PDA

View Full Version : Отслабване..от днес



xdennyx
01-03-2011, 18:45
Нова година,ново начало за мен.Днес реших да започна и да отслабна.Висока съм 167 см и съм 63-64 кг.Предполагам,че за мен ще са перфектни 51-52 кг.Но не искам само да отслабна затова почвам и упражнения.Намерила съм в интеренет много видове и мисля да правя поне по 2 пъти на ден.Днес менюто ми беше
Закуска - Овесени ядки
Обяд - Пуешко филе
Вечеря - Варени картофи и половин грейпфрут.
Не съм чувствала глад и дори не ми се яде сладко.Надявам се да успея до лятото да постигна целта си.Та ще можете ли да добавите още някое здравословно хранене и какво да ям на училище?Също така,ако вие сте правили някакви упражнения,които наистина дават ефект.Имам да свалям от всякъде мисля че :D Крака,дупе,паласки,корем..И да ви питам също за колко време ще има резултати ако спра сладкото и мазното,също така и белия хляб.Когато е по-топличко навън ще ходя да тичам,ама сега просто не мога да изляза в тоя студ..Иначе на въже си скачам вкъщи 8-)

katericArofl
01-03-2011, 18:56
ee то всичко си е относително, ти казваш примерно, че правиш упражнения, но за мене стабилна тренировка е едно, за теб друго.. същото е и с храненето написала си вида на храната, ама и количествата също са важни. ти сама си преценявай. иньче би тр,бнало до седмица да започнат първите резултати -1/2 кила, везе в зависимост от горепосочените варианти.. във вбокс има едно клипче „ 8 минути за стегнат корем „ мн е добро според мен, абе като цяло клипчета дал Бог.. е те тва е от мен 8-)

Little_Lady93
01-03-2011, 19:04
НЕ яж въглехидрати на вечеря, не вечеряй след 19 часа.
Ако обяда беше на мястото на вечерята и обратно, щеше да е доста по-добре.
А, и яж някакви зеленчуци

suNnykaty96
01-03-2011, 21:03
Браво за волятя, и че си се решила да отслабнеш.
Щом има желание, ще има и успех.
Иначе за стегнато коремче, може да правиш коремни преси, но не прекалявай, че може да си загубиш талията.
С тичането добре си го измислила, дава добри резултати.
На мен лично за отслабването ми много ми помогна активията. То за всеки е различно, ама все пак.
Айде успех и да се похвалиш като има резултати

:-)

Lian4ety
01-03-2011, 21:05
И аз мисля да почвам диета, че тая Нова година се отпуснах ;д Хубава темичка ще я следя. Та по темата: Според мен без хляб, сладко, газирано, мазно и всякакви тестени изделия ако се изключат + малко тренировки ( фитнес/ аеробика/ пилатес / плуване и т.н) а дори може и просто някакви упражнения в къщи и повече ходене пеша ще се получат желаните резултати. :) Успех дано успееш без сладко,че на мен ми е малко трудно :D :)

xdennyx
01-03-2011, 21:22
Ами да ти кажа и на мен не ми е лесно без сладко,но според мен в границите на нормалното,шоколадът едва ли толкова ще вреди.Ама ние започнем ли нямаме спиране.. 8-) Иначе късмет и на теб,и на всички,които са решили да отслабнат.Компютърът ми е преинсталиран и нямам снимки,но когато има резултати ще качвам от преди и след.

MissChocolate
01-04-2011, 08:23
Шоколадът въобще не е вреден дори по време на диета. Промиват ви мозъците на всички.
Иначе .. поздравления за волята, с която тръгваш. Дано постигнеш желаните резултати.
Моят съвет е .. не гладувай, хапвай, каквото организма ти иска и се движи. Все пак си подрастваща и трябва да се грижиш предимно за здравето си.
За училище .. обикновенно си вземам плодове.. това е най-удачният вариант - ябълки, мандарини, портокали.

Като упражнения ти препоръчвам Пилатес .. има линкове в ю-туб,колкото искаш. И между другото .. въртене на обръч за стягане е адски ефективно.
Успех!

FuckingFreak
01-04-2011, 08:28
^ Точно така шоколадът не е вреден. Един ГОЛЯМ шоколад се разгражда за 1-2 часа. Той съдържа енергия и не ти пречи да си хапваш например един ред (4 блокчета) 30 мин. преди да правиш упражнения, защото от това което си изброила мисля че няма да получиш кой знае каква енергия и ще се измориш бързо..

Lian4ety
01-04-2011, 08:42
Ами да ти кажа и на мен не ми е лесно без сладко,но според мен в границите на нормалното,шоколадът едва ли толкова ще вреди.Ама ние започнем ли нямаме спиране.. 8-) Иначе късмет и на теб,и на всички,които са решили да отслабнат.Компютърът ми е преинсталиран и нямам снимки,но когато има резултати ще качвам от преди и след.

Благодаря :) До колкото разбрах от коментарите шоколада не е изключен .. страхотно :D

cookie_master
01-04-2011, 08:52
ох и аз трябва да почна упражнения,защото много съм се отпуснала :( миналата година всеки ден КФС и МКД и много съжалявам :?

