PDA

View Full Version : Атеизмът вид религия ли е?



Niakoitam
01-07-2011, 14:13
Според Вас атеизма или поне крайният такъв, един вид нова религия ли е?
Според мен си е точно такава. Религия, която със зъби и нокти отрича Бог, всичко свързано с Библията и всички християнски символи, а дори по крайните атеисти се опитват да изкарат даже и малко вярващите глупаци, необразовани и овчици. Ето това ме кара да олицетворявам атеизма просто като един друг вид религия. Християните вярват в Бог, мюсюлманите в Аллах и Мохамед, будистите в Буда и т.н, а атеистите че няма Бог и че след смъртта им остава единствено храна за червеите и нищо друго...

gandalfepi4
01-07-2011, 14:54
нали си наясно че има разлика между атеизъм и антитеизъм?

се тая де.

не е религия толкова доколкото футболното пристрастие не е религия - може да се нарече така, но само фигуративно.


до колкото съм наясно е сравнително просто:

а - теизъм (не - вяра в богове) - "не съм убеден че има такива работи като богове"

анти - теизъм (против - вяра в богове) - "вярвам че няма богове" (което за мен е глупост)

а - гностицизъм (не - знание) - "не знам какво знам" (предпазлива, но смешна позиция)

и - религия (без - религия) - "атеист/теист съм но нямам религия"



има религиозни атеисти (будисти примерно), има ирелигиозни теисти (пантеистите май, по-добре сам потърси), има (това което ти визираш и уви стереотипизираш) ирелигиозни атеисти, има и религиозни теисти (нуждае ли се от обяснение?)



това е то. другите работи са сравнително индивидуални или се влиаят от характеристики на група към която принадлежиш.






освен това ми прави впечатление че не знаеш дефиницията на религия - според твоята дефиниция и вегетарианството трябва да е религия.


Религията (от лат. religio — свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.


атеизмът не е това. много от елементите на религия липсват или изобщо се отричат. това е просто позиция - както вярата че земята е кръгла - или приемаш доказателствата или не.


+ това, аз не "вярвам" че няма бог. това е тъпо.

аз не съм "убеден" че има. просто не приемам за достоверни тези доказателства които са достатъчни за теб (примерно).

скептицизъм!

ако казвах че "няма" бог (антитеист) то бих казвал това на сляпа вяра, нещо което мразя и което ме отвращава.

това което мога да кажа със сигурност е че фактологията и моралът на абрахамските религии куцат супер яко и че е доказано (около 4-ти в.пр.хр. мисля) че не може да има добър и всеможещ бог, а според много хора (аз съм от тях) ако не е такъв не си струва да го наричаш бог.



наистина си оправи дефинициите. много е мърляво така.

утре кабапа ще те причисли към религията на антирептилизма ако се водеше по твоите идеи.

01-07-2011, 15:24
Ами....Атеизма не е религия.....ще карам накратко...
Всички религии са създадени само от 1 раса....Както казах...по-малки групи - по-лесен контрол...разделяй и владей...Така,че всички са с 1 цел и 1 насоченост и няма никакъв смисъл...е за нас хората...Но за създателите им има разбира се...
А атеизма няма общо с нашета манипулация....А религиите имат...
Дори и някой да го нарече религия, значи това е най-истинската...

Nam3less3
01-07-2011, 16:51
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

npp
01-07-2011, 17:16
Незнам за аскетизма, но понеже докато все още има сатана, в определени случаи усамотението може да се окаже единственият начин за запазване и/или постигане на Доброто(-тата) - просто колко често "светската"(т.е. светотатската) "суматоха" е "въвеждала" хората в раздразнение и озлобление? Но най-голям смисъл от усамотението има когато се прилага в Истинската "вяра", тъй като точно там, където Целта е Св. Спасение за всички "човеци", то може да се окаже най-Приложимо. Но, като казвам тези неща, никак нямам в предвид неща като: монашество, отшелничество, аскетизъм, но единствено някаква, макар и временна, евентуална Естествена нужда от усамотение(уединение).

gandalfepi4
01-07-2011, 17:36
^

http://resource.mmgn.com/Gallery/full/RSBLDRS8.jpg

01-07-2011, 18:20
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

Браво...Чуството ти за хумор е много плоскодънно...

