PDA

View Full Version : Избягахте ли от училище днес?



CanisDirus
01-03-2011, 08:28
Я бързо признавайте.
Бяхте ли/ ще бъдете ли на училище днес?
Написахте ли си домашните?
Слушахте ли госпожата?
Вдигахте ли прилежно ръка?

Има ли бедняци, които са избягали от училище?

LadyDi
01-03-2011, 08:37
Гледах ги аз тази сутрин по bTV. Несериозни са. Дори един протест не могат да направят както трябва, да не говорим, че не знаят и за какво протестират.
И каква е разликата днес или утре ще бъдат на училище? Нито вчера са седнали да четат, нито днес ще го направят, ако беше почивен ден.
Не можели да се въстановят от посрещането на Нова Година. Ми и аз не мога, ама никой не ме пита. Трябва да се свиква с отговорността.

*а така хълцам цяла сутрин, направо не е истина*

LadyDi
01-03-2011, 08:46
И не могла да се подготви за класното по математика. Репортерът я пита "Как така?" и тя най-нагло му обяснява: "Ами, господине, какво искате, нашата ваканция започва на Бъдни вечер и на 3-ти сме на училище. Кога да се подготвя?"

А, джанъм, къде се почесва на 26, 27, 28, 29-ти декември?

bulgarche
01-03-2011, 08:52
Ходили ли са на училище днес или не?

Една учителка ми се обади днес и пита кога ще мина да ги видя. Дали защото няма никой в стаите и им е скучно?

realantisocial
01-03-2011, 08:58
Аз бягам от лекции днес щото съм боклук. :D

yakuza_
01-03-2011, 09:01
Ние преди редовно си правихме едни стабилни ваканции с по 1 седмица отгоре. Аз имам изпит на 5ти, а те се оплакват за едно класно ...

CanisDirus
01-03-2011, 09:01
Ама днес и лекции ли има?

При нас уж няма, ама има едно екстра мероприятие и ...


Но така като гледам - няма много ученици у форума. Май са на училище, или пък се възстановяват от НГ. Слаба работа - три дена не могат да се възстановят. Едно времме ....

EarthShaker
01-03-2011, 09:31
аз ше ходя на даскало след малко.

абсолютни глупосте са тия 'протести' от самото начало. сякаш, ако им дадат още почивни дни, ще правят нещо различно от това да си рефрешват фейсбуците по цял ден.

на мен ми остават още няколко месеца да съм ученик и гледам да не пропускам много, че вече ме удари носталгията 8-)

SmilezZz
01-03-2011, 09:46
Аз също след малко ще ходя на училище..
Не ми се ходи (не заради това,че е намалена ваканцията,а поради лични причини),но няма как - предупредени сме,че ако на 3 януари не сме на училище НИКАКВИ бележки от родители или лекари няма да се приемат..Та така..

Romance
01-03-2011, 09:49
И аз ще заминавам след малко.
И аз не се подготвих за класното 8-) ама и месец ваканция да имах пак сигурно нямаше.. не се оплаквам от нищо като цяло.

kalpazanka
01-03-2011, 09:56
LadyDi, след девет календарни месеца ще разбереш къде точно са се почесвали.

То не бе еуфория да си снимат тоалетите за НГ и да публикуват снимки, не бяха вълнения за грим и прически... как на фона на всичкото това да учиш?!

kalpazanka
01-03-2011, 10:03
Тоалети за НГ?
Да, представи си.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=381158
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=380972
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=380857

А колко гафове има по тая НГ и що ескапел ще се изпие...

LadyDi
01-03-2011, 10:07
Аз съм направо... изумена, поради липса на друга дума в момента. Не знам докъде ще я докараме.

yakuza_
01-03-2011, 10:14
В моя град спец. тоалеТНи за НГ няма :D И със работен гащеризон да излезеш, пак на никой няма да го инт., жалко за майките и бащите дето се блъскат за такива деца :(

jghgh
01-03-2011, 10:24
Отивам на у-ще, 'щото при нас правилата са строги и май няма да се зачитат бележките за тоя ден (ако случайно някой реши да отсъства)
Не вярвам в успеха на "Националния ден за бягство от училище" :)

EarthShaker
01-03-2011, 10:25
и що ескапел ще се изпие...

