PDA

View Full Version : Малка анкета



wildheart
01-05-2011, 17:50
Ще съм много благодарен, ако някой може да отговори на тези въпроси, трябват ми за училище и искам да разбера мнението на връстниците си :)

1.Можете ли да си представите живота без мобилни телефони? Би ли било по-добре или по-зле?
2.Щеше ли да има по-малко стрес и щяхте ли да бъдете не толкова заети, ако нямаше мобилни телефони ?
3. Според вас малките деца (в 1. клас например) трябва ли да имат GSM-и ?
4.Мобилните телефони могат ли да бъдат вредни ?

Благодаря предварително !!! :) :oops:

Sisito941
01-05-2011, 17:58
Преди време някой беше пуснал същата анкетка тук..
Та по темата:

1.Можете ли да си представите живота без мобилни телефони? Би ли било по-добре или по-зле? Моя живот би вървял и без телефони,мога без телефон,не ми е чааак толкова нужен.
2.Щеше ли да има по-малко стрес и щяхте ли да бъдете не толкова заети, ако нямаше мобилни телефони ? Може би щеше да има по-малко стрес.В интерес на истината,аз като не съм говорила по телефона с някой съученик или просто приятелка,ми е някакво по-приятно,не се напрягам..
3. Според вас малките деца (в 1. клас например) трябва ли да имат GSM-и ? Ами всеки родител преценява кога да купи телефон на детето си-виждала съм деца с телефони с тъч скрийн,и то деца,които са 1-2 клас..те малките деца нямат нужда от кой знае какви екстри в телефона,една проста Нокиа или някой по-прост телефон би им свършил работа,те нямат нужда от кой знае какво-един разговор с родителите си и толкова.Но това си е мое мнение..
4.Мобилните телефони могат ли да бъдат вредни ? Могат.

gabi7u
01-05-2011, 18:01
1.Мога да си го представя живота, но не и да го живея. Вече така са навлезли в ежедневието ни, че са ни жизненоважни.
Определено по-зле..
2. Не мисля, че телефона ми ме стресира или ме ангажира. Дори напротив, по-лесно се свързвам и се уговарям за среща или пр.
3. Мисля, че могат и без, но не е лошо да имат някой обикновен модел, за да могат родителите да разбират къде са.
4. Могат, могат.. (не ми се обяснява защо, мисля, че знаем)

a1a2b3v
01-05-2011, 18:01
1.Можете ли да си представите живота без мобилни телефони? Би ли било по-добре или по-зле? Да, преди малко повече от половин година нямах и не е било кой знае каква загуба...
2.Щеше ли да има по-малко стрес и щяхте ли да бъдете не толкова заети, ако нямаше мобилни телефони ? Не мисля, че това има нещо общо със стреса.Нищо щях да съм по-малко или повече заета. Не мисля, че телефоните за единствения начин за комуникация достатъчен ти е един компютър и всичко е ток и жица.
3. Според вас малките деца (в 1. клас например) трябва ли да имат GSM-и ? Ами, честно казано не виждам за какво биха им послужили, освен да навъртят голяма сметка на родителите си просто ,за да си приказват, защото си нямат работа =Дд
4.Мобилните телефони могат ли да бъдат вредни ? Не мисля. Преди време се говореше, че причинявали рак, но не мисля, че е възможно. Пък и на днешно време те могат да помагат за много неща. По-новите модели служат за доста неща. Аз например с моя постоянно се ровичкам в нета, когато съм си на село понеже там нямам комп.

firstdiesel
01-05-2011, 18:16
1.Можете ли да си представите живота без мобилни телефони? Би ли било по-добре или по-зле?
Израстнах без мобилен телефон, то нямаше мобилни мрежи в България xD И да ви кажа, тогава си беше много по-добре ... сеге през 5 мин ми звъни телефона и понякога ми идва да го изтрелям за луната. Преди не беше нужно да звъннеш на някого, за да идеш у тях. Да удобство е, но мога без него и ОЩЕ КАК, няма да земат да ги хакнат тия оператори за 1-2 месеца xD
2.Щеше ли да има по-малко стрес и щяхте ли да бъдете не толкова заети, ако нямаше мобилни телефони ?
Ако нямаше телефона, щеше да мога да са НАСПА кат хората, писна ми да ми звънят в 2ч за пиене(при положение че не пия), в 3ч за бой, в 4ч да им прибера колите ... и накрая кат ми звънне "жената", че не е могла да заспи кат се е събудила веднъж(заради телефона), положението заспива.
3. Според вас малките деца (в 1. клас например) трябва ли да имат GSM-и ?
Мобилни телефони трябва да се дават на хора, които имат поне 14-15 години

4.Мобилните телефони могат ли да бъдат вредни ?
Те повече вредат, отколкото вършат работа ....

ПП: докат го напиша това, проведох 2 разговора .. един 3мин и един 7мин
АМАН!

okey
01-05-2011, 19:12
1. Има моменти в които искам да остана без мобилния си телефон защотосъм претрупана от пработа и все някои намира да ми се обади 10 пъти в рамките на 5 минути.
2. Относителна работа.
3. Родителите им преценяват.
4. Могат.