PDA

View Full Version : Разработване на проект



djidji_to
01-05-2011, 18:36
Здравейте,трябва ми някой, който разбира от ИТ,защото правим проекти за самостоятелна работа по инф.технологии , а аз немога да се справя тъй като отсъствах много.
задачата е следната
Във фирма ,,Еврика'' работят над 2000 работници и служители.Проектирайте база от данни(БД) с име КАДРИ за управление на персонала във фирмата.
а) с помощта на СУБД(система за управление на бази от данни) създайте справки за:
- всички работници и служители,които владеят поне два чужди езика;
- всички работници и служители,които са отсъствали по болест повече от 5 дни в месеца;
- всички работници и служители,които имат месечна заплата над 500лв
б)Създайте компютърна презентация на БД КАДРИ

minus273dot15
01-05-2011, 19:12
Тук си говорим за решение със средствата на офис приложения(Access, Excel, Powerpoint) или нещо по-стабилно като железобетонен MSSQL?

GregoryHouse
01-06-2011, 00:05
Тук си говорим за решение със средствата на офис приложения(Access, Excel, Powerpoint) или нещо по-стабилно като железобетонен MSSQL?

То база данни и на листче хартия може да се направи :) Съмнявам се, че ще да е SQL... по вероятно Excel. (ще бъде само 3тата тема на тази страница за това...)

L0ST
01-06-2011, 01:44
Вероятността да трябва да е за mssql сиг е 1 на милион :lol:

Най вероятно е за в училище и за офис приложения

dimitar_ak
01-06-2011, 05:58
Аз бих го направил с Access.

minus273dot15
01-06-2011, 07:04
Aм... :( Тъкмо чета:

"Трябва ми някой АйТи"

И си викам "Въй, въй, въй, въъъъъъъъъъ... образователната ни система се развива, почнали са да учат нещо по-интересно", а то какво се оказа... :?

Иначе работата се нареджаше перфектно. Джиджи щях да я контактна с Джоджи, която като чуе за MSSQL и буквално получава оргазъм. Щяха да спретнат една джиджан проект(така де, на Джиджи нещото). Ама щом е офис, Джоджи няма да се навие. Нейният изказ е малко по-твърд, но ще я цитирам: "Office e за курволяка, MSSQL е за истинските момичета" 8-)

Иначе, за задачката - щом е такава, могат лесно да се намерят в интернет подобни, които след леки модификации да свършат работа. Даже няма нужда да се започва от нулата. За изпълнение на задачата се иска да се направят справки(цялото условие "а" е еднотипно), а за презентацията... мисля си че не е сложно да кажеш: "БД която създадох функционира така и така, има такива и такива полета показващи това и това, благодарение на тях можем да разберем бързо и лесно това и това, даже може да построим графики за това и онова, а на база графиките да направи прогнози за бъдещите изменения на това и онова...".

Може би, ако Джиджи конкретизира в коя част среща трудности, ще можем да бутнем едно рамо.