PDA

View Full Version : Искам да си стегна тялото.



pav4o
01-02-2011, 21:19
Аз съм момче на 14 години, висок съм 163 сантиметра, тежа 59 килограма. Искам да си стегна тялото. Искам да стегна гърдите, корема... така казано да се нацепя. Но искам тренировки за вкъщи, защото сега е студено, а и не харесвам фитнесите. Благодаря предварително за отговорите ви!

SemperFidelis
01-02-2011, 22:09
Искам да стегна гърдите, корема... а и не харесвам фитнесите.
Аз искам да карам Pagani Zonda, но да не си я купувам аз.

yakuza_
01-02-2011, 22:12
И какво не харесвате на фитнесите ? Досега никой не са изяли там доколкото знам.

HHristov
01-03-2011, 05:42
Te искат хем да е голям, хем да е дебел, хем да не боли :)

radeberger
01-03-2011, 07:41
Може би се притеснява, че е слаб и ще е смешен пред другите. Но това не е така. Никой нищо няма да ти каже. Всеки е започнал от някъде.

yakuza_
01-03-2011, 08:17
Да ти кажа и аз така мислех, ама на всеки му е през кура, колко си слаб, тренират си и даже не те забелязват, най - много да ти помогнат ако нещо не правиш правилно.

ENergy0
01-03-2011, 08:24
Кфо се тревожиш аз сам на 13 висок съм 143(всички ми казват че съм нискък) ама кфо да се прави,не се засягам .

Kurdokolenko
01-03-2011, 08:48
Намери си лост навън и почвай да се набираш/висиш и тн. Като станеш на 18, тръгваш по фитнесите и си ти!

navar
01-03-2011, 09:18
марш в залата..

pav4o
01-03-2011, 15:25
Не не се срамувам да отида на фитнес. Даже лятото ходих 2-3 седмици с един приятел, ама нещо не ми харесва... Предпочитам да бягам и да се набирам на лостове. Един приятел който от 5 години ходи на фитнес (и е сериозен не да дига каквото му падне) ми казва че да тренирам на лостовете и да бягам е по ефикасно от фитнес.

LifeFitness0
01-03-2011, 16:21
Намери си лост навън и почвай да се набираш/висиш и тн. Като станеш на 18, тръгваш по фитнесите и си ти!Пф 18 е много късно ,ако си решил да се стягаш още на 14.
Според мен 15-16 е идеалната възраст.

Greennight
01-03-2011, 17:38
Пич аз тренирам в нас с дъмбели +лицеви,няколко вида коремни и клякания,но от време на време ходя на лостове в 1 градинка или ходя при 1 приятел на щанга,пил съм само 1 хапчета термобърнер,за изгаряне на мазнини и никакви други добавки.1.78 съм 66 кила и мога да ти кажа,че свалям на канадска хора с 2х по-дебела ръка от мойта,на които половината им мускул е вода и други глупости заради някви добавки...Винаги можеш да се стегнеш без да ходиш на фитнес...Дори само да тренираш активно плуване,тенис или някакъв друг тежконатоварващ спорт ще се стегнеш...

yakuza_
01-03-2011, 18:07
Канадската е 60% техника, 35% сила и 5 % издържливост. Казвал съм го и преди и готвачката в стола има 50 ръка, но едва ли бута 100 кг. от лежанка.

fatrat
01-03-2011, 18:38
Намери си лост навън и почвай да се набираш/висиш и тн. Като станеш на 18, тръгваш по фитнесите и си ти!Пф 18 е много късно ,ако си решил да се стягаш още на 14.
Според мен 15-16 е идеалната възраст.
подкрепям.Макар ,че повечето хора не осъзнават ,че тогава е пика на тест-а и не разбират ,че тогава най-лесно се гради мускул.
yakuza- тва е добро :D

