PDA

View Full Version : Критика към автора/ката на статии Тони.



thefreak
01-05-2011, 22:25
Това е статията:

http://www.teenproblem.net/s/25517.html

Това е моят, коментар, да го пусна тук преди да бъде изтрит:



Толкова е отвратително грешно и измислено че чак не знам от къде да започна, едно по едно:

1. Хмм какво ли може да е практическото значение на стената, освен да е СТЕНА и да пречи на хората да преминат от едната страна до другата. Никаква мистерия тук(защитна стена е, О боже толкова ли е сложно..)
2. "Владетелите решили да се самоизолират от външния свят." - ти добре ли си? Спри да съчиняваш глупости само. Що за идиот ще напише подобно нещо че решили да се самоизолират.
3. "общата дължина на стената трябвало да бъде 6237 км" - Това от кой пръст си го изсмука? Никога е била замисляна със фиксирана дължина.
4. "на разстояние седем метра една срещу друга" - стената е широка около 4,5 метра, не знам ти какво строиш
5. "изграждали двете основни носещи стени от твърд пясъчник и дебела по метър" - а сега де? Навсякъде де идеш по тоя свят, копнеш, твърд пясъчник вадиш, стената е строена с тъй наречения материал 'кво`то има',
а именно пръст, пясък, дърво, камъни, глина(изпичани до тухли и керемиди, изпозлвани само за важните участъци на стената). Да не мислиш че някой ще фане да ти мъкне 1000 км материали за стена...
А иначе да точно по един метър са носищите стени(каквито няма), със сантиметъра ги мериха са ги докарли точно до метър!
6. "Образувалият се промеждутък между стените бил засипван с грунд..." - Грунд изобщо имаш ли идея какво е?
7. "...глина и старателно трамбован до състояние, близко до монолит" - Искаш ли да ти дам трамбоваш глина? Една палачинка ще направиш, ама монолит не.
8. "На стената свободно могат да се разминат шест тежко въоръжени конници", Могат да се разминат !5! коня, не конници.
9. "Нощно време пазачите разпалвали големи огньове, които в случай на опасност, бързо били потушавани" - В случай на земетрсение ли? около 1-2 век след и преди новата ера, как мислиш
през ноща ли са се атакували? Кат няма светлина и не мога да вида кьорав човек, ще тръгна стена ли да атакува? Ползвай я тая глава малко... Разпалвали са огньовите през деня, за да може ако има атака да ги загасят и да се види дима,
който служи за сигнал към следващата кула, която и тя гаси, и така докато сигнала през определен брой кули стигал до столицата, че стената е нападната.
Кво ги изкара обратни китайците, че си спират светлината при опасност. Ти така ли правиш? Ако някой те нападне и гасиш лампите, земе да се пребие някъде.
10. "Недостиг на средства ли е причината?" - Да уе не им е достигнал бюджета, много инфлация. Голяма част от стената е разрушена и/или саморазпаднала се през годините,
До ден днешен се виждат над 1000 км разрушения по траекторията на стената, предполага се, че е достигала около 10 000 км, когато е била най-дълга.
11. "Известно е, че по време на строителството на стената, император Цин Ши Хуанди се е съветвал с астролози и предсказатели" - Айде бе? От къде е известно? От безименния ли дойде тази информация?
12. "можем да си представим каква мощна енергия се концентрира на такива места" - ехеее ми че то електроцентрала направо уе, как да я кръстим? ГЕЦ Гробищна електроцентрала.
13. "Изследователите на аномални явления смятат, че милионното човешко погребение е нещо като захранваща батерия с колосални размери" - Какви изследователи!? Батерия било? Цинчо Куанди - китайската сила!
14. "древните китайци са познавали интегралните изчисления" - имаш ли някаква идея, за какво служат и къде най-вече намират приложение интегралните УРАВНЕНИЯ? Аз имам, 4-та година математически факултет, само посмей да спориш за това...
15. "работите по изграждането на стената са започнали през 220 г. пр. н.е." - 4-и век пр. н.е. няма точна година, както и тогава изобщо не е замисляно да има такава стена, започнали са изграждане на отделни стени.
