничко за тея теми, ама мисля, че е време да му се мислии!! Мерси предварителноо!! :-D :-D

Greennight
01-01-2011, 20:05
Не уча там,но имам на идея за какво иде реч.С под 34 бал едва ли ще влезнеш.Тоест трябват ти 6ци за годината и по 5.50 на изпитите по БЕЛ и МАТ минимум...Училището е стегнато.Няма да можеш да си позволяваш много своеволия...Имам познати в това училище и за мен хората в него не са измежду най-добрите съученици...Демек 90% от учениците се "задълбочават прекалено много в ученето и не им пука почти за нищо друго" меко казано...Прави си равносметка...Според мен 2 НЕГ е по-добър вариант.Смисъл пак научаваш езика,но поне бала е малко по-нисък и попадаш в по-хубава според мен среда...

victimofpain
01-02-2011, 07:48
Не уча там,но имам на идея за какво иде реч.С под 34 бал едва ли ще влезнеш.Тоест трябват ти 6ци за годината и по 5.50 на изпитите по БЕЛ и МАТ минимум...Училището е стегнато.Няма да можеш да си позволяваш много своеволия...Имам познати в това училище и за мен хората в него не са измежду най-добрите съученици...Демек 90% от учениците се "задълбочават прекалено много в ученето и не им пука почти за нищо друго" меко казано...Прави си равносметка...Според мен 2 НЕГ е по-добър вариант.Смисъл пак научаваш езика,но поне бала е малко по-нисък и попадаш в по-хубава според мен среда...
A така 2НЕГ ueber alles 8)

InloVeGirl27
01-02-2011, 11:30
Само 73-то!!! Всичко вече ни е ремонтирано,имаме нови класни стаи,специализирани кабинети и нова техника.. :grin:

Pwnmaster
01-02-2011, 13:28
От НЕГ хора не излизат.

Reingewinn
05-23-2011, 18:52
2 НЕГ?? Вие чувате ли се.. :D Няма такова нещо като 2 НЕГ!!! Вие сте СОУ.. проумейте го ... :-D И определено 91 НЕГ е по-добро.. все пак сме ПЪРВА Немска Гимназия .. и държим най-висок бал последните години. ;) Учителите в подгответата са много добри и 100% ще научиш немския. За след 8 клас все още не мога да говоря. Другото, което ни е плюс, е че само в нашето училище в цяла България има специализирани паралелки - тъй наречените Leistung, където се учи по немската система и след 12 клас се взимат 2 дипломи-българска и немска (което много помага, ако искаш да учиш в Германия). Така че не се чуди, ами пиши 91 НЕГ на първо място. ;)

Reingewinn
05-24-2011, 15:47
Няма против тях, просто твърдят, че са НЕГ, което не е вярно. ;) И примерно имам приятелка, която е 2 години по-голяма от мен и учи в 73то (разликата в години предполага, че е мноого по-добра от мен по немски, при положение, че съм 8 клас и го уча от няколко месеца .. а и тя се води умна.. с добър успех е). Та я помолих да ми помогне с домашното - направи ми 5 примера и какво.. - 3 от тях бяха грешни.. ако си ги бях направила сама със сигурност щях да съм се справила по-добре. ;) А и резултатите навсякъде показват, че 91 НЕГ са по-добри. Сигурна съм, че половината които са в 73то след 7 клас са писали НЕГ-а на по-предно място.. и просто не им е стигнал балът.

Greennight
05-24-2011, 16:10
aras97,не става за тва въпрос миличка :wink: Въпросът е,че от там почти всички са тоталните "зубъри" и гледат само да учат и се губи социалната част на училището,която в повечето случаи е най-важна.Щото едно е да си в училище със средно ниво и,в което ще се сблъскаш с типичния човек и друго е в училището с най-високия бал,в което се сблъскваш с хора,които гледат само да учат и не изживяват социалната част на училището,ако ме разбираш.Щото после като излезнеш от тва даскало и се сблъскаш със суровата действителност извън най-елитното БГ училище няма да мислиш със същия ентусиазъм,че ще преуспееш,с който мислиш сега.По простата причина,че типичните случки и хора в БГ ти няма да ги познаваш,заради прекалено елитната среда,ако ме разбираш и на преживявания и опит ще си излезнеш на ниво 7 клас :wink:

