PDA

View Full Version : За или Против "отворените" връзки



SuperBadSuperFresh
01-03-2011, 18:31
Така,идеята да се замисля над това беше от статусите във Facebook.Прочетох,че една позната е в "отворена връзка" и се зачудих за този тип отношения.Попитах я,какво точно ще рече това а тя ми отговори,че го харесвала, и той нея,но имали нужда да излизат с други!?Не знам,аз ли съм старомодна,та вярвам че двама души са си достатъчни един на друг,или просто такава е "модата".What the hell,21 век сме,демокрация,хората си правят каквото искат.Зачудих се дали сте привърженици на подобни отношения и при какви обстоятелства бихте предложили или се съгласили на подобни отношения?

mimches12
01-03-2011, 18:41
по скоро против... :?

marin4itu
01-03-2011, 18:48
За мен това не може да се нарече връзка..

lunichkataaa
01-03-2011, 18:48
Твърдо против. Не бих се съгласила никога. Въпреки че не обичам да казавам никога този случай е такъв. Като си с един човек, бъди с него до край!! Не мога да си представя човека, когото харесвам/обичам да целува и прегръща някоя друга. Много съм ревнива и не искам и да си помислям какво бих и направила ако нещо такова се случи. Казано накратко - не одобрявам този тип връзки.

TheBeliever
01-03-2011, 18:52
Щом и двамата са доволни нека правят каквото си искат. Кои сме ние, че да ги съдим?
Лично аз при никакви обстоятелства не бих се съгласила на подобно нещо. За мен това не е връзка. Или е само с мен, или не е с мен въобще.

Luscious_Heart
01-03-2011, 18:53
С бившият ми приятел бяхме приятели с привилегии след първото късане, т.е. само правехме секс. :D Тогава аз все още не знаех какво искам от него, имах нужда да се срещам с други момчета.. Бях си харесала един батко тогава, но той се оказа зает и просто реално погледнато се занимавах само с моето момче. :) Така и така тази отворена връзка продължи едва две седмици, след които пожелахме да станем отново двойка.. Жалко, че бе за кратко, но сигурно така е трябвало. :-o

RoSKo0o0
01-03-2011, 19:01
Против. Всъщност това не мога да го нарека връзка, а просто разврат, това е.

SmilezZz
01-03-2011, 19:07
Против. Всъщност това не мога да го нарека връзка, а просто разврат, това е.Напълно съгласна съм..Това не е никаква връзка..

Аз също съм против..Никога не бих имала такава "връзка"..
На мнение съм,че щом двама се харесват - няма смисъл,а и не виждам
причина - щом се харесват/обичат,да имат нужда да излизат с други..Или не се харесват както трябва,или просто не са готови за връзка....за сериозна връзка..

wasch0
01-03-2011, 19:12
Или сте заедно, или не!
Просто от такива връзки няма смисъл.. няма го доверието, а от това зависи всичко!

NomNomNom
01-03-2011, 19:23
Ами някои хора имат нужда и се чувстват добре с такъв тип отношения.
Няма нужда да го наричате разврат и т.н.
Васчо - доверие...
В моята връзка доверието се състои в това , че ако някой от двамата "кръшне" - си казва и всичко е наред. Паролите си имаме от всякъде , в ежедневието си нямаме изненади и т.н.
Партньорството ми не ми носи нито главоболия, нито проблеми. Нито на човека отсреща. Нито пък някога е било нещастна любов.
Но трудно се смила как кръшканията с други хора нямат значение. Както скоро в една тема писах - не ми пречи дали е с мъж, дали е с жена - нали сме постоянно заедно , нали си помагаме. На първо място сме приятели. А когато сме приятели можем да споделяме всички тревоги, всички желание, всички хубави и лоши моменти.

И някога изцяло да прекратим интимни отношения - та ние сме приятели. Не се конкурираме по между си , не сме брат и сестра да делим имот, както се казва - общо взето няма какво да ни прекрати близкото приятелство.

MaLkaTa_LaDy
01-03-2011, 19:28
Не е разврат, не е лошо, но пък не е и качествено. Псевдо връзка си е. Винаги съм вярвала, че в любовта има нещо божедствено, което да те извиси. Не приемам нищо рационално, нищо прагматично свързано с нея, каквото е описало момичето от горния пост.

