PDA

View Full Version : Растеж след 22г.



linuxman2
01-06-2011, 15:34
ЗДравейте,

Интересувам се познавате ли хора които са дърпали на височина и след 22 г. Примерно да порастнат с някои и друг см.
Всички ми казват че е малко трудно след тази възраст да се расте, защото костите вече били завършили растежа си и ако съм бил започнел да вземам хормони и щял съм да се увредя. С други думи да получа някакво заболяване наречено акромегалия при което костите ми да задебелеят и да стана на чудовището на фрайнкенщайн.

кажете своето мнение

radeberger
01-06-2011, 16:13
Не познавам.

Какво толкова всички сте се комплексирали с тая височина ?
Колко си висок ?

SmilezZz
01-06-2011, 19:12
Не познавам.А и без това наистина са ти казали
правилно..След 22г. е много трудно да растеш на височина,
освен ако не си имал късен пуберитет..
Но предполагам,че е нямало такова нещо..

Наистина колко си висок ? Предполагам,че не си някакво джудже,
за да се притесняваш за височината си..

a1a2b3v
01-06-2011, 19:51
В смисъл ти растеш ли, или искаш да порастеш, че нещо не мога да зацепя?

П.С. Тези, които са ти казали, че костите ти са завършили растежа си са прави. Наскоро в училище ни говориха за остеопорозата. Заболяване на костите главно след 50 години. И едно от нещата, които ни казаха е че през тийн възрастта се постига най-голяма плътност на костите, защото тогава калция се усвоява най-лесно от организма.

Значи ако растеш още консултирай се с лекар.

Ако мислиш да вземаш хапчета за растеж по-добре недей. Първото което е надали ще ти помогнат, второто което е не знаеш от какво може да са направени, и трето дори да "порастеш" костите ти надали ще могат да приемат достатъчно количество калций а ако нямаш достатъчно при най-малкото падане можеш да си счупиш някоя ръка/крак. Пък и има още много заболявания на костите като рахит и така нататък.

3то ако твърдо си решил да си купиш говори с лекар и в никакъв случай не от интернет! Тези в интернет не е сигурно кой ги произвежда.Пък и тези в интернет в повечето случеи са забранени и затова се продават не в аптеките където би трябвало.

LipSy
01-06-2011, 20:51
След 22 малко трудно да израстнеш на височина...Аз не познавам такива хора. Може би трябва малко да се позанимаваш с баскет или волей и така. Ако въобще стане нещо...

linuxman2
01-07-2011, 11:13
В смисъл аз ще накарам енерготерапевта ми да ми активира предния дял на хипофизата и да започне отделяне на хормона на растежа.
Ама да не стане някаква мутация - акромегалия. Предполагам че знаете какво е акромегалия. При такова състояние костите задебеляват много, езика става също голям, зъбите стават разредени и буквално ставаш на плашило. Затова ме интересува.
Бях чул някъде че в Япония или Китай някакъв мъж след 30 г. започнал да взема хормона на растежа и получил акромегалия, защото костите вече не можели да се развиват, а задебелели
Аз съм на 22 години \ изглеждам младолик \и мисля че при мен няма да се получи подобно нещо. Мисля че имам още да раста. Ще се консултирам с лекаря си.
Висок съм 1.75, но като гледам как се развива днешната младеж на растежа просто им завиждам. Затова и аз ще дръпна малко на височина. :) :) Не искам да съм среден, а един успял висок мъж с достойнство и добро самочувствие. Не че сега нямам, ама просто мисля че е по добре. А да не говорим че все забелязвам по форумите теми за растежа на височина.
Аз просто съм тръгнал по алтернативата - сам ще си го произведа. :) Без добавки или баскетбол.

DREAM95
01-07-2011, 14:52
Човешкият организъм се развива и е напълно завършен до 30 години не повече...Изцяло и като костна система,а има такива спортове в които се расте по-бързо на височина...

DREAM95
01-07-2011, 14:54
След 30 малко трудно да израстнеш на височина...Аз не познавам такива хора. Може би трябва малко да се позанимаваш с баскет... Успех!

radeberger
01-07-2011, 18:19
Да те ... в комплексара. :? :? :?

1.75 си е напълно нормална височина. Не си рискувай здравето, заради някакви детски желания. Всяка хормонална намеса, обикновено води до някакъв страничен ефект. ;)

No5
01-07-2011, 22:49
Никакъв шанс няма да пораснеш още на тази възраст. На височина се расте най-много до 21-2 годишна възраст.
От тоя соматотропин освен да си разстроиш ендокринната система, друго няма да стане, най-много да надебелееш или да се разболееш от акромегалия (не е мутация, а заболяване от хиперфункция на предния дял на хипофизата). Не се занимавай с глупости най-добре, 175см е нормален ръст.

linuxman2
01-10-2011, 15:10
Да те ... в комплексара. :? :? :?

1.75 си е напълно нормална височина. Не си рискувай здравето, заради някакви детски желания. Всяка хормонална намеса, обикновено води до някакъв страничен ефект. ;)

абе стига сте говорили такива неща. Няма да приемам хормонални продукти и то никакви. Лекарството е в мен. Самият организъм на човек може да произведе този хормон. Въпреки че съм на 22г. май ще раста още на височина и това не е никакъв проблем. :)

Tihon4o
01-10-2011, 15:19
Нали знаеш, че няма значение дали ще приемаш "продукти" или ще накараш тялото ти да ги произведе само. И двете са НАМЕСА в нормалния ред на нещата. Генетично ти е било заложено да си точно толкова висок и не мисля, че си струва да поемеш риск, за да дръпнеш с 5 см. Разбираме, че може би не ти е било лесно със "среден ръст" щом взимаш такива мерки, но просто може да го приемеш. 1.75 е съвсем нормално!