VikitoRia
01-04-2011, 09:59
аз днес съм на луна диета :D

anonymous708973
01-04-2011, 11:51
Охо, ти попринцип не ядеш особено здравословно (имам предвид белия хляб). Знаеш ли колко ще отслабнеш само ако го замениш с черен?
Тъй, няколко съвета от мен.
НЕ спирай хляба.
Спри газираното - кола, фанта, спрайт... ще видиш, че няма да ти липсва.
Никакви храни в шумящи опаковки - вафли, чипсове, снаксове.
Хапвай си шоколад (Корни също може, но аз 300 пъти предпочитам шоколад) - може и млечен, а е хубаво да го замениш поне частично с натурален. На Милка е страхотен, Своге натурален не си купувай, става само за готвене.
Не яж от Макдоналдс и КФС - много са вкусни, знаем, но избягвай.
Яж зеленчуци и плодове. Внимавай обаче, на някои хора определени плодове им влияят зле на стомасите.
ЗАКУСВАЙ! Пропускането на закуската забавя процеса на отслабване.

Искам да те поздравя! Поставила си си реалистична цел за реалистично време, знаеш как да го постигнеш и мисля, че ще успееш :)
Определено ще ти помогне, ако като цяло в семейството ти се хапва здравословно, ако не - не се съмнявам, че ще успееш сама да го направиш. :wink:

xdennyx
01-04-2011, 18:19
Охо, ти попринцип не ядеш особено здравословно (имам предвид белия хляб). Знаеш ли колко ще отслабнеш само ако го замениш с черен?
Тъй, няколко съвета от мен.
НЕ спирай хляба.
Спри газираното - кола, фанта, спрайт... ще видиш, че няма да ти липсва.
Никакви храни в шумящи опаковки - вафли, чипсове, снаксове.
Хапвай си шоколад (Корни също може, но аз 300 пъти предпочитам шоколад) - може и млечен, а е хубаво да го замениш поне частично с натурален. На Милка е страхотен, Своге натурален не си купувай, става само за готвене.
Не яж от Макдоналдс и КФС - много са вкусни, знаем, но избягвай.
Яж зеленчуци и плодове. Внимавай обаче, на някои хора определени плодове им влияят зле на стомасите.
ЗАКУСВАЙ! Пропускането на закуската забавя процеса на отслабване.

Искам да те поздравя! Поставила си си реалистична цел за реалистично време, знаеш как да го постигнеш и мисля, че ще успееш :)
Определено ще ти помогне, ако като цяло в семейството ти се хапва здравословно, ако не - не се съмнявам, че ще успееш сама да го направиш. :wink:

Мерси на теб и на всички останали за подкрепата,днес сутринта като станах направих някакви упражнения Пилатес,които доста натоварват и ми изглеждат ефективни.Закусвах мюсли и седнах да уча,че съм втора смяна.Преди да тръгна изядох 2 мандаринки и си взех още 3 на училище.Майка ми беше купила някакъв пълнозърнест хляб и си направих един сандвич,който изядох в училище.И хубавото беше,че не си изхарчих нито стотинка от парите,което е хубаво,защото така мога да спестя доста.Като се върнах пак правих някакви упражнения и 30 коремни преси,защото още не мога да правя повече,и вечерях една сърмичка и едно редче шоколад.А да отбележа,че днес не съм пийнала друга течност освен вода.И мисля да не пия повече тези буклуци като Кола,Фанта и т.н. Надявам се след няколко седмици да има някакви резултати.Ще давам всичко от себе си да продължавам да спазвам този режим! :)

vikiraa
01-04-2011, 18:55
Евала за волята! Надявам се , че ще успееш :)
Иначе аз мисля,че трябва да сложиш повече млечни продукти и плодове в менюто си :) Аз лично много вярвам и в това за кръвните групи,смисъл какво да ядеш спрямо кръвната ти група :)
Дано съм помогнала,успех!

anonymous708973
01-04-2011, 19:09
Хей, я яж нормално. Ква е тая една сърмичка?
Дай да ти обясня нещо. Когато пропускаш хранене или ядеш малко, организмът се пренастройва да се запазява с всяка калорийка, защото не знае кога пак ще има възможност да си хапне като хората. И когато започнеш да ядеш повече (както трябва), ще усвояваш всяка калория и те ще се трупат по дупето, бедрата, корема и навсякъде, само не по гърдите 8-)
Изключвайки последното, съм напълно сериозна. Яж нормално.

MissChocolate
01-05-2011, 06:07
PinkPan7her е напълно права. В тялото си имаш натрупани резерви. Когато се ограничаваш от храна - тялото ти използва тея резерви и не се учудвай после, ако имаш мазнини.
Дано не сме те объркали, но това, което се опитваме да кажем е,че не е нужно да се подлагаш на някакви супер слаби менюта. По отношение на това което ядеш и пиеш- изключваш само 3 неща - газирано, БЯЛ хляб и онези боклуци като дюнери и прочие, които за съжаление вече ги продават на всяка крачка. Другото просто ти е жизнено важно за организма в малки количества.
От Пилатеса просто няма как да не усетиш ефект. Тези упражнения са универсални.

