PDA

View Full Version : Бизнес&мениджмънт



Gavin
01-06-2011, 12:55
Какво мога да работя, ако завърша бизнес&мениджмънт? ;д

w0sh
01-06-2011, 12:58
Бизнесмен и мениджър.

Gavin
01-06-2011, 13:04
Малко ме е срам да попитам, но.. каква точно е работата на мениджъра? ;д Не ми се смейте...

ZipFail
01-06-2011, 13:08
Казва на другите хора какво да правят. 8-)

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 14:20
Малко ме е срам да попитам, но.. каква точно е работата на мениджъра? ;д Не ми се смейте...

Най-просто казано- шеф! Мениджърът ръководи фирмата.

w0sh
01-06-2011, 14:22
Ами ако е мениджър продажби?

Ами ако е мениджър човешки ресурси?

Ако е мениджър връзки с обществеността?

Ако е мениджър на женския пазар?

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 14:34
По принцип една голяма фирма има различни отдели: продажби, човешки ресурси, връзки с общественостаа. Във всички случаи той си има подчинени и ги контролира. Неговата работа е да ръководи. :)

CanisDirus
01-06-2011, 14:38
Мениджър на млеконадойна единица.

DisturbiaV
01-06-2011, 14:40
Мен ми е интересно ако завършиш социология като какъв можеш да работиш.Ясно социолог,но какво прави...

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 14:44
Мен ми е интересно ако завършиш социология като какъв можеш да работиш.Ясно социолог,но какво прави...

Проучвания, анкети...

CanisDirus
01-06-2011, 14:51
A като завършиш агроном ти връчват една кирка и отиваш да копаш на къра!

WinstonSmith
01-06-2011, 15:48
А само мъжете ли могат да стават man - и - джъри? 8)

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 17:29
Не!

CanisDirus
01-06-2011, 17:30
А как може мъж да стане медицинска сестра?

WinstonSmith
01-06-2011, 17:39
А евреите от Кока Кола плащат ли пари на Черинка за името?

А?

http://2.bp.blogspot.com/_CXBj_z_zZLQ/SwE8fvQUQ1I/AAAAAAAAAq0/8Zacbg7sIzs/s400/cherry-coca-cola-stash-can.jpg

Кока Кола ЧЕРИнка!

Чери, осъди ги!

Вземи им тайната рецепта!

Накарай ги да плащат издръжка за бебетата ти!

Направи го!

Веднага!

realantisocial
01-06-2011, 21:10
Медицинска сестра в м.р. ед. ч. е Медицински сестър.

По темата : Аз имам приятел, който е мениджър на павилиона за мекици, познат като "Лападунди" в Студ. град. Когато завършиш бизнес и мениджмънт ще те свържа за стаж.

По темата сериозно : Проблема на днешните пичове е, че си представят човек с костюм и много пари, когато се каже бизнесмен. А притежателят на парник за краставици, който си пласира стоката на пазара "Георги Кирков" не е ли бизнесмен ?

assd
01-06-2011, 22:27
повече от сервитьор едва ли

amk933
01-06-2011, 22:36
С бизнес и мениджмънт, бизнес администрация и етц., ако са ти единственото висше, нищо няма да стане...

Всеки вече се е хванал да учи за шеф, а на 90% от хората това не трябва да им е работата. Да не говорим, че бизнес и мениджмънт е уча от всичко по малко и накрая...нищо. Като завършиш с 40 интродукционни класа (например) от какво разбираш реално? :lol:

Ако си завършил нещо читаво преди това, с което си имаш солидни, стабилни знания, ок, да речем, че си решил да напрадваш нейде там и ще го учиш, но иначе... :? Няма никакъв смисъл.

