PDA

View Full Version : Нещо не върви разговора.



GLaDOS
01-06-2011, 21:18
Здравейте,искам да се допитам до вас.
Значи от известно време имам малък проблем с чатенето като цяло .
Проблема ми е там че примерно като се запознавам с някое момиче в скайп и някак си разговора не върви .Питам всякакви работи ,обаче имам чувството че отсреща няма никой или отговора е на 2-3 (а винаги гледам да не е въпрос с отговори "да и не "). Другото странно нещо е че когато чатя с някоя която ми е по-безразлична става разговор ,а пък когато ме интересува каквото и да напиша имам чувство че се излагам ... и ми става кофти.
По принцип не обичам да чатя а когато го правя гледам да е с по един човек ,щото така или иначе ми се губят мислите :D
Това което най-много ме тормози ,че 2-3 дена (имахме малко сдърпване ) много трудно пиша с момичето което харесвам просто нещо от моя страна не върви разговора (познаваме се отдавна) ...
Вие имате ли такива случаи и какво правите когато изпаднете в такава ситуация ? ... че вече ми писна :-x

Wits
01-06-2011, 21:39
Вие имате ли такива случаи и какво правите когато изпаднете в такава ситуация ? ... че вече ми писна :-x

Трябва да разчупиш леда по някакъв начин. Има много различни варианти, но най-лесното е да напишеш първото нещо което ти дойде на ум. Примерно:
-Даа, това е наистина много интересен филм.
*5 мин пауза*
-puddi puddi puddi puddi puddi puddi puddi

След втф коментара на човека с когото си пишеш, все ще завържете някаква тема за разговор. Ако пак ти отговарят само с 2-3 думи, сигурно деликатно се пробват да те игнорнат.

FromAutumToAshes
01-06-2011, 22:08
Трябва да минеш възрастовата граница на 16те години...
Иначе ей така за протокола само ще ти кажа, че не трябва да ти пука ;) В смисъл такъв относно там излаганията и прочие. Дано ме разбираш...

babity
01-06-2011, 22:12
Нормално е. Това е защото просто "тръпнеш в очакване" на отговора. Когато си пиша с моя човек толкова искам да кажа нещо остроумно или да го впечатля... че винаги пиша някаква тъпотия, която после се налага да обяснявам какво е значела и се получава доста сконфузно. И не е само това. С една от най - скъпите ми и близки приятелки просто не можем да си пишем по скайп. Като сме заедно можем с часове да не млъкнем, макар да си говорим простотии, но по скайп просто не върви разговор. Решението? Не използвай скайп с такава цел. Намери друг начин (най - добре на живо) да комуникираш с хората, с които "запецваш".

GLaDOS
01-07-2011, 10:19
Просто понякога е доста трудно да се води разговор .
Някои хора на живо ми обръщат внимание става лаф,но в скайп чата е просто отвратителен .
Гледам наборите чаткат с по 5 на един път и направо се чудя какво толкова си говорят . Аз по принцип не пиша ,пиша най-често ако има нещо конкретно да говоря с дадения човек. И от там ми идва проблема че просто забивам след като ми се отговори с 2 думи и няма за какво да се хвана . И това е че когато съм затормозен ,лошо импровизирам .
А с това момиче което харесвам ще се оправим ... изглежда трябва да я оставя малко да си почине от мене :-D и да се случат някакви рабти да си говорим . (така е еднообразното ежедневие )


Много ви благодаря за коментарите :) :) :)

RichardCastle
01-07-2011, 12:03
Виж, лично мое мнение е че този чат само пречи, да вярно е, че не може без него но по- добре е да се излиза от колкото да се чати. Колкото до проблема ти в чата отпускаш се и спираш да се чудиш как ще реагира, бъди себе си, довери се на интуицията си и няма да сгрешиш :P

Brooklyn
01-07-2011, 12:58
грешката не е в теб ,шом ги премисляш тези работи и се стремиш да водиш приятен диалог начи проблема е от отсрещната страна

и царя на приказките да си ако отсреща е някои сдухан индивид или нямащ интерес към тебе няма стане :)

пренасочвай ги тези работи на живо ,скайпа е задръстена работа брат .. там е за ония чичковци дето се събличат и мастурбират пред камерите

стегни се млад пич си ,на живо ше можеш да проследиш и реакциите на събеседника и жестовете .. езика на тялото говори много повече от думите