PDA

View Full Version : ревност...



redladyy
01-05-2011, 19:11
Здр ;рр На 16 съм приятелят ми е на 18..връзката ни е от разстояние..вече година и няколко месеца, но се виждаме честичко... понякога ми става мн гадно, защото ме ревнува от въздуха..от всичко и всеки... не мога да общувам с момчета (не че е често явление, но все пак не мога само с момичета да говоря..) ..та искам съвет ..как да направя така, че да ме ревнува по малко...

TheBeliever
01-05-2011, 19:16
Освен да поговориш с него за това как прекомерната му ревност те кара да се чувстваш, друго няма какво да направиш. Ревността е в главата на човек, трудно контрулируема е и ако той сам не положи усилия да промени поведението си, ти няма как да го промениш.

hug4i
01-05-2011, 19:31
хиляди..милиони пъти сме говорили... (да от разл рег пиша..)

Mi6inka
01-06-2011, 05:58
хехехе, колко познато :) С бившия ми беше по същия начин, с тази разлика, че живеехме на 3 мин един от друг, по цял ден бяхме заедно и той отново ме ревнуваше от абсолютно всичко... по същия начин и аз говорих 5837587353 пъти, защото неговото наистина беше маниашка история, но нищо не се промени...чувствата ми изчезнаха ( това убива всякакви чувства) и се разделихме...не можех да издържам, бях на 16, а аз съм много общителна личност, нямаше как да не говоря с никой (защото аз дори и с приятелКИ нямах право да се виждам) ..след това около 2 години имаше "аз ще се променя, аз се промених" и т.н. , но при 1ва възможност демонстрация на точно обратното ...сега след повече от 2 години аз съм щастлива с друг човек!

П.с. разказах ти моята история, защото както виждаш аз не успях да намеря начин да се справя с това и съответно не мога да те посъветвам как да постъпиш относно него.Пожелавам ти Успех!

MaLkaTa_LaDy
01-06-2011, 07:29
Тук е много важно кое цениш повече - личната си свобода или него?
Ако наистина не се търпи положението или пък се търпи, но предпочиташ да скъсате ако продължава така... можеш да му кажеш, че те задушава с тази си ревност и ако не престане съвсем скоро ще те загуби. Но трябва да си готова ако той не се оправи да изпърниш това, което си казала.

SmilezZz
01-06-2011, 07:32
Няма какво да правиш..
Според мен няма такова нещо,което да накара един човек - да спре да ревнува..

Просто се опитай да поговориш с него по тази тема - но не се надявай да се промени коренно и да ти "разрешава" да си говориш с момчетата..

Или пък действай като него..Ревнувай го от всяко момиче,с което говори.. :lol: Тъпо е,но пък може да има ефект.. :lol:

mnogoznaikO
01-06-2011, 13:35
ще ти кажа само , 4е ревноста съсипва връзкиииииииииииии :@ :(

Brooklyn
01-06-2011, 14:01
ше спреш да даваш поводи за ревност и нещата ше се успокоят ,понякога сте такива празни китари майна че после се чудите от къде ви идва

аз също съм много ревнив и колкото да искам да притъпя това чувство на собвственост не става :D

ledenakrasota
01-06-2011, 14:04
ще ти кажа само , 4е ревноста съсипва връзкиииииииииииии :@ :(


И аз щях това да напиша! :)

Ревността убива чувствата!

Ревност>недоверие>раздяла! А една връзка преди всичко се крепи на взаимно доверие. :)

Brooklyn
01-06-2011, 14:09
колкото и абсурдно да звучи ревността държи много голям процент от тръпката ,да трепериш ,да се опасяваш ,да дебнеш ..

доиде ли момента в които се успокоиш и всичко е сиво и не ти пука ,смятаи че нещата са се превърнали от любов в навик

ревност има всеки които обича ,дали е турско-обсебваща или минимална все я има и е голям признак на любов .. човек които не ревнува не обича 8-)

ledenakrasota
01-06-2011, 14:14
колкото и абсурдно да звучи ревността държи много голям процент от тръпката ,да трепериш ,да се опасяваш ,да дебнеш ..