Greennight
05-24-2011, 16:34
Проблемът е,че ти си вярваш прекалено много,но няма смисъл да ти го обяснявам,щото като гледам какъв дървен философ си за 97 набор ми се струва ще разбереш чак след 5-6 години за какво говоря.Иначе аз влезнах в първо езиково училище на първо желание за сведения :wink:

musiic
05-24-2011, 16:34
2 НЕГ?? Вие чувате ли се.. :D Няма такова нещо като 2 НЕГ!!! Вие сте СОУ.. проумейте го ... :-D И определено 91 НЕГ е по-добро.. все пак сме ПЪРВА Немска Гимназия .. и държим най-висок бал последните години. ;) Учителите в подгответата са много добри и 100% ще научиш немския. За след 8 клас все още не мога да говоря. Другото, което ни е плюс, е че само в нашето училище в цяла България има специализирани паралелки - тъй наречените Leistung, където се учи по немската система и след 12 клас се взимат 2 дипломи-българска и немска (което много помага, ако искаш да учиш в Германия). Така че не се чуди, ами пиши 91 НЕГ на първо място. ;)
Това, че само във вашето училище има Leistungklasse и, че след 12ти клас се взима и немска диплома не е вярно. В други езикови гимназии в други градове също ги има тези две неща. Аз съм от Кърджали и в нашето ГПЧЕ има Leistungklasse и немска диплома след 12ти. :)

Greennight
05-24-2011, 16:46
133-1ва руска А.С Пушкин ?! :-o Доста нахъсано говориш без да знаеш и използваш детски обиди.Типично за зубърче от немската,дето си няма и идея от нищо освен от тва,което се изучава в училището.

Greennight
05-24-2011, 16:56
Не можело да е руско само :razz: А кво е,щом има и 2ра и 3та руска ? Допреди 10на години са били 4 паралелки руски,доколкото знам,но заради намаленото желание към езика са направили и една с английски и френски.Иначе познай през кво ми е кво казва министерството.Иначе то от сега като те гледам какви форумни "есета" пишеш и колко си вярваш,а не знаеш половината неща дето ги говориш ми е ясно колко ще преуспееш :lol: Цял живот ще си бачкаш там за няква средна заплата,въпреки че имаш знания и потенциал,щото просто средата няма да ти позволи да се реализираш сред масовото общество.Квото искаш си вярвай,но аз не знам някой известен и преуспял човек излезнал от немската :wink:

kamen971
05-24-2011, 18:41
Какви ,,зубари,, бе хора? И аз съм зубар и какво ? 91 НЕГ в София е най-доброто училище както 1ЕГ във Варна.Много хора са се озлобили към 91НЕГ ,защото не им е стигнал бала там( истината боли,но е така).И какво ми говорите за ЕГ в Кърджали?В София,Варна,Пловдив там е нивото,а сигурно ако живеех в София щях да пиша като 1 желание 91 НЕГ,защото всеки човек се стреми към най-доброто. :) От елитните гимназии излитат по-високо образовани хора,които директно излизат да учат в чужбина.Всички в София дълбоко в себе си знаят ,че 91НЕГ е най-доброто училище просто говорите наизустени неща.

lisi4ety
07-01-2011, 18:47
Преди няколко седмици попаднах на твой пост, в който казваше, че учиш в 133-то.А то е първа езикова по какъвто и да е език през крив макарон. :-P
Даже и днес си го потвърдил.



В нащо даскало се е случвало да изритват за цигари,кво остава за марихуана...

Кое ти е даскалото?133 СОУ в София :)

WTF? 133 Е РУСКАТА ГИМНАЗИЯ. ПЪРВА РУСКА.
Някакви супер неосведомени сте, ама бързате да се обадите...

Напиши в google "руска гимазия София" и ми кажи какво пише ...

amk933
07-01-2011, 19:46
Общата за 7 клас...