PDA

View Full Version : Или се обичаме или се мразим,моля ви помогнете!



myrapture
01-07-2011, 13:41
Имам голям проблем и съм отчаяна за съвет!!!С приятеля ми съм вече повече от година,аз съм на 18-той на 19.Първите 4 месеца всичко беше супер,после изведнъж започнахме да се караме и оттогава така вече 8 месеца!Имали сме скандали,които траят с часове,плакала съм просто защото съм била прекалено изтощена да се карам повече.И двамата сме прекалено властни натури,никой не прекланя глава.В същото време уж ужасно се обичаме-звъняли сме си след скандали,виждали сме се само за да се прегърнем и да си обещаем без повече такива скандали,на моменти съм чувствала,че не знам какво ще правя без него и без тои да ме пази.Не знам дали страстта ни е в повече(защото за сметка на всичко,в леглото си съвпадаме перфектно,пък той ми беше и първият),или какво,но ми е много тежко и сложно.Днес пак се скарахме.казах му,че искам да се разделим,и той ме попита дали е окончателно решението ми,а аз замълчах...Какво да му отговоря?!Помогнете ми моля :smt087

ivetyy
01-07-2011, 13:55
Обичаш ли го???
Ако го обичаш му кажи,че си била ядосана и му се извини и му кажи,че не искаш да се разделите...
Ако не го обичаш вече,му кажи,че решението е окончателно..
:? :? :?

krispyyy
01-07-2011, 14:03
Виж, щом говориш така за него според мен го обичаш, но опитай да се съгласяваш с неговите виждания защото караниците не водят до нищо добро. Повярвай, че ако се опиташ да не му противоречиш (колкото и да е трудно, знам много е гадно като не е на твоя страна) и ще видиш сама как караниците ще намалеят. Примерно като ти каже нещо му кажи "добре", а не да кажеш, че не е така. Ако найстина го обичаш по добре опази връската ви колото и да е трудно! Дано да съм помогнала :) .

myrapture
01-07-2011, 14:15
Ама не разбирате!!Аз се извинявам,казвам "добре"(преди да се срещна с него не съм правела нито едно от тези 2 неща)а той не спира!!Като кречетало едни и същи неща,едни и същи!
Да,обичам го и то много,но вече не знам дали искам да запазя една ТАКАВА връзка!Страх ме е,че може би просто вече сме свикнали да сме заедно,а преди него имах 1 връзка от 8 месеца,и след това една от година и половина..Притеснявам се,че вече съм готова на всичко,само за да не съм сама..Голяма ми е каша в главата,и така от 6-7 месеца вече
:smt087

krispyyy
01-07-2011, 14:23
Кажи ми какво чувстваш когато го видиш примерно го виждаш за първи път днес и какво ти идва в главата или по скоро какво чувстваш? Според мен проблема, е че характерите ви са твърде различни, но ако се обичате съм сигурна, че ще оспеете да се разберете някак..

myrapture
01-07-2011, 15:27
Най-често си мисля.."Ох,пак е намусен за нещо"!Работата е там,че и ние си обясняваме как,като се обичаме всичко ще се оправи..Въпросът ми е,а само любовта достатъчна ли е за една пълноценна връзка?!..И мисля,че всички знаем отговора :( Тъжно е да се загуби нещо,което на много двойки им липсва :( Някой менка ли малко любов за изслушване и разбирателство :D

krispyyy
01-07-2011, 16:33
Ами незнам и в една връска трябва да има оважение и най-важното приятелство. При вас има ли приятелство?

MiMcHeToOo
01-07-2011, 17:00
Отговорът на проблема ти го има в темата ти. Казваш, че и двамата сте властни натури, как очакваш да се разбирате? :)

SeXyMaCka
01-07-2011, 17:40
Проблема ви и идва от неумението и на двама ви да правите компромиси и да отстъпвате, макар и частично, от позицията си с цел да постигнете консенсус.

RichardCastle
01-07-2011, 17:50
Големи хора сте, разберете се като такива... Щом се обичате и искате да сте заедно спрете с тези караници, кажи му, че ако наистина те желае и те цени, трябва да намерите общ език...

Mi6inka
01-07-2011, 17:56
Проблема ви и идва от неумението и на двама ви да правите компромиси и да отстъпвате, макар и частично, от позицията си с цел да постигнете консенсус.

^^Абсолютно!!!! Редно е да се правят компромиси и от ДВЕТЕ страни!! Знам какво е да си инат, да си държиш на твоето, но въпреки това да правиш компромис..идеята е и двамата да ги правите тези компромиси, не само единия ( в името на любовта) ..макар, че аз предполагам, че този разговор сте го водили.. не знам :( Наистина ти е сложно положението, но не забравяй, че в крайна сметка трябва да се чувстваш добре с някой...а тези постоянни караници и нерви..едва ли те правят щастлива

Lincheto
01-07-2011, 18:24
Разделете се временно?

Предполагам, че така ще ви се изяснят доста неща.

myrapture
01-07-2011, 18:39
Благодаря ви за съветите :smt087 И уж сме големи хора,а...Аз реша да направя 2 пъти компромис,той не прави,аз се изнервям и такам...А в последните 2-3 месеца почти всичките ни скандали са породени от ревността му!!Никога не съм изневерявала,стигнала съм до извода,че съм на възраст,в която мога да се контролирам,но той просто не ми вярва!Почти всичките ми приятели са момчета,и то които познавам от години,и той само се заяжда и то адски злобно!Мъчно ми е-той ми няма доверие,постоянно ми се заяжда,и най-вече-страда от мания,че искам да го доминирам :-x Направо ме изкарва извън нерви!Мъж на 20 години,а глупав и инатлив като дете!

Ssummerjam
01-07-2011, 19:10
[quote="myrapture"] И двамата сме прекалено властни натури,никой не прекланя глава.

Няма как да продължите без да си правите компромиси. :)