КУЛТОВО!!!!! :lol:

има нещо вярно, хубаво че има НГ, че да върви бизнеса с ескапела.. естествения прираст на населението също е в пиков момент.. че докъде ще стигнем иначе 8-)

LadyDi
01-03-2011, 10:29
Септември месец с най-много новородени 8-)

semantics
01-03-2011, 10:52
Дотам стигнахме в незнанието си какво искаме и какво правим, че и бледата младеж направи една жалка симулация на будно гражданско самосъзнание.

LadyDi
01-03-2011, 10:59
Дотам стигнахме в незнанието си какво искаме и какво правим, че и бледата младеж направи една жалка симулация на будно гражданско самосъзнание.
Аз се чудя на кое да се възмущавам повече - на желанието им за 1 ден (?!?!?) повече ваканция или на факта, че не успяха дори себе си да организират както трябва и днес по-голямата част са на училище.

semantics
01-03-2011, 11:01
И на двете + няколко пъти заявеното становище, че не се борят за промени в образователната система, а само си искат ваканцията.

Rolisten
01-03-2011, 11:16
е нормално е пикльовците да не се организират , какво се учудвате
+че самата идея смърди

MetalZone
01-03-2011, 11:41
Протест? Ъ? -.-" А кой ще ми минава изпита след няколко месеца, а? xD К'ур с брада. Ха-ха-ХА. Да ви серем на "протестите".

krem4et0
01-03-2011, 11:56
Само аз ли си обличам просто някакви дрехи и отивам да мощея? :-o
Е, стига де. Аз за Нова година, Коледа, и всякакви поводи се обличам по възможност с нови или малко експлоатирани дрехи. Тази НГ бях с костюм, купен 2 седмици по-рано и носен 2 пъти. Никъде не съм излизала, колкото до майка ми и обратно, което са 100 метра.

А иначе на учениците не им трябва ваканция, ама никаква. Да почиват с работещите и по максимум 1 месец лятна. И без това не си сядат на д-то да четат. Поне да са в клас да чуят нещо си и а дано го попият. Иначе оправия няма!

CanisDirus
01-03-2011, 11:59
Какво се възмущавате?
Ето и Брюксел констатира това: Промени в България се правят на сила, а най-хубаво ги отчитаме.
Един вид не е важно, какво правиш, а какво отчиташ.

Звучи ли ви познато?

ArrowsOfDeath
01-03-2011, 12:52
Не отидох, а спах до 1 часа 8-)

WinstonSmith
01-03-2011, 13:12
Не... :x

Мислех да избягам, за да подкрепя съучениците си в тази светла инициатива, но след като разбра за пошлите ми намерения баба ми ме изхвърли от леглото и ме насурвака хубаво с точилката, с която направи баницата с късмети ( ирония, нали... :?).

Така с посинен задник и гръмогласни псувни започнах да си проправям път през 4 сантиметровия сняг към училището - мъчилище.

Протестът ми започна още от прекрачването на ръждясалия праг. Не отвърнах на пожеланието на дружелюбния портиер и изгледах презрително дебелата готвачка Гертруда, която се разплака и осоли още повече кашкавалките. След като ритнах едно кошче за боклук и бутнах някакъв мустакат петокласник в лавката реших, че е по - добре да не закъснявам за час, за да не чуя отново:

"Сурва, сурва, весела година
на момента бягай при господина!
Задникът ти ще нашаря,
ако не отидеш при другаря."

Денят продължи с чупене на няколко саксии, снимане на cameltoe - то на класната и уриниране в кофата с вода. Накрая пребих няколкото виетнамеца в училище, но по - късно се сетих, че баба ме е учила да съм толерантен към чуждите култури и затова им подарих малко жълт сняг в знак на дружбата между белите и жълтите.

Тааааа, така мина моят своеобразен протест срещу образователната система и гадното училище.

reoffender
01-03-2011, 13:50
Ходих на училище, много ясно.
Не виждам смисъл нито в тъпия протест, нито в масовото "бягане".
За сметка на това, в момента, в който влязох в класната стая 99% от съучениците ми говореха за това как са се натряскали/оповръщали/припаднали на НГ. :-o Чак ми стана тъжно.....
Колкото по-дълга е ваканцията, толкова и не ми се учи след това...

LordOfLight
01-03-2011, 14:00
На мен пък ми се ходи на училище 8-)

Disrespect
01-03-2011, 14:13
На мен пък ми се ходи на училище 8-) :razz:

LordOfLight
01-03-2011, 14:15
Тихо, Мишо! :D

Disrespect
01-03-2011, 14:40
Аз ако бях щях да отида и да издам всичките си съученици!!!

