PDA

View Full Version : Фитнес програма



Rolezzz
01-03-2011, 16:03
Начинаещ съм и искам някое по напреднало момче да ми предложи програма за бързо развиване.Информация за мен: На 15г.,175см. и съм 50-55кг.До сега не съм посещавал зали. В началото ще тренирам усилено(мисля да ходя всеки ден) след това може да намаля.Просто трябва да кача няколко кг.:)
Благодаря предварително!

LifeFitness0
01-03-2011, 18:40
Първо започваш само 3пъти в седмицата и всеки път правиш кръгови тренировки-на всеки уред правиш по 1-2серии и тренираш всички мускули в един ден.След 1 месец питай пак за програма. :)

radeberger
01-03-2011, 20:58
Аз следвах тази програма в началото като тръгнах.

http://www.bb-team.org/workout/1291_kachvayte-masa-vednaga-sled-4-tata-sedmitsa#axzz1A0njd0re

redbul2
01-04-2011, 08:56
В началото трябва да започнеш с 2,най-много 3 тренировки седмично. Иначе ще тръгнеш надолу вместо нагоре.Ще се стопиш и изчезнеш :D Можеш да ходиш в понеделник и четвъртък или неделя и сряда.

navar
01-04-2011, 10:51
като за начало почваш през ден,тренировка за цялото тяло-тоест,всички мускулни групи,по едно упражнение,по три серии по 8-10 повторения..така поне месец..
после пак тренираш през ден,но правиш изолирани мускулни групи-по две на тренировка,за предпочитане една сгъваща и една разгъваща група..за всяка група по три упражнения ,всяко с по три серии-това още поне 6 месеца..
след 7 месеца питай пак ,ще ти напишем какво да правиш
но знай,че само с тренировки няма да стане-маса се прави на маса,трябва да ядеш,по много и често :)

HHristov
01-04-2011, 17:17
Първо започваш само 3пъти в седмицата и всеки път правиш кръгови тренировки-на всеки уред правиш по 1-2серии и тренираш всички мускули в един ден.След 1 месец питай пак за програма. :)

Знаеш ли какво е кръгова тренировка ?

LifeFitness0
01-04-2011, 17:22
Първо започваш само 3пъти в седмицата и всеки път правиш кръгови тренировки-на всеки уред правиш по 1-2серии и тренираш всички мускули в един ден.След 1 месец питай пак за програма. :)

Знаеш ли какво е кръгова тренировка ?Да(поне така мисля :lol: :lol: )

HHristov
01-05-2011, 10:33
Първо започваш само 3пъти в седмицата и всеки път правиш кръгови тренировки-на всеки уред правиш по 1-2серии и тренираш всички мускули в един ден.След 1 месец питай пак за програма. :)

Знаеш ли какво е кръгова тренировка ?Да(поне така мисля :lol: :lol: )
Aми явно не мислиш правилно :)

LifeFitness0
01-05-2011, 11:12
Първо започваш само 3пъти в седмицата и всеки път правиш кръгови тренировки-на всеки уред правиш по 1-2серии и тренираш всички мускули в един ден.След 1 месец питай пак за програма. :)

Знаеш ли какво е кръгова тренировка ?Да(поне така мисля :lol: :lol: )
Aми явно не мислиш правилно :)Кръгова тренировка-тренираш всички мускулни групи в един ден като наблягаш на многоставните упражнения?

HHristov
01-05-2011, 13:43
Ммммхм :)
Не не обикаляш всеки "уред" и да правиш по 1-2 серии :)
Почваш примерно лег, клек, под клек, обръщане, набиране, кофи ии всичко това от 4-5 пъти :)

LifeFitness0
01-05-2011, 14:30
Ммммхм :)
Не не обикаляш всеки "уред" и да правиш по 1-2 серии :)
Почваш примерно лег, клек, под клек, обръщане, набиране, кофи ии всичко това от 4-5 пъти :)Не е ли мзлко тежко за абсолютно начинаещ?Първо се почва с леките упражниения.

HHristov
01-05-2011, 14:48
Според мен не :)

kadishona
01-05-2011, 18:10
Заеби го фитнеса. Направи си висококалорична диета и се запиши да играеш волейбол.

От фитнеса мускулите не стават силни, а широки.