Вече буквално всеки 5 сигурно е тръгнал да учи за директор. Няма такава професия - това е длъжност.

assd
01-06-2011, 22:55
ученето е загуба на време, истината е в частната инициатива. аз съм така - ебал съм я тая работа, имам само 6 месеца стаж като наемен работник. мисля че и с толкова ще си остана, просто не съм толкова тъп да бачкам за някой, като мога да направя всичко сам.
аз съм търговец по рождение, макар и да имам висше в тая област, хич не ми беше нужно да си губя 4 години, щото аз съм в търговията от 7 клас - какво ли не съм продал. с последното нещо, което продавам съм на 7142% печалба спрямо инвестицията, която съм направил 8-) тва никой не може да ме научи как се прави, направо трябва да ми дадат почетна диплома, щото тая доходност не е на 6 месечна база дори, на 3-4 месечна :lol:

Nakadah
01-07-2011, 10:09
Да си бизнес ученик звучи гордо... В същност да си бизнес студент е простотия. Като цяло тва да учиш бизнес в университет си е умряла работа... Може би счетоводството е така по-читаво, но 40% от хората които познавам във бизнес факултета са със счетоводство... И какво? 400 маймуни ще се борят за 1 работно място... :lol:

До сега най-полезния курс(ове) които съм взел е бил чужд език... Хаха а моя университет бил на високо ниво в сферата на бизнеса... :lol: :lol:

Мениджър можеш да станеш и без да имаш такова образование... Доста хора са мениджъри без да имат хартия че са го учили... Би трябвало да ти е ясно това...

Ако ще си човек който ще се занимава с бизнес не ти трябва никаква си хартия... Никой няма да ти каже как да направиш много пари! Сам трябва да се научиш и обикновенно това ти идва от вътре! Като гледам колегите си в университета ми изглежда че 70-75% от тях ще си останат с дипломата...

ПС: Имам чувството че автора е създал темата защото не знае какво да следва и иска нещо лесно... С лесно до никъде не се стига! Ако не ти се отдава това което ще следваш то няма смисъл да го правиш...

Dopeass
01-07-2011, 10:17
Малоумници сте всички. От цялата тема разбрах едно - никой нищичко незнае, но всеки пише. Айде модераторите да се огледат и да видят колко от мненията са по темата?! Вярно...има 1-2 човека, които са се опитали, макар и доста жалко, да обеснят на човека 'ЩО е това нещо мениджър?!" но като цяло извода е един - тъпи сте и тъпи ще си останете. Давате мнения по теми, които не разбирате и няма и да разберете, и си вярвате, че сте прави. Ами не сте. Нито един от вас до сега не обясни като хората на човека това, което той попита. Толкова ли е трудно да не осирате темите?????? Модераторите и те същите...нито помагат, нито спазват някакъв ред и ограничения, нито контролират спам-а. Напротив, точно обратното се получава. Вие сте най-добрите. Само вие може да правите теми, които да се следят строго за нарушения. Но ако някой друг попита нещо, колкото и просто да е то...веднага му се нахвърляте, и не усещате колко сте смешни, защото всъщност и вие не можете да си отговорите на въпроса. Яжте лайна. Умирайте в кофата всички. Многознайковци дървени.

w0sh
01-07-2011, 10:19
Сега като не можеш да дадеш добър пример защо морализираш?

Dopeass
01-07-2011, 10:19
Мениджър можеш да станеш и без да имаш такова образование... Доста хора са мениджъри без да имат хартия че са го учили... Би трябвало да ти е ясно това...


Теди.. тук сгреши много. Вярно е, че всеки може да стане всеки, но реално погледнато ако не си учил за това, никога няма да можеш да си изпълняваш като хората задълженията. Най-малкото защото няма да си наясно какви са те и ще се ръководиш само от началните напътствия на някой си.

yakuza_
01-07-2011, 10:26
Ако това свърши работа на автора:
http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=33&id=323
http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=33&id=325

8-)

Nakadah
01-07-2011, 10:30
Мениджър можеш да станеш и без да имаш такова образование... Доста хора са мениджъри без да имат хартия че са го учили... Би трябвало да ти е ясно това...


