PDA

View Full Version : Мъфини



cherinka
01-06-2011, 15:11
Извинявам се много! Може ли да ми разясните това какво значи?


Загрейте фурната на 180 градуса. Пригответе си тавичката за мъфини като поставите хартиените капси (тавичка от 12 броя + тавичка от 6 броя).

Общо 12 или 18 капси ми трябват?
Понеже имам 20общо и искам 10 да направя днес, понеже ми е за първи път, да видя как ще станат, а утре да ги направя като за пред гости.
АКо ми трябват 12, остатъка смес от 2те ще го разсипя в останалите, за да станат точно 10, но ако ми трябват 18 значи рецептата е за 18 кексчета, значи трябва да я смаля.

Та затова питам. Да не взема да направя повече смес.

Е?
ето я и рецептата
http://mandja.com/recepti/deserti/shokoladovi-mafini-osnovna-recepta

CanisDirus
01-06-2011, 15:20
И ако направиш повече смес?

А занеш ли, колко е обема на твойте капси и на капсите, които е ползвала авторката на рецептата?

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 15:20
Какво е това мъфини? Ще ме почерпиш ли :D :D

cherinka
01-06-2011, 15:21
:D
харесай ми рецепта за мъфини. или ми предложи твоята
сега чета другите и се отказах нещо от първоначалната.
даже съм си взела 'украса' за торта 8-) много се вълнувам!



• Форма за мъфини (12 броя) се намаслява и набрашнява или се застила с хартиени кошници.

???!??

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 15:26
Еми, каквито направиш, не съм претенциозен 8)

D3NG3rZ0N3
01-06-2011, 15:30
Това ли били мъфините :D

shadow4e
01-06-2011, 15:30
Но без тях трудно ще успееш да ги извадиш и да имат форма като за пред гости още от първия ти опит. :)

cherinka
01-06-2011, 15:38
Е, днес е първият опит.
АА, кой е казал, че ще ги вадя? Ще си ги ядат така. Жестът е важен, нали знаеш. 8-)

cherinka
01-06-2011, 15:55
а на горна и долна фурна ли да ги пека или само на горна????

Naive
01-06-2011, 16:56
Аз ги пека на долна и горна + вентилатор. Стават чудни.<3:Д

w0sh
01-06-2011, 16:59
Аз само ги ям.

cherinka
01-06-2011, 17:04
Ееее! Забравих, че съм ви питала и ги цъкнах само на горна.
Няма и 4мин откак са вътре, сега превключих и на горна, и на долна!
Дано успеят да станат.



Ама мноооооо го са сладкииии! :oops:

krem4et0
01-19-2011, 16:12
По каква рецепта ги правиш? Искам нещо хубаво и изпитано. Имам форма за мъфини и обещание някой път да направя на мъжо...вече половин година формата прашасва, защото не знам в крайна сметка това нещо хубаво ли е. Не съм яла :-o

amk933
01-19-2011, 16:46
Американците са луди по тия кексчета и най-редовно си похапвам по някое...

Хубави са да. Но има сигурно стотици рецепти.

Аз съм ял шарени мъфини (бели и кафяви), шоколадови с много какаов крем отгоре, чисто шоколадови с шарени пръчици, едни с някакъв розов крем отгоре и другите не си ги спомням. Абе хубави са, но не знам как се правят. Не изглежда сложно, след като половината ми съученички не могат да си изперат, изчистят и сготвят (а и на дали някога ще се научат), а това го правят...

Като малки кексчета са. :) Аз ги обичам, но няма да се юрна да си изпека...

Joc
01-19-2011, 18:19
те американците и макдоналдс харесват и изобщо всекъв вид фаст фууд, аде сега и ние свине да станем

krem4et0
01-19-2011, 18:40
По принцип от готвене не се боя, но на солени неща. Печенето на сладкиши ми е малко тъмна Индия - все се чудя сурово ли е, препечено ли е. Знам номера с клечката за зъби. Имам и книга само за печени десерти, но мъфините там са с разни сладка и плодове, а мъжо обича по-друг вид десерти.

amk933
01-19-2011, 18:51
те американците и макдоналдс харесват и изобщо всекъв вид фаст фууд, аде сега и ние свине да станем

1. Мнението е супер стериотипно и филмарско...от всички американци, които познавам има само 1 (цифром и словом) дебел и всичките практикуват спортове като луди много повече и по-сериозно от нас.

2. Българите по "дебелост", ако гледаме същите малоумни класации, които квалифицират американците като тях, сме баш колкото тях - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=287963 .

3. Колкото дебелееш от едно парче кекс толкова и от един мъфин. Асоциацията с МакДоналдс не беше уместна хич най-малкото, защото мъфинът НЕ е джънк фууд.

4. Колко американци познаваш, та реши, че обичат фаст фууд? Или защото така казват всички, значи е вярно? Освен най-бедните, няма други американци, които да ходят да ядат в МакДоналдс редовно.

5. Т'ва че нещо идва от Америка не значи, че е фаст или джънк фууд по default... :?

Joc
01-19-2011, 18:59
не приемаш, че някой не харесва хамерика нали?

amk933
01-19-2011, 19:40
Не, не приемам стериотипни и зазубрени мнения.

