PDA

View Full Version : Училищната лавка



prizivzaborba
01-04-2011, 21:42
Ученици с подписка срещу некоректен търговец в гимназията им

Над 300 подписа събраха в началото на месец декември ученици от математическата гимназия в Кюстендил, решили да изразят несъгласието си със случващото се в лавката, намираща се в бившия училищен стол. В момента тя е отдадена на частен наемател, а договорът изтича през 2012 година.
Недоволството сред учениците се заформя още през изминалата вече 2009-2010 учебна година, основните причини за което са: злоупотреба с монопололно положение - постоянното покачване на цените на предлаганите стоки (по-високи в сравнение с пазарните), съмнителната хигиена и използването на неприемлив език от страна на търговеца пред учениците, някои от които идват от намиращото се в същата сграда начално училище.
Учащите се оплакаха и от еднообразието на предлаганите храни. След приемането на „Наредба за здравословно хранене“ за продажба в училищните лавки бяха забранени редица стоки без да се осигури работещ стол за здравословни ястия, който да разнообрази менюто. Едно от слабите места на горепосочената наредба поражда вече ширещото се сред децата в училище разбиране – „ако не мога да си купя вафла в училище, то в магазина отсреща мога”.
Конкретен повод за започване на подписката станаха поредните промени в таксуването на закуските. Вярващи, че имат правото да изразяват мнението си по въпроси, които се отнасят до училището им, учениците стартираха инициатива „за намаляване на цените или затваряне на стола“ в гимназията. Събраните в кратки срокове подписи с имената на близо половината възпитаници дадоха бърз резултат.
На среща между представители на ученици и родители, директорът и наемателят беше постигнато съгласие за намаляване на немотивирано завишените цени, подобряване на хигиената и реда в лавката, за което да следят и дежурни екипи от ученици. Очаква се още голямото междучасие, когато масово се хранят учениците, да се увеличи от 20 на 30 минути.

Участник в събитията

http://priziv.org/index.php?option=com_content&task=view&id=344&Itemid=1

А при вас как е положението с лавките?

Sisito941
01-05-2011, 03:36
Ами нашата я затвориха края на миналата учебна година,тъй като установиха,че прадават закуски с изтекъл срок на годност..

ballancE
01-22-2011, 19:48
А на нашата спряха продажбата на сладки изделия (вафли, шоколади...) и дори и на безалкохолните напитки... Но иначе въобще не бях доволен от закуските, които предлагаха ..повръщах от една пица. ;x

scoobydors
01-29-2011, 10:09
Ние изобщо нямаме, училището ми е на центъра и е пълно с магазини около нас. :) Което си е плюс, при положение, че и кафетата са ни наблизо. :D

Deynna
02-08-2011, 06:49
Ние изобщо нямаме, училището ми е на центъра и е пълно с магазини около нас. :) Което си е плюс, при положение, че и кафетата са ни наблизо. :D

И аз съм така ние сме имали лавка преди да дойда в училище.Аз уча в ПМГ Враца а то се намира до билла а наоколо има още много магазини.И не ни трябва лавка

BeezyJey
02-15-2011, 18:13
нещата при нас са мега зле.. цените са някви двойни-тройни.

ch0c0late44
03-05-2011, 10:11
Ние имаме няколко магазинчета,едно от тях го затвориха но останалите не са ги пипали.