PDA

View Full Version : Проблем с това да бъда резервния



mitkom89
01-02-2011, 07:11
Здравейте всички. Отчаян съм и идвам при вас за съвет. Нека разкажа на бързо своята история. Има едно момиче с което бях заедно година и половина и преди 2 месеца скъсах с нея. Тя беше много влюбена в мен и решихме да се разделим. Много беше съкрушена и ме молеше да се върна. Цялата работа е, че аз съм в София в момента, а тя в Пловдив и не можем да се виждаме, което ме убиваше. За това реших да скъсаме, но не и го казах. И така бяхме се разбрали да празнуваме нова година в София с приятели. И дойде време за нова година, а тя току що си беше намерила приятел. Поинтересувах се от него и думите и бяха, че не е нищо сериозно и няма чувства към него. Но нещата се развиха така, че тя ме излъга за нова година и остана с него. И както се досещате секс и всякакви други нормални неща покрай нова година. Бяхме се разбрали когато се върна тази седмица да се видим и да се съберем, тя ми каза че не правила секс с него и нямала намерение. Но пък научих че са правили секс и с малко помощ достигнах до заключението, че тя го обича или поне така му казва, а аз съм резервата ако нещата се провалят. Така това е историята до тук. На 21 години съм, ако не сте забелязали. Уча и работя в София. Искам да се посъветвам с вас какво трябва да направя? Мислите ми се въртят в кръга на:
1) Да се видя с нея като се върна и да я оставя да се опита да ме излъже или да оправя работата или пък да ми каже че остава с него.
2) Да се свържа с въросния друг човек и да му кажа, че приятелката му пише че ме обича мен и прави планове да се съберем докъто ходи с него. Това ще има катастрофални последици според мен, но пък няма да ми помогне да оправя работата.
3) Да не правя нищо и да оставя нещата да отминат. Все пак съм още млад и имам време за лудници. Като това ще е най-тежкото и ако прибегна до там най-вероятно ще мина и през вариант 2.

Това са мойте гледни точки и ще се радвам да прочета съвет от който и да било. Знам че повечето потребители са на 15-16, но всякакви съвети са добре дошли.

mimencety9009
01-02-2011, 07:40
е аз не сам на 15-16 на 21 сам и се надявам да дам адекватно мнение :-D

според мен наи-добрия вариант за в момента е да седнете с нея и да си поговорите като големи хора няма смисал да се обаждаш на другия и да му казваш каквото и да било тои може би незнае че ти саществуваш а връзка от разстояние не е връзка или поне не продалжава дълго
Успех!

mitkom89
01-02-2011, 07:55
Тва е, че те наскоро са се забили и колкото повече се бавя, толкова повече оставам втория. Определено е станала по-зла и според мен се опитва да ми завърти номер, но не съм сигурен. За всеки случай ще се подготвя ако ми направи някакъв номер. Мерси за коментара

valdesbg
01-02-2011, 08:32
Яяяя Мите, честита нова година :) Пак опираш до нас, а? :)

Защо ми се струва че някой е влязъл в акаунта ти и го ползва неправомерно... Това не е стила ти на писане. Както и да е, да речем че ти вярвам.

Като начало кой и защо реши да се разделите? И как става номера - тя е много влюбена в мен и се разделяте не по нейно желание, но не и по твое?

Как става номера хем да ходите, хем тя да си намира приятел, докато ти си в София? Според мен сте ходили само в твоята глава.

След като очевадно си резервния и това много ясно ти е показано, какво се бъркаш в нейния живот и и държиш сметка с кого е правила секс? Може да звучи като заяждане.. ама все си мисля че не можеш да върнеш това, което не иска да е при теб... Ако ще и на главата да си застанеш.

Изказвал съм се доста критично за връзките от разстояние и ти си пресен пример защо.

Вариантите ти не са 8734657834 а точно един. В момента, в който отидеш в Пловдив викаш въпросната мома и с равен глас и казваш: "Гледай сега... аз тая картинка няма да я търпя. Имаш Х време да решиш с кого от двамата искаш да бъдеш. Ако ли не - аз ще го реша и това няма да е добре за теб." Обаче трябва да го мислиш... ако е поза ще се усети.

Предполагам излишно е да разкривам замисъла на това, но все пак.... Показваш че уважаваш себе си и уважаваш и нея достатъчно за да не излиза кyрвата в ситуацията. Даваш и право на избор, което всъщност си е почти предрешен в нейната глава, защото така ясно показваш че няма да търпиш подигравки с твоята личност. И не на последно място - показваш и че няма как да мръдне и да шикалкави, ако и се иска - ако ще се скатава, ти си тръгваш и тя се оправя с нейния колкото иска после.

Иначе имаш още 874647843 кифленски варианта и wanna-be-playboy решения :)

mitkom89
01-02-2011, 08:40
Валдес здравей :)

Много се радвам, че се включи в дискусията. Като цяло решението да скъсаме го взех аз. Тя не искаше и доста ме молеше тогава. Но реших, че ще е по-добре и за двамата. Като цяло съм напълно виновен. До колкото знам найстина доста си беше влюбена. За резервния го знам, че съм такъв. Но просто ако не опитам сега никога няма да разбера какво е щяло да стане. Разбрахме се да се видим към края на седмицата и да разясним нещата. Много съм за да и кажа решаваш тук и сега. И ако случайно избере мен да се обади пред мен на другия тип и да му каже. Имам си някои хитринки, които за сега ще оставя скрити козове, но едната идея е много груба. Сигурен съм, че всеки зъл ум ще я хареса.

За начина на писане мога да кажа само, че хората порастват. Все още мисля по подобен начин като преди, просто ситуацията сега е различна.