Теди.. тук сгреши много. Вярно е, че всеки може да стане всеки, но реално погледнато ако не си учил за това, никога няма да можеш да си изпълняваш като хората задълженията. Най-малкото защото няма да си наясно какви са те и ще се ръководиш само от началните напътствия на някой си.

И това ако не е Ками... :lol:

В същност започваш на най-ниската позиция на някое място и с времето ако си вършиш работата съвестно те издигат и така до мениджър на някой отдел... Друг вариянт е да имаш връзки(познати)...

Това са общо казано начините да станеш мениджър. И си права че има много некадърни мениджъри, но те си стоят на местото и никой не ги гони(в повечето случей).

Пример е мениджъра на местния Wal Mart. Ебати некадърния идиот който не знае какво става в магазина и благодарение на него точно този Wal Mart е на минус. Но 1 от представителите на Wal Mart в Района му е роднина и си седи на поста...

Това с бизнес диплома и блабла са глупости от 1 време. Като цяло целия бизнес факултет е направен да ти пребира парите и нищо повече! Може би моята специалност ми дава някакви основни знания, и твърда че е по-полезна от повечето други, но да си бизнес студент е простотия!

Dopeass
01-07-2011, 10:47
И това ако не е Ками... :lol:

Това с бизнес диплома и блабла са глупости от 1 време. Като цяло целия бизнес факултет е направен да ти пребира парите и нищо повече! Може би моята специалност ми дава някакви основни знания, и твърда че е по-полезна от повечето други, но да си бизнес студент е простотия!
Да, в повечето случаи дипломата си е просто хартия, но ако си учил през годините, ти 1000000000000% ще знаеш много повече неща, от много мениджъри многознайковци.
Ясно ми е, че тук не се обръща много внимание на това, но принципно би трябвало всеки един индивид в дадена фирма да е назначен, заради това, че има някакви знания, определена квалификация и умения и т.н. Ако беше така съм напълно съгласна с това за повишението.


Това, което исках да обесня е, че мениджъра не е ПРОСТО ШЕФ !
Има страшно много задължения. Преди всичко трябва да респектира околните с авторитет и знания. Не да ги плаши, а да ги накара да го чувстват част от екипа. Той определя как да се извърши всяко едно нещо във фирмата. Създава групи, екипи, разпределя работата по сектори или индивидуално. За да разпредели ефективно хората, трябва да умее да ги преценява много добре. Отговорен е за резултата. Длъжен е да планира добре всяка стъпка, като анализира всички фактори, които биха могли да окажат някакво влияние върху крайния продукт. Да предвижда евентуални проблеми и да ги премахва още преди да са се появили. Да изготвя стратегии за успешно реализиране на целта. (Няма да ви изброявам примерни, няма да зацепите). Да се стреми към развитието на фирмата и непрекъснато да търси вратички към него. Да контролира, мотивира народа в организацията.



Айде погледни си мненията в темата и преброй колко от тях са по темата.

realantisocial
01-07-2011, 10:48
Малоумници сте всички. От цялата тема разбрах едно - никой нищичко незнае, но всеки пише. Айде модераторите да се огледат и да видят колко от мненията са по темата?! Вярно...има 1-2 човека, които са се опитали, макар и доста жалко, да обеснят на човека 'ЩО е това нещо мениджър?!" но като цяло извода е един - тъпи сте и тъпи ще си останете. Давате мнения по теми, които не разбирате и няма и да разберете, и си вярвате, че сте прави. Ами не сте. Нито един от вас до сега не обясни като хората на човека това, което той попита. Толкова ли е трудно да не осирате темите?????? Модераторите и те същите...нито помагат, нито спазват някакъв ред и ограничения, нито контролират спам-а. Напротив, точно обратното се получава. Вие сте най-добрите. Само вие може да правите теми, които да се следят строго за нарушения. Но ако някой друг попита нещо, колкото и просто да е то...веднага му се нахвърляте, и не усещате колко сте смешни, защото всъщност и вие не можете да си отговорите на въпроса. Яжте лайна. Умирайте в кофата всички. Многознайковци дървени.