16. "Съвременните учени предполагат, че в изграждането на Великата китайска стена са участвали извънземни" - Ща гръмна!
17. "Не е изключено това да е дело на загинали, но все още неоткрити цивилизации, или на извънземни пришълци или техните земни наследници" - Изключихме го току що, ща гръмна честно ти казвам!
18. "Великата китайска стена върви по строго определена линия" - Изобщо снимки нещо на стената виждали ли сме нещо, или направо от вестник ШОК преписваме.
19. "Смятало се е, че тя следва релефа, но ако се вгледаме, можем да установим, че и при равнинните участъци тя криволичи." - Баш, баш релефа си следва недей си съчинява, имаш ли идея защо биха решили на равните участъци пак да я направят с извивки? Concave attack знаем ли какво е?
Надали, няма буквален превод, разбирай го така: Принуждаване на враговете да сформират изпъкнала форма на войската, нагаждайки се по вдлъбнатата форма на стената. Може ли да се сетиш защо? Силно ме съмнява, пак ще си съчиниш нещо.
20. "стената практически точно повтаря тридесетия паралел." - Ако практически повтаряше паралел, който и да е щеше да си ама точно права линия стената(тъйкато паралелите са винаги ПРАВИ и още нещо ВЪОБРАЖАЕМИ), последно криволичи ли проклетата стена или е права?
21. "Тази условна линия е като своеобразен екватор, който разделя поравно земната повърхност". Не не е, и не не я разделя.
22. "Може би именно затова стената криволичи..." - НЕ си вкарвай собствените разсъждения в статията, без да знаеш как и къде да използваш този похват, само затвърдява мнението на хората, колко малко "багаж" имаш в главата.
23. "Знае се, че оста на Земята при въртенето на планетата променя своя ъгъл." - При въртенето на земята около слънцето.
24. "Направени напоследък изчисления възстановили положението на 30-тия паралел" - Той си е все там, независимо какъв е ъгъла на оста.
25. "Любопитно е да се знае, че ако човек се движи от стената по 30-тия паралел, той непременно ще стигне първо до египетските пирамиди" - ибах мааму, ами ако тръгна в другата посока? Пак ли сефте през пирамидите трябва да мина? Ебаси феномена.
26. "Има и още едно странно съвпадение - трите обекта са на равно разстояние един от друг" - интересува, ме кое взимаме за отправна точка за измерване разстояние между обекти, чиито размери са доста големи(стената хич да не е ама едно 6000 km има), от всяка точка измерени ли са на равни разстояние?
Или ти мериш през земята а не около нея и на кой му пука. Или със 'златната среда' ги нагоди? Питах ли те дали знаеш какво е 'златна среда'? А ирационално число?
27. "Земята притежава постоянен електрически заряд" - Постоянно електро-магнитно поле.
28. "Китайската стена се намира на мястото, където изтича потенциала към север и към юг" - Това са си просто глупости, потенциал е статична величина, не изтича.... Спри да си въобразяваш.
29. "Според законите на електродинамиката, движението на Земята около Слънцето поражда електромагнитна вълна, чиято фазова скорост значително превишава скоростта на светлината" - това тук е толкова грешно че чак не знам какво да кажа..
освен - "не компютри, а компоти, не сме ги изнасяли, ами са ни ги връщали", земята електромагнита вълна НЕ поражда, фазова скорост знаеш ли какво е? Нищо в материалния свят, в който ние живеем не превишава скороста на светлината, тя е предела.
30. "Това е достатъчно за осъществяване на връзка с Космоса." - Айде бе?
31. "Външните стени на Китайската стена биха могли да се използват като двупроводна линия за връзка" - Ся грунда, какво и ток ли провежда? Първо беше батерия сега жица.
32. "В тях се вписва и версията за предназначението на пирамидите в Гиза, като приемен комплекс за междугалактическа връзка" - GiTV - Гиза TV.