Още веднъж мерси че се включваш в дискусията и ще се радвам да продължиш и да успея да излезна с адекватно решение

Faces
01-02-2011, 08:47
Братле щом си решил да се разделиш с нея заради разстоянието какъв е смисъла да се опитваш да оправяш нещата ? При положение че пак ще си заминеш за София не виждам смисъл в това.Като знаеш че ти върти номера какво ще търсиш при нея,то е ясно колко и е акъла ;) А да казваш на приятеля и нещо си е тъпа работа оставяй ги да се оправят а ти си гледай своя живот :)

mitkom89
01-02-2011, 08:54
Много добър коментар. Определено ще помисля по въпроса и ще драсна по-късно пак. Не знам как да отговоря в момента. Знам че си прав, но лудниците с разстоянието могат да се променят :)

valdesbg
01-02-2011, 08:59
Митенце.. защо искаш да отмъщаваш на девойката? Какво ще постигнеш с отмъщението?

Тя не е извършила нищо толкова непростимо и сериозно че да се налага да я наказваш сякаш е в седмия кръг на ада. Не е убила детето ви, не се е наебала пред теб след 20 години брак, не ти е продала къщата и всичко на твое име под носа ти... Та вие ходите едва от година и половина... Какво очакваш след като девойката явно я сърби?

Няма нужда да се изживяваш като богоизбран съдия с някакви велики форми на гениалност. Простичко и лесно се действа в такъв случай.

Поставяш избор, точно сега, в тоя момент - Мен или него искаш?. Ако избере теб - звъни на другия пред теб и му казва "Така и така, няма да съм с теб, защото си имам сериозен приятел и просто забрави за мен." Ако избере него - стискате си ръцете и се врътваш на 180 градуса. Ако почне да шикалкави - казваш добре. Аз вече реших. вързваш се с въпросния човек и му казваш нещата във вариант едно. След което си тръгваш отново.

Решението е издържано от към морал, издържано е и откъм уважение. И така :)

По принцип не е единственото възможно, но това е принципа който трябва да се следва, ако искаш да играеш красиво и стойностно.

Макар че аз се чудя, след като ти така или иначе ще учиш и бачкаш тук.. какъв е смисъла изобщо да се събирате, предвид че пак се връщате в изходната позиция. Пак ще си мажете очите.

Сега виждам че казваш че могат да се променят. Отговори ми - ако тази девойка липсваше ти би ли се върнал обратно в Пловдив да учиш и бачкаш там? Или ще го направиш заради нея?

Stan4o123
01-02-2011, 09:04
Братле,няма смисъл,гърнето се е спукало вече...дори и да си я върнеш,ще си на един доста дълъг изпитателен срок,няма да имаш право да се съмняваш,да ревнуваш,а както сте си от различни градове - няма да имаш възможност да я контролираш...според мен,трябва да си продължиш живота,може след години да се пробваш с нея,когато обстоятелствата ще са различни(макар че,едва ли :) ),и все пак,искренно ти желая успех,каквото и да предприемеш!

Faces
01-02-2011, 09:04
Много добър коментар. Определено ще помисля по въпроса и ще драсна по-късно пак. Не знам как да отговоря в момента. Знам че си прав, но лудниците с разстоянието могат да се променят :)
Виждам,че не искаш да я изгубиш.Добре да погледнем под друг ъгъл нещата ;) Дори и да оправиш това с разстоянието ще можеш ли да я гледаш в очите и да и вярваш след като пределно ясно знаеш как те е лъгала ? Как е въртяла и теб и друг,не би ли ти хрумнала мисълта че може да се окажеш на мястото на сегашния и приятел ? Като цяло мисълта ми е можеш ли да си напълно сигурен,че ще и вярваш защото без доверие само ще се измъчите и нищо няма да се получи накрая :)

marin4itu
01-02-2011, 09:05
Твърдиш, че тя е била влюбена.. Ами ти? Не мисля, че си влюбен кой знае колко, щом уж като се обичате, по-добре е да не сте заедно.. Малко логиката ми се губи.. А сега искаш да си я върнеш, защото е с друг и малко или много изпитваш една ревност, която те тормози. А тя си е хванала друг, защото е била наранена.. някои жени са така.. аз лично не го одобрявам.. Ако все пак се съберете, не мисля, че София-Пловдив е голямо разстояние.. Но не става да сте "заедно" и да се виждате на 3 месеца... Това вече не е връзка.. Успех с разрешаването на ситуацията!

mitkom89
01-02-2011, 09:09
По принцип винаги съм се смятал за човек без морал, за това мога да си позволя и някакви други странични идей, но като цяло ще се придържам към тоя план. Ученето и работенето ми като цяло е мобилно, работата ми не е на едно място, а си я работя от разстояние. Ученето е лесна работа, просто избрах София, защото ми предлага възможност за развитие в някой сфери. А отмъщението знам, че не поражда нищо добро, но просто съм типа човек, който прави такива неща, просто за да продължава кръговрата. Нали се сещате ти си лош с един човек, после той е лош с друг и така нещата вървят кръговрат. Чувствам се много по-добре след като споделих и се радвам, че иам хора които наистина са отзивчиви и помагат. :)

3oPuTy
01-02-2011, 09:26
Аз пък мисля,че ако момичето има поне малко достойнство и мозък НИКОГА няма да се върне при теб ... :?
А и к'ъв си ти,че да й поставяш ултиматуми?!
Щял да пише на приятеля й?!
К'ъв си ти,че да й се бъркаш в отношенията?!
Ти си я зарязал,а сега хленчиш,че искаш да си с нея :?
А това,че тя се държи по-мило с теб по никакъв начин не ти дава право да й се месиш в личния живот :? Да не говорим,че всеки може да пише к'вот си иска по скайп,но това нищо не означава.
Между другото не схванах как така изведнъж реши,че ще можеш да поддържаш връзка от разстояние при условие,че преди,когато тя е била само с теб и си бил 100% сигурен в чувствата й,не си можел?!


