PDA

View Full Version : Вселената и нейният край



RoSKo0o0
01-04-2011, 16:15
Понеже не съм запознат с много четива ще поискам вашето компетентно мнение по въпроса :
-Пише ли някъде за края на Вселената кога ще настъпи?
-Говори се, че тя постоянно се разширява и чрез разтягането си ще унищожи дори частиците, които я изграждат?
-Говори се обаче за студ и пълен мрак, които ще облеят всичко след края - в какво се превръща Вселената тогава?
-Как може да изчезне всичко, след като физичните свойства продължават да действат?
-Стивън Хокинг твърди : Големият взрив е бил неизбежно последствие от законите на физиката.... "Заради закона на гравитацията Вселената може да се създаде от самосебе си от нищото. Спонтанното формиране е причината за съществуването на нещо, за съществуването на Вселената, за нашето съществуване. Не е необходимо да се обръщаме към Бог, за да активира Вселената". Какво мислите вие?
-Единствено Господ може да създа от нищото нещо. Тогава как Господ е създаден и как е създал Вселената, след като самия той автоматично става продукт на нещото?

01-04-2011, 18:13
Това са въпроси които никои не може да ти каже...Е може,но няма да е ясно дали са вярни....
Отностно Стивън Хокинг....Еми най-вероятно е прав човека...
А относно Господ/Бог...Няма такава личност/личности...

Nam3less3
01-04-2011, 18:51
-Единствено Господ може да създа от нищото нещо. Тогава как Господ е създаден и как е създал Вселената, след като самия той автоматично става продукт на нещото?Много въпроси задаваш. Бог е създал и нищото и нещото, той е и всичко и нищо, и няма начало и край, хем е навсякъде хем никъде. Той е създателя на Големия Взрив или там квото е началото на Вселената, и оттук нататък всичко се развива според идейте му.

RoSKo0o0
01-04-2011, 18:55
Това си е чиста главоблъсканица, на която хората едва ли ще си отговорим. Гледах клипоче в ютюб по тези теми и все още съм така ---> :shock: :shock: :shock: . Въпроса е дали има нещо по-висше от Господ...(ако изобщо той съществува)

Ами един индийски мъдрец... който беше около 80-90 годишна възраст каза, че той е Бог, че ние всички сме Богове, но не можем да го осъзнаем?? :)

Nam3less3
01-04-2011, 19:05
Това си е чиста главоблъсканица, на която хората едва ли ще си отговорим. Гледах клипоче в ютюб по тези теми и все още съм така ---> :shock: :shock: :shock: . Въпроса е дали има нещо по-висше от Господ...(ако изобщо той съществува)

Ами един индийски мъдрец... който беше около 80-90 годишна възраст каза, че той е Бог, че ние всички сме Богове, но не можем да го осъзнаем?? :)Не няма по-висше от Бог и не може да има. Заради това е Бог, това е смисълът на понятието Бог.
Във всички хора има частица от Бог, и когато постигнат духовно съвършенство, ще станат като "малки" богове.

RoSKo0o0
01-04-2011, 19:20
Това си е чиста главоблъсканица, на която хората едва ли ще си отговорим. Гледах клипоче в ютюб по тези теми и все още съм така ---> :shock: :shock: :shock: . Въпроса е дали има нещо по-висше от Господ...(ако изобщо той съществува)

Ами един индийски мъдрец... който беше около 80-90 годишна възраст каза, че той е Бог, че ние всички сме Богове, но не можем да го осъзнаем?? :)Не няма по-висше от Бог и не може да има. Заради това е Бог, това е смисълът на понятието Бог.
Във всички хора има частица от Бог, и когато постигнат духовно съвършенство, ще станат като "малки" богове.

Ами според теб, ако има други Вселени? В Библията пише, че Господ е създал ВселенатА (ед.ч.). Това би означавало, че има други Богове така ли? За Големия взрив казват, че физическата сила за осъществяването му е дошла от друго място :?

