PDA

View Full Version : Кои сме и защо сме такива.



NomNomNom
01-06-2011, 16:51
На колко сте години , с какво се занимавате, кое ви подтикна да имате религиозните възгледи, които имате сега?
В такова семейство ли сте израстнали ?
Защо отхвърляте/или приемате другите религии , нерелигиозни учения или атеизма ?
Защо мислите/или не мислите, че вашата религиозна принадлежност е най -добра за вас, най-правилна по принцип?

Нещо друго, което искате да споделите за себе си , за учението си ?

Ай, със здраве.

Nam3less3
01-06-2011, 16:58
На колко сте години , с какво се занимавате, кое ви подтикна да имате религиозните възгледи, които имате сега?
В такова семейство ли сте израстнали ?
Защо отхвърляте/или приемате другите религии , нерелигиозни учения или атеизма ?
Защо мислите/или не мислите, че вашата религиозна принадлежност е най -добра за вас, най-правилна по принцип?

Нещо друго, което искате да споделите за себе си , за учението си ?

Ай, със здраве.На 21 съм, с "частни работи" се занимавам, и просто все едно съм роден с тия религиозни възгледи. Семейството ми е християнско и имаме добра духовна и окултна библиотека. Не отхвърлям нищо, приемам истината. А това защо мисля така, е много дълга история. По принцип уча програмиране.

jeezloxxy
01-06-2011, 17:07
На колко сте години , с какво се занимавате, кое ви подтикна да имате религиозните възгледи, които имате сега?
В такова семейство ли сте израстнали ?
Защо отхвърляте/или приемате другите религии , нерелигиозни учения или атеизма ?
Защо мислите/или не мислите, че вашата религиозна принадлежност е най -добра за вас, най-правилна по принцип?

Нещо друго, което искате да споделите за себе си , за учението си ?

Ай, със здраве.

15,занимавам се с учене :?
Подтикна ме всичко около мен и самите мои възгледи.(Християнин съм)
В семейството ми всички са Християни,но никога това не ми е било набутвано в главата (сам достигнах до всичките ми изводи за религията).
Не отхвърлям другите религий,всеки има право да вярва в каквото иска.А за атеиското мислене смятам,че е глупаво.
И всъщност не смятам,че религиозната ми принадлежност е най-добра-просто знам,че е правилна.

gandalfepi4
01-06-2011, 17:19
21, студентствам, верига от събития - по-конкретно нови знания или зададени въпроси свързани с философия, история, четене на самите книги, сверяване, психология, космология, биология, етика и много други.

псевдо-религиозни са моите

абрахамските религии най-вече заради злобата им, а източните поради липса на доказателства като това важи и за по-древните религии тип гръцка митология и тн.

понеже е най-откровена и не ти наслагва някакви идеи че трябва да мразиш някой, да си режеш пишката, да си обличаш жената като нинджа, да си плашиш детето с измислено място където измъчват добри хора завинаги, да вярваш че когато пророчество/научно твърдение се е провалило гръмко има нещо нередно с реалността или че е метафора за нещо космическо мъдро или има конспирация на злите атеисти (в америка и близкия изток точно това смятат доста хора) и тн.

да - ако си атеист мойш са къцаш с който сакаш и т'ва е мноу убаво.

01-06-2011, 18:56
На 16.Ученик съм.Еми заблудеността на хората ме накара да потърся истината...
Еми от едната страна е върл атеист, а от другата непретенциозна християнка...
Еми отхвърлям религията, защото са създадени искуствено за контрол и манипулация....И всички са създадени от една раса....Колкото повече вероизповедания толкова по-малко хора и по-лесен контрол...Разделяй и владей...
Аз не мисля, че това е най-добрата възможност....Аз знам, че е най-дората(според човечеството).

Еми занимавам се с неща различни от изучаваното, и с неща неизвестни на масата, както и от обикновено четено/учено тн.