Faces,първо радвам се пак да те видя във форума :) И второ - къде точно прочете,че тя е въртяла и двамата?!Аз лично видях само изказването на автора,че тя е решила да прекара Нова година с приятеля си,което е нещо напълно нормално ... Питам,защото може да съм пропуснала да прочета нещо,но ако става дума за тази случка не виждам по какъв начин го е въртяла?!Аз,до колкото разбирам от написаното,те двамата са се разбрали да празнуват заедно преди тя да си намери приятел ...

mitkom89
01-02-2011, 09:35
Ами единственото което имам когато съм далече са телефонните разговори и чата. Но при положение, че пише и на двама ни едно и също мисля, че и двамата сме на горе долу едно място. Въпреки, че той е напред. За сега мисля да оставя ситуацията и да не се чувам с нея. Петък или събота ще се видим и ще обсъдим какво става. Ако става става, ако не изигравам си ролята до край и си тръгвам.

Зори нищо лично, но просто това е единственото което мога да направя. Било то зло или каквото и да било. Сега ще релаксирам малко и ще гледам да имам нещо насрочено за петък или събота да може да я оставя да мисли свободно в това време. Също ще имам време да добавя някакво зло разширение на злите ми алтернативни планове, които ми харесват все повече и повече :)

valdesbg
01-02-2011, 09:42
Зозенце.. не с тая нагласа душичке... накрая ще излезе че мишката си има и опашка... вярвай ми :)

Една връзка е отговорност и сериозност.. и като такава.. може да се изисква. Ако не ти изнася.. не почвай връзка :)

Мите... нещо не ме кефи идеята да си злия гений а тя жертвената сърничка. Не за друго, а защото изхода е прекалено предопределен. Но това са си мои мисли вече :)

marin4itu
01-02-2011, 09:48
Пич, защо не надраснеш злобата и отмъщението и просто не ги оставиш намира и не си гледаш живота и да си търсиш щастието.. Нали сте имали някакви хубави мигове? Защо да правиш такива детинщини? Не си на 15, момче!

3oPuTy
01-02-2011, 09:54
Чета ти постовете в темата и все повече започвам да си мисля,че ти не искаш да си с нея ... Просто те е яд,че толкова бързо си е намерила друг.Яд те е,че на Нова година е била с друг,правила е секс с друг и т.н.
Що се отнася до това,че и на двама ви пише едно и също (предполагам говориш за това,че и на двама ви казва,че ви обича) мога да ти гарантирам,че на теб го казва,защото го мисли,а на оня - защото си я наранил страшно много с постъпката си и сега опитва да залъже себе си,че изпитва силни чувства към него,с цел да те забрави/преодолее по-бързо.Почти съм сигурна,че е правила секс с него по същата причина.Просто иска да си втълпи,че иска да е с него ... :?
Ако наистина искаш да си с нея най-добре не прави глупости като се видите :? Кажи й,че съжеляваш за раздялата ...,че разстоянието между вас е повлияло над решението ти,но си осъзнал,че щом се обичате то не би трябвало да е проблем.Питай я,какво точно изпитва към теб и към него и в никакъв случай не я обвинявай за това,че е правила секс с него и не ти е казала!!!Все пак не е длъжна да ти споделя личния си и сексуален живот след като не е с теб.Питай я дали би искала да е отново с теб и ако каже,че иска - да звъни на приятеля си и да му каже решението си.Ако каже,че се колебае просто й дай малко време,но през него се опитай да й докажеш,че намеренията ти са сериозни и наистина искаш да сте отново заедно.



Бате,то ясно че връзката е отговорност и сериозност,но в крайна сметка той е решил да сложи края,а тя го е молела да са отново заедно ... Той не е поискал и тя е продължила живота си.Айде ся като го обича да стои и да реве по цял ден,а?! :? Еее съжелявам,но живота продължава и това,че тя го обича все още не я прави монахиня :?

Stan4o123
01-02-2011, 09:57
По-склонен съм да се съглася с женската гледна точка,просто защото наистина отмъщението не е градивен мотив...носи болка и на 2те страни,коства усилия,ще замъгли всичко добро,което сте имали,или си я връщай,или я оставяй да живее,просто нямаш право да отмъщаваш...

Faces
01-02-2011, 10:03
Братле виж ся остави тая идея за отмъщение просто няма смисъл не го ли разбираш ;) По добре няма да ти стане колкото и да се заблуждаваш в момента,че е така :) 3oPuTy за много години първо :) Еммм домъчня ми за вас викам да ви видя как сте :-P Еми това да си с един и да пишеш на друг че го обичаш и да му даваш някви надежди си е вид въртене по един или друг начин поне според мен де :)

3oPuTy
01-02-2011, 10:12
За много години,Влади :)
И ся по темата ... Е,че к'ви надежди му дава тя?!Тя си му казва това,което мисли ... Все пак автора е зарязал момичето,а не тя него :) Ако го беше зарязала тя и в същото време да твърди,че го обича - окей,но в случая не е така :) Единствената й грешка е,че казва "Обичам те!" и на сегашния си приятел,а според мен не е така.
И все пак всеки с мнението си :-D

Faces
01-02-2011, 10:24
Права си Зори но да се целуваш и спиш с единия а на другия да викаш ама аз чувства нямам към него обичам те...не знам супер е тъпо.Сякаш му казва тоя не го искам запълвам времето докато ти си ме поискаш пак.А същевременно и на 2-рия да се обеснява в любов...сякаш нещата придобиват вид на някво връткане :?

fenastz
01-02-2011, 10:28
Много локуми се разтегнаха, но ти сам го каза - от Пловдив до София няма смисъл. Сложи край.

mitkom89
01-02-2011, 10:30
Зори харесват ми мненията ти и се надявам да са истина. Относно злобата и отмъщението ще опитам да го пропусна, но ако светна очите на другия ще има едно на ум за кво става въпрос. Това е, че до края на седмицата нещата вече може доста да са се променил. В крайна сметка нещата май отиват към забравяне и ще се постарая да го направя.