pav4o
01-03-2011, 20:46
Пич аз тренирам в нас с дъмбели +лицеви,няколко вида коремни и клякания,но от време на време ходя на лостове... Хмм... Според теб добре ли ще е ако си взема лост за вкъщи, такъв който се слага на вратата, ако се сещаш за какво ти говоря де... И тренирам на него. Дъмбели и гирички имам в къщи, ако можеш да ми кажеш какви видове коремни преси, набирания и други неща да правя... Аз искам за лятото да се постегна. Иначе пролетта и лятото, като е по топло, имам голяма вазможност да тренирам. Имаме в града 2 стадиона които са иделни за бягане. На единият обиколката е 600 метра, а на другият 1200 метра. До единият стадион има лостове, такива обрачи който висят (забравих им името :D ) и такива два лоста който са един до друг ( и на тях им забравих името) на който мижеш да правиш кофички. И лятото на басейн ходя почти всеки ден с приятели от 12ч. до 16-17ч. и там си плувам шитрочини.

SemperFidelis
01-03-2011, 21:01
Къв е тоя стадион с обиколка 1200 метра?!?!

Greennight
01-03-2011, 21:11
За корем правя ето тия http://vbox7.com/play:028cddee .Иначе,за да се стегнеш трябва да тичаш и да пазиш диета.Колкото и да тренираш,ако се тъпчеш с дюнери няма да стане..Наблягай на протеина-яйца/пържоли.Иначе може да си вземеш лост за у вас,аз бих си взел,но за жалост у нас вратите са прекалено ниски и няма да ми е удобно.А иначе по-добре,ако вдигаш дъмбели и тренираш на лостове тичай,а не плувай.

firstdiesel
01-03-2011, 21:16
Къв е тоя стадион с обиколка 1200 метра?!?!

400x200m някви олимпийски размери ......

radeberger
01-03-2011, 21:38
да тренирам на лостовете и да бягам е по ефикасно от фитнес.

Друг път. ;)

Greennight, във водата се изгарят повече калорий до колкото знам.

Greennight
01-04-2011, 20:04
Така е,защото напрягаш всички мускули,но се развиват по различен начин....Ти досега да си чула олимпийски шампион по плуване да тренира във фитнес ? :) Просто развиват мускулите по различен начин.

radeberger
01-04-2011, 20:22
Като гледам авторът няма намерение да ходи на фитнес. Иначе бягането е по-масово някак си. Поне на мен ми се отдава по-често възможност да тичам от колкото да ходя на басейн.


ПП: момче съм.

biolojkata95
01-06-2011, 13:16
както си решиш според мен това с лостовете е добре

firstdiesel
01-06-2011, 21:05
тренирай упражненията на бойните изкуства, ще са ти от полза ... понеже може да ги праиш у вас, със собствено тегло се правят и никой няма да те гледа как се разкрачваш, подскачаш и тия пози в които ви е срам ...

ша ти постна 2-3 видеа с които ще ти покажа малко упражнения :)
може да замениш тези чували/мед топки с малко по дебела книга

1-вото и 2-рото не са за начинаещи ... но другите са хубави :)
http://www.youtube.com/watch?v=ztxAEl8ErMY&feature=fvw
само първото!
http://www.youtube.com/watch?v=8jFHNwpLQ8I&NR=1
е тва е много хубаво, но си е малко ХАРД, опитай се да направиш обикновени лиц. опори
http://www.youtube.com/watch?v=jZydTPxFdcU&feature=related
само първото, с книга вмести с "тежест"...
http://www.youtube.com/watch?v=VWFq09aNHTw
виж само упражненията, без граплинга и крушите ...
http://www.youtube.com/watch?v=lP8z0Ks-2S0&feature=related

през интернет толкова мога да помогна ....

blackfireXx
01-07-2011, 14:05
брато ако искаш ми вярвай, първият път като бях в фитнеса и тренирах за първи път със кривият лост ми бяха тежки отстрани с по 2,5(правех бицопсово сгъване) а сега знаеш ли с колко го правя ? с по 10кг отстрани такаче и аз в началото си мислех че ще ми се смеят или нещо такова...ама като видях...на всеки му е през чепа дали ще дигнеш 30 от лежанка или 60 тъйче...както каза един маняк по-горе, най-много да ти помогнат за нещо...а за вкъщи не ми говори...90% от хората се отказват вкъщи...вкъщи кой ще тръгне да ти обяснява кое как се прави и по колко пъти и т.н.