Lian4ety
01-05-2011, 08:17
Искам да ти предложа още една храна, която аз включих в менюто си и я хапвам за закуска: половин кофичка кисело мляко ( желателно е 0.1% или макс до 2% ) и 1 супена лъжица ленено семе. Вкусно е :) Тази сутрин ядох + 1 портокал, ако искаш пробвай мисля,че се продава в диетични магазини за здравословни храни и не е скъпо не повече от 2лв :)

Jaune
01-05-2011, 08:23
колко се лъжете с тва мляко 0.1 процент ...
взимайте си 1,5-2. не е нездравословно и е истинско мляко, не нишесте с вода

EarthShaker
01-05-2011, 09:09
^след като почнах да ям кисело мляко за 1,70 кофичката от биомагазин, не мога да погледна обикновенното за 50 стотинки ;) ако си мислиш, че то е истинско - пробвай само от горепосоченото и пак ще си говорим

Иначе е вярно, че е по-малкото зло. тия 0.1% са жива отрова

Rebirthing
01-05-2011, 10:04
Яж повечко плодове и зеленчуци.
Шоколада изобщо няма да ти попречи да свалиш килограмите, но не яж Милка и разни такива от сорта, половината от грамажа им е чиста захар. Линд мисля че са добър вариант, както и шоколадите по био и здравословните магазини, има едни "Вивани" които са много добри :).
Киселото мляко също е добро за стомашната флора, но не яж нискомаслено, обезмаслено и подобни боклуци. Единственото 100% истинско кисело мляко е на ЕлБи Булгарикум, даже японците закусват с него :D . За Активия и други продукти на Данон, забрави !
Още нещо...за Корнито, наистина е много вкусно...ама като прочетох етикета, щях да падна :shock: и то се оказа боклук. Хубавото е че има много добри рецепти в интернет за домашно корни, с мед, с шоколад или с каквото решиш :).

Хайде късмет с отслабването ;).

Infinity
01-05-2011, 10:28
Аз също бих те посъветвала да приемаш повече плодове и зеленчуци.
Менюто , което беше дала в първия си коментар беше приемливо, но смятам , че ще е по-добре , ако на обяд / закуска приемаш въглехидратите , а за вечерта оставиш белтъчините.
Шоколада , наистина няма да ти помогне да отслабнеш стига наистина да е шоколад. Купувай си тези с по-високо съдържание на какао.
Аз лично съм фен на Линд , но сега Rebirthing ме подсети , че преди вребе бях яла един страхотен шоколад " Вивани ".
Наистина беше вкусен , а и цената си заслужаваше. :)

Относно киселото мляко бих те посъветвала , ако имаш възможност да си купуваш домашно кисело мляко от мандра или просто от познати , които отглеждат такива животни.
Вкъщи винаги сме консумирали домашно, пълномасрено кисело мляко и мога да ти кажа , че не съм качила нито грам от това , че не е обезмаслено. 8-) Напротив , дори. :)
Ако обичаш мюсли те съветвам да си приготвяш домашно - много по-вкусно и по-полезно е. :)
Рецепти пък за домашни Корни-та и мюсли десертчета , колкото искаш.

:)

0pAsNooosLaDkA
01-05-2011, 13:18
Аз отслабнах през лятото само като спрях да ям бял хляб.
Ина4е за 6околада съм 4увала 4е 4ерния е по-полезен.
Не трябва да яде6 пържено, или от тея дюнери и про4ее.
Пробвала съм активията има голям ефект, но при всеки е разли4но.Успех с отслабването :smt011

GLaDOS
01-05-2011, 17:57
Извинявам се че ви се намесвам в темата,но мисля че може да съм от поне малка помощ .
За упражненията съм съгласен ,хубаво е човек да е във форма.
За диетата :
Не се ограничавай .Яж каквото ти се яде и по колкото ти се яде ( не до преяждане разбира се)
Спираш белия хляб и започваш пълнозърнест .
Лично аз миналата зима не бях от най-дебелите ,но си личеше че имам килограми ,а предполагам вие знаете как се срива самочувствието някой като те убиди.
Давам ти пример към какво се придържам .
Лятото започнах само на салата краставици и домати (от градината ,нали и сезон си беше ) , сега зимата ,каквото сложат на масата това ям ,най-често без хляб и немного като количество ,просто защото ми се промени начина на хранене и не съм и толкова гладен.
Случва се много рядко да си взема нещо тестяно да ям . Шоколад -колкото и когато искам и не го подбирам :D Отслабнах с повече от 20 кила и не ми остава още много ...надявам се лятото (и аз като теб) Спокойно да излезна с приятели на басейн да речем ;)
Мисълта ми е че не е нужно да се слагаш на пълен глад ,защото ще започне да ти прималява и става лошо , хавай каквото ти се яде ,но бял хляб НЕ или много рядко.
А ти мислиш и да тренираш което ще ти помогне още повече .
Според мене си си доста добре ,но все пак всеки си преценява .
Умната и успех ! :) :) :)