Niakoitam
01-02-2011, 11:01
Аз не мога да разбера какво се буташ в шамарите. ТИ си я зарязал, ТЯ те е искала,но на ТЕБ НЕ ТИ Е ПУКАЛО или поне си си придавал такъв вид. Какво очакваш да реве и да се тръшка за теб цял живот и да се връща при теб всеки път като си се сетил че я искаш ли? Пък ти може следващият път да си намериш пак някакво измислено оправдание за почистване на съвестта ти, но да живее егоизмът. И според мен не я обичаш толкова колкото ти е гадно сега че е успяла един вид да те преодолее и да те замени с друг. Егото ти на единствен и неповторим за някоя е леко поразчовъркано. И вместо да продължаваш разни вериги и да кроиш пъклени планове може и да използваш енергията си за далеч по градивни неща.

Niakoitam
01-02-2011, 11:36
И да нищо не и пречи да обича и теб и него. Теб заради спомена в миналото, а него заради това че отчасти я е отървал от лошият спомен от миналото и от теб. Остави я да е щастлива.

mitkom89
01-02-2011, 11:48
Niakoitam почти изцяло се съгласявам с мнението ти с изключение, че нямам съвест :) Найстина се чувствам по-добре. Ако могат да се пускат клипчета от ютуб и не правят проблеми бих ви поздравил с едно клипче

mitkom89
01-02-2011, 17:31
Да хора, в петък ще бъде голямо падение. Играта ще е жестока, но смятам да обърна резултата 8)

ledenakrasota
01-02-2011, 17:37
Загуба на време! Намери си някоя,която да те оцени!

FromAutumToAshes
01-02-2011, 17:40
ЗТя беше много влюбена в мен и решихме да се разделим.


Каква логика.. ум остър като бръснач ... Нищо лично но ти си идиот :) Много мога да говоря по темата но е безпредметно, сам си се оплел в тая каша... спасявай се. Извинявам се за крайните си думи, но понякога е нужно човек да ги чуе за да се осети. Само бих ти казал само това - след като си я натирил, това е. Сърбай си попарата. Не се прави на идиот, който няма капка самоуважение с опити да си я връщаш. Всичко добро :)

mitkom89
01-02-2011, 18:04
ЗТя беше много влюбена в мен и решихме да се разделим.


Каква логика.. ум остър като бръснач ... Нищо лично но ти си идиот :) Много мога да говоря по темата но е безпредметно, сам си се оплел в тая каша... спасявай се. Извинявам се за крайните си думи, но понякога е нужно човек да ги чуе за да се осети. Само бих ти казал само това - след като си я натирил, това е. Сърбай си попарата. Не се прави на идиот, който няма капка самоуважение с опити да си я връщаш. Всичко добро :)

много градивен коментар. Когато представиш фактите, които засягат даден човек, има по-голям шанс да ги види. Остава ми само едно, да и натрия носа и да напусна като пич. А ще бъде историческо натриване на нос :booooomb:

FromAutumToAshes
01-02-2011, 18:15
Мммм в крайна сметка ти преценяваш какво да направиш, аз просто издразих мнението си по въпроса и начина по който аз виждам нещата. Другото твоя воля. Но мисля, че ще постъпиш, ако не друго, то поне като мъж.

3oPuTy
01-02-2011, 18:32
И за кое по-точно ще й натриеш носа?! :-o

mitkom89
01-02-2011, 18:54
Не знам дали сте разбрали, но идеята беше като се видим да се съберем. Смисъл така се бяхме разбрали. Още преди нова година се бяхме разбрали така. А защо след като искаш да се събереш с някой правиш секс с друг 5 дни преди да се съберете. Въпреки че тя така оправяше точките и ги изравни до 1:1, решаващия мач ще е този уикенд. А за постъпване мъжко е доста обширно понятие, така че все ще се впише по някой параграф :)

3oPuTy
01-02-2011, 19:12
Ако ти й "натриеш носа",както се изрази ще си най-голямата п*тка на света (без извинение,защото вече не се стърпях ...) :?
Ти за к'во искаш да си с нея ... я ми обясни,защото в НИТО ЕДИН от коментарите ти не пролича да съжеляваш за грешката,която си направил ... Не усетих любов ... ХаХ та аз дори някакво привличане към нея не усетих!!! :? Единственото,което се усеща от коментарите ти е яд,завист,сринато самочувствие ... Била ти обещала да се съберете,а после е била с друг ... Е,защо да не е?!Нали ти си поискал да се разделите окончателно,дори и след молитвите й :? Тя е свободна в момента и може да прави каквото и с когото си поиска - проумей го!!!
Между другото се държиш като 15-17 годишен хлапак,а не като 21 годишен мъж!!!