:booooomb:

BrainDamage
01-03-2011, 14:45
Бях на даскало.
Настроението все още си беше супер ваканционно ии общо взето ходенето беше за да се видя с хора, с които времето ми си минава супер.
Не намирам смисъла в така наречения "протест".

Schizophrenic
01-03-2011, 15:01
Ходих. не виждам смисъл от тоя протест като цяло аз. то мина и замина ваканцията :>

shadow4e
01-03-2011, 15:13
Mинах днес през едно кафе, което обикновено е пълно, но по това време има по една-две свободни маси. Днес беше препълнено! Пълно с ученици, които не бяха влезнали в час и се разправяха в кой от останалите часове ще влизат и в кой не. Имаше една девойка, която щеше да се разплраче. Разкъсваше се между желанието си да не я изхвърли групичката съученици или техните да не я накажат.

neni95
01-03-2011, 15:23
Ходили ли са на училище днес или не?

Една учителка ми се обади днес и пита кога ще мина да ги видя. Дали защото няма никой в стаите и им е скучно?

познато в моето училище няма и един ученик а майка ми вика да вървя на училище :D то кято няма никой кой да гледам учителите как си играят на компютрите ли :D

amk933
01-03-2011, 15:36
Не ходих на училище, защото...още съм ваканция. :P

Не съм протестирал. От 15 декември до утре съм ваканция съвсем официално...остана и на протест да се вдигна. :lol:

w0sh
01-03-2011, 15:38
Не ходих. Училищата не изпълниха нито едно искане и аз ще жертвам собственото си образование, за да докажа правотата си.

cherinka
01-03-2011, 16:26
И аз като тази от репортажа (макар да не съм я гледала, цял ден за нея се разказва), с единствената разлика, че си решавах задачки цяла "ваканция" и снощи заспах с усмивка и доволна от усилията, които вложих и накрая к'во стана? Кака ви Чери се събужда днес в 16ч.
И заради зверското ми успиване днес утре като ида на училище ще влеза в графа "избягалите на 3ти януари от училище".

Надухте ми главата всички с тези 'протести' и дискусии!
Днес си е просто ден като ден, ваканцията беше под всякаква критика. Дори за мен беше ПРЕКАЛЕНО дълга.
'Дето беше излязло едно проучване на -великобританските специалисти- ( :D ) 3-4 дни са напълно достатъчни за релакс на хората.
ПРимерно не мое да си спукваш гъза от бачкане няколко месеца нон стоп и после като си вземеш две седмици отпуск, още на 5тия ден ще се чудиш каква да я подхванеш, понеже си свикнал на непрестанно напрежение, отговорности и ангажименти и така...
На мен тези десет дни ми бяха кошмарни.

А кво беше това успиване от моя страна... не мога да отговоря...

Знам само, че ме вълнува, че от днес на доста места е забранено тютюнопушенето...

IWannaBeSedated
01-03-2011, 16:55
:razz: Не, ходих на училище.
От моя клас очаквах поне към 10 човека да не дойдат, но бяхме почти всички на училище. :D
Аз лично не виждам особен смисъл от тия протести, и то пък за ваканция.

Brooklyn
01-03-2011, 17:03
не ама избягах от рпу-то ,така че пак се вписвам в обстановката


важна е идеята :D

Dopeass
01-03-2011, 18:48
Мислех да не ходя, защото съм доста болна. Пуших и ... ми се прииска да отида. Отидох. Обаче не е работа с температура и т.н. на училище, затова си тръгнах. Май няма да ходя скоро пак :/

iLovePussyJuice
01-03-2011, 18:53
не бях на даскало, болен съм, иначе ми беше ясно, че няма да ходя поне 1-2 седмици :D

да им пикая на 'протестчето' :lol:
що са безсмислица и филм...
без коментар! :D

cookie_master
01-03-2011, 19:03
не ходих,защото съм болна

Greennight
01-03-2011, 19:21
Последните 2 часа половината клас избягахме 8-)

Biskfitka
01-03-2011, 21:47
А иначе на учениците не им трябва ваканция, ама никаква. Да почиват с работещите и по максимум 1 месец лятна. И без това не си сядат на д-то да четат. Поне да са в клас да чуят нещо си и а дано го попият. Иначе оправия няма!Айде,айде.Тва вече е прекалено.. ;) И има ученици,които учат.Може да не е всеки ден,но го правят. Тва учениците ни изкарвате все едно всички сме някакви животни....