hoSTagE__
01-05-2011, 18:37
Аз също като теб от понеденик започнах диета, защото трябва да вляза във форма до лятото, надявам се да успея. :)
Темата е много хубава..може да си разменяме полезни съвети :)
Искам да добавя само че шоколада е хубаво а се яде за закуска(рано сутрин) или до обяд в деня на тренировката..
Всъщност препоръчително е да е така и с останалите въглехидрати - да се приемат сутрин и на обяд. А за мюслито почти всички мюслита на пазара са боклуци и доста вредни..затова ви препоръчвам сами да си правите ..Например купувате един пакет сушени плодове , овесени ядки, бадеми примерно(сурови) и каквото друго ви харесва и ги смесвате..определено това е по добрия вариант от колкото готовите мюслита :)
Също тъка забелязах че ядеш месото отделно което е много добре защото месото е препоръчително да се яде като самостоятелна храна( без картофи, ориз)

sunshiinee
01-05-2011, 19:13
първо успех ! И аз съм се навила да сваля няколко килца ..
ще следя темичката .... :)
ето какво правя аз ..
Закуска : домашно мюсли с 1 лъжица мед 1 супена лъжица канела и 1 супена лъица ябълков пектин и през ден по 1 портокал
В училище : активиа заедно с 2 мандарини и малко натурален шоколад на Линд
Обяд: 2 филийки ръжен хляб с пуешко филе и 1 яйце сварено или бъркани ..
Вечеря: малко от това което има сготвено в нас :-D ако е пържено ... вече винаги има сварено пилешко и ям малко от нег0 ;дд

Попринцип ходя на тренировки .. всеки понеделник,сряда и петък .. ( мажоретка съм ) а през останалотп време всеки ден правя по 30-40 коремни преси :)
Това е .. ако някой може да поправя добавя или маха нещо .. да казва .. и аз се надявам да сваля няколко кила ;дд може би към 3-4

katericArofl
01-05-2011, 19:20
добавям ти още коремни пресии поне още 2-3 серии по 30-40 8-)
на мен винаги ми е звучало мн смешно 20-30-40 е та тва кво е ( нищо лично, не се заяждам)

ri41
01-05-2011, 20:03
защо си мислите, че като е натурален шоколада може да се яде всеки ден това не е никакакво ограничаване, малко или много той пречи, според мен ако ще отслабваш 1 път в месеца най-много и то малко, аз с месеци не съм яла, но си позволявах по 2 чаени лъжици мед понякога :?

xdennyx
01-05-2011, 20:35
Ами шоколад бих си позволила по-често,но по малко.Супер ме е яд тези дни в училище като гледам всички как нагъват чипсове,спрайтове,коли,хам ургери и са всички някакви слаби клечки,ама ние все пак нищо не можем да направим,че имаме такъв метаболизъм,но съм го решила,ще отслабна!Късмет и на останалите,които казахте,че ще следите темата и ще отслабвате. :-)

SladkaZagadka
01-05-2011, 22:07
Ако може и аз се включвам :) .

Сутрин: Леките 10-минутни упражнения за корем на Alisa Wyatt , там ми е най-големия проблем, както и в бедрата .. http://www.youtube.com/watch?v=WmAhOKKEUZI .
Закуска: 30 g мюсли Fitness с плодове (вредно ли е??) + 125 ml обезмаслено прясно мляко + чаша вода + портокал / мандарина
Обяд: Домашен сандвич от черен хляб + краставичка + филе + мандарина
Вечеря към 6 : малко нискомаслено кисело мляко + балансирана порция от зеленчуци + като закуската (ако не ме засити)
Тренировка към 10 : Били Бланкс + Тае бо кардио

Искам да ви питам кое е най-удачното време за тренировка? До 3 съм на училище и после .. И също така как да си подобрим метаболизма? Бях чувала, че по-често трябва да се пият студени течности ??2

Rebirthing
01-06-2011, 08:45
Fitness-a на Нестле е вреден, поне според моите разбирания. В повечето подобни зърнени закуски има повече захар от колкото сте предполагали. Най-доброто е домашното мюсли със овесени ядки, сушени плодове и каквото друго си добавите :).
Не знам що за млечни продукти са тези обезмаслени/нискомаслени глупости. Щом са такива значи съдържат нещо вредно или съмнително. Яжте си пълномаслено кисело мляко, няма да мръднете и с грам нагоре, а и със сигурност са по-полезни.
На повечето шоколади има написана препоръчителна порциика на ден, ако се спазва не виждам нищо лошо да си похапвате.
А най-ефективна мисля, че е каланетиката, пилатеса със сигурност също е ефективен, но на някой ще им се стори по натоварващ.

ScarletBite
01-06-2011, 09:09
Охоо, браво! :)
Аз също искам да сваля няколко килца, че покрай празниците дупето ми се е позакръглило.

Обичам упражненията на Розали. Правя си ги с кеф и настроение, без да усещам гадно натоварване. http://dieti.rozali.com/vkyshti.html

А за диетата - най-важното е да пиеш много, много вода и да не ядеш след 6 вечерта. Закуската е задължителна. Храненията на ден трябва да са около 5 и по мъничко.

