PDA

View Full Version : Положението е нетърпимо.



Nam3less3
01-02-2011, 12:54
Последните 20тина теми са заляти с много дълги атеистични постове, грешни от началото до края им. :( Ще трябват цели 2 дни, за да се коригира това кощунство :x

http://www.conservapedia.com/images/thumb/5/59/Atheism.png/320px-Atheism.png

01-02-2011, 13:55
Последните 20тина теми са заляти с много дълги божествено дърънканици постове, грешни от началото до края им.Ще трябват цели 2 живота , за да се коригират тези приказки!!!
А и определението за атеизъм е написано то някои почти месия!!!И няма нищо вярно!!!Това, че не можеш да си обясниш нещата, или защото просто нямаш достатъчно акъл, не значи че бог съществува!И той не съществува!!!

Nam3less3
01-02-2011, 14:04
Последните 20тина теми са заляти с много дълги божествено дърънканици постове, грешни от началото до края им.Ще трябват цели 2 живота , за да се коригират тези приказки!!!
А и определението за атеизъм е написано то някои почти месия!!!И няма нищо вярно!!!Това, че не можеш да си обясниш нещата, или защото просто нямаш достатъчно акъл, не значи че бог съществува!И той не съществува!!!Както слепците не спорят за неща, които не виждат, така и ти не може да имаш мнение по въпроса, тъй като си повече и от сляп по него. А и в Бог се вярва защото съществуването му е факт, а не защото някой не може да си обясни нещо. Както съм казвал много пъти, вярата е знание. Заради това и невежеството е най-голямото зло.

WaterLilly
01-02-2011, 14:15
Ти ли решаваш кое е грешно?

Съществуването на Бог не е факт и никога не е било. Факт е доказуема истина, а това е далеч от Бог.

Nam3less3
01-02-2011, 14:23
Ти ли решаваш кое е грешно?

Съществуването на Бог не е факт и никога не е било. Факт е доказуема истина, а това е далеч от Бог.Ами след като знам че съществува, нормално е да кажа че е грешно твърдението че не съществува :)

GreenEye
01-02-2011, 18:54
Всеки вярва в каквото си иска...Но единствените теми във Философия и Религия са само религиозни :D :D :D не на всеки му е интересно да слуша за Бог и пр. Лично на мен не ми е, ама всеки си решава...хора много, интереси различни.В началото четях постовете, но после реших, че няма смисъл, защото са все едни и същи...

01-02-2011, 19:11
Ти ли решаваш кое е грешно?

Съществуването на Бог не е факт и никога не е било. Факт е доказуема истина, а това е далеч от Бог.Ами след като знам че съществува, нормално е да кажа че е грешно твърдението че не съществува :)

Я кажи от къде знаеш?
То и аз казвам- знам че има фея в моята стая в момента.

gandalfepi4
01-02-2011, 19:27
The idea that "nothing exploded" - Big Bang theory

The idea that... everything made self-replicating bits - Abiogenesis



Lack of belief in a deity - Atheism

знаеш че креационизма е различен от религията. има предостатъчно християнски учени които са убедени в правотата на гореспоменатите теории.


изопачаването на неща и правенето им да изглеждат глупави в очите на незапознатите е само детинско


и ние можем да сложим

http://migration.files.wordpress.com/2007/09/christianity.jpg

за да направим християнството да изглежда тъпо - разликата е че при горния надпис нещата са направено така че да изглеждат тъпи като вместо да казват причините за някакво явление които са изброени и формулирани с много труд и мъки от учени от каквато и да е религия просто казват "магия", за да го направят да изглежда тъпо умишлено, а моето просто съкращава и до някаква степен профанизира библията... но е вярно.

а иначе в библията пише да се радвате когато бидете преследвани и избивани нали?

радвай се че те злите атеисти те унищожават със зъби, нокти и сатанински войща из обляти в червени лиги усти

http://www.straightblastgym.com/blog/uploaded_images/The-Atheist-e-756793.jpg

Nam3less3
01-03-2011, 12:27
http://migration.files.wordpress.com/2007/09/christianity.jpg
Само че това е писано от хора, които не разбират християнството. Те ако го разбираха, нямаше да го пишат :idea:

01-03-2011, 13:55
http://migration.files.wordpress.com/2007/09/christianity.jpg
Само че това е писано от хора, които не разбират християнството. Те ако го разбираха, нямаше да го пишат :idea:

Същото за атеизма...

Nam3less3
01-06-2011, 11:42
Същото за атеизма...Защо пък? Атеизмът е просто невярването в Бог, душата и всичко от тоя род.

gandalfepi4
01-06-2011, 12:31
значи будистите не съществуват така ли?

брато прекаляваш - това че по-стереотипните атеисти са рационалисти и материалисти и тн. не означава че тршбва да поставяш всички под общ знаменател.