3oPuTy
01-03-2011, 19:33
Амиии аз съм и "За!",и "Против!" в зависимост от това,какво точно разбират хората под "отворена връзка" :)
Аз тълкувам понятието "отворена връзка" като връзка между двама души,които имат чувства един към друг,но изпитват нужда да флиртуват/целуват/правят секс с 3-ти лица ... - В този случай съм против!
Ще дам пример,при който съм "За!":
От ... хммм ... 3 месеца излизам с момче,с което си правим секс,но нямаме връзка.И двамата имаме някакви чувства един към друг,но сме на мнение,че за момента така ни е добре и не искаме да задълбочаваме.Не излизаме редовно - понякога се виждаме всеки ден,понякога през ден,а понякога и през повече ... Всеки от нас има право да си прави к'вот си иска с други,но просто нямаме желание,защото получаваме необходимото един от друг.Приятно ни е заедно,обичаме да излизаме по кафета,заведения,дискотеки с общи приятели ... Обичаме да излизаме и само двамата и да говорим за нещата около нас - било то за забавни неща,за проблеми ... Имаме си доверие и сме си споделяли неща,които не бихме споделили на никой друг ... До някъде точно заради това и не искаме да задълбочаваме нещата между нас и да позволяваме на чувствата ни да надделеят,защото след време нещата ще се променят (така стана и с последния ми сериозен приятел ...) :? По принцип той се представя пред хората като "лошо момче/женкарче",но всъщност няма нищо общо с това ... От друга страна пък аз съм страшно ревнива,когато имам човек до себе си и точно за това предпочитаме да си стоим на този етап,защото за тези 3 месеца (че и преди това,докато бяхме на етап "зарибявка") имаше страшно много "доброжелатели",които всячески се опитваха да ни скарат,да ни "набият" едно фалшиво мнение за другия и т.н.,а така като сме просто "приятели с привилегии" не обръщаме толкова голямо внимание на хорските приказки,а и като цяло гледаме възможно най-малко хора да знаят за случващото се между нас :)

MiMcHeToOo
01-03-2011, 19:42
Против. Личният живот е личен, защото е между двама души, а не между трима, пет или десет.

vesito13
01-03-2011, 19:43
Против. Ако е връзка, нека да е истинска.
Ако един не ми стига и имам нужда от още 10 човека. То тогава връзка не ми трябва. Ще си правя каквото искам с тези 10 човека, било то и само за една вечер. И повече не бих искала.

Fizz
01-03-2011, 19:48
и аз против .. то по-добре да са си приятели за секс :-D

а иначе случвало ми се е и аз да попадам на такава връзка да го кажа ... в смисъл изникнаха проблеми и тя беше прекалено ангажирана та даже отговорна до някаква степен и се разбрахме вместо да се разделяме , просто временно за седмица или 2 да не си даваме зор .. рядко се виждахме , даже 2 пъти в седмицата .... е на мене ми беше кофти , защото и не ми даваше да помогна , но в крайна сметка ставаше дума за нейн приятел и аз бих отделил същото внимание :)

но пак казвам , зависи от някакво обстоятелство при мен .. и бих се пожертвал за седмица , 2 ... :)

valdesbg
01-03-2011, 20:09
Или тя ще е само с мен, или аз няма да съм с нея. От моя страна може да се очаква същото.

Имам нетърпимост към несериозност и неправилно приоритизиране във всякакъв аспект.

anonymous708973
01-04-2011, 06:42
В момента е последното, което искам и от което имам нужда. Подозирам, че и за в бъдеще ще е така. Обичам нещата да са ми ясни, а не постоянно да се чудя и мая за нещо, както подозирам, че ще стане.
Но съм строго за приятелите с привилегии :)

mynichka
01-04-2011, 06:46
Против.
Не разбирам такива връзки. Ако съм с даден човек, съм с него докрай.

radeberger
01-04-2011, 07:18
За мен това не е връзка.

kremen4eto
01-04-2011, 12:51
Вече съм против. Опарих се.

RoSKo0o0
01-04-2011, 13:30
Как да не е разврат?
*разврат - 1. Безразборни полови връзки.
синоними : (същ.) развратничене, оргия, развращение, блудство, блудничество

Явно ще пренаписвате речниците и историята. Успешно задомяване в Содом :grin:

LovelyGirl
01-04-2011, 13:37
Ако става въпрос за моята връзка съм против.Не бих го позволила, не бих и го искала.Искам човекът до мен да е САМО до мен, да се отдава само на мен (физически и емоционално), както го правя аз.
За другите хора не ме бърка какви са им връзките.Въпреки че не го възприемам и приемам, след като на тях така им е добре, моето мнение е без значение.

Niakoitam
01-04-2011, 13:57
Против.
Това за мен не е никаква връзка.
А ето и моята тема по въпроса:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=337175&highlight=

Luci
01-04-2011, 14:00
Или сте заедно, или не!
Просто от такива връзки няма смисъл.. няма го доверието, а от това зависи всичко!
+ аз съм на същото мнение

KiLLeR_InSTiNkT
01-04-2011, 14:00
Против съм - като съм с някой държа да съм с него и очаквам същото от човека до мен. Някакви невинни флиртове не се броят естествено 8-) Не съм от най-ревнивите, но да знам, че той се чука с някоя друга - гадно е.. Това дори няма да е връзка.

