PDA

View Full Version : [Лостове и успоредки]Правилно ли е?



RoSKo0o0
01-04-2011, 15:42
Аз тренирам понеделник, сряда и петък... (тази седмица малко ги разбърках, но това не е от значение сега) Та... какво тренирам всъщност и не знам дали е правилно. Ще чакам вашите мнения.
Всеки един ден от тези 3 дни тренирам :
-първо за гръб набирания
-за бицепс набирания
-набирания с тесен хват
-тесни успоредки за трицепс
-широки успоредки за гърди
-за предмишница на онези детските... не им знам името (катерушките ли кво са нз :D)
-за трицепс с вдигнати крака
-коремни от вис

Почивам между 2 и 3 минути... между всяка серия и що годе към 1 час отива да съм навън на лостовете и успоредките? Няма да казвам по колко набирания правя, защото съм още в началото... само сериите са по 3 - това е.
Та според вас правилно ли е???? Скоро смятам да започвам и за мускула между бицепса и трицепса (и него не го знам как се казва, въобще съм скаран с анатомии, биологии и т.н.).
Или трябва примерно да тренирам понеделник/вторник/четвъртък/петък, но по 2 дена за различна група мускули?????
Благодаря ви ;)

1n5ub0rd1na73
01-04-2011, 15:52
http://spidersport.com/forum/

LifeFitness0
01-04-2011, 15:58
Между бицепса и тирцепса няма мускул. :lol: :lol: :lol:
Тренираш добре,но не всички мускулни групи.Аз поне крака и рамена не виждам.+Ако не можеш да правиш много повторения по-добре тръгни на фитнес,защото от 2-3повторения едва ли ще направиш нещо.Не казвам че правиш по толкова,но щом не казваш предполагам ,че е малко.

RoSKo0o0
01-04-2011, 16:06
Имах предвид онова топченце като стегнеш ръката :D:D:D Отстрани дето се вясва...

Иначе в програмата съм си задал като за начало 3х5 на тези първите три, но примерно за гърба не мога да ги направя :Х (първата серия окей... втората вече на 3,4 умирам и 3-тата почти не я броя за серия \\\\ за бицепса си ги правя, с тесния хват на 3-тата серия вече издишам)

По принцип има резултат, защото преди и 1 не можех да направя за гръб...и сега УЖ с всяка седмица напредвам. Имам търпение, знам колко време трябва... а и за мен това си е като хоби. За фитнес... не ми се занимава, аз искам жилавост и готино тяло, а не да ставам биче (знам, че с определени програми може и да не се стига до там във фитнесите), но си иска и парата. Ако ми кажеш някакво упражнение за рамо на лостове ще съм ти благодарен. А относно краката... знам много упражнения, тернирал съм 5-6 години футбол, а имам и програма за клякания (бях я постнал в една друга тема).

LifeFitness0
01-04-2011, 16:14
Ако имаш пари си купи едни дъмбели златна работа ще ти свършат.
Иначе и лоста помага.Аз имам вкъщи закачен лост имам и дъмбели и когато не ходя на фитнес мога да заместя тренировката.Просто във фитнеса има по-голямо разнообразие.

RoSKo0o0
01-04-2011, 16:14
http://spidersport.com/forum/

Благодаря за сайта! Ще го разгледам по-подробно тази вечер :)

ZipFail
01-04-2011, 16:16
Онова 'топченце' е бицепса...

Иначе щом се развиваш - супер...като напреднеш можеш да почнеш да правиш същото с тежести..(една раница отзад с пълна с книги примерно)

bloodysunrise
01-04-2011, 19:00
-за предмишница на онези детските... не им знам името (катерушките ли кво са нз :D)
Само да попитам - какво представлява това упраженение? Ако може да обясниш :)

RoSKo0o0
01-04-2011, 19:18
-за предмишница на онези детските... не им знам името (катерушките ли кво са нз :D)
Само да попитам - какво представлява това упраженение? Ако може да обясниш :)

Ами днес така ми каза едно момче, което се занимава от доста време с тези неща. Момент да го намеря само ... http://www.sportdepot.bg/uploads/images/Kettler_8398-100.jpg . Това... където си качваш краката на най-горното, разпъваш тялото колкото можеш и започваш да правиш набиранията... с тесен, широк и нормален хват, както си решиш...? Ако бъркам, кажете, че да не се излагам повече 8-)

П.С. Хоризонталната стълба?