ДА, знам че според твоите разбирания без бог не може да има душа и магии и кетчуп и прочее, но си сам срещу

хиндуисти (ДА, хиндуисти), будисти, таоисти, джейнисти, конфуцианисти (ако така се пише), + всичките хора които не вярват в богове, но не оставят това да ги спира в идеи за карма, душа и к'во ли още не.

атеисти =/= нерелигиозен

стереотипните атеисти са към 15-ина % от популацията, a другите които изброих по-горе трябва да са също (провери ако ти се занимава че на мен ми е трудно) горе-долу толкова.

+/- половината атеисти в света според теб не съществуват.

думбасс

01-06-2011, 12:36
Същото за атеизма...Защо пък? Атеизмът е просто невярването в Бог, душата и всичко от тоя род.

Чоек ти си бот на иизи...

gandalfepi4
01-06-2011, 12:50
Същото за атеизма...Защо пък? Атеизмът е просто невярването в Бог, душата и всичко от тоя род.

Чоек ти си бот на иизи...

мале обожавам ти изказванията :D

Nam3less3
01-06-2011, 12:55
значи будистите не съществуват така ли?

брато прекаляваш - това че по-стереотипните атеисти са рационалисти и материалисти и тн. не означава че тршбва да поставяш всички под общ знаменател.

ДА, знам че според твоите разбирания без бог не може да има душа и магии и кетчуп и прочее, но си сам срещу

хиндуисти (ДА, хиндуисти), будисти, таоисти, джейнисти, конфуцианисти (ако така се пише), + всичките хора които не вярват в богове, но не оставят това да ги спира в идеи за карма, душа и к'во ли още не.

атеисти =/= нерелигиозен

стереотипните атеисти са към 15-ина % от популацията, a другите които изброих по-горе трябва да са също (провери ако ти се занимава че на мен ми е трудно) горе-долу толкова.

+/- половината атеисти в света според теб не съществуват.

думбассТогава ги наричам полуатеисти(или нематериални атеисти) - вярват в души, прераждания и т.н., но не в нещо като Бог :D

filmimilmi
01-06-2011, 13:01
Тогава ги наричам полуатеисти(или нематериални атеисти) - вярват в души, прераждания и т.н., но не в нещо като Бог :D
В случая просто суеверни. :wink: Няма такова нещо като "1/2 атеист". 8-)

Nam3less3
01-06-2011, 13:07
Тогава ги наричам полуатеисти(или нематериални атеисти) - вярват в души, прераждания и т.н., но не в нещо като Бог :D
В случая просто суеверни. :wink: Няма такова нещо като "1/2 атеист". 8-)Всъщност ако в бъдеще научно изследват душата и даже световете, в които душите обитават, напълно е възможно хората пак да са масово атеисти. Ще приемат всичко като естесвен процес, както правят със сегашната Вселена.

filmimilmi
01-06-2011, 13:35
Естествено, ако всичко това е реално, то ще си е съвсем естествен процес.
Просто не смесвай понятията. Не пречи да си атеист и поне малко суеверен, но просто на практика няма как да си, както ти казваш, "полуатеист". Все едно да кажеш, че вярваш в Бог, но само до половината му. (Ако прилича на нас, а ние сме по негов образ и подобие, ти да си съгласен, че си приличаме с него само в краката. :-D) Може би малко съм объркващ с този пример, но не знаех какъв да ти дам. 8-) Просто или си атеист, или не си. Вярата в реинкарнациите вече си е чисто суеверие, "не мачкай мухите, за да не си насекомо с вледващия си живот" и, ако това за теб означава да вярваш в божествено начало, за други пък ще е просто вяра в някакъв закон на Вселената. Но, ако решиш да наричаш вселената Бог, това вече е съвсем друго нещо. Атеистите са сигурни в съществуването й и нейните закони, но не вярват в съществуването на нейн създател. 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
... Тъкмо се събуждам, може би съм все още неадекватен. 8-)

NomNomNom
01-06-2011, 14:13
Ще приемат всичко като естесвен процес, както правят със сегашната Вселена.
За мен всичко е естествен процес.

gandalfepi4
01-06-2011, 14:54
неймлес, намери един "неестествен" процес и получаваш нобелова награда

Nam3less3
01-06-2011, 14:59
неймлес, намери един "неестествен" процес и получаваш нобелова наградаПримерно да се появи Господ пред теб в материална форма и да ти изкрещи в лицето "Аз съществувам!" :D

01-06-2011, 15:32
Неймлесс ти си на автопилот по подразбиране...нямаш си на понятие и ми опонираш па и се караш....
Душата няма нищо общо с Бог...Представи си, че е кислорода в кръвта ти(мога да ти кажа какво е кръв ако не знаеш)...И да - съвсем естествен процес е ....все едно да одиш по нужда(ако не разбираш какво имам в предвит ще те светна...Не няма да дойда да ти светя....а ще ти поясня....Не, не проясня, а обясня...и няма общо с бяс...)