доиде ли момента в които се успокоиш и всичко е сиво и не ти пука ,смятаи че нещата са се превърнали от любов в навик

ревност има всеки които обича ,дали е турско-обсебваща или минимална все я има и е голям признак на любов .. човек които не ревнува не обича 8-)

Какво е "Турско-обсебваща" ? :razz:

Прав си!Но стига да не издивяваш и да не правиш от мухата слон,че примерно дори е разменила дума със съседа.

hug4i
01-06-2011, 14:19
ами мерси за отговорите...явно нищо не мога да направя,ще си го търпя въпреки всичко..винаги съм се питала, дали щеше да е така, ако бяхме от 1 град.И именно това ме спира да кажа "или ще се оправиш, или късаме" ..просто не мога да го направя пък и не искам..въпреки ревността си е страхотен човек :)

TheBeliever
01-06-2011, 14:21
ше спреш да даваш поводи за ревност и нещата ше се успокоят ,понякога сте такива празни китари майна че после се чудите от къде ви идва

аз също съм много ревнив и колкото да искам да притъпя това чувство на собвственост не става :D

И кое е повод за ревност? Разговор със съученик? Излизане с приятели? Не мога да си представя що за човек трябва да си, за да търпиш подобни ограничения и обвинения.

Brooklyn, не знам ти какво разбираш под любов, но треперенето и дебненето според мен не са част от нея. Ревността не е породена от любов, а от чувство за собственичество. Липсата на ревност не означава, че не ти пука, а че имаш достатъчно доверие и вяра в преценките на партньора, за да си сигурен, че няма да направи нещо, с което да те нарани и да навреди на връзката ви.

hug4i
01-06-2011, 14:27
Brooklyn, според теб повод за ревност ли е (пресен пример) правихме класно по мат, свършвам си зада1ите и излизам от даксало,звъня на една съученичка и ми казва,че е с едно момче, с което се харесват на кафе и ми каза да отида рпи тях.....или отскоро в компанията ми влезе момче .. приятел ми е и не само мой..и това момче е от моя клас...нямам симпатии към него нито той към мен..с приятелка е .. и като кажа "бяхме на кафе с момичетата и К.." и после веднага се сменя тона и се почва "пак ли той.. закво се по него ходите.." не смятам, че му давам повод за ревност..

MiMcHeToOo
01-06-2011, 14:38
колкото и абсурдно да звучи ревността държи много голям процент от тръпката ,да трепериш ,да се опасяваш ,да дебнеш ..

доиде ли момента в които се успокоиш и всичко е сиво и не ти пука ,смятаи че нещата са се превърнали от любов в навик

ревност има всеки които обича ,дали е турско-обсебваща или минимална все я има и е голям признак на любов .. човек които не ревнува не обича 8-)

Абсолютно съм съгласна! :)

kl34kov
01-06-2011, 14:47
Здр ;рр На 16 съм приятелят ми е на 18..връзката ни е от разстояние..вече година и няколко месеца, но се виждаме честичко... понякога ми става мн гадно, защото ме ревнува от въздуха..от всичко и всеки... не мога да общувам с момчета (не че е често явление, но все пак не мога само с момичета да говоря..) ..та искам съвет ..как да направя така, че да ме ревнува по малко... Ами ще говориш с него и ще му го кажиш деректно без мн мн да увърташ... И това от далече е но се виждаме често - голям фактор за ревността... :? :P

Brooklyn
01-06-2011, 15:08
начи лично мое мнение ,ревноста преди всичко е комплекс за малоценност .. погледа на човека с този комплекс е много изкривен от което излиза отговора на въпроса "А бе той/тя защо ме ревнува от това" .. теб ти е странно що те ревнува от тези на пръв поглед най-нормални неща ,но както казах вече погледите за нещата ви се разминават и при него е някъв огромен проблем ..

