PDA

View Full Version : Китара-модел на китарата



jorkosa
01-04-2011, 05:15
Здравейте от Велико Търново съм и искам да си копувам китара.
За сега съм се спрял на електрическа китара Stagg S300.
Кажете тази китара стрували си - дали вади хубав звук и в Търново от къде мога да си я купя (някакъв специализиран магазин за китари)
Благодаря предварително!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

iLovePussyJuice
01-04-2011, 09:25
не съм свирил на такава и не знам в Търново от къде можеш да си купиш, но не очаквай кой знае колко много :)
иначе ще ти свърши работа де 8-)

sunman
01-04-2011, 15:09
Здрасти,моят съвет е да видиш във muzikant.org там има доста оферти може да попаднеш на нещо :)

Hopegiver
01-05-2011, 09:01
Ако сега почваш да се учиш стага е перфе - въпреки че не го възхваляват.

Ако не държиш да е чисто нова а да е стабиларка
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=380805

Тази просто е аррррххх... ;д Цепи , но така и така няма да събера кинтите скоро..

Успех

BadAss
01-05-2011, 09:41
Виж са по принцип акустичните китари на стаг са суперски ама електрическите не чак толкова.. и все пак е перфектната китара ако до сега не си свирил. Не е толкова скъпа и вади добър звук. Така че като за начало добре си се ориентирал. Земи си стаг и в процеса на свирене вече сам ще си прецениш дали си струва да купуваш по-добра китара или не.

jorkosa
01-06-2011, 18:52
Ей има хора дето не разглеждат само група секс много ви благодаря

BladeDancer
01-06-2011, 19:18
Коментара който ще направя по никакъв начин да не те плаши просто съм си патил от точно тази китара... Ако нямаш пари трябва да си вземеш точно такава ако искаш да е нова, въпреки че за същите пари ще вземеш много по-хубава на старо... Иначе стага на старо е не повече от 100 лева запазен като нов ама ти си избираш.

Иначе тая китара е ужастна... Вади слаб звук и след 4-5 месеца свирене на китара ще разбереш че лесно се разтройва и звука и нещо не е наред. Направена е половината от пластмаса (80% сигурен съм че във самото тяло което е солид боди има пластмаса) и е изключително тежка. Един приятел има такава и съм свирил. Китара стаг + колан стаг = болки в гърба в следващя месец! Грифа е изключително неудобен широк но диаметъра ми е малък и заради това става изключително неудобен за рръката защото палеца ти е близо до пръстите и не можеш да ги опънеш удобно до 6-тата струна! Тремлото ( ръчката) е просто ужастно пречи на свиренето заради това и приятеля свири без него, а адаптерите са изключително близо до струните при което се чува удрянето на перцето а не самия звук.

Ако си начинаещ китарата е супер за теб но след 6-7 месеца ще разбереш че е уникален боклук и ще искаш нова. Препоръчвам ти или да си я купиш на старо за 100 лева или да си вземеш на старо много по-хубава китара за 200-300 лева запазена и всичко. Много по-хубав звук от стага и определено ще е по-удобна!

iLovePussyJuice
01-06-2011, 20:05
1) адаптерите (височината им) могат да се регулират...
за първи път ли чуваш? :-o
2) ужасТно?! :D
пс- няма да пиша повече, да не решиш, че се заяждам :D

BladeDancer
01-06-2011, 20:55
Знам че могат да се регулират просто самите адаптери са такива, че се чува удрянето на перцето вместо звука от вибриращата струна.

От второто ме е срам :D :D !