RoSKo0o0
01-06-2011, 17:30
Така, момчета... за да се спами с нови теми... Колко време трябва да се почива между сериите? Ако почивам 3 минути примерно между серия много ли е?
И друго... кофичките ги правя 3х7 на широки за гърди и 3х7 на тесни за трицепс, та как да го развия това, като искам да се запази хубавото натоварване и на двата вида успоредки??? Ако някой има предположение, ще съм му много благодарен.

LifeFitness0
01-06-2011, 18:24
Раздели ги натоварванията по-добре-един ден едни групи,друг ден други.Най-добре голяма и малка-гърди и бицепс и гръб и трицепс.По един вид набирания и 1 кофички. :)

slicky
01-06-2011, 20:08
Така, момчета... за да се спами с нови теми... Колко време трябва да се почива между сериите? Ако почивам 3 минути примерно между серия много ли е?
И друго... кофичките ги правя 3х7 на широки за гърди и 3х7 на тесни за трицепс, та как да го развия това, като искам да се запази хубавото натоварване и на двата вида успоредки??? Ако някой има предположение, ще съм му много благодарен.
почивката ти мисля,че трява да е 1-1.5 минута м/у сериите,а между упражненията зависи от тебе(при мен са 2-3 мин)

HHristov
01-06-2011, 20:31
Така, момчета... за да се спами с нови теми... Колко време трябва да се почива между сериите? Ако почивам 3 минути примерно между серия много ли е?
И друго... кофичките ги правя 3х7 на широки за гърди и 3х7 на тесни за трицепс, та как да го развия това, като искам да се запази хубавото натоварване и на двата вида успоредки??? Ако някой има предположение, ще съм му много благодарен.

Много е

RoSKo0o0
01-06-2011, 21:10
2 минути :S???

ZipFail
01-06-2011, 22:15
Зависи от упражненията и от програмата..

RoSKo0o0
01-06-2011, 23:40
Съгласих се с LifeFitness0 и ще правя упражнения 4 дни. Понеделник/Вторник/Четвъртък/Петък... като ще натоварвам различни мускулни групи. Ако някой може да ми предложи подобна програма, ще съм му изключително благодарен. Естествено гърдите и гърба да са в различни дни (това е ясно)... и да е като за начинаещи, защото редовно ходя от 2-3 седмици, тъй като преди това 1 месец не съм тренирал нищо (ако не и повече), тъй като разтегнах рамото лошо на волейболче(и за жалост понякога го усещам все още.....).
Всъщност аз ще дам примерна и ще ви помоля да я коригирате докато стане нещо сносно... :)

Понеделник:
-набирания за бицепс (вие кажете ?х?, ако ми е много ще си го намаля)
-кофички на широка успоредка 3х10 за гърди
-хоризонтални набирания 3х10 (тесен,нормален и широк хват)
-кофички на широка успоредка 3х10 (или до колкото мога, не знам дали ше имам сила 8-) )
-лицеви до макс с вдигнати крака
-2х60 спортни коремни преси
-4х25 обикновенни коремни преси

Вторник:
-набирания пред гърди (за гръб)
-набирания с тесен хват (или на това мястото му е горе?)
-кофички на тясна успоредка 4х10 за трицепс
-хоризонтални набирания 3х10 (тесен,нормален и широк хват)
-коремни от вис 3х15
-за трицепс с вдигнати крака - 3х30

Сряда:
Ако имам възможност клякания у нас... по тази програма ---> http://www.twohundredsitups.com/week3.html

Четвъртък ---> Програмата от понеделник

Петък ---> Програмата от вторник

Почивка между сериите от 1:30-2:00(макс), между упражненията 3:00-3:30(макс).
Програмата е за като начинаещи, естествено.

Така...мнения чакам, коригиране и т.н. :) Ако знаете и други упражнения, казвайте! До понеделник трябва да е готова програмката :)