Препоръчвам ти да не си купуваш храна от даскало изобщо. Знаеш ли, че само в едно пакетче обикновени солети има няколко пъти повече сол, отколкото трябва да приемаме дневно? Солта е най-големият враг на отслабването, тъй като задържа вода.
Мда, и на мен ми стана тъпо, когато го чух. От солетите не се отслабвало. Фак. (ама все пак си мисля, че са по-добрият вариант от някой мазен снакс)
Активия Закуска също не е подходящ избор.
Носи си плод отвкъщи, например ябълка. Ако диетата ти не е особено строга и не те е срам, можеш да си носиш и сандвич с препечен пълнозърнест хляб и пуешка шунка (без масло).

Нестле Фитнес е вкусен, особено онзи с плодовете, но с нищо не се различава от обикновения корнфлейкс, дори и консумиран с нискомаслено мляко...

Ако пък искаш по-ясна диета, скивай тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520885.0
Аз я започнах в понеделник и се чувствам много добре. Смъкнала съм килце и половина, а си хапвам колкото си искам. Баси кефа. 8-) Не знам дали ще се прави 90 дни, но нищо чудно и да я изкарам цялата.

ThroughStruggle
01-06-2011, 09:13
Честно казано, след доста обширния ми опит в разните му режими, диети и системи за отслабване, съм останала с впечатление, че неща от типа на "спирам сладкото и тестеното" нямат никакъв ефект. На първо място, защото свалянето на килограми при подобен режим е доста бавно, тъй като несъзнателно заменяте любимите шоколадчета и банички с по-голямо количество храна от останалите групи. И или ядете толкова много, че не сваляте и грам, или смъкването е толкова бавно, че след 2-3 седмици се обезсърчавате и удавяте мъката в големи количества сладкиши и закуски.

Така че, моето мнение е - ако наистина искате да отслабнете, (като имам предвид с повече от 5 килограма) си изберете някакъв хранителен режим, (т.нар. диета) съобразен с вкусовете ви, възможностите ви и желанието. Не се целете към "5 килограма за 4 дни" и тем подобни.
Дали ще е Дюкан, 90 дневна диета, точкова, броене на калории или нещо друго, зависи от вас.

ScarletBite
01-06-2011, 09:23
Честно казано, след доста обширния ми опит в разните му режими, диети и системи за отслабване, съм останала с впечатление, че неща от типа на "спирам сладкото и тестеното" нямат никакъв ефект. На първо място, защото свалянето на килограми при подобен режим е доста бавно, тъй като несъзнателно заменяте любимите шоколадчета и банички с по-голямо количество храна от останалите групи. И или ядете толкова много, че не сваляте и грам, или смъкването е толкова бавно, че след 2-3 седмици се обезсърчавате и удавяте мъката в големи количества сладкиши и закуски.

Така че, моето мнение е - ако наистина искате да отслабнете, (като имам предвид с повече от 5 килограма) си изберете някакъв хранителен режим, (т.нар. диета) съобразен с вкусовете ви, възможностите ви и желанието. Не се целете към "5 килограма за 4 дни" и тем подобни.
Дали ще е Дюкан, 90 дневна диета, точкова, броене на калории или нещо друго, зависи от вас.
Моят организъм също е на този принцип и съм съгласна с теб.
Но има хора, които се чувстват дискомфортно при изпълнението на ясен хранителен режим и имат нужда сами да определят менюто си на принципа "без сладко, пържено и солено".

Дюкан въобще не трябваше да го споменаваш, това е най-отвратителната, изпълваща организма с токсини и увреждаща черния дроб "диета".

ThroughStruggle
01-06-2011, 09:25
Разбира се, знам, че има такива хора.
И все пак, има много диети, направени като списък с позволени храни. НВД, например.

LofYou
01-06-2011, 09:39
И аз се включвам към темата. Решила съм през 2011 да подобря малко външния си вид. Е аз за разлика от вас имам да свалям доста, ако искам да стана слаба, но за сега искам просто да пооформя тялото си. Пък ще видим до къде ще стигна. За сега спрях хляба, като много ми се прияде си взимам черен. Сладкото съм го изолирала, като изключим малко шоколад при нужда, защото организма изпитва такава. Газираното също го премахвам от ежедневието си и карам само на минерална вода. Искам да ви посъветвам да не спирате чденето нацяло, защото аз имам пред очите си една приятелка болна от анорексия, която започна просто ей така да се храни по-малко и здравословно и изведнъж спря изобщо да се храни и това и докара доста трудности. Винаги съм била малко по-закръгнена за височината си (и все пак по мнение на околните не-прекалено) лятото когато работя успявам да се стегна, но зимата е тежко. Така че момичета заедно ще успеем ;)

Rebirthing
01-06-2011, 10:23
LofYou, не пии само минерална вода, тя не е за ежедневна консумация, а и нали за това се продава трапезната вода с ниска минерализация ? Ако пиеш продължително време минерална вода, минералите се натрупват в организма и оказват токсично въздействие.

