PDA

View Full Version : Проблем със забелването (не е фимоза)



HoKKurT
01-04-2011, 16:29
Значи проблема ми е следния. Почти всеки път, но трябва да отбележа не винаги, когато се изкъпя после имам проблем да забеля главичката. След това ако се изпикая, или пък я полея с вода(главичката) си се оправя. Дори и да не го направя, след известно време(ако например съм се изкъпал вечерта, на сутринта) пак си минава и нямам проблем. Преди това се случваше да кажем на 10къпания един път, но напоследък доста зачести.
Ползвам козметиката на Nivea Silver Protect душ гела, и много старателно гледам да изплаквам точно там. Не знам къде да търся проблема и проблем ли е това?

maksimal
01-06-2011, 11:37
Да не би да е алергична реакция на стягане на кожата на пениса от душ гела? :-o
На колко години си?
От кога имаш този проблем?
Болки при забелването?
Отличителен(зачервен) кожен пръстен?

HoKKurT
01-06-2011, 16:20
1.Ми знам ли, не го ползвам за първи път душ гела. Ще пробвам, имам някви остатъци от един Адидас и ще пробвам само със сапун, ама не вярвам да е от това...

2. На 16 съм.

3. Ми аз го написах и в първия пост. Преди ми се е получавало страшно рядко. Наскоро, да кажем преди половин година започна да ми се появява от време на време(един път на 10-15 къпания сигурно), а от 1-2 месеца зачести доста. А последните пък 2-3 седмици е почти след всяко къпане.

4. По принцип нямам никакъв проблем със забелването, но когато се получи това - да, тогава имам болки.

5. Не, нямам такова зачеряване.

Трябва май обаче да отбележа още нещо. Като малък, май последната група от детската градина, преди 1ви клас :D , бях в болница, защото имах до колкото помня течност в тестисите. И тогава си спомням че ми откриха някакъв проблем със забелването(болеше ме и ме беше страх да го забелвам :D ) ама нямам спомен какво са правили. Помня само че ме караха постоянно да го забелвам и ако имам проблеми да им кажем. И така, оправих се и вече толкова години нямах проблем, до преди няколко месеца.

maksimal
01-06-2011, 16:40
Ами нищо не ти пречи да те види един уролог :) ...

HoKKurT
01-06-2011, 16:45
Е ти като ги задаваше тези въпроси, какво имаше впредвид?

maksimal
01-06-2011, 17:04
Е ти като ги задаваше тези въпроси, какво имаше впредвид?

Зададох ги за да видя дали проблема му е очевиден или се нуждае от специалист(уролог) Защото знам това онова и мислех, че мога да му помогна...:)

HoKKurT
01-06-2011, 17:40
Ок, мерси все пак, защото ти беше единствения който се опита да ми помогне. Ще пробвам да сменя душгела и ако не стане наистина ще се консултирам с лекар.

Само ми е странно как ще протече разговора. Здрасти, не мога да си забеля главичката, ама само след като съм се къпал. Един месец може да не се къпя и няма да имам проблеми, ама в момента, в който се изкъпя се появява.
Явно ще ми се наложи да разбера как ще протече този разговор :D

maksimal
01-07-2011, 05:58
Ок. Пиши какво е станало :) :D

Hassell
01-07-2011, 08:27
Изсъхва, приятел. Разните душ гелове и т.н измиват доста добре микробите и другите гадории, но кожата от тях изсъхва. На същия принцип е "плюнката" по време на секс, за да влиза по-лесно и в същия момент да няма драскането и некомфорта.

HoKKurT
01-07-2011, 11:33
Значи снощи се изкъпах само със сапун, май Dove беше и резултата беше подобен. Макар че тоя път след къпането по-лесно и с по-малко болка я забелвах, пак имаше проблем. И на сутринта пак нищо ми нямаше. Баси змиътъ :D


Изсъхва, приятел. Разните душ гелове и т.н измиват доста добре микробите и другите гадории, но кожата от тях изсъхва. На същия принцип е "плюнката" по време на секс, за да влиза по-лесно и в същия момент да няма драскането и некомфорта.