Nam3less3
01-07-2011, 18:34
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

Браво...Чуството ти за хумор е много плоскодънно...Чувството ми за хумор е хумористично. Чувство. Хумористично чувство.

01-07-2011, 18:54
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

Браво...Чуството ти за хумор е много плоскодънно...Чувството ми за хумор е хумористично. Чувство. Хумористично чувство.

Недодялано и повърхностно...

Nam3less3
01-07-2011, 18:59
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

Браво...Чуството ти за хумор е много плоскодънно...Чувството ми за хумор е хумористично. Чувство. Хумористично чувство.

Недодялано и повърхностно...Ти пък не си показал никакво. Аз поне мога да се шегувам с всичко и със себе, а и съм попивал хумор от хора като Дъглас Адамс, Тери Пратчет, и други сатирици и хитри автори(на сайтове като uncyclopedia, dreal.net). Така че не ми подценявай чувството за хумор страхливо кюфте такова.

01-07-2011, 19:18
Атеизма ще се превърне в новата световна религия - култ към личността, това ще го стори световния елит и рептилите. А щом те правят нещо - то е насочено против човечеството, значи атеизма е против човечеството :D

Браво...Чуството ти за хумор е много плоскодънно...Чувството ми за хумор е хумористично. Чувство. Хумористично чувство.

Недодялано и повърхностно...Ти пък не си показал никакво. Аз поне мога да се шегувам с всичко и със себе, а и съм попивал хумор от хора като Дъглас Адамс, Тери Пратчет, и други сатирици и хитри автори(на сайтове като uncyclopedia, dreal.net). Така че не ми подценявай чувството за хумор страхливо кюфте такова.

Еми аз не целя...А и не съм видял така тънко, и ефектно чуство за хумор от твоя страна...
А това за страхливо кюфте...провокираш ли ме?

Nam3less3
01-08-2011, 08:29
Еми аз не целя...А и не съм видял така тънко, и ефектно чуство за хумор от твоя страна...
А това за страхливо кюфте...провокираш ли ме?Всяко 2ро мнение ми е такова, но явно не ми четеш мненията.

01-08-2011, 12:25
Еми аз не целя...А и не съм видял така тънко, и ефектно чуство за хумор от твоя страна...
А това за страхливо кюфте...провокираш ли ме?Всяко 2ро мнение ми е такова, но явно не ми четеш мненията.

Чета ги...Но просто не го виждам...най-вероятно само аз така...

gandalfepi4
01-08-2011, 16:24
аре спрете да се хапете де!

като псета сте - единия докато не спре с глупостите, другия напъва.

аре който е по-мъж да покаже че е над тези глупости и да спре този космически, супер, мега спам.


като се скролне по темата само се виждат нек'ви постове дето са отговор на отговор на отговор на отговор вместо едното "^" и съдържат някаква ненужна, плоска нападка или защита от такава.


правете като мен - фък ит като стане твърде спамско.

толкова ли ви е ниско самочуствието че да не можете да оставите другия да вземе последната дума са.

четящите виждат кой е по-по-най, и вие си го знаете... къде е смисъла?

просто си бийте една чайка в кенефа и да свърши тоя фарс

01-08-2011, 16:56
Еми гандалфе....все пак виж форима...Философия и Религия...Ние философстваме...Пък и виж колко народ пишем тука....5-6 души...Другите дали не им достига акъл незнам(е може би знам)...Но все пак нали това е целта...Да си даваме акъл, да философстваме и тн...

ZipFail
01-08-2011, 18:44
Това не е философстване, а спам ;)

01-08-2011, 19:18
Това не е философстване, а спам ;)

А може би умуване неразираемо за теб...

gandalfepi4
01-08-2011, 19:29
its spam

hipodilec
01-13-2011, 05:56
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

01-13-2011, 11:48
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

Демек религията трябва да се забрани...

Nam3less3
01-13-2011, 12:47
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

Демек религията трябва да се забрани...Не говори за неща, които не разбираш.
Казано е "Мъдреците говорят само за онуй, що знаят".

gandalfepi4
01-13-2011, 15:43
Казано и е

Езекил 23:20

20 И залудя за любовниците си измежду тях, чиито гениталии са като на магарета, и семеизливането им като семеизливане на коне.