И бях на училище,да... :)

cherinka
01-03-2011, 22:03
Животни са! ДА!

ospower
01-03-2011, 23:40
Само аз ли си обличам просто някакви дрехи и отивам да мощея? :-o
Е, стига де. Аз за Нова година, Коледа, и всякакви поводи се обличам по възможност с нови или малко експлоатирани дрехи. Тази НГ бях с костюм, купен 2 седмици по-рано и носен 2 пъти. Никъде не съм излизала, колкото до майка ми и обратно, което са 100 метра.

А иначе на учениците не им трябва ваканция, ама никаква. Да почиват с работещите и по максимум 1 месец лятна. И без това не си сядат на д-то да четат. Поне да са в клас да чуят нещо си и а дано го попият. Иначе оправия няма!
Изрече претоварилата се от работа... :razz: :razz: :razz:

iLovePussyJuice
01-04-2011, 00:02
Тоалети за НГ?

Само аз ли си обличам просто някакви дрехи и отивам да мощея? :-oхаха и аз 8-)

shadow4e
01-04-2011, 00:19
^ много мощя. :-D


Аз пък винаги си купувам нещо мъничко. Лошото е, че винаги не издържа до 12. Идеята с цели нови тоалети в случая не е много добра.

Има и разликата при момчетата и момичетата. Не мога с дрехите, с които съм пътувала цял ден, чистила и готвила и са били по-спортни, да седна после на масата с тях.

iLovePussyJuice
01-04-2011, 02:06
аз за т'ва не чистя, готвя и т.н
седя пафкам и се чеша :lol:

krem4et0
01-04-2011, 07:25
ospower, когато е трябвало съм учила. И на 25 все още продължавам в тази насока. Щом съм решила да се занимавам с наука, значи уча и съм учила.

Biskfitka, разбира се, че има и такива ученици. Но те няма да тръгнат да се тръшкат за 1 ден по-малка ваканция. Учениците и студентите, които виждат смисъл в ученето, го правят системно и редовно, независимо дали има или няма ваканция. Но масовият случай за жалост не е такъв. Като дойде 12-ти клас се сещат и за матури, и за кандидатстване.

CanisDirus
01-04-2011, 08:33
Три месеца лятна ваканция са напълно безмислени и са наследство от време оно, когато много от учениците са били от село и лятото работната им сила е била нужна на семейството. После комунизъма ги екслоатираше с бригади.
А сега?
Само се чудят у коя дупка да си го заврат и с каква помия да се напият.

Повече по-кратки ваканции. Лятна максимум 6 седмици. Твай.

Pliok0019
01-04-2011, 08:36
За мен цялото образование в 12ти клас е толкова безсмислено...В крайна сметка, каквото не съм научила за 11 години, няма да го науча за една...

В 12ти клас, за мен, трябва да се учи български и да кажем 2 предмета по избор + физическо. И това по цял дееен :Д

CanisDirus
01-04-2011, 09:06
Подкрепям тезата си с информация за ваканцията по различните държави
http://en.wikipedia.org/wiki/School_holiday
В Герания лятната е 6 седмици, но горе-долу на два месеца имат по 10 дена ваканция - коледа, междусрочна, великденска и тн.

Всъщност преди 100+ години всички държави си имали дълга лятна ваканция с цел учениците да помагат в селското стопанство, обаче от това няма много смисъл днес.
Единствено в Италия все още има такава дълга лятна ваканция.

Освен, ако не ви въведат едни хубави бригади като по комунизЪма. Да обработвате пустеешите земи, да нижете тютюн, да садите дръвчета. Последното е най-полезно и може да се гледа на него като един вид размножаване за един процент от учащите се.

AcrossYourFace
01-04-2011, 09:39
И какъв е смисъла да се бяга вчера, днес, утре, цяла седмица...срещу какво протестирате???
За това, че учителите ви (поне тези в моето училище) се съобразиха и си казаха най-честно, че и за тях ваканцията е малка (даже написаха уж "протестно" писмо...хах) ???
Дори обещаха, че тази първа седмица ще изпитват само наложително и ще предават нов материал...от там нататък всеки да си преценя как и кога ще го учи, защото после 3 седмици ще се оформя за първи срок.


