PDA

View Full Version : Завистта



mimmimaow
01-03-2011, 18:14
Може ли един човек да оправдае собствената си завист като мотив, чрез който е искал да се издигне в обществото?.

RoSKo0o0
01-03-2011, 19:07
Може да е малко off topic, но завистта погубва света както викаше господин Козмов от ББФ, но си е самата истина.

01-03-2011, 19:57
Може ли един човек да оправдае собствената си завист като мотив, чрез който е искал да се издигне в обществото?.

Ако гледаме от психологична гледна точка - има 2 вида завист.
1)завист с лоши помисли
2)завист която подтиква към успех
Може да не съм ги казал много точно, но са това.

NomNomNom
01-03-2011, 20:21
Може ли един човек да оправдае собствената си завист като мотив, чрез който е искал да се издигне в обществото?.

Ако гледаме от психологична гледна точка - има 2 вида завист.
1)завист с лоши помисли
2)завист която подтиква към успех
Може да не съм ги казал много точно, но са това.
И двете зависти са с "лоши" помисли , но в първият вариант е просто непродуктивна такава.

Всеки завижда за нещо . Това е нещо като гнева. Все едно да кажеш, че никога не си изпитвал гняв, или лошо чувство към някога.
Завистта в повечето случаи е неосъзната и се проявява като гняв, като агресия и като отрицание на това което желаеш у другия, като казваш, че то е гадно, тъпо и т.н.

Така, че няма защо човек да се оправдава на някого за зависта.
Трябва сам за себе си да си прецени какви конфликти има за решаване , за да не се натоварва с такива негативни емоции.

01-03-2011, 20:23
Имам в предвид за конкретната личност изпитала зависта...

NomNomNom
01-03-2011, 21:25
Имам в предвид за конкретната личност изпитала зависта...
Да де, всяка завист е с лошо чувство. И това лошо чувство стимулира човека нагоре за да се почувства добре.

01-04-2011, 11:49
Имам в предвид за конкретната личност изпитала зависта...
Да де, всяка завист е с лошо чувство. И това лошо чувство стимулира човека нагоре за да се почувства добре.

А другото е да се опита да съсипе онзи на когото завижда...

blackvelvet
01-04-2011, 12:16
Може ли един човек да оправдае собствената си завист като мотив, чрез който е искал да се издигне в обществото?.

Ако гледаме от психологична гледна точка - има 2 вида завист.
1)завист с лоши помисли
2)завист която подтиква към успех
Може да не съм ги казал много точно, но са това.
И двете зависти са с "лоши" помисли , но в първият вариант е просто непродуктивна такава.

Всеки завижда за нещо . Това е нещо като гнева. Все едно да кажеш, че никога не си изпитвал гняв, или лошо чувство към някога.
Завистта в повечето случаи е неосъзната и се проявява като гняв, като агресия и като отрицание на това което желаеш у другия, като казваш, че то е гадно, тъпо и т.н.

Така, че няма защо човек да се оправдава на някого за зависта.
Трябва сам за себе си да си прецени какви конфликти има за решаване , за да не се натоварва с такива негативни емоции.

Гняв в случая е силна дума,но да,понякога го има.Гнева се проявява,когато адски силно искаш нещо,което нямаш,а другия го има.

01-04-2011, 17:21
Гняв...Не е ли завист?

honeey
01-10-2011, 18:14
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Wits
01-10-2011, 19:10
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .
Изобщо не си в час, не ми се пише защо.
Може би , ако погледнеш поста на колежката , ще се сетиш .

01-10-2011, 19:14
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Да речем, че завистта може да те подтикне към прогрес....сеш се...?

Nam3less3
01-10-2011, 19:25
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Да речем, че завистта може да те подтикне към прогрес....сеш се...?То и жаждата за власт подтиква хората към прогрес... да речем Хитлер?

01-10-2011, 19:26
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Да речем, че завистта може да те подтикне към прогрес....сеш се...?То и жаждата за власт подтиква хората към прогрес... да речем Хитлер?

Какво Хитлер????????????????

Nam3less3
01-10-2011, 19:26
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Да речем, че завистта може да те подтикне към прогрес....сеш се...?То и жаждата за власт подтиква хората към прогрес... да речем Хитлер?

Какво Хитлер????????????????Ами и той е направил сериозен прогрес в обществото, но стимулът му не е довел до добро.
Желанието за власт и завистта не са добри стимуланти.

01-10-2011, 19:32
Предпочитам да съм с високо самочувствите, дори без покритие, но не и да завиждам. Според мен губенето на време в завист е по-добре да се замести с време, което да отделиш на собственото си развитие.
Глупаво е какво толкова може да има някои, че и ти да не можеш да го имаш (като не става дума за материални неща) .

Да речем, че завистта може да те подтикне към прогрес....сеш се...?То и жаждата за власт подтиква хората към прогрес... да речем Хитлер?

Какво Хитлер????????????????Ами и той е направил сериозен прогрес в обществото, но стимулът му не е довел до добро.
Желанието за власт и завистта не са добри стимуланти.

