PDA

View Full Version : "Защо не мога да те хвана за задника?" или за досе



valdesbg
01-05-2011, 08:33
Вчера си говорехме с Надя и тя спомена че е по-рязка с приятеля си когато са в компания. Няма значение как и защо сме отворили тази тема. Важното е че на мен ми дойдоха куп идеи, по които да пиша.

Чудили ли сте се защо половинката ви е по-дръпната от обикновено, когато сте в някаква компания, на събиране или подобни?

Ами просто е. Момичето иска свобода малко. Както и след като сте в компания - тя няма да обръща внимание само на теб. Даже не би трябвало да обръща внимание главно на теб. Защото целта да се съберете с Х хора е да се видите всички заедно. Не да им показваш за къде можеш да я хванеш и колко надълбоко можеш да си вкараш езика в устата и. Все пак тя не ти е компаньонка за тоя ден, че да се държиш както си искаш пред всички. Така че недей да мрънкаш. Тя просто иска да общува и с други.

Момичета нека разгледаме друга ситуация. Защо вашия приятел е по-дистанциран от обикновено когато се събере с неговите приятели и вас? Причината не е много по различна, макар че има известни вариации. Подсъзнателно момчето иска да се покаже като независим, и съответно да изпростява колкото му се иска. Щото за нас това е важна част от общуването ни с околните. Не ни мислете за толкова сериозни, не сме :) А нали се сещате, че няма какво да направи ако постоянно е около теб някъде. Което пък субкомуникира, че нашия няма собствено мнение, или че момичето го държи на къса каишка.

Другия въпрос е защо той се държи толкова вулгарно с момичето пред приятелите си, пред приятелите си? По принцип не е такъв. Това е още един останал от пра-старо време навик. Идеята е да се покаже, че той командва парада. А не че той е командван.

Разбира се за момчето няма проблем да възобнови милите си отношения след като се разделят с компанията, защото няма пред кого какво да доказва. Сега ще попитате - добре де а защо му е нужно да доказва каквото и да е на когото и да е? Защото е в природата на мъжете да се доказват. Още едно време, че и сега - мъжете се доказват, а жените избират. (това е мисъл на Ина) Въпроса е да се покаже че той е алфа-та.

Разбира се можем да разгледаме и друг аспект - трябва ли да се доказва пред всички толкова ужасно и вулгарно? ами не, не е задължително. Най-малкото от обща култура трябва да е сетиш че, ако хванеш приятелката си за задника пред всички нейни приятели ще получиш шамар. Защото ти я унижаваш пред тях, демонстрирайки превъзходство. Би трябвало да се досетиш че превъзходството не се доказа за сметка на някой друг. Марк Тулий Цицерон още го е споменал, с още 5 други неща. Поровете се за Цицероновата шестица :)

Също друго нещо, което искам да засега - досещайте се за вашaта годишнина с гаджето. Разбира се, че ако я по питате тя ще каже "Няма проблем, може и да не я помниш". Обаче вътрешно не е така. Дори и нищо да не правите и да ne празнувате, просто и го честитете. Този малък жест ще бъде оценен.

Източник (http://valdesbg.weebly.com/1/post/2011/01/6.html)

mArMaLaDkA
01-05-2011, 08:42
Спокойно можеш да пишеш статии за Космополитън.

flyingmonkey
01-05-2011, 09:13
Ти си повече жена в мъжки облик от колкото знаеш.

Stan4o123
01-05-2011, 11:23
Тъпо,пък и това повечето си го знаем подсъзнателно...

umri
01-05-2011, 17:11
Ти си повече жена в мъжки облик от колкото знаеш.
аххаха защо трябваше да го казваш това, ве?

cherinka
01-05-2011, 18:10
И тук бих конфронтирала:
В статията се пише как той се 'доказва' пред нас с приятелите си.

А защо не да се доказва пред приятелите си с нас?

Макар че всеки човек има различен приоритет, едни поставят приятелите си на първо място (за тях важи горния цитат от статията), а другите поставят половинката си на по-горно ниво (за тях важи моята "конфронтация :lol: ).

За мен е адски показателно в компания дали ми обръща на равно внимание с неговите приятели. За сега ми обръща достатъчно повече внимание, даже бих казала, че много повече, отколкото като сме насаме :D
та съм една доволна личност :smt040

TheBeliever
01-05-2011, 18:38
Статията е донякъде вярна, но само донякъде.

Защо това, че обръща повече внимание на приятелите си, когато сме в тяхната компания, да означава непременно, че иска да доказва нещо? И аз обръщам повече внимание на приятелите си отколкото на него, когато сме се събрали някъде всички. Нормално е, защото все пак аз излизам с тях, защото искам да прекарам време с тях, а не, за да афиширам връзката си. И това няма нищо общо с нуждата от свобода или други подобни. Ако исках цялото му внимание да е насочено към мен щяхме да излезем някъде само двамата или да си останем вкъщи.

Което ме подсети за изказването на cherinka:
За сега ми обръща достатъчно повече внимание, даже бих казала, че много повече, отколкото като сме насаме. Ако приятелят ми ми обръща повече внимание в компанията на други хора, отколкото когато сме само двамата, ще съм му ужасно обидена. Излиза, че е с мен или само за пред хората, или за да се фука "Вижте, имам си гадже" все едно съм предмет, с който се хвали.