PDA

View Full Version : Противозачатъчни



TurboFree
01-02-2011, 09:30
До колко време след секс могат да се пият Противозачатъчни.. имат ли ефект ако се пият 4-5-6 дена след акта и ако не какви са вариантите?

ludata90
01-02-2011, 09:31
Противозачатъчните не се пият след секс.

TurboFree
01-02-2011, 09:42
а кога точно се пият и какво може да се направи ако се опасяваш че може да е станал фал?

mimencety9009
01-02-2011, 10:56
пие се ESCAPELE мисля 4е наи късно до 1 2 дни след акта а да попитам защо правите секс като незнаете как да се пазите ето така стават бебета :-x :-x :-x :-x

kiki1991
01-02-2011, 12:30
Противозачатъчни се изписват от лекар и той ти обеснява кога да ги пиеш!!!Но лично аз не бих пила никога освен ако нямам някакв друг проблем с цикъла или с яичниците!Но пак ти казвам по-добре върви на личната ти лекарка да ти изпише и да ти каже всичко свързано с тях както и страничните ефекти за който много жени забравят и просто подминават!!!

marin4itu
01-02-2011, 12:48
Противозачатъчни се изписват от лекар и той ти обеснява кога да ги пиеш!!!Но лично аз не бих пила никога освен ако нямам някакв друг проблем с цикъла или с яичниците!Но пак ти казвам по-добре върви на личната ти лекарка да ти изпише и да ти каже всичко свързано с тях както и страничните ефекти за който много жени забравят и просто подминават!!!

Само дето противозачатъчните не се предпиват от личен лекар, а от гинеколог!

kiki1991
01-02-2011, 14:42
Противозачатъчни се изписват от лекар и той ти обеснява кога да ги пиеш!!!Но лично аз не бих пила никога освен ако нямам някакв друг проблем с цикъла или с яичниците!Но пак ти казвам по-добре върви на личната ти лекарка да ти изпише и да ти каже всичко свързано с тях както и страничните ефекти за който много жени забравят и просто подминават!!!

Само дето противозачатъчните не се предпиват от личен лекар, а от гинеколог!

Да попринцип от гинеколог,но и личния лекар може.

Team
01-02-2011, 14:57
абе кво толкова и се карате... вие се едно сте се родила с 3 доктората...

MiMcHeToOo
01-02-2011, 18:38
Противозачатъчни се изписват от лекар и той ти обеснява кога да ги пиеш!!!Но лично аз не бих пила никога освен ако нямам някакв друг проблем с цикъла или с яичниците!Но пак ти казвам по-добре върви на личната ти лекарка да ти изпише и да ти каже всичко свързано с тях както и страничните ефекти за който много жени забравят и просто подминават!!!

Само дето противозачатъчните не се предпиват от личен лекар, а от гинеколог!

Да попринцип от гинеколог,но и личния лекар може.

Не може. Единственото, с което личният лекар може да помогне е да ти даде направление за гинеколог.

kalpazanka
01-03-2011, 06:59
Да попринцип от гинеколог,но и личния лекар може.
Я иди при личния и си поискай талон за естрогени, прогестерон и пролактин да видиш кога точно ще си изследваш хормоните и кога точно ще видиш рецепта за противозачатъчни. Не се разкарвай- ще ти спестя ходенето в тоя сняг и студ- това всичкото ще стане на 31ви февруари.

Спешната контрацепция е до три или до пет дни след рисковия полов акт, зависи обаче кой препарат ще купиш. Доколкото знам, EllaOne е по лекарско предписание и не бива да се комбинира със съдържащи левоноргестрел медикаменти.

ENergy0
01-03-2011, 07:00
пие се ESCAPELE мисля 4е наи късно до 1 2 дни след акта а да попитам защо правите секс като незнаете как да се пазите ето така стават бебета :-x :-x :-x :-x така така първо научете после действайте

frozendeath
01-03-2011, 08:04
абе кво толкова и се карате... вие се едно сте се родила с 3 доктората...

'Ми след като се е засилила да ги пие, може би трябва да знае какво точно пие, а?! Че както пита до колко време се пият противозачатъчни след секс, така ще почне и да пие ескапел 'секи ден........

kiki1991
01-03-2011, 11:23
Много ми е смешно като видя такива теми от хора който праят секс,а даже не знаят елементарни неща като как се забременява!!!Супер смешно е млади хора да не знаят такива елементарни неща!Същото и с тая тема...как може да си мислиш че противозачатъчните се пият след секс!!!Ескапел е това което можеш да пиеш ако е станал гаф,и то ако найстина се налага!Защото последствията са големи,цикъла ти се обърква,просменя продължителноста си,даже може да ти дойде 2-пъти за 1 месец.Лично аз не съм пила,но 2 мой приятелки пиха и найстина има странични ефекти.Тъка че ако найстина имаш нужда си го купи!!!

HapkoMaH
01-03-2011, 13:15
пият се след правенето на сех-а

mynichka
01-03-2011, 15:43
Противозачатъчните се пият за предпазване, а не след като си направил гаф.