Не е довело до добро?????????? Така ли мислиш???????
Еми може би си прав донякъде....Защото са го спрели....
Унищожавал е наред евреи....Евалата....Сега тези евреи ще унищожат теб...Какво??? Мразиш човека убил много твои противници????
Моля те не ме засягай на тази тема....Дразня се като виждам, че хората нямат акъл в главата....

Nam3less3
01-10-2011, 19:44
Не е довело до добро?????????? Така ли мислиш???????
Еми може би си прав донякъде....Защото са го спрели....
Унищожавал е наред евреи....Евалата....Сега тези евреи ще унищожат теб...Какво??? Мразиш човека убил много твои противници????
Моля те не ме засягай на тази тема....Дразня се като виждам, че хората нямат акъл в главата....Ти верно не си наред щом мислиш това. Той не е убивал тия евреи от световния елит или разни там подобни, ами най-обикновени хора. Които определно не мислят да ме унищожават. Бях забравил, че Хитлер е идола на всички конспиратори. А някъв невеж тийнейджър не може да казва кой има или няма акъл, нищо не знаеш за света и живота явно. То си личи по мненията ти. Целият нормален и цивилизован свят е отрекъл Хитлер и световните войни(не че само той е виновен), а, бях забравил, че това са хората с промити мозъци.

01-10-2011, 19:54
Човек.....Нямам думи....
Тези най-обикновени хора сега ще те изчистят(не буквално, но твойте поколения, а може и ти да се включиш)....
Аз по същата логика казвам, че не си видял нищо от живота, че да даваш акъл.....Както казах възрастта не влияе на горня етаж...
Еми личи си и по твоите мнения колко знаеш...
Еми Световните войни за какво са ? Нормално е да се отрекат...все пак това са оръжия от разнообразен типаж пробван върху масата....
И кой па е отрекал Хитлер....Това, че доста хора го правят не значи че и другите са така...За мен той е идол....примерно...А и все пак както е ясно не е бил той най-главнокомандващия....

Nam3less3
01-10-2011, 19:58
Човек.....Нямам думи....
Тези най-обикновени хора сега ще те изчистят(не буквално, но твойте поколения, а може и ти да се включиш)....
Аз по същата логика казвам, че не си видял нищо от живота, че да даваш акъл.....Както казах възрастта не влияе на горня етаж...
Еми личи си и по твоите мнения колко знаеш...
Еми Световните войни за какво са ? Нормално е да се отрекат...все пак това са оръжия от разнообразен типаж пробван върху масата....
И кой па е отрекал Хитлер....Това, че доста хора го правят не значи че и другите са така...За мен той е идол....примерно...А и все пак както е ясно не е бил той най-главнокомандващия....Светов ните войни са точно това, което е обяснено в историята, а и е очевидно. Явно спиш в часовете. Хитлер е един човек желаещ власт, и използвал расовата теория за мотивация за войната. Не знам как идол може да ти бъде някой жаден за власт и леко луд човек, който както всички диктатори оценява човешкия живот на нула. Искал е да господства и да направи Германия силна за сметка на всички останали. И ние нищо не печелим от това, вместо на СССР, щяхме да сме сателит на Третия Райх ако беше спечелил войната.

ZipFail
01-10-2011, 19:59
И как избиването на обикновенни цивилни евреи е помогнало на света ?
Как един обикновен човек е опасност за световния мир ?

А избиването на евреите и дали е било преднамерено и планувано е доста спорна тема..

ПП: Неймлесс, по-добре сателит на държава-победител, отколкото на загубила ;)

Nam3less3
01-10-2011, 20:02
ПП: Неймлесс, по-добре сателит на държава-победител, отколкото на загубила ;)Е СССР също е била победител, въпросът е от коя идеология индивидът би намазал повече. При болшевишкия комунизъм селяните и работниците бяха на + за сметка на другите, при нацизма други щяха да са на + за сметка на още някой други.

01-10-2011, 20:06
Неймлесс ти си доста плосък....Аз от сукалче знам историята маска(отчасти) за Световните войни....Но въпроса е, че не са това...
Но и дори да е било за власт(е то е било за власт, но не тази която ти си мислиш) какво по-добро? Искал е да направи доброто си...И не е бил луд...Имал е леки психически отклонения, но това не е размътвало съзнанието му за истинските неща....

Nam3less3
01-10-2011, 20:19
Неймлесс ти си доста плосък....Аз от сукалче знам историята маска(отчасти) за Световните войни....Но въпроса е, че не са това...
Но и дори да е било за власт(е то е било за власт, но не тази която ти си мислиш) какво по-добро? Искал е да направи доброто си...И не е бил луд...Имал е леки психически отклонения, но това не е размътвало съзнанието му за истинските неща....И каква е била истинската им тайна цел?
А всъщност знаеш ли, като фен на новия световен ред и световния елит, че голяма част от идейте за този нов ред(глобализация и т.н.) са били описани преди 90-100 години и май за пръв път в новите окултни учения? Примерно в учението на Алис Бейли, а последователите и се наричат Великото Бяло Братство, да не би това да е световния ти елит :D