Nam3less3
01-04-2011, 19:27
Това си е чиста главоблъсканица, на която хората едва ли ще си отговорим. Гледах клипоче в ютюб по тези теми и все още съм така ---> :shock: :shock: :shock: . Въпроса е дали има нещо по-висше от Господ...(ако изобщо той съществува)

Ами един индийски мъдрец... който беше около 80-90 годишна възраст каза, че той е Бог, че ние всички сме Богове, но не можем да го осъзнаем?? :)Не няма по-висше от Бог и не може да има. Заради това е Бог, това е смисълът на понятието Бог.
Във всички хора има частица от Бог, и когато постигнат духовно съвършенство, ще станат като "малки" богове.

Ами според теб, ако има други Вселени? В Библията пише, че Господ е създал ВселенатА (ед.ч.). Това би означавало, че има други Богове така ли? За Големия взрив казват, че физическата сила за осъществяването му е дошла от друго място :?Какви други Вселени? И да са паралелни на нашата, и да са съвсем други, не пречи Бог да ги е създал. Заради това е Бог, може да прави колкото и каквито Вселени си иска. А и под думата Вселена може да се имат предвид няколко други Вселени(като нашата) или всички паралелни взети заедно. А каквото и да казват за Големия Взрив и от където и да му е дошла силата, всичко това идва от Бог. Не разбираш ли какво означава Бог? Създателя на всичко което знаем и не знаем, каквото и да открият учените и както и да се създава вселената/вселените, крайното начало е от Бог.

01-04-2011, 19:37
Чета и се смея какви гкупости пишете....

Nam3less3
01-04-2011, 19:39
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

01-04-2011, 19:45
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

Виж само какво си писал - Бог е Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест......И тн...И без да кажеш...абе така и така...Това съм открил..това съм прочел....

Nam3less3
01-06-2011, 11:36
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

Виж само какво си писал - Бог е Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест......И тн...И без да кажеш...абе така и така...Това съм открил..това съм прочел....Ами нали заради това е Бог, виж той кви работи ма пита - дали има нещо по-висше от Бог? Няма как да има, защото се обезсмисля смисълът на понятието Бог.

01-06-2011, 12:37
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

Виж само какво си писал - Бог е Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест......И тн...И без да кажеш...абе така и така...Това съм открил..това съм прочел....Ами нали заради това е Бог, виж той кви работи ма пита - дали има нещо по-висше от Бог? Няма как да има, защото се обезсмисля смисълът на понятието Бог.

Извод-Няма Бог...Просо прикаСка....

Nam3less3
01-06-2011, 12:58
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

Виж само какво си писал - Бог е Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест......И тн...И без да кажеш...абе така и така...Това съм открил..това съм прочел....Ами нали заради това е Бог, виж той кви работи ма пита - дали има нещо по-висше от Бог? Няма как да има, защото се обезсмисля смисълът на понятието Бог.

Извод-Няма Бог...Просо прикаСка....Никога не може да се докаже че няма Бог, защото ако той желае, никога не може да разбереш дали той съществува. Т.е. той може да прави каквото си иска защото е Бог, и поради тази причина няма как да знаеш дали съществува или не(е ако си вярващ, ще знаеш че съществува) :D
Тъй като е Бог, може да прави със Вселената каквото си поиска.

01-06-2011, 15:35
Чета и се смея какви гкупости пишете....И кое е вярното?

Виж само какво си писал - Бог е Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест оф Дъ Бест......И тн...И без да кажеш...абе така и така...Това съм открил..това съм прочел....Ами нали заради това е Бог, виж той кви работи ма пита - дали има нещо по-висше от Бог? Няма как да има, защото се обезсмисля смисълът на понятието Бог.

Извод-Няма Бог...Просо прикаСка....Никога не може да се докаже че няма Бог, защото ако той желае, никога не може да разбереш дали той съществува. Т.е. той може да прави каквото си иска защото е Бог, и поради тази причина няма как да знаеш дали съществува или не(е ако си вярващ, ще знаеш че съществува) :D
Тъй като е Бог, може да прави със Вселената каквото си поиска.

Извод - Бог е фокосник от Хари Потър...

NomNomNom
01-06-2011, 15:48
Роско, много филми гледаш.

01-06-2011, 15:51
Роско, много филми гледаш.

Е няма лошо да прекаляваш с Диемата...Ама момчето е любопитно...