явно си е наистина както казаха по-горе чувство за собственост ,и ако то е много засилено се получават комични ситуации като " шо си погледнала баща си в очите " или "не поздравявай пенсионера с кучето от 4-тия етаж " и така

турско-обсебващата ревност е тва ,те не случайно ходят с фереджета ли кво слагат там :D

аз логичен отговор нямам ,знам че не е нормално ,но съм същия .. шото не деиствам с логика/акъл а с емоционални усещания които не могат да се контролират като мозъчните деиности

Mi6inka
01-06-2011, 19:13
добре е да се намери някаква "златна" среда... т.е. не изобщо да не я ревнува, щото така е безразлично, ама не и за всяко нещо (както в случая) да се сменя в обвинителен тон..поне аз така ги усещам нещата, де...аз лично, понякога също издребнявам и ревнувам от незначителни неща, но си го запазвам за себе си, защото знам,че е дребнавост и няма смисъл да натоварвам половинката си..да ревнува, ако има повод, но това, че говори със съученици, бащи, дядовци :D и прочие си е чисто вманиачаване, чувство за принадлежност, комплекс и още там каквото негативно се сетите :D

tanch3t093
01-06-2011, 21:54
можеш да му кажеш, че те задушава с тази си ревност и ако не престане съвсем скоро ще те загуби.. ++ Би се замислил според мен или поне да се опита.

GossipGirl89
01-06-2011, 22:09
Оф и при мен го има тоя проблем с ревността. И с говорене не става. Милиони пъти сме провеждали разговори на тая тема и всеки път е едно и също... Имам чувството, че тая ревност му се е превърнала в параноя направо... И най-тъпото от всичко е, че дори не му давам поводи за притеснения. Ей така както си седи изведнъж нещо ме прищраква в главата и почва да ме обвинява и да ми натяква някви неща дето изобщо не са верни и не са се случвали... Имало е моменти, в които до такава степен ме е ядосвал, че дори съм му се клела, че нищо от това, което си мисли не е вярно... :? Няма оправия тая работа просто... Явно в някои хора собственическото чувство е прекалено голямо и не могат да го надделеят...

FromAutumToAshes
01-06-2011, 22:42
Ревността си е част от характера на конкретния човек, това не се променя, нито чрез говорене, нито чрез време.

kindergarden
01-07-2011, 06:57
мнението ми напълно съвпада с това на брууклин...много точно го каза :)

ревноста преди всичко е комплекс за малоценност

WrongLife
01-07-2011, 11:51
И аз имах такъв проблем, само че аз ревнувах момиче. Още по-тъжното беше, че с нея сме приятели. Не изпитвах осъзнати чувства към нея, но когато тя е с друго момче изпадам в немилост. Никога не съм го правил на въпрос, винаги съм го преглъщал и се научих да контролирам ревността. В началото е трудно, защото имаш толкова много въпроси, но се търпи ако държиш на човека до теб и ако имаш волята за това. В общи линии няма лек за това :)

RichardCastle
01-07-2011, 12:11
Ревността е нещо, което се среща във всяка 1 връзка, но не трябва простоянно да се карате заради нея. Кажи на тФоето момче, че не ти харесва така, че те кара да се чувстваш зле, че няма никой друг, а само той и че ако искаш да сте заедно и да изпълните връзката си само с хубави моменти просто да се отпусне и да спре да се държи като див звяр, който пази територията си защото не мисля че си му територия... :P

BloomF
01-07-2011, 12:18
Лелеее, тая тема сякаш аз съм я писала. :D При мен е абсолютно същата ситуация. А най - лошото е, че покрай момчето и аз станах същата.. :? Да, обичам си свободата, но не бих го зарязала, защото ме ревнува, защото ми казва да не излизам с еди кой си и тем подобни... всичко между нас почна преди година и половина и много държа на него, въпреки всичките ни караници заради тая шибана ревност, която много пъти ме е изкарвала извън нерви.

Таа виж сега: всеки е с различен характер и различни разбирания. Момчето е такова и ти не можеш да премахнеш тая ревност - най много заради теб той да я подтиска, което е по - лошо за него. Ако искаш да си с него трябва да се примириш, ако ли не - остави го.

hug4i
01-07-2011, 14:54
Ами..засега се оправихме ^^ мисля, че всичко ще е наред. Казах му с 2-3-5 изречения, какво е за мен..той каза защо се страхува...и така ^^ мс на всички за съветите !!

SwEeTMuFFiN
01-07-2011, 14:56
трябва да е сигурен че няма да му изневериш... поговори с него

Ssummerjam
01-07-2011, 19:00
Щях да ти кажа да не търпиш да ти ограничава контактите с момчета, защото това, че сте заедно не означава, че те притежава, ама като гледам на теб тва не ти е кой знае какъв проблем, така че - стой си с него. :wink: