PDA

View Full Version : Смятате ли, че човечеството е достигнало своя връх?



RoSKo0o0
01-04-2011, 16:20
Племе ---> народ ---> нация --->????
Според вас има ли по-горно стъпало от нацията?

Има ли по-горно стапало и от държавата? Как мислите, че би трябвало да изглежда света с по-горно стъпало от държавата?

Greennight
01-04-2011, 17:12
Не разбирам какво имаш в предвид.Какво искаш да кажеш с- по-горно стъпало от държавата ? Иначе ако питаш за интелектуално,религиозно и научно израстване според мен има още доста хляб да ядем...

RoSKo0o0
01-04-2011, 17:19
Ами нали през времето племето се трансформира в народ, по-късно народа в нация... според Вас... може ли нацията да се трансформира в нещо повече???

Същото се отнася и до държавата.... първоначално е рода, след това фратрията (родовият съюз) и т.н., един вид самоорганизацията на етносоциалния организъм??? Дали може да се самоорганизира в нещо по-голямо? Може ли да излезе нещо от глобализацията?

ZipFail
01-04-2011, 19:00
нация-->съюзи(ЕС)-->глобално село

В близкото бъдеще може и междупланетни съюзи да стават...върха няма да го стигнем скоро, ние дори в началото на подножието не сме...

Greennight
01-04-2011, 19:09
Еми попринцип е възможно да станат някакви обединения като ЕС примерно в Азия или Африка,но според мен засега сме далеч от такива съюзи.

amk933
01-04-2011, 20:19
Много ясно, че не...

Има още много време докато се стигне последното стъпало, но нямам никакво намерение да изпадам в подробности какво е то и защо така трябва, защото 90% от хората тук са недорасли националисти, псевдопатриотии и етц, с които ще изпадна в една бездънна полемика.

Stela94
01-04-2011, 21:02
Не е достигнало разбира се,но дано и недостига,защото бедните ще станат още по-бедни ,а богатие още по-богати!
НЕ на глобализацията!!

ZipFail
01-04-2011, 22:06
Какво общо има глобализацията с неравенството ? :lol:

Greennight
01-05-2011, 16:59
Възможно е след 500 години например на света да има около 10-15 държави,защото съседните държави обикновено доста си приличат по между си.В смисъл близка култура,физически прилики и т.н.Например не можете да ме убедите,че Финландци,Шведи,Естонци,Бе орусци,Украйнци и Руснаци не си приличат...Така е и при нас,имаме доста прилики с Македония и Румъния...

anonymous546178
01-05-2011, 18:34
Да шведите и руснаците толкова си приличат... нито азбука, нито култура обща

RoSKo0o0
01-06-2011, 18:35
Тук, докато си учих темите... попаднах на следното, че съвременния свят се нуждае от нов тип държава - комунетарна (общностна). Той е за балансът между свободния пазар (сферата на сделките) и непазарния кръг (сферата на доставките). Не че е с темата, но си направих сметка, че ние обикновените хора май по това отношение нищо не знаем :lol:

Sashakiss
01-07-2011, 09:10
Племе ---> народ ---> нация --->????
Според вас има ли по-горно стъпало от нацията?

Има ли по-горно стапало и от държавата? Как мислите, че би трябвало да изглежда света с по-горно стъпало от държавата?

Не. Човечеството има още мнооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооого да върви. Според мен следващата стъпка е елиминирането на различията, проблеми от рода на престъпност и бедност и обединяването на всички държави в едно - Свят.

Greennight
01-07-2011, 16:18
^ Хах тва е невъзможно да стане дори след 1000 години...

yakuza_
01-08-2011, 07:29
По - скоро империя и завладяване на по - малките държви както и манипулирането им. :D

anonymous768631
01-08-2011, 11:46
Трябва да силен световен диктатор. Това е положението, но ми писна да чакам човечеството и ще ги оправя сам, ако не го направят те.

RoSKo0o0
01-09-2011, 09:11
Не. Човечеството има още мнооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооого да върви. Според мен следващата стъпка е елиминирането на различията, проблеми от рода на престъпност и бедност и обединяването на всички държави в едно - Свят.

Това още от Древността се опитват да го направят между другото :lol:
Още от Древен Рим хората са искали да създадат една световна държава... а за бедноста, престъпноста, този въпрос се разглежда по време на буржоазните революции, особено на Великата Френска Буржоазна Революция.... където признават естествените права на човека, защото тогава всичко е било кастово или съсловно... е, признават ги, но пак има даване на привилегии, допълнителни права... което отново води до дисбаланс в социалното общество... богатите се обединяват, бедните са сами за себе си... ще има да чакаме много (още повече, че популацията на света се увеличава и увеличава...)

mecho8888
01-10-2011, 17:49
Думата връх е лишена от смисъл. Връх спрямо какво и дори една полезна промяна/машина/лекарство... не премества ли върха по-горе?

RoSKo0o0
01-11-2011, 14:18
Думата връх е лишена от смисъл. Връх спрямо какво и дори една полезна промяна/машина/лекарство... не премества ли върха по-горе?

Говорим за развитието на етносоциалния организъм, не за икономика и т.н., макар че те имат пряко влияние върху неговото развитие.

GunSnSteelflowers
01-25-2011, 16:26
Глобализация според мен.

mincheto
01-25-2011, 16:30
Племе ---> народ ---> нация --->????
Според вас има ли по-горно стъпало от нацията?

Има ли по-горно стапало и от държавата? Как мислите, че би трябвало да изглежда света с по-горно стъпало от държавата?


ВИНАГИ ИМА какво още да се иска и да се постигне....НИКОГА НЕ е достатъчно....

JDeel
01-26-2011, 02:12
Племе ---> народ ---> нация --->????
Според вас има ли по-горно стъпало от нацията?

Има ли по-горно стапало и от държавата? Как мислите, че би трябвало да изглежда света с по-горно стъпало от държавата?

Не. Човечеството има още мнооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооого да върви. Според мен следващата стъпка е елиминирането на различията, проблеми от рода на престъпност и бедност и обединяването на всички държави в едно - Свят.
Лелее, ей тука един човек е говорил за това, ама на мен нешу не ми изглежда далавера 8)
http://arenabg.com/details.php?id=c895e89f696e992e3624a30a2ec34e25e34 3856b (A New World Order.avi)