Е има смисъл в думите ти, ама до преди една година не са ли ми изсушавали пак кожата тия душ гелове. Изсушавали ли са я, ама не съм го има тоя проблем.

Обмислям други два варианта:
Има ли интимен душ гел за мъже и ще има ли няква файда от него?

И другото, гледам имам някви душгелове по-скъпи(20-30-40лв). Има ли смисъл да си купя такъв?

Уролога с неловкия разговор ще го оставя като краен вариант :D

batkodoki
01-10-2011, 18:51
Значи проблема ми е следния. Почти всеки път, но трябва да отбележа не винаги, когато се изкъпя после имам проблем да забеля главичката. След това ако се изпикая, или пък я полея с вода(главичката) си се оправя. Дори и да не го направя, след известно време(ако например съм се изкъпал вечерта, на сутринта) пак си минава и нямам проблем. Преди това се случваше да кажем на 10къпания един път, но напоследък доста зачести.
Ползвам козметиката на Nivea Silver Protect душ гела, и много старателно гледам да изплаквам точно там. Не знам къде да търся проблема и проблем ли е това?

имаш проблем с козметиката.
душ-гела си го ползвай за тялото щом ти допада, но не и за пениса.
за пишока си купи някакъв неутрален БЕБЕШКИ сапун, а след къпане и изплакване задължително обилно смазвай добре заголената главичка с бебешко олио-ГЕЛ. трябва ти не просто олио, а олио-ГЕЛ. това на джонсън§джонсън е най-доброто и икономически най-изгодно на пазара в момента. продава се във вс хипер/супермаркет на рафтовете за бебешки стоки. струва 6-8лв, но една туба ще ти стигне за много дълго време.
бтв, той е идеалната "смазка" при игра с пишока - ползвай го и за това.
ще ти спести много евентуални бъдещи проблеми.

HoKKurT
01-12-2011, 14:37
Днеска ходих при личния си лекар и да ви кажа, не ми каза нищо по-различно от това което горе-долу знаех. Казах му кво е що е, отказах да ме преглежда :D и ми каза да съм си вземел интимен душ гел. За мъже нямало, ама и женския ставал и ако нямало промяна да съм идел пак. Та така, почти се опита да ме застави да си сваля гащите, ама не му се дадох де 8-)

anonymous768631
01-12-2011, 14:48
'Баси, защо? Как ще те прегледа?? Телепатично?

ImmortalSportFreak
01-12-2011, 15:20
Ти па... на лекарите това им е работата,свикнали са на такива гледки. 8-) Няма да ти се смеят.
Дано се оправиш.Използвай интимен и.. успех. 8-)

HoKKurT
01-12-2011, 15:57
Личния ми е мъж и не знам защо, не ми идва или как да го кажа, да се съблека пред него 8-)
Пък и нямаше нужда, защото мисля изключително нагледно му обясних какъв ми е проблема. Преди време ми се беше появило едно зачервяване, и него ест. няма как да го обясня и тогава се събляках, ама и лекарката беше жена.
Както и да е, утре след училище ще мина да си взема някакъв интимен душ гел и дано има подобрение. Ще ви държа в течение, дори и да не ви се иска 8-)

Pamaa
01-12-2011, 19:55
Момиче съм и не рабирам много, много ама по-добре си мий интимните части със ИНТИМЕН сапун :)

HoKKurT
01-21-2011, 20:40
Така, напредък има, но търсения резултат не е налице :D
Първо си купих интимен душ гел и подобрение имаше, но все пак леко изсъхва и се забелва трудно(но в пъти по-лесно отколкото преди) Това е след 2-3 къпания.
Купих си и бебешки сапун(най-скъпия в магазина беше 80ст 8-) ) и с него абсолютно никаква разлика. Все едно си се мия с душ гела=значително изсъхване

Единственото което не съм пробвал е да си взема тоя бебешки гел, с който да се мажа след като се изкъпя, ама т'ва не ми се вижда много практично.

Други идеи, освен да ида на лекар. Искам като ида да съм провал всичко останало