Сори за острия език,но просто не се сдържах!!!До преди няколко коментара си мислех,че наистина искаш да си с нея отново и ти давах съвети как да я спечелиш,но сега разбирам,че просто егото ти е накърнено и искаш да го "поправиш" като си я върнеш и се самоуспокоиш,че ти "върви по свирката" ... :?
Горкото момиче!!!

mitkom89
01-02-2011, 19:25
До преди няколко коментара найстина го исках, но нещата се променят постоянно. Нова информация и нови сигнали идват. Аз също не се възприемам за мъж все още. Може би нещо от рода на 25-30 ми звучи по-мъжко. Да ти кажа честно незнам какво искам, но имам уникалната дарба да развалям всичко и да правя простотии. Нещо в мен знае, че имам голям шанс да го направя. Няма проблем за острия език. Приемам критиката ти, но не виждам как да я приложа в ситуацията. Ако беше само за да си оправя егото, щях да направя някоя простотия и тва да е. Все пак прибягнах до съвети от непознати хора, защото го исках. Имам още време до петък да си избистря нещата в ума. Радвам се че помагате, въпреки че последната страница е главно критика, но така се ражда прогреса :)

3oPuTy
01-02-2011, 19:41
Аз ти предлагам да погледнеш назад,да си спомниш хубавите и лошите ви моменти заедно ... Помисли над това,което ти казах по-горе - дали я харесваш,дали я обичаш или всичко е от яд,че вече си на заден план?!Замисли се дали наистина искаш да си пак с нея и ако отговора е "НЕ" по-добре въобще не излизайте.Също така не забравяй,че ако се оправите не трябва да й натякваш за секса с това момче или за к'вото и да било,което е правила докато сте били разделени.
Честно казано за 21 годишен мислиш и разсъждаваш леко детински на моменти.Цялата тази простутия с натриването на носа,говоренето със сегашния й приятел и там к'вот още беше е толкова жалко и (според мен) само човек с много ниско самочувствие и достойнство би направил :?
Иначе като цяло продължавам да съм доста положително настроена към теб,защото въпреки нападките продължаваш да пишеш спокойно,а не нападаш,което пък от своя страна ме кара да си мисля,че не би направил горе написаните простутии :-o
Замисли се малко над написаните неща в тази тема ... Момичето няма никаква вина в случая (да,знам че пак ще споменеш това за Нова година и секса,но пак си поддържам мнението) и не заслужава грубо държание!!!



Между другото после да пишеш к'во е станало,защото ми е много интересно как ще се развият нещата :)

mitkom89
01-02-2011, 19:52
По принцип работата ми е в интернет и изисква доста общуване със съфорумци и не мога да си позволя да нападам хора, които изказват градивна критика и се стремят да породят добро в другите. Винаги съм се смятал за много странен човек и мисля че е така, а самочувствие и достойнство не са ми любимите лични качества последно време.
Ще се опитам да се задържа във форумчето, като мисля да си сменя ника, защото това по принцип е акаунта на братовчед ми и никога не ми се е занимавало да си правя мой :) Много се радвам, че срещам мислещи и позитивни хора във форума. Найстина ще помисля за нещата и ще изскоча с решение. Просто събитията вчера и днес ме тласкат към глупостите.


Поздрави,

SEXTRAVAGANTE
01-02-2011, 20:02
Здравейте всички. Отчаян съм и идвам при вас за съвет. Нека разкажа на бързо своята история. Има едно момиче с което бях заедно година и половина и преди 2 месеца скъсах с нея. Тя беше много влюбена в мен и решихме да се разделим. Много беше съкрушена и ме молеше да се върна. Цялата работа е, че аз съм в София в момента, а тя в Пловдив и не можем да се виждаме, което ме убиваше. За това реших да скъсаме, но не и го казах. И така бяхме се разбрали да празнуваме нова година в София с приятели. И дойде време за нова година, а тя току що си беше намерила приятел. Поинтересувах се от него и думите и бяха, че не е нищо сериозно и няма чувства към него. Но нещата се развиха така, че тя ме излъга за нова година и остана с него. И както се досещате секс и всякакви други нормални неща покрай нова година. Бяхме се разбрали когато се върна тази седмица да се видим и да се съберем, тя ми каза че не правила секс с него и нямала намерение. Но пък научих че са правили секс и с малко помощ достигнах до заключението, че тя го обича или поне така му казва, а аз съм резервата ако нещата се провалят. Така това е историята до тук. На 21 години съм, ако не сте забелязали. Уча и работя в София. Искам да се посъветвам с вас какво трябва да направя? Мислите ми се въртят в кръга на:
1) Да се видя с нея като се върна и да я оставя да се опита да ме излъже или да оправя работата или пък да ми каже че остава с него.
2) Да се свържа с въросния друг човек и да му кажа, че приятелката му пише че ме обича мен и прави планове да се съберем докъто ходи с него. Това ще има катастрофални последици според мен, но пък няма да ми помогне да оправя работата.
3) Да не правя нищо и да оставя нещата да отминат. Все пак съм още млад и имам време за лудници. Като това ще е най-тежкото и ако прибегна до там най-вероятно ще мина и през вариант 2.

Това са мойте гледни точки и ще се радвам да прочета съвет от който и да било. Знам че повечето потребители са на 15-16, но всякакви съвети са добре дошли.




Заради путка - путка не ставай. Дръж се на положение и я остави.....щом те е заменила това е показателно колко държи на теб. Ако продължиш рискуваш да се нараниш още милион пъти. Гордостта и достойнството ти трябва да са по силни от любовта и достатъчно силен бъди за да я оставиш.

