PDA

View Full Version : Труден проблем



rhcpp
01-04-2011, 18:41
Здравейте от доста дълго време страдам и реших да направя тема тук и да видя дали можете да ми помогнете,защото наистина се чувствам ужасно самотно. Проблемът ми е че нямам най-добри приятели,както и близки,имам познати от предишното ми училище,но от както се преместих всички загубих,да,излизам от време на време с тях ама сме просто приятели,всеки си има вече най-добър приятел,само аз съм сама,не излизам с никой,ужасно неприятно ми е да ходя на училище,защото и там нямам близки. Много ме е страх дали след време поне ще си намеря най-добър приятел/и :( Най-близките приятели на нашите са от студентските години,казаха ми че от училище са се забравили,дали наистина в студентските години се намират истинските и най-верни приятели,моля ви помогнете ми не искам да съм цял живот сама окуражете ме :-#

Mi6inka
01-04-2011, 19:12
а замисляла ли си се на какво може да се дължи това ? Т.е. дали до някаква степен проблема не е в теб...Най-лошото, което можеш да направиш в момента е да се сдухваш и да се затваряш в себе си. Бъди по-общителна, колкото се може по-усмихната и приветлива, бъди отворена към хората, за успееш да ги "спечелиш" .. Аз не знам за теб, в какво точно се изразява това "най-добър приятел", но със сигурност и ти ще си намериш твоята сродна душа, с която да прекарвате доста време заедно, да си споделяте и да се смеете :) Успех :)


Бъди позитивна, защото самонагласата наистина е изключително важна!

rhcpp
01-04-2011, 19:18
Къде ще я намеря,като в училище никой няма :(

MaLkaTa_LaDy
01-04-2011, 19:32
Тръгтни на спорт, рисуване, пеене, някоя доброволческа организация и т.н. Нещо, което ти харесва. Там ще се запознаеш с повече хора и някои могат и да ти допаднат. А и там ще имаш възможност да създадеш ново впечатление за себе си.

mitkoyyy
01-04-2011, 23:43
Най-добър приятел ? Това се намира трудно, но аз никога не съм ги разделял на най-добър приятел и т.н всички са ми добри приятели и към всички се отнасям еднакво... Е на някоии приятели мога да споделя неща на които други не казвам, ама най-добър приятел тва звучи тъпо и ако си имала преди най-добър приятел, където и да се премести, той пак си остава най-добър приятел ;)

Mi6inka
01-05-2011, 06:35
Най-добър приятел ? Това се намира трудно, но аз никога не съм ги разделял на най-добър приятел и т.н всички са ми добри приятели и към всички се отнасям еднакво... Е на някоии приятели мога да споделя неща на които други не казвам, ама най-добър приятел тва звучи тъпо и ако си имала преди най-добър приятел, където и да се премести, той пак си остава най-добър приятел ;)


А така! И аз смятам това за "най-добрия приятел" за .. по-скоро тъпотия..но това го мисля, сега, а не когато бях на 14-15-16 :) Та.... има много начини да си намериш хора, с които да ти е приятно...както казаха преди мен, почни някакво извънучилищно занимание, нещо което ти е интересно... бъди по-общителна, усмихната, някак си покажи на хората, че е приятно да контактуват с теб! Ако и в реалния живот, както тук, само мънкаш, държиш се слабохарактерно и безпомощно...ще ти е трудно.Бъди по-позитивна!

Cybershot
01-05-2011, 07:21
Вие бъркате понятието приятел от познат. Човек има 2-3 приятеля (на когото винаги можеш да разчиташ и знаеш че няма да те прецака) всички останали са просто познати. Замислете се, дали вашите приятели винаги биха направили всичко за вас или при най-малката трудност биха ви отказали и зарязали сами да се оправяте.

firstdiesel
01-05-2011, 09:08
Най-добър приятел, приятел, познат .... всичко е глупост!
Няма вечни приятели, има вечни интереси!

По темата : трябва да си общителна, с широка усмивка, да не хвърчиш много-много и със сигурност ще се сприятелиш с някого :)
ВЪНШНИЯТ ТИ ВИД Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ! Прически, гримове, дрешки ... тва онва. Но прекаленото ще те превърне в кифла, така че не се престаравай :)
Знам от личен опит, че хуморът и тъпизмите (в рамките на нормалното) вършат отлична работа :)

Missmarch
01-05-2011, 14:51
ИСТИНСКИ, че дори и ПРИЯТЕЛИ НЯМА, всички са просто познати, защото в крайна сметка винаги ще те предадат или зарежат... :) Моя позната от класа ми наскоро преди месец-два се премести, тя е от Мадан, сега намери приятелка и познайте коя.. моята най-добра фр Д (и ме заряза Д.) затова ви казвам, истински приятели няма.. но е хубаво да намериш компания в училище с която да дружиш, а за това трябва късмет :) :) лично вярвам в съдбата, но тук ще заложа на късмета... нищо че ти е кофти все ще намериш с някого да дружиш, но гледай да не те използват... свикнала съм :) .... иначе е ужасно сигурно да се преместиш в друго даскало, аз за нищо на света не бих го направила ... щото да сменяш преподаватели, съученици ии изобщо цялото училище и ученици в него... си е сложна работа :)

GossipGirl89
01-05-2011, 15:07
Къде ще я намеря,като в училище никой няма :(

Ами продължавай с тоя песимизъм и се надявай някой ден да си намериш приятели... Бъди малко по-позитивно настроена към останалите и изобщо към живота. Никой не обича намръщените, сдухани и вечно мрънкащи хора. Трябва да бъдеш по-усмихната и общителна. Като отидеш на училище недей веднага да сядаш на чина и цял ден да не ставаш от него - говори си със съучениците ти, опознавай ги. Всичко е в психическата нагласа - ако по цял ден седиш затворена в себе си и си повтаряш как никога няма да си намериш приятели, то така и ще стане. Но ако си малко по-отворена и лъчезарна веднага ще си намериш дружки :)

Иначе донякъде съм съгласна с по-горните мнения само дето аз вярвам в истинското приятелство. До сега откакто се помня съм сменила толкова много компании и "най-добри приятели/ки", че не мога да ги преброя... Но въпреки всичко продължавам да гледам с усмивка на живота и да се надявам, че един ден ще си намеря сродна душа :)