Nam3less3
01-13-2011, 15:50
Казано и е

Езекил 23:20

20 И залудя за любовниците си измежду тях, чиито гениталии са като на магарета, и семеизливането им като семеизливане на коне.Едва ли е написано така вулгарно, а по съвсем друг начин, а и това е за съвсем друго нещо, няма общо със същността на християнството.

gandalfepi4
01-13-2011, 16:17
вулгарности?

в библията?

НЕЕЕЕЕЕ

http://lmgtfy.com/?q=ezekiel+23+20

изобщо не е едно към едно с оригинала! то аз сам съм го писал

01-13-2011, 17:26
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

Демек религията трябва да се забрани...Не говори за неща, които не разбираш.
Казано е "Мъдреците говорят само за онуй, що знаят".

Мисля, че това се отнася за теб...като те гледам не вдяваш много...

Nam3less3
01-13-2011, 18:04
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

Демек религията трябва да се забрани...Не говори за неща, които не разбираш.
Казано е "Мъдреците говорят само за онуй, що знаят".

Мисля, че това се отнася за теб...като те гледам не вдяваш много...Тъй като ти разбираш много, и съотвено разбираш кога другите разбират от нещо или не разбират нали?

01-13-2011, 18:10
Не вървайтге в глупости,вярвайте в истинските неща

Демек религията трябва да се забрани...Не говори за неща, които не разбираш.
Казано е "Мъдреците говорят само за онуй, що знаят".

Мисля, че това се отнася за теб...като те гледам не вдяваш много...Тъй като ти разбираш много, и съотвено разбираш кога другите разбират от нещо или не разбират нали?

Еми ако сме наживо и ми говориш веднага разбирам дали лъше...в писмен вид....малко зор....ама май и така виждам...че не си наясно, но се имаш да духовен гуру мастър...

Nam3less3
01-13-2011, 18:17
Еми ако сме наживо и ми говориш веднага разбирам дали лъше...в писмен вид....малко зор....ама май и така виждам...че не си наясно, но се имаш да духовен гуру мастър...Ами за разлика от тебе не съм чел само конспиративните форуми и клипчета в ютуб..

01-13-2011, 18:20
Еми ако сме наживо и ми говориш веднага разбирам дали лъше...в писмен вид....малко зор....ама май и така виждам...че не си наясно, но се имаш да духовен гуру мастър...Ами за разлика от тебе не съм чел само конспиративните форуми и клипчета в ютуб..

Ме 2....Просто съм видял кое е истината...

Nam3less3
01-13-2011, 18:27
Еми ако сме наживо и ми говориш веднага разбирам дали лъше...в писмен вид....малко зор....ама май и така виждам...че не си наясно, но се имаш да духовен гуру мастър...Ами за разлика от тебе не съм чел само конспиративните форуми и клипчета в ютуб..

Ме 2....Просто съм видял кое е истината...Как успя да я прозреш?

01-13-2011, 18:39
Еми ако сме наживо и ми говориш веднага разбирам дали лъше...в писмен вид....малко зор....ама май и така виждам...че не си наясно, но се имаш да духовен гуру мастър...Ами за разлика от тебе не съм чел само конспиративните форуми и клипчета в ютуб..

Ме 2....Просто съм видял кое е истината...Как успя да я прозреш?

Еми видял съм няколко гледни точки....и прозрях...а и е очебиино...

krasi93
02-02-2011, 17:12
Всеки който не признава БОГ трябва да бъде осъден сурово.

gandalfepi4
02-02-2011, 17:18
http://www.formerfatguy.com/sunrider-foods/blog/raw-steak.gif

толкова сурово :o

goddamn, atheist punks :-x

02-02-2011, 17:30
Всеки който не признава БОГ трябва да бъде осъден сурово.

Осъден....? Прав си! Трябва да бъде осъден на знания!

SemperArdens
02-02-2011, 23:42
не е религия, бе.
атеизма е по-яко.
fuck religions.
fuck yal.

bazingaaaa
04-18-2011, 19:18
Пф..
А да си безработен работа ли е ?

bishkotka
05-03-2011, 15:37
Пф..
А да си безработен работа ли е ?

зависи от гледната точка :D .. получават ли месечен доход ?!

bazingaaaa
05-03-2011, 15:42
Пф..
А да си безработен работа ли е ?

зависи от гледната точка :D .. получават ли месечен доход ?!

Няма значение когато си безработен НЯМАШ работа