ReNityYy
01-06-2011, 11:05
haide i az da se vkliu4a :D na 15 godini sum, 172 sum visoka i sum 54 kg. Na vid sum dosta slaba no az ne se 4uvstvam taka. iskam da stana okolo 50 - 51 kg no ne6to ne uspqvam da gi zadurja dulgo kato gi stigna a i realno mi se struva 4e sum si su6tata. Za novata godina si obe6tah 4e 6te imam volqta da go napravq i sega spazvam dietata ot knigata "dieta samo za tiineidjuri", no v malko po-strog variant :D i su6to taka i lunnata dieta. Predi okolo 3 meseca samo s purvata svalih polovin kilogram za sedmica i ne sum si go vurnala no i ne q spazvah mn stogo, za6toto po princip se o4akvat i malko po-dobri rezultati. Su6to hodq na fitnes 3 puti v sedmicata sled dsk i 2 puti sedmi4no sum na trenirovki (majoretka). Amii 6te vi kaja kakvi sa rezultatite sled 1 sedmica... dnes mi e treti den otkakto se hranq taka i izpitvam malko glad, no az taka obi4am :D

KotQncU
01-06-2011, 11:29
И аз сега съм в процес на отслабване. :D На 90-дневната диета съм и мисля, че се справям добре. Днес ми е 3-ти ден, въглехидратен. За обяд изядох една малка тортичка, парченце руло ии едно сладкишче... :oops: За вечеря пак ще ям торта и 1/2 блокчета шоколад. Това ще е за днес, а утре съм на плодове. От както съм започнала диетата чакам този плодов ден защото съм си измислила меню, което много ми харесва. 8-) :D
П.П. Темата наистина е хубава и можем чрез нея да обменяме информация, а и когато си имаш компания е по-лесно. Успех на всички! :-)

ScarletBite
01-06-2011, 11:52
И аз сега съм в процес на отслабване. :D На 90-дневната диета съм и мисля, че се справям добре. Днес ми е 3-ти ден, въглехидратен. За обяд изядох една малка тортичка, парченце руло ии едно сладкишче... :oops: За вечеря пак ще ям торта и 1/2 блокчета шоколад. Това ще е за днес, а утре съм на плодове. От както съм започнала диетата чакам този плодов ден защото съм си измислила меню, което много ми харесва. 8-) :D
П.П. Темата наистина е хубава и можем чрез нея да обменяме информация, а и когато си имаш компания е по-лесно. Успех на всички! :-)
Аз също! :) Успех ти пожелавам, дано постигнеш желаните килограми!
Аз вчера бях на въглехидрати. Менюто ми за деня беше един голям пакет обикновени бисквити. :D А сега виждам, че можело да се ядат торти и всякакви такива вкусотийки. Ох, майко! :grin:
Днес ми е четвърти ден и ям мандарини и портокали. :)

П.П. Само Деймън! :grin:

KotQncU
01-06-2011, 14:36
И аз сега съм в процес на отслабване. :D На 90-дневната диета съм и мисля, че се справям добре. Днес ми е 3-ти ден, въглехидратен. За обяд изядох една малка тортичка, парченце руло ии едно сладкишче... :oops: За вечеря пак ще ям торта и 1/2 блокчета шоколад. Това ще е за днес, а утре съм на плодове. От както съм започнала диетата чакам този плодов ден защото съм си измислила меню, което много ми харесва. 8-) :D
П.П. Темата наистина е хубава и можем чрез нея да обменяме информация, а и когато си имаш компания е по-лесно. Успех на всички! :-)
Аз също! :) Успех ти пожелавам, дано постигнеш желаните килограми!
Аз вчера бях на въглехидрати. Менюто ми за деня беше един голям пакет обикновени бисквити. :D А сега виждам, че можело да се ядат торти и всякакви такива вкусотийки. Ох, майко! :grin:
Днес ми е четвърти ден и ям мандарини и портокали. :)

П.П. Само Деймън! :grin:

Хехе, благодаря успех и на теб! :-) Ами да може всякакви вкусотиики. В примерните менюта са дадени торти, пица, тиквеник, соленки, малки сладкишчета ии така нататък. :grin:
Аз за вечерята малко си промених менюто и изядох половината тортичка и две парченца питка с мед защото много ми се прияде като я видях... :oops:

Lian4ety
01-06-2011, 16:10
И аз сега съм в процес на отслабване. :D На 90-дневната диета съм и мисля, че се справям добре. Днес ми е 3-ти ден, въглехидратен. За обяд изядох една малка тортичка, парченце руло ии едно сладкишче... :oops: За вечеря пак ще ям торта и 1/2 блокчета шоколад. Това ще е за днес, а утре съм на плодове. От както съм започнала диетата чакам този плодов ден защото съм си измислила меню, което много ми харесва. 8-) :D
П.П. Темата наистина е хубава и можем чрез нея да обменяме информация, а и когато си имаш компания е по-лесно. Успех на всички! :-)
Аз също! :) Успех ти пожелавам, дано постигнеш желаните килограми!
Аз вчера бях на въглехидрати. Менюто ми за деня беше един голям пакет обикновени бисквити. :D А сега виждам, че можело да се ядат торти и всякакви такива вкусотийки. Ох, майко! :grin:
Днес ми е четвърти ден и ям мандарини и портокали. :)

П.П. Само Деймън! :grin:

Хехе, благодаря успех и на теб! :-) Ами да може всякакви вкусотиики. В примерните менюта са дадени торти, пица, тиквеник, соленки, малки сладкишчета ии така нататък. :grin:
Аз за вечерята малко си промених менюто и изядох половината тортичка и две парченца питка с мед защото много ми се прияде като я видях... :oops:
Много ме навихте да я пробвам тази 90 дневна диета .. :-D

ScarletBite
01-06-2011, 16:50
Ами давай! :)
Гледам и още някаква мацка се е навила - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=382295 . :) Станахме 4, можем да играем карти. 8-)

xdennyx
01-06-2011, 17:26
Абе и на мен доста ми хареса и четох много позитивни неща за тая 90 дневна диета.Ама съм на 14 още,малка съм,ще е вредно ли да я спазвам примерно максимум 1 месец?А пък и като гледам не се гладува много..