Ти да не би да учиш бизнес и мениджмънт ? Споко, т'ва няма да те направи по-грозна, но няма да те направи и по-умна и можеща :D

Nakadah
01-07-2011, 11:05
Ками, света е пълен с боклучави изделия и некадърни хора работещи на пост който не е за тях. В България може някоя връзка да ти е от полза, но си нямаш на представа тука от колко полза са връзките. На думи трябва да имаш това и това и това образование и този и този стаж, но накрая наемат този който познават!

Няма шанс някое CEO да пусне обява в сайт за работа: Търся си мениджър за еди кой си раздел блаблабла. Има 2 начина да си на този пост, и аз вече ги казах кои са...

D3NG3rZ0N3
01-07-2011, 11:34
За да започнеш свой бизнес не ти трябва диплома. Важното е да си разбираш от работата. По библиотеките има достъчно литература и можеш да се самообразоваш. Много е важно да си обичаш работата, да влагаш достатъчно страст и успехите ще дойдат.

CanisDirus
01-07-2011, 11:41
Бизнес е да купиш 2 тона картофи от някое родопско село и да ги продадеш в София. Бизнес.

По пътя предвиждаш достатъчно гориво, евентуално вода, кратка почивка - ето, че си мениджър.

П.П. А представите за инженер на повечето са още по-зле.

w0sh
01-07-2011, 11:41
Ами както всичко друго по този мил свят и мениджърската професия има своята полярност.

Както едни от най-успешните хора на света никога не са учили за такъв, така и трудно можеш да пробиеш на работния пазар ако си нямаш идея от задълженията и възможностите на един мениджър.

Специално дори ако си говорим за постоянна промяна на работещите ако си нямаме идея за 4-те стила на лидерство, зрелостта на работниците и ситуационната теория. Не мисля,че дълго ще се задържи на пазара един такъв мениджър.

yakuza_
01-07-2011, 12:18
Тука изкарвате едва ли не, че всичко което се учи не е необходимо ...

CanisDirus
01-07-2011, 12:47
Фактологическите знания в голямата си част не са нужни.
Това говорим.

Dopeass
01-07-2011, 13:25
1. Няма да коментирам по - голямата част от поста, просто защото е ясно, че няма сми да обеснявам всичко подробно. Нахвърляла съм част от нещата. Ясно е, че до консенсус няма да се стигне.


Или си първи курс в някой от по-нескопосаните университети (може и някой от измислените колежи, които се нароиха, за д източват кинти) или си чела статия във вестник.

Уча това от 4 години. Само от практика няма как да научиш доста неща.

И понеже знам, че сега ще напишеш "Това, което написа ли няма как да науча в практиката?", направо ще ти отговоря, че нямам в предвид първия си пост.

Dopeass
01-07-2011, 15:27
Не съм и казала, че ще продължа в тази насока. Нещо много се опитваш да преиначаваш думите :-P Сега моля те.........гледай си работата. (нещо май не ти се отдава- както на теб така и на останалите от 'екипа')
Бездарни модове.

Dopeass
01-07-2011, 16:11
а усещаш ли накъде отива всичко?!!!!!??????????? Като си много надарен?

CanisDirus
01-07-2011, 16:41
Anger management.

Една тема не можете да оправите, а фирми искате да ръководите!

ZipFail
01-07-2011, 20:56
Един бъдещ мениджър трябва да може да си контролира емоциите, а не да храни тея, които не си вършат работата както трябва ;)

Dopeass
01-07-2011, 21:09
Един бъдещ мениджър трябва да може да си контролира емоциите, а не да храни тея, които не си вършат работата както трябва ;)Яж лайна. Ето това ще ти кажа на теб. Ти малоумен ли си какъв си? Толкова ли не зацепи в крайна сметка, че никъде не съм споменала, че това е професията, към която съм се насочила за в бъдеще.

А manliftingbanner ... кво да ти кажа...не ме ебе на къде върви работата. Ако си вършеше работата вече половината народ тука нямаше да го има.