01-11-2011, 10:32
Неймлесс ти си доста плосък....Аз от сукалче знам историята маска(отчасти) за Световните войни....Но въпроса е, че не са това...
Но и дори да е било за власт(е то е било за власт, но не тази която ти си мислиш) какво по-добро? Искал е да направи доброто си...И не е бил луд...Имал е леки психически отклонения, но това не е размътвало съзнанието му за истинските неща....И каква е била истинската им тайна цел?
А всъщност знаеш ли, като фен на новия световен ред и световния елит, че голяма част от идейте за този нов ред(глобализация и т.н.) са били описани преди 90-100 години и май за пръв път в новите окултни учения? Примерно в учението на Алис Бейли, а последователите и се наричат Великото Бяло Братство, да не би това да е световния ти елит :D

Еми Световните войни са с цел за изпробване на оръжия от различен типаж....
А попринцип неща като Нов Световен Ред се знаят от много по-отдавна, но това е друга тема...

ZipFail
01-11-2011, 10:48
То понеже си нямат полигони да ги изпробват и са решили:
"Дай да направим една световна война, да избием няколко десетки милиона души, да унощожим икономиките и инфрастуктурата си, да сринем политическата и социална стабилност че да си пробваме новите оръжия"


Честно, ти вярваш ли си ?

01-11-2011, 11:08
То понеже си нямат полигони да ги изпробват и са решили:
"Дай да направим една световна война, да избием няколко десетки милиона души, да унощожим икономиките и инфрастуктурата си, да сринем политическата и социална стабилност че да си пробваме новите оръжия"


Честно, ти вярваш ли си ?

Еми оръжията са за голям габарит....А и никой не го е грижа за хората( и най-вероятно така трябва)....
Трябва да има и причина за пробата....А и така или иначе всичко което изброи е средство на тези предизвикалия(отчасти)...

ZipFail
01-11-2011, 15:05
Ще ми обясниш ли какво значи голям габарит ?

И защо едно оръжие не може да бъде изпробвано на полигон по същия начин, както и в военна обстановка ?

01-11-2011, 17:34
Ще ми обясниш ли какво значи голям габарит ?

И защо едно оръжие не може да бъде изпробвано на полигон по същия начин, както и в военна обстановка ?

Габарит не знаш ли какво е?
А и голяма част(ае да не казвам основна) е да се види поведението...А в военна обстановна не може да стане...

ZipFail
01-11-2011, 21:58
Поведението на кой ? Поведението към какво ?

Няма логика да се предизвиква война за да се видят 'ефектите' като могат да се видят и на военен полигон, просто като пуснат цивилни и създадат същата обстановка

И кой какво печели от това, че е видял реакцията на хората към един кой си вид танк ?


Издиша ти тезата сладур :)

01-12-2011, 07:24
Поведението на кой ? Поведението към какво ?

Няма логика да се предизвиква война за да се видят 'ефектите' като могат да се видят и на военен полигон, просто като пуснат цивилни и създадат същата обстановка

И кой какво печели от това, че е видял реакцията на хората към един кой си вид танк ?


Издиша ти тезата сладур :)

Айде няма да казвам, отново, че си бот....
Ти какво си мислиш....че тестват само машини с огнева мощ ли...?
Хахахахахах морето ти е до коленИ...

ZipFail
01-12-2011, 08:38
А какви други ?

01-12-2011, 11:20
А какви други ?

Еми едни от основните неща които са били важни са за контрол над съзнанието и ума...

ZipFail
01-12-2011, 13:28
Например ? Дай ми пример за оръжие за контрол на съзананието, използвано през втората световна ?

01-12-2011, 14:51
Например ? Дай ми пример за оръжие за контрол на съзананието, използвано през втората световна ?

Да си чувал за оргон или МОР???(е след като го прочетеш ще знаеш, като прочетеш в нета)...

ZipFail
01-12-2011, 15:56
Пхахахаха... :lol:

И къде точно и кога са били използвани тея неща ?

документирано моля, а не 'ама то те са го скрили, ама Дейвид Айк ги е разкрил и го е пуснал в интернет'

01-12-2011, 16:11
Пхахахаха... :lol:

И къде точно и кога са били използвани тея неща ?

документирано моля, а не 'ама то те са го скрили, ама Дейвид Айк ги е разкрил и го е пуснал в интернет'

Еми оргоновта енергия или жизнена енергия е открита от Вилхелм Райх...Бил е нает от правителството да работи за тях и след като приключва проекта си е изгонен и не е вземан на сериозно...Използвано е...А МОР е мъртъв оргон...Той променя жизненоста на...човек, буря и тн...МОР предава енергия изтощаваща и депресира, смачква хората...А при бурите им придава ярост...Оргонновата обратно...Извлича се от бурите например чрез специялно оборудвани сонди...Дълго е обяснението...и има доста истории....Но не смятам за нужно да пиша дълги поеми които няма да бъдат прочетени/запомнени/проумяти от почти никой...така, че няма смисъл да се блъскам...
Напиши в нета Вилхелм Райх и ще видиш...
Но това не е единственото средство за контрол над съзнанието...