ScarletBite
01-06-2011, 17:34
Абе и на мен доста ми хареса и четох много позитивни неща за тая 90 дневна диета.Ама съм на 14 още,малка съм,ще е вредно ли да я спазвам примерно максимум 1 месец?А пък и като гледам не се гладува много..
Ще бъде много по-вредно да се подложиш на глад-диета за седмица. :)
Според мен 90-дневната е много добра, тъй като не лишаваш организма си от абсолютно нищо - просто приемаш разделно хранителните групи. :)

ScarletBite
01-06-2011, 17:35
Мацки, вижте това:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=p5M4ttmcX6kdb9O-aj5s7Mw

ri41
01-06-2011, 18:19
момичета яжте на малки порции и след 6 нищо, най-много айрян+ джижение, стига с тези диети, като спрете 90 дневната и ще качите пак, а това което ви казах действа

lovegirl1
01-06-2011, 18:21
Здравейте момичета ...Прочетох преди малко коментарите към темата и ми се видяха така доста полезни ... Опитвала съм да отслабна малко по-трайно и това става единствено с малко и по често хранаи мноого течности...Само внимавайте с тези строги диети да не развалите кожата си и косата разбира се.... :-o
Аз лично от утре почвам с мнооого плодове,но не като диета а просто за прочистване от токсините :wink:

anonymous708973
01-06-2011, 18:33
след 6 нищо, най-много айрян+ джижение

И като приключвам втора смяна в 18.50 и съм вкъщи съм 19.20, кога да вечерям викаш?
Това са остарели виждания. Вредно е да се натъпчеш и да си легнеш, но не трябва да има повече от тричасова пауза между вечерята и лягането. Първо, прекалено много се разреждат храненията, а знаем до какво води това. Второ, като се събудиш в 4 сутринта гладна като вълк, какво правим?

ri41
01-06-2011, 18:39
ама то не може да тъпчеш и да искаш да отслабваш, в 4 сутринта не съм се будила от глад, организма ми свикна и вече не ми се яде след 5/6 часа, който иска да яде в 4 сутринта да забрави за отслабване, до 19 часа вечеря също е приемливо

ThroughStruggle
01-06-2011, 18:39
Не е важно в колко часа ядеш.
Какво искате да ми кажете, че като си легна половин час след хранене, стомахът ми ще спре да смила храната?
Важно е какво ядеш.
Ако, например, вечеряш с белтъчини, (преработката им започва още при сдъвкването на храната) е малко вероятно да ти стане тежко. Но ако се натъпчеш с въглехидрати, чиято преработка започва чак в стомаха, е нормално да чувстваш неразположение и прекомерна ситост.

Откъде пък дойде този айрян? Да не е новото магическо средство за отслабване, след грейпфрута?
Целта на един балансиран и добре построен режим, като 90 дневната диета, е не само да отърве тялото от излишните килограми, но и да възпита нова култура на хранене на подсъзнателно и съзнателно ниво. Разбира се, ако едвам устискаш до 90-тия ден и започнеш да се тъпчеш с бърза храна, сладкиши и тем подобни, ефектът няма да е много голям. Важно е, когато нещо се прави, да се прави с мисъл.

ScarletBite
01-06-2011, 18:43
Не е важно в колко часа ядеш.
Какво искате да ми кажете, че като си легна половин час след хранене, стомахът ми ще спре да смила храната?
Не, просто през нощта храната не се усвоява както трябва, което води до натрупване на мазнини. Има сума ти мат'риал по тази тема, прочети.

ThroughStruggle
01-06-2011, 18:47
Защо да не се усвоява добре?
Просто вечер храносмилането се забавява, тъй като стомашно-чревният тракт почива.
Ако хапнеш нещо бързоусвояемо и немазно, няма да качиш никакви килограми.

Нямам предвид, че това да се напукаш като животно с първо, второ и трето + половин хляб преди лягане, е здравословно.

KotQncU
01-06-2011, 18:50
Мацки, вижте това:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=p5M4ttmcX6kdb9O-aj5s7Mw
Лелее! :shock: Това са някакви извънземни резултати! Трудно ми е да повярвам направо! :shock: :shock: :shock:
П.П. Lian4ety и xdennyx не се чудете ами почвайте! :D Диетата е много лека и разнообразна, а и се спазва много лесно. :-)

xdennyx
01-06-2011, 19:44
Ами почвам я значи от утре,ама като я гледам тая характеристика няма хора под 16 години,а аз правя 15 след няколко месеца :D

KotQncU
01-07-2011, 10:33
Ами почвам я значи от утре,ама като я гледам тая характеристика няма хора под 16 години,а аз правя 15 след няколко месеца :D
Как да няма бе :D аз съм на 14. :D

katericArofl
01-07-2011, 10:39
разбира се, че е по-добре навреме да решиш проблама с излишните килограми.. и много не обичам някой като започне наизуст да си говори как диетите са вредни и т.н... в днешно време всичко е вредно, човек търси по-малкото зло и това в нашия случай е диетата. вземайте се в ръца и умната:)

ScarletBite
01-07-2011, 12:58
Ами почвам я значи от утре,ама като я гледам тая характеристика няма хора под 16 години,а аз правя 15 след няколко месеца :D
Как да няма бе :D аз съм на 14. :D
А аз съм на 15.