ZipFail
01-07-2011, 21:21
Това, че няма да се занимаваш професионално те оправдава да бъдеш тотално некомпететна в нещо, което учиш от 4 години ?

Един човек учещ мениджмънт(естествено ако наистина е учил), трябва да знае как да подхожда към конфликтни ситуации, така че менението му да бъде зачетено..
А това не е един от начините, най-вероятно още първата година е учено ;)

Dopeasss
01-08-2011, 08:46
Даже не можете да ме изгоните като хората ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

CanisDirus
01-08-2011, 08:48
Даже не можете да ме изгоните като хората ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Това е първи закон за всички работещи в хотелиерството и гастрономията:
Недоволните и нежелани клиенти винаги се връщат.

blackstreet
01-09-2011, 13:20
Тъй като всеки вече учи икономика, трудно можеш да станеш мениджър, конкуренцията е огромна. Учи си го това нещо, но после задължително учи и магистратура, едва тогава ще имаш шанс да ръководиш (тоест да станеш мениджър).

CanisDirus
01-09-2011, 13:27
А може ли да станеш мениджър, ако не си учил мениджмънт?

blackstreet
01-09-2011, 13:34
да мениджър не можеш да станеш със завършен бакалавар-право например :razz:

Takova
01-09-2011, 13:36
Много интересна тема ... :shock:

shadow4e
01-09-2011, 13:37
Mениджър на какво не можеш да станеш с такова висше?! Че аз и сега се водя мениджър, а нямам никакво висше и какво от това?
Както казаха може да си мениджър и на женския пазар.

CanisDirus
01-09-2011, 13:38
да мениджър не можеш да станеш със завършен бакалавар-право например :razz:

:lol:

Кажи го това на Ричард Брансън.

:lol: :lol: :lol:

Takova
01-09-2011, 13:42
А можеш ли да станеш мениджър на някой бранш от който хабер си нямаш ? Само защото си завършил мениджмънт ?

blackstreet
01-09-2011, 13:42
Добре по тая логика, какво трябва да завърши човек, за да стане мениджър? Какво стана ясно каквото и да завършиш е възможно. :? :?

CanisDirus
01-09-2011, 13:44
Добре по тая логика, какво трябва да завърши човек, за да стане мениджър? Какво стана ясно каквото и да завършиш е възможно. :? :?
Университета на живота 8-)

Трябва ти аналитичен и методолигчен ум. Това може и без завършен 10 клас да го изградиш, може и след две докторантури да го нямаш.
Твай!

blackstreet
01-09-2011, 13:49
да прави сте, обаче какво отиваш в една фирма и казваш "Гледай сега много съм умен, много съм научил от живота" и те те взимат въпреки че нямаш подходящо образование? Въпросът е какъв докумен трябва да им покажеш на хората

CanisDirus
01-09-2011, 13:52
Калинка как им показа, а?

То един лист хартия няма да ти свърши работа.

blackstreet
01-09-2011, 13:56
А защо Калинка излъга, защото листа хартия е важен.

CanisDirus
01-09-2011, 13:57
За държавна длъжност - да. Иначе Калинка и да й беше истински документа, пак нямаше работа там.

blackstreet
01-09-2011, 14:06
да това би трябвало да са начините да станеш мениджър или просто да те повишат, обаче уви не става така, например вчера една приятелка ми разправяше, че в нейната фирма търсели мениджъри, е как ще докажат хората, че стават

CanisDirus
01-09-2011, 14:07
А в една друга фирма търсели работници. :-o

shadow4e
01-09-2011, 14:10
Ще докажат като са били на пост в друга фирма, който ги устройва. А ако си търсят за мениджър човек от улицата, просто завършил уни, то тогава няма проблем, но нито ще има много отговорности, нито ще взима много пари, нито компанията ще е престижна.

Нали това ти казвам, че и аз съм мениджър! Управлявам баби! 8-) Изискванията са търпение и пак търпение.