PDA

View Full Version : Инсталация на Windows 7 на чисто нов лаптоп



play23
01-05-2011, 19:54
Та след като взех и лаптопа време и да му сложа ОС тъй като е без ОС. Това е лаптопа - http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010-dell_inspiron_n5010_WTI54G4SWNY0Z2BW3NBK предполагам ще върви перфектно(Windows 7). Една молба, може ли линк за някой изпитана версия не искам да объркам нещо(говорим за Ultimate). Другото е може ли да объркам нещо при инсталацията до толкова че после да имам проблеми с ос-а, казаха ми по-добре дай на някой специалист, ама гледах доста уроци в интернет и не е нищо сложно, но все пак още мнения не са излишни разбира се.

Поздрави

doomkillerr
01-05-2011, 20:25
Не е сложно и е хубаво първо да опиташ на виртуална машина! Едно от нещата, които е хубаво да направиш е да разделиш хард диска, ако не е разделен, но ако не успееш при инсталацията не е проблем да го направиш и на последващ етап след нея с подходящ за целта софтуер.

Ето ти и искания от теб линк: >> Цък << (http://zamunda.net/details.php?id=246821&hit=1)

П.С. - Не забравай после активацията...

play23
01-05-2011, 20:32
Ок, Блогодаря :) Иначе само забравих, кое ще е по-подходящо за този лаптоп x64 или x86 ? :-o

Kurdokolenko
01-05-2011, 21:39
х64, заради способността му да адресира в повече над 3.25гб рам(ограничението при х86), сиреч ще може да ползваш всичката операционна памет!

doomkillerr
01-05-2011, 21:41
х64, заради способността му да адресира в повече над 3.25гб рам(ограничението при х86), сиреч ще може да ползваш всичката операционна памет!

И не само заради подръжката на повече памет... Все пак процесора е двуядрен и приложенията писани за 64-ри битова операционна система работят доста по-производително, както и самия Windows! :)

Kurdokolenko
01-05-2011, 21:50
приложенията писани за 64-ри битова операционна система работят доста по-производително, както и самия Windows! :)


Тия приложения са малко. Обикновен потребител, няма да забележи друга разлика, освен уползотворяването на повече памет(в това число и използването, ама при наличие на 4гб, кой го интересуват 100-200мб отгоре)

doomkillerr
01-05-2011, 23:01
Тия приложения са малко.

Да вярно, че са малко, но пък има тежки графични и изчислителни софтуерни продукти, където натоварването и на двете или повечето ядра на РС-то води до по бърза обработка на данните...

Като пример ще посоча: Photoshop, Corel Draw, 3ds Max, MS Office 2010, Sony Vegas, Adobe Premiere Pro и т.н.

GregoryHouse
01-06-2011, 00:33
Тия приложения са малко.

Да вярно, че са малко, но пък има тежки графични и изчислителни софтуерни продукти, където натоварването и на двете или повечето ядра на РС-то води до по бърза обработка на данните...

Като пример ще посоча: Photoshop, Corel Draw, 3ds Max, MS Office 2010, Sony Vegas, Adobe Premiere Pro и т.н.

Мм прав си, напълно прав си. Далаверата в случая е следната. Автора е студент. Ще го ползва за цъкане на разни игри и за MS Office. Съмнявам се, че ще тръгне да прави разни сложнотии. А, понякога има разни проблеми между x64 и някои програми. Разликата от 300мб РАМ отгоре, може да я забележим аз и ти, но редовия потребител ...едва ли :) Аз съм с 32 битова версия на 7, защото си гон инсталнах когато излезе. А тогава имаше доста проблематики със 64ката и някак си се отказах от нея. Въпреки че мога и 64ка да сложа. Машинката ми е по-слаба от въпросната във почти всички отношения (особено на видео) от въпросната и нямам грижи с посочените приложения :) Е винаги е приятно да имаш много от всичко ама... не винаги наложително и забележимо :)

kl34kov
01-06-2011, 01:15
В замунда има windows 7 специално за лаптопи... 8)

GregoryHouse
01-06-2011, 12:18
В замунда има windows 7 специално за лаптопи... 8)

Би ли ни осветлил нас невежите, каква е разликата между Windows 7 и Windows 7 спациално за лаптопи ?

play23
01-06-2011, 15:09
Блогодаря за отговорите и обясненията :) Имам един познат който с това се заминава и той ми прави всичко принципно, но мислех че няма да е в града, а се оказа че ще е и ще ми го направи. Но важното е, че научих нещо ново ;)