FromAutumToAshes
01-02-2011, 21:04
Замисли се какво точно искаш.. Макар че ако питаш мен, щом си я натирил един път значи няма място за съмнение какво искаш. За разлика от жените имаме навика каквото мислим в един момент дори и след време в 90% от случайте пак го мислим. Твоя случай ми се струва че е от тези 90% по начина по който пишеш. В нито един пост ти не казваш, че съжаляваш за това, че ти липсва, че я желаеш отново. Не единственото което видях е как ти я обвиняваш в това, че докато сте били скъсали е правила секс сдруг. Как тя ти била обещала да се съберете като се видите а е правила секс с друг. Виждам нещо от порядъка на обида или разстройство от това й действие в теб. Ако питаш мен и двамата сте за бой. Да скъсаш момичето така безпричинно, и това че тя е правила секс с някой си там при положение, че сте се разбрали да се видите и да говорите там да се събирате или каквото точно ще правите. Лично аз бих изчакал първо въпросната среща ако въобще ми пука за човека. Не знам пак казвам, ужасно много мога да говоря по конкретния ти случай, но го намирам безпредметно. И пак ще ти кажа бъди мъж дори и да не се възприемаш като такъв (честно казано и за мен 21 годишна възраст е малко далеч от дефиницията ми за мъж, но това е съвсен друга тена) и просто остави момичето, ще е по-лесно и за двама ви. Лично аз под "ще й натрия носа" го разбирам като "ще правя секс с нея и ще я оставя да види колко е готино", но това е много глупаво, относно другите "глупости" мнението ми е същото. Просто зарежи всичко, това е от тези моменти в които е най-добре да се оттеглиш...

Всичко най-добро и със здраве, пак казвам това е моето мнение и виждане по въпроса, всичко останало зависи от теб.

Niakoitam
01-03-2011, 09:08
mitkom89 абсолютно никъде не съм казал че нямаш съвест. Всички имат само, където някои я скриват много дълбоко в себе си, а има и други, които всячески се опитват да я залъжат с нещо или да обвинят друг за да не ги човърка. Мисля че ти в случая се проявяваш от вторите. Пример: "Обичах, но я зарязах, защото така се стекоха обстоятелствата." И до там. Заблуждаваш съвестта си как твоето решение е много правилно и нямаш вина за нищо натам. Всъщност имаш. Трябвало е да си приятел с нея, да и споделяш и да не ти е проблем да и споделиш и тези твои размисли, да вземете заедно това решение, а не само ти еднолично да го правиш показвайки и външно как би я зарязал в първият удобен момент и разбира се ако и тя е искала да сте се поборили заедно вместо да я изключват от схемата, защото ти така си решил че е най добре. Да, може и да си афектиран в момента, може и да искаш да и отмъстиш, но сам си си бил виновен и сега си плащаш за грешката, но обвиняваш най вече нея Тя е намерила своя човек така че по-добре да я оставиш намира. Няма смисъл един ден пак да решиш да взимаш еднолични решения и тя пак да страда. Сигурно не я е боляло малко. Представяш ли си сега да зареже човека, които я обича и който може би тя обича заради теб и след това на теб да ти скимне че нещо не ти изнася. Тогава вече е вероятно заради теб да страдат двама човека той и тя. Ето това имах предвид по егоизъм.
Ако си напълно сигурен в себе си не си хаби енергията за натриване на носове, бъди искрен с нея и изисквай това от нея. Уточнете се веднъж за винаги и спри да я тормозиш.Може дори да те е яд на нея защото сега няма кой да ти тича по-гъза и да ти помпа самочувствието. Не прави нещата по зле отколкото са.В момента единственото ти желание е не да тръгнете отново с нея и да сте щастливи, а да и направиш гадно, подобно на една шопска мисъл: "Я не сакам на мене да ми е добре, а сакам на Вуте да му е зле" Или "Мое да ми се запали къщата ама на Вуте че му изгори плевника" и все неща от тоя род....

Lyubeto
01-03-2011, 13:23
Казах ти доста неща, но все пак изчакай да се видите и говорете като зрели хора. Ако тя нещо се направи , я накарай да те запомни :smt077
Накажи я стабилно 8-)

На Зорито мога да й кажа, че според мен не може до вчера да казваш на някой че го обичаш , а днес да се наебеш с друг. Някак си колкото и мъж да си едва ли ще го приемеш с лека ръка и да не кажеш нищо на момичето , защото видиш ли били разделени...

А на другите казвам ,че щом е решил да прави нещо по въпроса да си я върне , значи има нещо към нея . Познавам го малко и в други периоди и знам ,че ако не беше така щеше да има само NEXT.. 8-) Така , че не го нападайте излишно и не си хабете малките мозъчета в грешни мисли . :P

3oPuTy
01-03-2011, 13:35
На Зорито мога да й кажа, че според мен не може до вчера да казваш на някой че го обичаш , а днес да се наебеш с друг. Някак си колкото и мъж да си едва ли ще го приемеш с лека ръка и да не кажеш нищо на момичето , защото видиш ли били разделени...
И,защо пък да не може да прави секс с други,след като е свободна?!
Както написах и някъде по-горе тя със сигурност е тръгнала с новото момче за да се опита да подтисне чувствата си към автора и не виждам к'во странно има в това едно момиче да прави секс с приятеля си,дори и да не влага чувства в него?!
Това,че тя още обича автора не означава,че трябва да стои и да го чака докато той не реши,че отново иска да е с нея (а и тя го е чакала достатъчно - цели 2 месеца) ... Авторът й е казал,че не иска да е вече с нея и тя е продължила напред,както би направил всеки един нормален човек ...

Lyubeto
01-03-2011, 13:51
Когато имаш чуства към някой, как правиш секс с друг ей така? Момичето обещава на автора да се съберат пак , значи иска да е с него и до някаква степен му прощава за това което е станало. В следващия момент тръгва с друг ,че дори и секс правят. Ако са се разделили с автора и момичето ясно му е показало ,че вече не иска да има нищо общо с него съм съгласна с теб ,че може да прави каквото иска.Но в случая не е така...

Niakoitam
01-03-2011, 15:22
Когато имаш чуства към някой, как правиш секс с друг ей така? Момичето обещава на автора да се съберат пак , значи иска да е с него и до някаква степен му прощава за това което е станало. В следващия момент тръгва с друг ,че дори и секс правят. Ако са се разделили с автора и момичето ясно му е показало ,че вече не иска да има нищо общо с него съм съгласна с теб ,че може да прави каквото иска.Но в случая не е така...

