PDA

View Full Version : Езика ми е бял/мръсен



ludza100sela
01-02-2011, 09:49
здравейте.. искам да ми кажете как да изчистя някво бяло на езика ми . . преди 2 седмици си го пробих там джабурках с лекарствата няколко дена ама пак такъф си беше бял преди да го пробия а ся стана още по гадно... а си мия зъбите редовно.. нито съм болен нито нищо ако можете да ми помогнете...

marin4itu
01-02-2011, 09:57
Бялото около обицата ли е? Ако е само там е лимфа, ако езикът ти е пробит скоро..

ludza100sela
01-02-2011, 10:07
,о дми да като някво кръгче е такова около обицата ама има и навсякъде такова се едно е мръсно с някво бяло . . и е някъв нацепен вече след като я сложих тая обица .. мн е гадно има ли някъв начин се оправи или да го чистя с нещо ?

marin4itu
01-02-2011, 11:15
Продължавай със сандрина.. предполагам ще се махне..

malka_sladkka
01-02-2011, 20:37
Почиствай си го с лъжица, когато си миеш зъбите

FuckedUp
01-02-2011, 21:21
Почиствай си го с лъжица, когато си миеш зъбите

LipSy
01-02-2011, 23:35
Има едно специално нещо, с което може да се почиства езика. Точно не знам как се нарича тази джаджа. Разгледай в ДМ. Там може да има такова нещо. Търси при четките за зъби, при пастите, при почистващите течности за устната кухина и при конците за зъби. Аз съм виждала такова пластмасово.

Rebirthing
01-03-2011, 10:08
Това са налепи по езика...получават се в зависимост каква храна ядеш. Проблема е вътрешен, не външен. Може да го изтържеш само с лъжица или с онези четки за зъби които имат такова за почистване на езика :D, но ще ти се появява отново всяка сутрин.

AniBG
01-03-2011, 11:35
Това са налепи по езика...получават се в зависимост каква храна ядеш. Проблема е вътрешен, не външен. Може да го изтържеш само с лъжица или с онези четки за зъби които имат такова за почистване на езика :D, но ще ти се появява отново всяка сутрин.
+1! А относно "това, пластмасовото за миене на езика..." - ако автора не е разбрал, говорим за нащърбената част от четката, на гърба ѝ! Но не виждам проблем да си миеш езика и със самата четка, просто по-внимателно! :?

amk933
01-03-2011, 12:11
Това пластмасовото НЕ е гърба на четката за зъби, а предполагам това, но на други фирма, защото BreathRx не съм сигурен дали се продава в BG:
http://commerce1.webboy.com/perdigondental/breathsolutions/breathstore/images/products/TongueScraperLG.gif

Аз ги ползвам точно тези и съм суууупер доволен. Всеки ден по 2 пъти си чистя езика с тях. Незаменими са.

В DM предполагам ще да е някакъв заместител.