CanisDirus
01-19-2011, 19:48
Джока от блядо руско рапърче стана ултра корав и националистически настроен. Освен това се опитва да бъде забавен и остроумен, но нещо не му се получава както трябва...

Joc
01-19-2011, 20:01
заяждай се бежанец, продължавай

CanisDirus
01-19-2011, 20:16
бежанец от твоята уста звучи много странно :-o :-o

cherinka
01-19-2011, 20:18
Аз, лично, с мъфините си играх три часа в кухнята. На това ако му викаш фаст фууд... :Х
То една пържола е готова за 15мин. и даже пак не влиза в графа фас фууд, ма както и да е.

krem4et0, набарах в интернет основната рецепта за мъфини, понеже си ми беше за сефте и не исках да рискувам с някоя по-забатачена рецепта.

само накрая в сместа сложих мед и сладко от капини 8-)
харесаха ги хората, обаче малко ме обиди гаджето... първо ми вика адските кексчета, страшни са, много ми харесаха, и после вика "само дето бяха много сладки" (под много, разбирай отвратително сладки) :D ама това се дължи на експериментирането ми накрая с меда и сладкото.
ако ги бях заменила вместо захарта, можеше и да ми се получи.
карай, животът учи, нали така.

интересното беше, че когато звъннах на баба, майка и двете ми лели, дда ги питам за някаква рецепта, споделиха, че никога през живота си не са правили такова чудо
:shock:

Pwnmaster
01-19-2011, 20:27
Знам, че е офтопик, но Джок е прав - любовта на американците към фаст фууд-а е истинска и много силна. Това е доказан факт, не стереотип :)

cherinka
01-19-2011, 20:36
Знам, че е офтопик, но Джок е прав - любовта на американците към фаст фууд-а е истинска и много силна. Това е доказан факт, не стереотип :)




те американците и макдоналдс харесват и изобщо всекъв вид фаст фууд, аде сега и ние свине да станем

1. Мнението е супер стериотипно и филмарско...


Не, не приемам стериотипни и зазубрени мнения.

^ чети малко, де...

Pwnmaster
01-19-2011, 20:39
И как е стериотипно?!
Да си гледала "Super Size Me"? Направен от неутрална страна, показващ масовото затлъстяване на американците и един човек се подлага на диета ала МакДоналдс за 30 дни за да потвърди точно това.

amk933
01-19-2011, 21:11
:razz: И т'ва в кой филм го гледа? Или кое другарче ти го каза? :? Та и реши да го повториш...

Не познават американци и нестъпвали и невиждали Америка, но знаят, че всичко живо там се храни с фаст фууд. :lol: :lol: Да, може...в някое гето в Айдахо, например. Или в някое мексиканско предградие в Аризона. Средностатистическият американец яде много по-малко джънк фууд от колко българският му еквивалент и има много по-висока спортна култура (тренира поне няколко пъти в седмица за часове) пак от този същия...но щом казвате експертите... :lol:

cherinka, щях да се очудя, ако баба ти беше яла мъфин... :lol: Кажи и да ти каже как се прави кекс, сипи го в тия чашки, сложи малко четен шоколад като се изпече и лепни малко цветни пръчици и ето ти мъфин... :D

ПС: Филм и аз мога да направя и да се тъпча всеки ден в МакДоналдс и много ясно, че ще надебелея. После като лепна хубав етикет, че това е представителна извадка за всички българи, ще ни лепнат емблемка "дебели." Филмът обективен ли е? Не. Защо? Защото никой нормален човек не се храни в МакДоналдс всеки ден. Американците не правят изключение. Напротив даже...

krem4et0
01-19-2011, 21:21
cherinka, ще я потърся тази основна рецепта и може да изненадам мъжлето. Въпреки, че реакциите му на моите кулинарни творения са направо обидни - става, яде се, щом не казвам нищо, значи е ок...Най-въодушевеното е "Трябва да сготвиш пак такова". Сума ти време съм седяла в тая кухня и накрая....става. Е**ти. За това не ми се занимава със сладкиши - голяма врътня е.

amk933, абе не съм на Чери баба й, ама и аз не съм яла, но моето е от чист мързел първо на майка ми, а после на мен. Тя има формата от...5 години сигурно и не я е ползвала. Даде ми я с надеждата да се оползотвори, ама-не. Свикнали сме на кекс и торти...А и с моите 6 мъфинчета мъжо ще има точно за 1 път за десерт...кекса ще го яде 2-3 дни, а трудът е еднакъв :D

D3NG3rZ0N3
01-19-2011, 21:23
Така и не ме почерпи... :-o

cherinka
01-19-2011, 21:26
krem, http://www.mandja.com/menuto/meniu-recepti-za-mafini

ей по това се мъчих 8-)

machoka
01-19-2011, 22:26
аз па имаше период от много повече от месец, в който ядох всеки ден от мкдоналдс, а и в момента е поне през ден и .... никак не ми е зле да ви кажа )) бал съм му майката)

Pliok0019
01-19-2011, 22:29
Американофила пак защитава изгубените каузи на заселническата интелигенция.

http://www.imdb.com/title/tt0390521/

Joc
01-19-2011, 22:32
неддей, че той е просветен хамереканец