Nam3less3
01-06-2011, 19:04
непретенциозна християнка...
Ама ти момиче ли си :lol:

01-06-2011, 19:47
непретенциозна християнка...
Ама ти момиче ли си :lol:

Мегабот на мегааматьор.......
Нали е питала от какво семейство произхождаме.....Еми баща ми е върл атеист, а майка ми е непретенциозна християнка...Е всички сме кръстени и по закон сме християни....Но мисля, че схващата за какво става на въпрос....Аааа Неймлесс знам, че пак нещо не си разбрал, но не се страхуваи, явно винаги е било и ще бъде така...Казвам ти го да не се разочароваш в живота занапред....Е може да станещ мълчалив монах и да се отдадеш на целодневни молитви към чичо Исус....

Nam3less3
01-06-2011, 19:53
непретенциозна християнка...
Ама ти момиче ли си :lol:

Мегабот на мегааматьор.......
Нали е питала от какво семейство произхождаме.....Еми баща ми е върл атеист, а майка ми е непретенциозна християнка...Е всички сме кръстени и по закон сме християни....Но мисля, че схващата за какво става на въпрос....Аааа Неймлесс знам, че пак нещо не си разбрал, но не се страхуваи, явно винаги е било и ще бъде така...Казвам ти го да не се разочароваш в живота занапред....Е може да станещ мълчалив монах и да се отдадеш на целодневни молитви към чичо Исус....Значи никога повече няма да се разочаровам, защото Ти ми го каза, о, велики познавачо на Истината.
Но не вярвам да си на 16 - според мен си на 66, щом така добре познаваш живота и истината му. Или си от децата-индиго, дошли да освободят света от рептилите :idea:

01-06-2011, 20:15
непретенциозна християнка...
Ама ти момиче ли си :lol:

Мегабот на мегааматьор.......
Нали е питала от какво семейство произхождаме.....Еми баща ми е върл атеист, а майка ми е непретенциозна християнка...Е всички сме кръстени и по закон сме християни....Но мисля, че схващата за какво става на въпрос....Аааа Неймлесс знам, че пак нещо не си разбрал, но не се страхуваи, явно винаги е било и ще бъде така...Казвам ти го да не се разочароваш в живота занапред....Е може да станещ мълчалив монах и да се отдадеш на целодневни молитви към чичо Исус....Значи никога повече няма да се разочаровам, защото Ти ми го каза, о, велики познавачо на Истината.
Но не вярвам да си на 16 - според мен си на 66, щом така добре познаваш живота и истината му. Или си от децата-индиго, дошли да освободят света от рептилите :idea:

Децата индиго какво общо(е имат,като цяло човечеството има, но не става на въпрос за това) имат с рептилите?Знаеш ли какво е това всъщност?
И какво се подиграваш, че съм на 16?Ти като си на 21, значи ли, че знаеш и си по-умен от мен?Важно е какво имаш на горния етаж...

ZipFail
01-06-2011, 20:46
На 16.
Доста неща ми се изясниха..

Бесен пубертет, който си мисли че знае всичко.. :lol:

jeezloxxy
01-06-2011, 21:15
На 16.
Доста неща ми се изясниха..

Бесен пубертет, който си мисли че знае всичко.. :lol:


хех.
SmeLotYyKiuFte,прави са хората-успокой малко нервите,никой тука не е дошъл да се нерви само защото някой друг е с различно виждане...

П.П наистина се учудих,че си на 16,а си толкова запознат с темата Религии.Което говори само и единствено добре за теб

Nam3less3
01-06-2011, 21:19
П.П наистина се учудих,че си на 16,а си толкова запознат с темата Религии.Което говори само и единствено добре за тебЗапознат е толкова с религиите, колкото сомалииците с атомната бомба :-D

NomNomNom
01-06-2011, 21:58
Стигнах и аз да си пиша по темата.
Занимавам се с компютърни мрежи и психология.

Израстнала съм с християнството , като изключа, че съм възпитавана с бой, крясъци и матриархат .

Иначе, баща ми е атеист. Майка ми - не беше уверена в християнството си , и аз я завлякох с атеистичната ми пропаганда.

Приемам атеизма/и нихилизма, защото усещам баланс, хармония в природата , мога да приемам и обяснявам нещата около себе си и без религия.

Християнството , конкретно , поставя много граници. А съм човек, за когото инстинкта за самосъхранене е единственото непреувеличено и "реално" . Любов, състрадание - негови проявления.

