PDA

View Full Version : моята мечта



vesinka899
01-05-2011, 17:28
От къде да започна?Може би оттам че в даскало хич не ми пукаше за оценките,предметите и всичко останало.Бях 12 клас и тогава въведоха матурите,тогава пък още повече не ми пукаше.Избрах биологията като втора матура,просто защото целият ми клас беше избрал този предмет.Чувствам се толкова тъпо,че вместо да уча аз се шляех напред назад.Само дето по БЕЛ ходих на уроци.Матурата дойде изкарат 4.30 по БЕЛ и 3.16 по Биология.Мечтата ми беше само да изкарам нещо различно от двойка на матурите.Дойдоха кандидатстуд изпити-ходих и на предварителни и на редовни.Приеха ме в висш селскостопански институт с оценка от изпитапо БЕЛ някъде 3.Е да ама разбрах че в Пловдив имало свободни места в сп Биология.Взеха ми оценката от матурата и влезнах там.Сега съм вече трети курс изключително ме е срам от това което бях преди.Нямах никакви цели и мечти.Но от това лято насам имам едно единствено желание и то е да следвам медицина.Гледам само д-р Хаос,Анатомията на Грей и други такива.Положението е зле щото аз хем имам амбиции,хем пък бала не ми е висок.Насочила съм се към Плевен-тая година бала падна до 26 и нещо.Е да ама тва не значи,че и следващите години ще падне.Ако изкарам 6 и на двата изпита бала ще ми е 31.50.По химия от дипломата оценката ми е 3.50,а по био-4.00
Сега наближава сесия,а аз трябва да уча за биологията,а не ми излиза от акъла медицината.Единственото ми желание е да влезна медицина,ще посветя целия си живот да спасявам животи,ще прекарам целия си живот в болницата,помагайки на хората..но с този бал..А пък химията ми е много зле,нямам възможнжст за уроци.Нззз какво да правя има ли смисъл да уча за кандстуд изпити или всичко е изгубено.Пък и ся като уча биология би трябвало изпита по био да не е никакъв проблем?Кажете ми какво да правя ,дайте съвет :o :o :(

teodora87
01-06-2011, 06:09
Няма нищо невъзможно!Вярно че ще е трудно,но иска много учене.Ако си готова да учиш толкова много,следвай мечтата си.Смело напред и успех.Вярвай в себе си и в успеха си!!!!

kalpazanka
01-06-2011, 06:14
6 по химия в Плевен без курсове трудно ще стане. Тя тройката трудно ще се върже, камо ли 6. :D
Ако размислиш за курсове- http://www.mu-pleven.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=640:2010-12-13-15-44-29&catid=4:current-news&Itemid=329
Успех!