PDA

View Full Version : Сода за красота



shanell1
01-05-2011, 13:58
Здравейте всички. От няколко месеца насам Използвам содата за хляб като средство за разкрасяване. С нея почиствам лицето си страхотно ! Когато я добавя при шампоана си по време на душ - косата ми става мека и блестяща, ползвам го и номера с избелването на зъбите, само че не мнг често, защото чувам противоречиви мнения, относно вредата за зъбите !


Таа исках да споделя за някои от вас, които имат проблемна кожа (пъпки, черни точки ) , дори и да нямате такива проблеми, със содата може да почистите лицето си идеално, а след това става тоолкова хубаво. Нека всеки, които също знае някакви съвете за домашно разкрасяване със сода да сподели. Какво прави, какви са резултатите и тн



:) :) :) :) :) :)

neeDaBosS
01-05-2011, 14:03
Аз си правя ''баня'' с лайка и сода,.толкова съм доволна

Също си избелвам зъбите с содата :)

katericArofl
01-05-2011, 14:09
не знам, но на мен содата не ми влияе добре на лицето.. така се бях зачервила веднъж.. ( може и да не е баш от това, но баш след процедурата ми се зачерви)

zlatit0o
01-05-2011, 14:19
Наистина ли помага ?? Странно, че не съм чувала.
Някой ден може да пробвам :)

TheGirlNextDoor
01-05-2011, 14:55
а лицето съм чувала и мисля да пробвам..а за избелването не се ли разкървяват венците?

j_adore2
01-05-2011, 15:03
Аз си правя ''баня'' с лайка и сода,.толкова съм доволна

Също си избелвам зъбите с содата :)
Содата е вредна за зъбите,защото премахна емайла :)

shanell1
01-05-2011, 15:23
За лицето може да разтворите 1-1,5 лъжичка сода в кипяща вода, след това за 10 мин се навеждате над съда и оставяте на парата да действа в/у лицето.
Специално за зъбите не знам - има много противоречиви мнения. Едни казват, че не вреди изобщо, други.. че е позволено 1-2 пъти в седмицата без проблем, трети пък я отричат напълно за избелване. Даже има и хора, които казват, че ефект няма, но при мен има.. и то видим ефект. Споделете още за какво може да използваме содата ?? Вие как я употребявате ?
:) :) :) :) :) :)

bibss
01-05-2011, 18:53
искам да попитам как точно си почиствате лицето със сода??

Shushu11
01-05-2011, 18:59
Правила съм си маска с мед,сода и сол. Смесвате съставките(равно количество) и мажете по лицето,миете след 15 мин.

vagarious
01-05-2011, 19:00
искам да попитам как точно си почиствате лицето със сода??

И мен това ме интересува !?
Аз преди си миех лицето с адски горещата вода и почервенявах като рак и после си търках Т-зоната със сода, понеже имам черни точки по нослето, а и кожата ми е смесена .. та за момента имаше ефект - изсушаваше ми се, но нищо повече.Аз не бях и постоянна де.Но ако споделите вашите трикчета - ще се възползвам по-дълго време. :)
Е !? :)

shanell1
01-05-2011, 19:12
За лицето може да разтворите 1-1,5 лъжичка сода в кипяща вода, след това за 10 мин се навеждате над съда и оставяте на парата да действа в/у лицето. . Лично аз, след това мия лицето си с бебешки сапун със смрадлика. Резултатите са мнг добри

albi951
01-05-2011, 19:14
амм..някой може ли да обесни как става това със зъбите и косата?

neeDaBosS
01-05-2011, 19:21
Аз си го почиствам по следният начин..ако го правите както трябва много ще сте доволни!
Сварява се вода,в която се слага няколко стръкчета лайка.(лайката се слага когато от водата започнат да се показват ''балончета'' т.е започва да се вари)
С вече готовата вода може да започнете процедурата..Слагате купичката/тенджерката на плота и се надвесвате лицето върху съда.Завивате главата си с кърпа за ръце .. и стоите така 5-10 минути.След като мине това време и си ''извадите'' главата трябва да сте се изпотили много.Ако това е така сме готови да пристъпим към скледващата стъпка..Правите смес от:
1. сокът на половин лимон
2. 1-2 суп. лъжици кис. мляко
3. 1 суп. лъжица мед
4. и разбира се сода :) слагате около 1 лъжица,пак супена

Разбърквате хубавичко сместа и докато лицето още е потно мажете обилно,като с масажиращи движения разтърквате хубаво..

оставяте лицето за 5 мин със сместа и вземате памук.

топите памука в варената вода,намокряте го и започвате да премахвате маската с сода от лицето с помоща на памука.

Когато вече сте махнали всичко можете да забършете лицето с харлиена кърпа и да го намажете с хидратиращ крем.

Гарантирам ви,че ако правите това по 1 път на седмица..кожата ви ще е прекрасна.

Успех! :-)

FuckingFreak
01-07-2011, 06:55
След малко ще се къпя и ще го направя това с лайката и содата. Но имам едно питане : Какво по-точно прави содата? Само почиства нали? Че да не е нещо агресивно.. Знам че въпросът ми не е един от най-умните, но все пак ми е интересно какво е действието на този продукт.

neeDaBosS
01-07-2011, 10:29
Дам,почиства. :) Определено черните ми точки със всяка продецура все повече изчезват

shanell1
01-07-2011, 10:46
Освен, че маха пъпки и черни точки, содата почиства лицето като цяло т.е дезинфекцира го, безопасна е процедурата ! :) :)

Аа аз да питам - Колко често може да се прави тази процедура.. желателно ли е всеки ден или поне през ден.. а може би до 2-3 в седмицата ?? :?

neeDaBosS
01-07-2011, 11:29
Процедурата с лайка ли ?

shanell1
01-09-2011, 06:52
За тази със содата имам в предвид ? Колко често може да си я правя ? :)

neeDaBosS
01-09-2011, 09:03
Не те разбирам,дала съм една 'рецепта' със сода и лайка за нея ли питаш? или попринцип колко често можеш да използваш содата? :-o

shanell1
01-09-2011, 13:09
Еех.. нали аз съм Написала, че само със сода и кипяща вода си правя тази процедура.. таа за нея специaлно, питам колко пъти може да се прави, всеки ден.. през ден, по рядко може би ??

neeDaBosS
01-09-2011, 13:41
пропуснала съм 8-)
На 1 седмица ще е добре да го правиш.Нито повече,нито по-малко

shanell1
01-09-2011, 16:03
Благодаря ти много :-) . Точно това ме интересуваше, че ми казаха същото като теб - на 1 седмица, ама на мен ми се искаше по често, защото ми харесва какъв е резултатът.. но щом така трябва ще се въздържам :-D

neeDaBosS
01-09-2011, 16:07
ха-ха 8-) успех мила :-)