А тя как да бъде сигурна че следващият път той няма да направи същото, а? Това се казва липса на доверие. Доверието се печели, а не се намира на улицата? Даже и да не е толкова влюбена в другият по лесно може да се влюби повече отколкото да си върне доверието. Когато едно нещо се счупи и се залепи след това пукнатината все пак си личи и трябва изключително много за да се прикрие. Ще късат и ще тръгват, ще късат и ще тръгват и ще са много щастливи. Може би ама ако са само за секса или и двамата са някакви студени. Аз съм ЗА прошката САМО ЕДИН ПЪТ обаче, защото след вторият вече единият знае че другият му е в кърпа вързан винаги, а пък другият страда и се заблуждава че има любов.

А mitkom89 и може да помислиш как би се почуствал ти ако някога попаднеш в положението на сегашното и гадже.

mitkom89
01-03-2011, 16:07
Бих бил щастлив ако разбера, ако тя направи такова нещо. Винаги съм бил за честността. Но тъй като той незнае нищо, а тя му е обещала да бъде абсолютно честна, мисля в крайна сметка да му направя услуга :) Виждате ли не съм съвсем лош в намеренията си. Ще опитам да оправя нещата и тя знае че ако реша да скъсам отново с нея без причина ще го направя. Това е една от причините да се влюби в мен, че правя най-различни неща просто ей така. Другото е, че съм и давал безброй втори шансове, а аз за сега не получавам и един. Ще пробвам и ще видя къде се намирам в ситуацията и от там ще действам.

Като цяло разбирането ми за живота и за всички неща е малко по-различно. Не съм сигурен как е правилната дума на български, но на английски е mindset, може би най-близкото е начин на мислене. И така въпросния ми майндсет е настроен да търся правилните начини да се подходи във всяка ситуация, като изхода не е задължително да е желания. Какво имам в предвид е да знам, че съм играл правилно и това е. Нямам съвест, както и една камара други качества, но за сега не ми трябват. Знам, че ще ме изкритикувате за това, но съм такъв. Просто работата ми е такава, че се изисква да мисля много и да опитвам да мисля едно ниво над другите. Не искам да се изкарам за умен, но просто ми се налага да мисля и се опитвам да го правя във всеки аспект от живота.

До това дали искам да съм с нея. Да искам, но не искам да съм резервния или мухльото, а да съм човека с нея. За това поставям нещата, като се подготвям за всеки изход и продължавам напред.


Поздрави

Niakoitam
01-03-2011, 16:43
Ще опитам да оправя нещата и тя знае че ако реша да скъсам отново с нея без причина ще го направя.

В такъв случай се разберете най-искрено и по-живо по- здраво..
Ти сам казваш че ако решиш да скъсаш с нея без причина ще го направиш. Един вид осъзнаваш го.
Така че я по-добре не се тормози себе си и не тормози и нея. Нека бъде щастлива с другия. Може би и една част от нея да иска да тръгне отново с теб другата я спира, защото знае че ще страда. Така че по-добре улесни избора и, а не я карай да се разкъсва така. Остави я с него, а ти си намери друга. А иначе мен страшно би ме наранило някоя да ми казва че е напълно искрена с мен, а да лъже. Мразя да ме лъжат. Но пък може и да си има основание за това. Може просто да я е страх да не го изгуби. Е, само че понякога от два стола се пада на земята и боли още повече.

mitkom89
01-03-2011, 16:51
Незнам. Аз и казах, че ако се оправят нещата ще направя каквото мога да се променя и да променя точно това в мен. Като цяло тя не е чак толкова комплексна личност, че едната част да иска едно, а другата друго. Имам желанието и причините да опитам и смятам да го направя. Ако се окаже такава змия каквато предполагам и си помисли, че може да върти номера, ще предприема действия, за да си научи урока. Има една интересна поговорка, но на английски звучи по-добре:
Good judgment comes from experience. Experience comes from bad judgment.

Wednesday666
01-03-2011, 17:08
Незнам. Аз и казах, че ако се оправят нещата ще направя каквото мога да се променя и да променя точно това в мен. Като цяло тя не е чак толкова комплексна личност, че едната част да иска едно, а другата друго. Имам желанието и причините да опитам и смятам да го направя. Ако се окаже такава змия каквато предполагам и си помисли, че може да върти номера, ще предприема действия, за да си научи урока. Има една интересна поговорка, но на английски звучи по-добре:
Good judgment comes from experience. Experience comes from bad judgment.

Страшна поговорка :)

По темата - защо ли ми се струва, че ти си решил какво да направиш и тук искаш някой да ти даде основателна причина да не го правиш :)

mitkom89
01-03-2011, 17:15
Сряда666 поговорката найстина е добре.

Но това само ти се струва. Идеята на темата е да получа съвети, напътствия и такива неща, които да премисля и да реша какво и как да използвам докъто дойде времето. Също така ще имам и други алтернативни идеи, които също ще стоят в готовност. Както знаем всички, нещата се променят прекалено бързо и колкото по-голяма готовност имаме толкова по-добре. Другото е, че ще имам този един единствен изстрел / опит / когато се видим. Под изстрел имам в предвид шанс, но явно на английски звучи по-добре. И искам да използвам шанса си максимално и да се предпазя от всякакви възможни грешки. Отдавна минах момента, в който наизустявах нещо за дадена ситуация и после го правих цялото независимо от всичко. Винаги ще съм отворен за съвети и напътствия, не казвам че ще ги използвам на 100%, но бъдете сигурни, че ще има някакъв ефект от тях, защото се стремя да ги премисля.