Религиозната ми непринадлежност не ми влияеше добре, защото се споделя само от още 1-2 човека около мен. Пречи ми да създавам т.нар. приятелство . И , понеже имах много силна връзка с майка ми , а тя не смогва на цинизма ми да наричам нейната "безкористна любов" чист егоизъм ( е, не съм казала че ми е неприятен де) и да й давам любимият ми пример със страданието на родителите на самоубило се дете - се налага да се чувствам отхвърлена, не само от нея .
Но егоизмът й скоро ще стане по-явен . Би предпочела да се отърве от мен, от колко да се опита да бутне едно рамо . Нормално е , много по-лесно е.
Някога е имала нужда от мен за да я карам да се чувства нужна, и за да има с кого да се фука.
Но, я представи си да не ме бяха приели в елитна гимназия, да нямах 6.00 диплома.

Както и да е.

Искаше ми се да видя различни мотиви в темата , различни семейства .
Тъй като съм се наслушала около мен на недообмислени и некатегорични идеи , мнения.

Nam3less3
01-06-2011, 22:51
Приемам атеизма/и нихилизма, защото усещам баланс, хармония в природата , мога да приемам и обяснявам нещата около себе си и без религия.

Християнството , конкретно , поставя много граници.

Религиозната ми непринадлежност не ми влияеше добре, защото се споделя само от още 1-2 човека около мен. Пречи ми да създавам т.нар. приятелство . Целта на религията е духовно усъвършенстване, а не да си обяснява човек нещата. А ако християнството поставя граници, то те са нещо хубаво в случая. И как религията ти пречи да имаш приятели - това си е нещо личностно, та как ти пречи да създаваш приятелства? И защо тая любов на майка ти да е егоизъм?

NomNomNom
01-06-2011, 23:09
^ Защото не приемам навика на хората около мен да си създват филми тип Забранена любов, или нещо друго сапунско. В разбиранията ни има нещо като дупка и неделовата комуникация е трудна.
Инак, всичко е егоизъм за мен, майка ми беше пример.

filmimilmi
01-06-2011, 23:16
Ние сме каквито сме. :)
Не съм от религиозно семейство.
Вярвам във възможностите ни да се усъвършенстваме, защото сме хора. Всеки сам избира как. С вяра в себе си, стига да не е сляпа, т.е. да е съобразена, така че да е в хармония с чуждата свобода. Да не нараняваш никого защото свободата на всеки трябва да свършва там където започва чуждата... Така горе долу формулирам отговора си. :)

01-07-2011, 07:48
Това, че си мислите,че съм нервен пубер.....Е пубер съм да...Но аз съм толкова търпелив и спокоен....Не познавам по-спокоен от мен...Е може би баща ми....И не приказвам, само защото хормоните ме карат...Просто са ми интересни такива теми и тн....
А и не виждам възраста да има, чак такова значение....
А кой спомена сумалииските пирати....На даали знаеш каква е целта им....Затова не говори...

mech0
01-07-2011, 07:58
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Nam3less3
01-07-2011, 08:22
^ Защото не приемам навика на хората около мен да си създват филми тип Забранена любов, или нещо друго сапунско. В разбиранията ни има нещо като дупка и неделовата комуникация е трудна.
Инак, всичко е егоизъм за мен, майка ми беше пример.Любовта е обратното на егоизма.

Sashakiss
01-07-2011, 09:28
На колко сте години , с какво се занимавате, кое ви подтикна да имате религиозните възгледи, които имате сега?
В такова семейство ли сте израстнали ?
Защо отхвърляте/или приемате другите религии , нерелигиозни учения или атеизма ?
Защо мислите/или не мислите, че вашата религиозна принадлежност е най -добра за вас, най-правилна по принцип?

Нещо друго, което искате да споделите за себе си , за учението си ?

Ай, със здраве.

19. Студент. В 5-и клас един от братята ми разказа за теорията на Дарвин и оттогава отхвърлих християнството и станах атеист. После отхвърлих атеизма и реших да нямам религиозна или политическа принадлежност. Родителите ми са лекари и по мое мнение са доста интелигентни хора.

Хубаво е да нямаш религиозна или политическа принадлежност, защото така можеш да гледаш на света такъв, какъвто е, а не спрямо ученията си.