KotQncU
01-07-2011, 13:41
Напълно съгласна съм с katericArofl, в днешно време всичко е вредно! Едва ли всекидневното тъпчене с кроасани, чипсове, солетки и какво ли още не е по-вредно от диетата. Особено от тази. :wink:
П.П На мен дори малко ми остава да стана на 14, обаче обичам да изпреварвам събитията, (с поне месец 8-)) така че няма голяма разлика. :D

ScarletBite
01-07-2011, 14:35
Ама какво значи "вредно"? В тази диета се включват всички хранителни групи и сам определяш количеството храна. Отслабването идва от разделното приемане на храната, не от глад и лишения.
Хората ти казват "белтъчен ден" и ти си свободен да ядеш сирене, месо, яйца, мляко. Аз го направих така - сутрин малко саламче, на обяд пържени яйчица със сирене, приготвени с много малко мазнина и постоянно бъркане (за да не загарят), а довечера (което е след половин час, хахаха) ще ям бяло месо.
"Бобови храни и варива" - картофи, ориз, леща, боб, грах... Колко разнообразни манджи могат да се спретнат тук - от постни супи и чорби до яхнийки.
"Въглехидратен ден" - бисквитки, препечен хляб, спагети, макарони, захарни изделия и дори шоколад.
"Плодово-зеленчуков ден" - плодове, плодови фрешове, салати, дори ядки.

От какво се лишавате и къде е вредата?

Йо-йо ефектът и вредата се получават след диети с глад като Плодовата на д-р Емилова или такива, които ограничават приема на определени храни като онова ужасно нещо на Дюкан. Японската е що-годе добър избор, но 2-те варени яйца без сол всеки ден ми преобръщаха червата, а липсата на закуска се порицава от всички диетолози и "разбирачи".

gabito1995
01-07-2011, 14:43
Аз правих 90 дневната диета без плодовия ден и за 1 месец и половина отслабнах почти 10 кг(от 65 на 57).Сега съм 59,защотоо след диетата не правих захранване,а почнах да ям както преди.Сега пак ще я почна,но този път с плодов ден.

Rebirthing
01-07-2011, 15:04
На мен едно не ми е ясно ! Правите диета и после очаквате с тази диета да сте си разрешили проблема с теглото завинаги ли ? Е, може да сте сигурни, че няма такава универсална формула...
Храненето е навик за цял живот, не може да очаквате да свалите килограми и после да се върнете към стария си начин на хранене и да не мръднете нито грам на горе...

ri41
01-29-2011, 11:13
^ мда храненето е за цял живот, такова каквото си го изградиш

loveyouforever
05-10-2011, 18:10
Един въпрос - ако хапвам за закуска 200 гр руска салата - вредно ли е ?
Аз искам да отслабна ама гледам да не е с някакви драстични мерки, май - малкото пък да е гладуване. Ама много обичам руска салата и като знам какво има в нея може би само майонезата ме притеснява - калорична ли е? Как се отразява на диети?
Благодаря, темата е добра. :)

FuckingFreak
05-10-2011, 18:23
На мен едно не ми е ясно ! Правите диета и после очаквате с тази диета да сте си разрешили проблема с теглото завинаги ли ? Е, може да сте сигурни, че няма такава универсална формула...
Храненето е навик за цял живот, не може да очаквате да свалите килограми и после да се върнете към стария си начин на хранене и да не мръднете нито грам на горе...


++++

Просто ако от сега не забравите да изяждате по цял шоколад, по 2 филии на вечеря или бурканче сладко за закуска няма как да изглеждате добре, е освен ако нямате бърз метаболизъм, но не се надявайте да имате, ако като се погледнете в огледалото и видите че сте дебели..

Мисля че няма проблем да си хапваш руска салата, все пак 200 гр не са много, а и е на закуска, колкото и калорично да е, има цял ден да го изгориш.

anna93
05-11-2011, 13:10
Съгласна съм с Rebirthing. Миналото лято си казах, че ще отслабвам и наистина стана. От 1 юли до 13 септември (когато за последен път се мерих, преди да започна пак да ям като "прасе") бях отслабнала с 10 кг. Но след това започнах да ям, както се изразих по - горе, като "прасе". Всмисъл започнах да ям по - често и повече. Сега не знам колко килограми съм. Но утре сигурно ще ходя да се меря при жената, при която миналото лято ходих, за да видя колко тежа. Но наистина с някаква си диета или режим, които спазваш определен период ще свалиш и след това не може да започнеш да ядеш по много и да се очаква тези килограми да ги задържиш завинаги. Трябва постоянство.