PDA

View Full Version : Проблем с игрите



imjsfd
01-01-2011, 23:29
Здравейте. Първо ще спомена за машинката ми - ASUS K50IN CPU Intel T4300 Dual Core 2.1GHz ,4GB DDR2 RAM , nVidia GeForce G102M 512MB, OS Windows 7 32bit. Проблема е, че някои игри вървят супер до около десетата минута от пускането. Там започва ужасния лаг. Говоря за игри като FIFA 08, NFSU 1/2 та даже и Mu Online. Драйвърите си ги обновявах преди няколко дни. Трябва и да спомена, че видеокартата ми НЕ поддържа DirectX 11 (вграден в Windows 7). При по старите игри като FIFA 2002 и Virtual Pool 3 не прави никакви проблеми.

GregoryHouse
01-02-2011, 07:04
Ами ако беше от компа не мислиш ли, че проблема щеше да присъства и във първите 10мин. DX са ти не е проблем. Само на 11 засега няма игри.
Може да имаш някой вирус или нещо подобно.

DarkAngelOfHope
01-02-2011, 07:38
както и може да загравя .... провери темепратурите ...

imjsfd
01-02-2011, 08:06
AVG не намира вирус. За температурите ще се огледам скоро и ще пиша пак.

imjsfd
01-02-2011, 08:37
Уляляяяяя.... Грее не ами майката си е*ало... 80 градуса при NFSU 2. 61 със скайп и Firefox.

K_O_L_E_V
01-02-2011, 08:49
Ами почисти го или си сложи още вунтилатори :D

imjsfd
01-02-2011, 09:27
Не мога да го отворя. В гаранция е.

GregoryHouse
01-02-2011, 10:07
Занеси го на сервиз, и им кажи какъв е проблема и да го оправят.

RoSKo0o0
01-02-2011, 10:54
Извинявай, но това не е ли лаптоп? Тези характеристики съм ги виждал на много от лаптопите?

imjsfd
01-02-2011, 10:56
Лаптоп е да...

RoSKo0o0
01-02-2011, 12:31
До колкото знам има разлика между конфигурациите на лаптопите и компютрите. Но като цяло според мен е от видеокартата...
http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html
Погледни този сайт, той е за лаптопи и как би се държал един лаптоп с различна карта при игрите. Дано да съм ти помогнал :)

doomkillerr
01-02-2011, 12:54
Тези 80 градуса са доста - носи го веднага в сервиз (нали е в гаранция), защото има реална опасност да се повреди видео картата! :)

imjsfd
01-02-2011, 14:26
След преминаване към Windows XP температурата падна на 48-50 градуса в нормално састояние. След малко ще инсталирам игри и т.н. и пак ще пиша.

doomkillerr
01-02-2011, 18:07
След преминаване към Windows XP температурата падна на 48-50 градуса в нормално састояние. След малко ще инсталирам игри и т.н. и пак ще пиша.

След пробване на играта пак пиши, но темтература 50 градуса в "спокойно" състояние на видео картата също си е доста - Вярно, че е лаптоп, ама все пак! :?

RoSKo0o0
01-02-2011, 18:30
Аз казах нещо, дадох и сайт, ама никой не ме слуша... на една и съща конфигурация, ако се пробва една и съща игра(на лаптоп и компютър) - на компютъра ще върви без проблеми. Ето примерно... моята карта, ако бъде сложена на лаптоп и пробвам да подкарам Крайзис на макс няма да мога... на компютъра я бича на макс на всичко с алиасите.

imjsfd
01-02-2011, 18:44
Аз казах нещо, дадох и сайт, ама никой не ме слуша... на една и съща конфигурация, ако се пробва една и съща игра(на лаптоп и компютър) - на компютъра ще върви без проблеми. Ето примерно... моята карта, ако бъде сложена на лаптоп и пробвам да подкарам Крайзис на макс няма да мога... на компютъра я бича на макс на всичко с алиасите.

Сайта го видях, благодаря за което, но просто все още не съм сложил никоя от игрите посочени там. Мисълта в първия пост беше, че описаните игри съм ги играл и на същия лаптоп преди с Win XP, а сравнението с другия лаптоп беше, защото е същата марка и модел като моя, а и най-вероятно е купен от същото място. И на другия лаптоп и на моя (преди) вървяха доста по-добре от сега.
@doomkillerr посочените по-горе градуси бяха за ядрата на процесора. На видеокартата принципно са с около 10-15 градуса по-високи. Също така забелязах, че лага се появява когато процесора стигне 80 градуса.

radeberger
01-02-2011, 19:15
Според мен е от охлаждането нещо. Купи си охлаждаща подложка.

doomkillerr
01-02-2011, 20:53
@doomkillerr посочените по-горе градуси бяха за ядрата на процесора. На видеокартата принципно са с около 10-15 градуса по-високи. Също така забелязах, че лага се появява когато процесора стигне 80 градуса.

Не мога да разбера, аз ли не обяснявам както трябва или ти не ме разбираш правилно...

80 градуса температура на видео картата е много голяма!!!

Лага се появява защото видео картата прегрява, като има реална опасност тя да изгори!!! Не си прави повече експерименти с разни игри и това дали има лаг или не! Лаптопа обезателно го носи там от където си го купил и да го пращат в сервиз да го погледнат! Може би трябва да се смени термо пастата, който е между процесора на видео картата и радиаора и!!!

П.С. - Охлаждаща подложка може и да помогне! Все пак го отнеси да го погледнат!

GregoryHouse
01-02-2011, 21:30
Само с подложка няма да стане...Само разглабяне и чистене...та и смяна на паста. Без тва...нема стане. И мен ме мързя 1 месец да си чистя лаптопа, нищо че загряваше. Накрая като ми се рестартна 1 път и веднага го разглобих...Ако мислиш да го печеш с повече от 60 градуса в каквото и да е състояние...забрави за лаптоп. И аз като казвам загряване имам предвид всичко на 65 градуса си е смъртоносно по моя преценка.

DarkAngelOfHope
01-03-2011, 06:16
Само с подложка няма да стане...Само разглабяне и чистене...та и смяна на паста. Без тва...нема стане. И мен ме мързя 1 месец да си чистя лаптопа, нищо че загряваше. Накрая като ми се рестартна 1 път и веднага го разглобих...Ако мислиш да го печеш с повече от 60 градуса в каквото и да е състояние...забрави за лаптоп. И аз като казвам загряване имам предвид всичко на 65 градуса си е смъртоносно по моя преценка.

така си е особено за новите поколения лаптопи които са с по енерго спестяващи части и съответно греят по малко. Btw ако ползваш лаптопа в леглото и там му мериш температурите е нормално да показва по високи и да загрява повече ... аз моя някой път като го мъча на NFS World (в леглото) и чак почва да духа горещо и корпуса отдолу е горещ ... тия дни ще му копувам подложка :)