BlindedAngel
01-04-2011, 14:12
Въпреки че имам сериозна връзка май ще съм единствения "ЗА" отворените връзки.Аз не виждам нищо лошо в това да знаеш че си имаш там някаква дето като ти се до*бе отиваш при нея и нещата готови, и в същото време да излизаш и да цъкаш по дискотеки, кръчми т.н. и да забиваш нови момичета.Аз съм такъв човек че не обичам постоянството и еднообразието.По - добре да си разнообразя 1 - 2 вечери с други момичета и на третата да съм с "мойта", отколкото едно и също всяка вечер.Имал съм такава връзка и ако трябва да съм честен останах много доволен.Имах си пълната свобода, която което и да е момиче не може да ми я даде, и пак имаше кой да ми задоволява нуждите 8)

snowbow
01-04-2011, 14:14
Против. Всъщност това не мога да го нарека връзка, а просто разврат, това е.
точно!!

TheBeliever
01-04-2011, 14:25
някаква дето като ти се до*бе отиваш при нея и нещата готови

Ако това ти е определението за момичето, с което имаш връзка, то ти не знаеш що е връзка.

PalmSprings
01-04-2011, 14:31
Мии аз мисля че бих се почувствала супер гадно, ако гаджето ми се вижда с други...
:?

Niakoitam
01-04-2011, 14:33
някаква дето като ти се до*бе отиваш при нея и нещата готови

Ако това ти е определението за момичето, с което имаш връзка, то ти не знаеш що е връзка.

Е той си го каза човека де. Не е връзка. Просто като ти се доебе да ходиш да се прочешаш с другият ако е на кеф т.е. ако и той/тя в момента няма с кой да се прочеше. :D

TheBeliever
01-04-2011, 14:41
някаква дето като ти се до*бе отиваш при нея и нещата готови

Ако това ти е определението за момичето, с което имаш връзка, то ти не знаеш що е връзка.

Е той си го каза човека де. Не е връзка. Просто като ти се доебе да ходиш да се прочешаш с другият ако е на кеф т.е. ако и той/тя в момента няма с кой да се прочеше. :D

Явно не си му прочел мнението внимателно.
Имал съм такава връзка[/quote]

keti1000
01-04-2011, 14:47
имала съм подобни връзки но не е хубаво а искам и д адобавя нещо какво ще рече In a relationship връзка но каква ? ако може лично д маи пишите :-P :)

Niakoitam
01-04-2011, 14:53
някаква дето като ти се до*бе отиваш при нея и нещата готови

Ако това ти е определението за момичето, с което имаш връзка, то ти не знаеш що е връзка.

Е той си го каза човека де. Не е връзка. Просто като ти се доебе да ходиш да се прочешаш с другият ако е на кеф т.е. ако и той/тя в момента няма с кой да се прочеше. :D

Явно не си му прочел мнението внимателно.
Имал съм такава връзка[/quote]

Я не ми добавяй изречения в поста! :D
За мен връзка и това дето каза той са две взаимноизключващи се пълни противополжности. :)

BlindedAngel
01-04-2011, 15:13
TheBeliever казах че имам сериозна връзка в момента, а не отворена, което означава отделяне на внимание, обич, грижи за моето момиче, но това е отделна тема.Нямах в на предвид сегашната ми приятелка че постъпвам така както описах в предишния си пост - разбрал си ме грешно.Просто казах че имам сериозна връзка и би се очаквало да съм против "отворена връзка", но въпреки всичко съм "ЗА" като цяло 8) Мога да давам до утре сутринта примери пряко свързани с мене защо една такава връзка е хубава ( вече зависи и какъв човек си и какво харесваш ) 8)

babity
01-04-2011, 15:22
Понякога наистина е объркващо, но друг път е просто... ободряващо. Нормално, че в отворената си връзка няма да инвестираш всичките чувства и надежди, които имаш. Просто ще си правиш секс когато ти се прииска и в същото време ги няма досадните ревност, няк'ви ежедневни сдърпваници и прочее. Започвам да си мисля, че връзките така, както се са описани в цялата тема са доооста надценявани.

kalpazanka
01-04-2011, 15:38
^Че то това не са ли 'приятелите с привилегии'? Имаш нещо си там, като те досърби- звъниш, почесвате се и "Сбогом, адиос! До другия път!"

babity
01-04-2011, 17:59
Съвсем спокойно можеш да ги приравниш нещата. Поне според мен.

Wednesday666
01-04-2011, 18:09
Против. Всъщност това не мога да го нарека връзка, а просто разврат, това е.