В заключение ще кажа няколко изречение. Момиче или момче си не знам, Тони напълно съм наясно че това не си го писал/а ти. Това обикаля и други форуми, както и го има превеждано от Руски, защото и в Руски сайтове
циркулират подобни измошльотини. Седни следващия път, прочети какво copy-paste-ваш и просто виж да не са измислици, направи справка, прочети малко,
проучи малко, какво ми побликуваш статии ама без грам да разбираш какво пишеш и копираш?!

thefreak
01-06-2011, 15:59
И какво става? На критики, никой не отговаря, гледам и нова статия даже има, ама никой не ебава...

shadow4e
01-06-2011, 16:18
Предала съм го случая на администратор, отговарящ за новините. Ние тук администрираме форума. :)

thefreak
01-06-2011, 17:28
10x

alex
01-06-2011, 18:21
Лично проверих въпросните критики и честно казано смятам, че коментари ти е по-скоро необоснована критика. Ако имаш желание напиши своя версия на статията или друга статия и ще я публикуваме. Аз не смятам, че в статия има неточности, грешки или неверни твърдения. Основната идея е представена под формата на въпроси и хипотези. Тоест може да е така, може и да не е така - читателя сам ще извади своите изводи. В науката хипотеза е твърдение, което трябва да бъде доказано или отхвърлено. Преди да се превърне в теория и закон минава много време, изследвания и работа.

И като за финал да ти припомня нещо, което ние пътеводна светлина при писането на статии, новини, а и при коментарите и съобщения във форума ни.

КОНСТИТУЦИЯ на Република България
(1) (Доп. - ДВ, бр. 29 от 1990 г.) Гражданите имат свобода на словото, печата, събранията, митингите и манифестациите. Те могат свободно да изразяват и разпространяват своето мнение по въпроси от политически, икономически, социален, културен и религиозен характер чрез слово, печат и по друг начин, както и да се информират при свободен избор на източниците на информация. Цензура не се допуска.

thefreak
01-06-2011, 19:17
Лично проверих въпросните критики и честно казано смятам, че коментари ти е по-скоро необоснована критика.
И не си пропуснал, някоя част от критиките при проверка? И според теб коментара ми е необоснована критика, въпреки, че съм цитирал написаното в статията и за почти всеки цитат съм давал правилното твърдение? И не смяташ че в статията има неточности?


общата дължина на стената трябвало да бъде 6237 км
Това не е така! Няма фиксирана дължина!

на разстояние седем метра една срещу друга
Стената не е широка 7 метра!

Известно е, че по време на строителството на стената, император Цин Ши Хуанди се е съветвал с астролози и предсказатели
Това нужно ли е да го коментирам изобщо?

работите по изграждането на стената са започнали през 220 г. пр. н.е.
Исторически НЕ вярно!

Ако се наложи картата на стената върху географската мрежа на паралелите и меридианите, може да се види, че стената практически точно повтаря тридесетия паралел
Невъзможно е стена с такива размери практически да повтаря(да се придържа към) траекторията на паралел!

Земята притежава постоянен електрически заряд
Електро-магнитно поле не заряд!

Китайската стена се намира на мястото, където изтича потенциала към север и към юг
Пак повтарям потенциал е статична величина, не може да изтича, няма такова свойство!

чиято фазова скорост значително превишава скоростта на светлината
Нищо не превишава скоростта на светлината!

Следващия път като решиш да цитираш конституцията се сети за това:
Гражданите НЕ трябва да си измислят своя версия на реалноста, в която те определят как изглеждат и как се случват нещата. Когато става въпрос за физически и математически факти, няма място за лично мнение, гледна точка, хипотези и безпочвени твърдения.

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 19:24
Хванаха ли ви, че пишете простотии :grin: :grin:

thefreak
01-07-2011, 10:40
хитрец...