Чакам няколко човека да ми се нахвърлят веднага, щот съм казал лоши неща за любимия им 'спорт' и чак тогава ще се аргументирам ;)

Kurdokolenko
01-05-2011, 18:15
Зависи от упражненията, които прави човек. Има тренировки за сила и такива за маса.

Иначе, най-много сила в мускулите се прави от упражненията със собствена тежест - набирания, кофички, лицеви опори.

LifeFitness0
01-05-2011, 18:50
Наистина най-пълноценна сила дава Стийт фитнеса и Кросфита.Иначе най силни са трибойците,но за мен тази тяхна сила е безполезна.
Чрез правилна програма във фитнеса могат да не направят обаче най-добри резултати-като се комбинират многоставни упражниения и такива със собствено тегло и допълнителна тежест(за напредналите).

HHristov
01-05-2011, 18:54
Заеби го фитнеса. Направи си висококалорична диета и се запиши да играеш волейбол.

От фитнеса мускулите не стават силни, а широки.

Чакам няколко човека да ми се нахвърлят веднага, щот съм казал лоши неща за любимия им 'спорт' и чак тогава ще се аргументирам ;)

Личи си колко разбираш и ти :)

ZipFail
01-05-2011, 19:13
Я обясни какво значи 'широк' мускул ?

kadishona
01-05-2011, 19:19
Да ти кажа не е малко. Разговарял съм надълго и нашироко с много спортисти точно за тази тема, а в интернет съм изчел тонове информация!

Тъй като ти толкова разбираш би ли ми казал, защо мускула расте и какво печели тялото от това?

Тренировки във фитнеса за сила няма. При правилно изпълнение на всяко едно фитнес упражнение една повторение трябва да е от рода на 3.5-4 секунди, а това значи че с цел късане на повече мускулни влакна, ти губиш пъргавост. Културист, който може участва в какъвто и да било динамичен спорт няма!

Прецени сам кое ти е по-гот да гледаш! Олимпиада за културисти или волейболен сервиз/спайк , тенис сервиз, дълго разиграване на тенис на маса и т.н.
В крайна сметка ти си решаваш!


Да не говорим, че влянието в/у ставите в пагубно. Износване на ставното смазочно вещество е много често явление при културисти навършили 40, а доколкото разбрах ти си и подрастващ, тъй че още по-зле!

HHristov
01-05-2011, 19:58
С кой си разговарял и т.н., но нали знаеш, че в интернет има каква ли не информация :)

Мускула печели сила, бързина, експлозия и издръжливост. В следствие на силовото трениране мускула расте и от там се получава хипертрофията.

Тренировка за сила във фитнеса/залата има. При изпълнението на едно упражнение не е важно колко е неговата продължителност, а правилното изпълнение и това дали ще преодолееш тежеста :)
Не само културистите използват щанги :) Лекоатлети, боксьори, кик боксьори, борци, щангисти, каратисти, футболисти, тенесисти, волейболисти, плувци, гребци, джудисти, айкидисти и какви ли още не спортисти използват щанги :)

Айде да пробваме искаш ли ? От август месец дигам щанги само силово :)

Проблем със ставите при правилно трениране- няма :)

Kurdokolenko
01-05-2011, 21:29
Тренировки във фитнеса за сила няма


Глупости на търкалета. Дали ще е кардио тренировка, тренировка за маса или тренировка за сила ,зависи изцяло от броят на повторенията и съответните килограми. Не знам с какви хора си говорил, ама мога да ти кажа, че или грешно си възприел тяхната информация, или те са в заблуда.

За широките мускули...Добре, какво е преимуществото на един голям хидравличен цилиндър, пред един малък? Ми много ясно какво - силата, експлозивността(щях да кажа въртящ момент, ама термина не е точен), дори и бързината. Съответно - от "широки" мускули, качваме всички горепосочени показатели!



Относно износването на ставите - да, ако човек няма техника, може и по-лоши неща да станат.

Myrth
01-06-2011, 08:01
Всичко е до тренировъчни методи и хранене.

Фитнесът е сред най-щадящите спортни занимания. Един от малкото спортове, в които можеш сам да регулираш натоварването и да вдигаш по удобен за тялото ти начин. Вярно е, че можеш да имаш масивни мускули и да бъдеш слаб за теглото си, както и да имаш по-скромна физика, но да си впечатляващо силен. Просто има толкова много тренировъчни методи, че да говорим за фитнес по принцип изобщо не е коректно.