Съгласна.
Това е пълна глупост.

xoxi
01-04-2011, 18:23
Това за мен не е никаква връзка.
Твърдо против съм!

valdesbg
01-04-2011, 18:57
Бейбито и калпазанке, приятелите с привилегии колко бройки са?

2-3-4-5?

В смисъл аз днес ще спя с Мимето, а в неделя с Галя примерно. Пък Мимето утре ще спи с Жоро, който ще пък по някое време ще спи с Галя а тя на идниякупон ще мачка чаршафите с Борис, който пък отвременавреме опипва Мимето и т.н.

Щото ако е така.... си е баш разврат. (или отворена връзка, според определението на авторката)

И все си мсиля че приятелите с привилегии е нещо малко по различно.

Paramour
01-04-2011, 19:28
Всеки да прави каквото си иска..
дали съм "за" или "против", има ли значение? Нищо няма да променя, хората няма да спрат със "свободните връзки".
Както и да е.. аз все пак да си кажа мнението:
както няколко съфорумници казаха преди мен: това не е връзка.
Все пак или си с даден човек, той е само за теб, ти си само за него ; или не сте заедно.
Не мога да си представя аз да излизам с някого единия ден, да се натискаме и т.н. ии уж сме заедно, харесваме/обичаме се и на следващия ден да съм с друго момче.. с което е същото :shock:
.. давам пример с две момчета, защото по едно време една близка(тогава) приятелка беше с 2 момчета.. най-добри приятели :shock: и.. стори ми се адски странно..
все пак техен избор.
Не ми се ще да имам това усещане, че не съм единствената.. че не съм тази за която той говори като казва "приятелката ми".
Има и нещо подобно на свободните връзки..
когато едно момче/момиче има повече от едно гадже .. но отделните гаджета не знаят за съществуването на другите.. чувството би било гадно (не съм го изпитвала.. а и не искам ;д ) та, много се отплеснах. 8-)
бтв май миналата година имаше такава тема.. не че я знам къде е де.. по спомен. 8-)

fUcKsMiLe
01-04-2011, 20:19
Против. Личният живот е личен, защото е между двама души, а не между трима, пет или десет. +1 :?

mrazqkindergarten
01-04-2011, 20:31
Против. Личният живот е личен, защото е между двама души, а не между трима, пет или десет. +1 :?

Съгласна съм, тове е пълна простотия. Също съм против и "приятелите с привилегии".

babity
01-04-2011, 20:51
Бейбито и калпазанке, приятелите с привилегии колко бройки са?

2-3-4-5?

В смисъл аз днес ще спя с Мимето, а в неделя с Галя примерно. Пък Мимето утре ще спи с Жоро, който ще пък по някое време ще спи с Галя а тя на идниякупон ще мачка чаршафите с Борис, който пък отвременавреме опипва Мимето и т.н.

Щото ако е така.... си е баш разврат. (или отворена връзка, според определението на авторката)

И все си мсиля че приятелите с привилегии е нещо малко по различно.

Колко по - различно/удобно? В единия момент можеш да му/и разказваш неприятностите си в работата/училището/университета, а в следващия "те засърбява" и... Е, няма да имате лигави празнуваници на годишнини и Свети Валентин, но пак е нещо.

Neftochimic
01-04-2011, 21:07
не, ревнив съм. 8-)

kalpazanka
01-05-2011, 06:36
valdesbg, без значение колко бройки са, все ми е неприемливо за връзка и не ми се вписва в понятието връзка. Затова и го приравних към приятелите с привилегии по описанието на babity в частта за сърбежите. Макар че, както казва един познат гинеколог, "Защо момичетата казват 'Имам приятел', а не кажат 'Имам гадже''?"Щот нали и аз имам приятели, ама не ме таковат" Това в кръга на шегата, защото и ситуацията е на нито риба, нито рак.

tanch3t093
01-05-2011, 13:16
Твърдо против!

neeDaBosS
01-05-2011, 14:15
за мен това не е връзка.. :wink:

glamorousss
01-05-2011, 15:20
Аз лично съм-ЗА.Няма нищо лошо във връзката "приятелство с премиства".
Но ако в такава връзка един от двамата ходи и спи с различни..то това определено не е никаква връзка :)

SolemnityOfDeath
01-05-2011, 15:25
Всекиму своето бе.

Аз лично съм против, защото когато съм с някого, съм САМО с него и имам нужда да е така. И от моя, и от нейна страна. :)

gabri3lla
01-05-2011, 20:45
Против. За мен в една връзка няма място за повече от двама човека.

Eos
01-06-2011, 06:58
Против. Всъщност това не мога да го нарека връзка, а просто разврат, това е.