PDA

View Full Version : Цигарите



SolemnityOfDeath
01-04-2011, 00:29
Цигарата ме дразнеше. Ама й отиваше, признавам. Може би ме дразнеше, защото й отиваше толкова.

- Кой си ти?

- Нямам никаква идея.

- Звучи добре.

Тънката хартия, натъпкана с тютюн, се виеше като змия между пълните й, бледочервени устни. Хубаво червило. И то й отиваше. Всъщност, дълбоко в мен се породи подозрението, че едва ли има нещо, което да не й отива. Щеше да бъде неправилно да е така.

- И сега? - очите й ме фиксираха питащо. Очакващо да поема някакъв ход.

Не ми се занимаваше.

- Нищо. Не ми се търси кой съм аз. Безсмислено е.

- А какво искаш тогава?

Чукане. Не, не, глупав човеко. Нещо друго беше. И чукането, де. Ама първо нещо друго. А, да.

- Една цигара ще е окей.

Два изящни присвити и предполагаемо аристократични (не бях виждал аристократи в продънения си неаристократичен живот тъй или инак) пръста ми подадоха късчето хартия и аз запалих замислено.

- За какво си мислиш?

- За чукане. - мамка му. Думите излезнаха спонтанно и за миг понечих да се поправя, ама мислено свих рамене. Станалото - станало.

- С мен?

- Е, може и с цигарата. Ама е малка.

Устните се разляха в усмивка. Все едно гледаш най-красивия бряг на света, разстлан в сутрешно зарево.

- Какво ще направиш ако ти кажа, че те обичам?

Изкашлях се изненадано. Егати въпроса.

- Ще го приема като шега, макар и не-забавна такава. Хората често претендират, че са влюбени, а всъщност не са. Дори като е минал по-сериозен период от време. Бих стигнал дотам, че любов няма, но ще е прекалено песимистично, нали?

Тя кимна замислено и всмукна. Мълчание.

- А ако аз ти го кажа?

- Ще се влюбя в теб на мига. А на следващия ще се влюбя в цигарата ти и когато тя изгори, ще умре и любовта ми.

- Към нея ли?

- И към теб. Май към всичко. - тя издиша и заприлича на спокоен, носталгично-сексапилен дракон. - И на мен не ми се търси.

Въздъхнах.

- Хайде да се изчукаме.

Тя кимна.

На масата останаха десетина цигари, колкото за една хубава любовна претенция.

opheliac
01-04-2011, 08:59
Любов има.

Но често сме небрежни, страхливи, горди, суетни, себични, слепи, неготови.. за да я приемем и изживеем.


МНОГО харесах. Не съм ти изчела всичко (досадно е в този форум), но това ми е фаворит.


Нищо, че вече не пуша :D

SolemnityOfDeath
01-04-2011, 20:12
Аз пък никога не съм активно, хах.

Но си в правото си, страх ни е от нея или прави всичко възможно да я разрушим твърде, твърде често.

semantics
01-04-2011, 20:16
ЕбЪн и цигари.

Аз харесва.

Deadlock
01-04-2011, 21:08
и аз

LadyDi
01-04-2011, 21:10
И аз харесва.

SolemnityOfDeath
01-04-2011, 21:12
Радвам се за което.
Ще видя колко подобни такива ще измъдря, че влизам в проза-настроение, евентуално може да направя някакво фрий-сайтче, в което да гравитират. :)

LordOfLight
01-04-2011, 23:29
много ми хареса

Deadlock
01-05-2011, 17:30
ааа, чета ти блога в момента.. това за богомолката е страхотно :)

SolemnityOfDeath
01-05-2011, 17:36
умна животинка е, да :)
радвам се, че се харесват.

opheliac
01-05-2011, 17:49
... евентуално може да направя някакво фрий-сайтче, в което да гравитират :)
_________________
http://sinxnanna.blogspot.com/

БРАВО за блога!

SmileToTheWorld
01-07-2011, 12:49
Уауу... :) :)

Hiph0pgirl
01-07-2011, 16:20
харесвам

SolemnityOfDeath
01-07-2011, 19:24
Мерси ^^
има и фб страничка вече, която ще се ъпдейтва като има новo, посочена най-горе в блогОт.