Nam3less3
01-07-2011, 09:50
ми разказа за теорията на Дарвин и оттогава отхвърлих християнството и станах атеист :razz:

01-07-2011, 15:30
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Тцтцтцтцтц....Много сляп(може би необразован човек/или пък нещо друго)....Е само това как се пише сОмалийски си прав....Значи си нямаш да понятие какво правят...

Nam3less3
01-07-2011, 15:35
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Тцтцтцтцтц....Много сляп(може би необразован човек/или пък нещо друго)....Е само това как се пише сОмалийски си прав....Значи си нямаш да понятие какво правят...И какво правят пиратите??

NomNomNom
01-07-2011, 15:44
Бой, сръбска музика ... ^^

01-07-2011, 15:48
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Тцтцтцтцтц....Много сляп(може би необразован човек/или пък нещо друго)....Е само това как се пише сОмалийски си прав....Значи си нямаш да понятие какво правят...И какво правят пиратите??

Да си чувал за групи като "Неман"?
Ама не търси в нетя....Просто си признай...

mech0
01-07-2011, 15:52
ОООО, велики просветителю, извинете че гледам новини, документални филми и чета вестници. Иначе забравих да отговоря на въпросите по темата: на 18 съм, уча в Софийската математическа гимназия, водя се православен християнин, майка ми, баща ми и сестра ми не са кой знае колко религиозни, но най - вече баба ми(с нейния начин на живот) ме е насочила към християнството.

01-07-2011, 15:57
Новините като цяло са също, част от конспирация....Така, че какво ми се хвалиш....Просто замазват очите...Говоря за гобални неща....Не за това, че бай Стойчо днес увари 1000 кила ракия в двора в казан бъчва от слама.....Или нещо нестойностно...Ето като сомалийските пирати...Е да самите представители и редактори и тн на новините не знаят за какво става на въпрос, но това е част от една неразрушима конспиративна система...
Айде очаквам подигравки....ЗипФейл ако не изръсиш нещо за рептили явно си болен нещо...

Nam3less3
01-07-2011, 15:57
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Тцтцтцтцтц....Много сляп(може би необразован човек/или пък нещо друго)....Е само това как се пише сОмалийски си прав....Значи си нямаш да понятие какво правят...И какво правят пиратите??

Да си чувал за групи като "Неман"?
Ама не търси в нетя....Просто си признай...Май вчера си открил форума на xnet или интернационалните конспираторски сайтове. Спокойно, и аз като бях на 16, вярвах в повечето неща които пише там(шегувам се, не съм им вярвал). Мога да различавам чистата и сериозна информация от конспирациите и клиповете в youtube. И както казах, прочети някоя книга на духовна или езотерична тематика(а не на Мулдашев).

01-07-2011, 16:17
Първо са сОмалийски пирати и второ целта им е ясна - хората с това си изкарват хляба, като няма работа в страната и чуждите риболовни кораби са се настанили незаконно в сомалийските води все някак трябва да преживяват.

Тцтцтцтцтц....Много сляп(може би необразован човек/или пък нещо друго)....Е само това как се пише сОмалийски си прав....Значи си нямаш да понятие какво правят...И какво правят пиратите??

Да си чувал за групи като "Неман"?
Ама не търси в нетя....Просто си признай...Май вчера си открил форума на xnet или интернационалните конспираторски сайтове. Спокойно, и аз като бях на 16, вярвах в повечето неща които пише там(шегувам се, не съм им вярвал). Мога да различавам чистата и сериозна информация от конспирациите и клиповете в youtube. И както казах, прочети някоя книга на духовна или езотерична тематика(а не на Мулдашев).

Еми специално за Неман си признавам, че от там сам прочел...

Nam3less3
01-07-2011, 16:20
Еми специално за Неман си признавам, че от там сам прочел...Значи и аз ако пусна тема там, ще ми повярваш?

01-07-2011, 16:27
Еми специално за Неман си признавам, че от там сам прочел...Значи и аз ако пусна тема там, ще ми повярваш?

Аз отбирам...А и си личи кое е вярно и кое не...И там пишат сериозни хора....На такива като теб бързо им писва....И напускат...