Поздрави

3oPuTy
01-03-2011, 17:31
Честно ви казвам ... В момента ми идва да затворя лаптопа и да започна да си го блъскам в главата :shock: ](*,)
Не мога да схвана аз ли съм тъпа или нещо в цялата работа куца ...
И всичко това е заради тези 2 изречения:


Аз и казах, че ако се оправят нещата ще направя каквото мога да се променя и да променя точно това в мен. ... Имам желанието и причините да опитам и смятам да го направя.

Ако се окаже такава змия каквато предполагам и си помисли, че може да върти номера, ще предприема действия, за да си научи урока.

1.Не разбирам как може в един и същ коментар да присъстват мнения,които са в двете крайности?! :shock: :-o :shock:
2.Не разбирам как може за година и половина да не си разбрал що за стока е приятелката ти?!Дали е змия,дали е ангелче,дали е ... там к'вот още се сетиш?!

Хем искаш да се промениш и искаш да си с нея ... Хем я наричаш змия и т.н. :? Това не е нормално ...

Wednesday666
01-03-2011, 17:40
Честно ви казвам ... В момента ми идва да затворя лаптопа и да започна да си го блъскам в главата :shock: ](*,)
Не мога да схвана аз ли съм тъпа или нещо в цялата работа куца ...
И всичко това е заради тези 2 изречения:


Аз и казах, че ако се оправят нещата ще направя каквото мога да се променя и да променя точно това в мен. ... Имам желанието и причините да опитам и смятам да го направя.

Ако се окаже такава змия каквато предполагам и си помисли, че може да върти номера, ще предприема действия, за да си научи урока.

1.Не разбирам как може в един и същ коментар да присъстват мнения,които са в двете крайности?! :shock: :-o :shock:
2.Не разбирам как може за година и половина да не си разбрал що за стока е приятелката ти?!Дали е змия,дали е ангелче,дали е ... там к'вот още се сетиш?!

Хем искаш да се промениш и искаш да си с нея ... Хем я наричаш змия и т.н. :? Това не е нормално ...


Съгласна :)
Ако беше такава до сега щеше да си е показала рогата поне веднъж :)
Това, че сте скъсали и тя е преспала с друг не я превръща в змия или каквото друго там искаш.
Какво се очаква от нея ?
Да я зарежеш и тя да стой мирна неопределен период от време, докато ти не пожелаеш пак да си с нея ли ?
Не виждам в случая тя какво толкова лошо е направила, като изключим факта, че е казвала и на двамата, че ви обича :?

FromAutumToAshes
01-03-2011, 18:26
Честно ви казвам ... В момента ми идва да затворя лаптопа и да започна да си го блъскам в главата :shock: ](*,)
Не мога да схвана аз ли съм тъпа или нещо в цялата работа куца ...
И всичко това е заради тези 2 изречения:


Аз и казах, че ако се оправят нещата ще направя каквото мога да се променя и да променя точно това в мен. ... Имам желанието и причините да опитам и смятам да го направя.

Ако се окаже такава змия каквато предполагам и си помисли, че може да върти номера, ще предприема действия, за да си научи урока.

1.Не разбирам как може в един и същ коментар да присъстват мнения,които са в двете крайности?! :shock: :-o :shock:
2.Не разбирам как може за година и половина да не си разбрал що за стока е приятелката ти?!Дали е змия,дали е ангелче,дали е ... там к'вот още се сетиш?!

Хем искаш да се промениш и искаш да си с нея ... Хем я наричаш змия и т.н. :? Това не е нормално ...


Аз мисля че разбирам какво иска да каже пича с това, но като се замисля бих се съгласил с това което казваш, че за година и половина би трябвало да я знае що за стока е.

Конкретно към пича - до сега 2 пъти ти написах просто не се занимавай с нея, но сега като допрочетох останалите неща оО Еми окей човече, да приемем че наистина искаш отново да си с нея "just do it"... Излез с нея, изяснете се веднъж за винаги и както ти каза, ако се окаже "змия" напълно те подкрепям да си научи урока. ;) Ако се случи това което искаш (да се съберете отново), толкова по-добре.
Не знам уместно ли ще е да ти пожелая успех, не знам оО И все пак.. Успех ;)

Ако е възможно и не звучи нахално, сподели какво е излязло от цялата работа, лично на мен ми стана доста интересно :)

3oPuTy
01-03-2011, 18:35
И на мен ми е интересно :D
То си ми личи де ... С толкова много изписани мнения по темата ... :D

mitkom89
01-03-2011, 18:42
По принцип винаги ме е лъгала за някакви дребни неща, за които мен по принцип не ме е грижа и за това съм го оставял просто ей така. Също когато бяхме заедно и се доверявах напълно за по-сериозните неща. За това дали ще се окаже така както предполагам мисля да я заведа в нас и да правим секс за сдобряване. Ако в последствие реши, че още незнае с кой иска да бъде, да действам аз. Така ги виждам аз нещата. Може да звучи гадно, но живота е гаден. Плюс че ако найстина тя стигне до там си заслужава това. А ако се оправят нещата и тръгнем отново ще поговоря с нея относно такива лъжи, че би било добре да ги избягваме и да продължим като нови хора.

mitkom89
01-03-2011, 23:09
Йеп задължително ще постна резултатите. Иначе ще направя впечатление на пълен неблагоадрник / не че не съм /, но все пак ще пиша как се развиват нещата. За сега най-вероятно нещата ще са в неделя, по последни данни тогава ще стават работите.

mitkom89
01-07-2011, 14:06
Дори няма да се видим. Нещата стигнаха до това да ми се обаждат да ме заплашват и всякакви други неща. Май ще трябва да се правя на лош

Lyubeto
01-08-2011, 09:14
:-o Това пък чак не го очаквах . Нещата са доста сериозни явно ... Остави я, явно не си струва . Пък и за някои неща по скайп май излязах права. Ама ще ти пиша там по - добре. :smt056