Иначе не знам до колко съм права, но според мен единственият смисъл на този протест можеше да е в това, да се покаже, че поне една част от обществото ни е готова да се обедини за дадена кауза.
От там нататък още от самото начало беше ясно, че нищо няма да стане, защото го има, и ще го има този натиск от голяма част от родители, учители, обществото ни като цяло и т.н. срещу неученето и разбира се повечето ученици ще се откажат (както и стана).

krem4et0
01-04-2011, 10:17
Отпуската на учителите е 56 работни дни (поне така беше 2008-2009-та година, когато и аз учителствах). Общо взето си я вземаш през ваканциите (е, те не стигат и се налага да се работи в част от ваканционните дни). Още 3 дни даваше членуването в синдикат. Не разбирам какво общо има ученическата ваканция с отпуската на учителите, която е регламентирана по друг начин. Ако остане отпуска (което по принцип няма как да стане), тя се изплаща или се натрупва (то и този закон мениха, но мисля, че остана натрупването за няколко години поне). Да, няма да си починат 15 дни на веднъж, а 10, но все по някакъв начин тази отпуска ще им се даде. Дори имаше практика да НЕ СЕ пуска отпуска ваканцията и да се ходи на работа, защото администрацията и другия персонал така и така работи и училището се отоплява. Карала съм на 2 пъти подобно нещо (не по мое желание), имах работа за цифром и словом 30 минути и после 7 часа и половина се чудих къде да се свра и какво да правя...Много кофти нещо.

36 учебни седмици могат да се разпределят по доста по-удачен начин. Не знам как е във вашите училища, но аз помня само 2 зими между 5-ти и 12-ти клас, в които не съм мръзнала. По-добре да има някаква ваканция по-дългичка януари-февруари, за да се избегнат зимните неволи. А и някак си по-леко ти идва да имаш 2-3 по-големи почивки, вместо една огромна.

Biskfitka
01-04-2011, 13:41
Biskfitka, разбира се, че има и такива ученици. Но те няма да тръгнат да се тръшкат за 1 ден по-малка ваканция. Учениците и студентите, които виждат смисъл в ученето, го правят системно и редовно, независимо дали има или няма ваканция. Но масовият случай за жалост не е такъв. Като дойде 12-ти клас се сещат и за матури, и за кандидатстване.Е и аз виждам смисъл в ученето,но не уча всеки ден,а предмети,които ама изобщо няма да ми трябват и знам,че след 1 година няма да помня нищо ,не ги отразявам... :)
Иначе и за мен беше смешно за 1 ден да се правят такива ''протести'' при положение,че тоя един ден нито изпитва някой,нито ни тормозят толкова 8-)
А за това зимната ваканция да е малко по-дълга,пък лятната ваканция по-малка е добра идея,защото на студа си е найстина гадно да ходиш сутринта до даскало,особено ако е по-далече.
На мен юни месец и без тва ми е най-яко на даскало :D

cunt
01-04-2011, 14:57
другата година на втори на училище а по-догодина на първи добре че тогава вече няма да съм ученик :lol:

krem4et0
01-04-2011, 15:41
Системно и редовно не значи всеки ден, а да правиш така, че да не ти се натрупва половин учебник за контролното след 2 дни. И като студентка, и като ученичка съм се водила от правилото - от далеко да е леко.

shadow4e
01-04-2011, 16:01
аз за т'ва не чистя, готвя и т.н
седя пафкам и се чеша :lol:
На мен ли го казваш?! Хвалиш ли се нещо, щото в случая ... 8-)


Но да се върнем на темата за училищата. Ваканцията трябва да е до края на август най-късно, края на октомври една есенна от 5-6 дена и увеличена зимна.

SeXyMaCka
01-04-2011, 20:54
Май съм една от малкото който си удържа на думата и не се вясна в даскало, но за жалост не ей така за стачката, а защото ме насмете гастрита :(

bebchoOoOoOo
01-04-2011, 21:09
Май съм една от малкото който си удържа на думата и не се вясна в даскало

Briseis
01-04-2011, 21:21
мацки :-)

и аз ни ходих нъ даскалу :-)

DarkKisss
01-05-2011, 05:21
Дали днес или утре .. все тая .. свикнах с мисълта за 'ваканцията', пък и сега най-много са ми нужни оценки (:

biolojkata95
01-05-2011, 13:29
гадно е защото може да те нарочат и да те измъчат от изпитване