PDA

View Full Version : Помощ



Brook
01-07-2011, 14:41
Предрарително се извинявам за темата която за тякай ще им се сторпи безмислена кактго и за правописните грешки.Та проблемът ми е ,че никога преди не съм се гримирала ,но съм намислила да почвам да слагам грим.Понеже не съм спецелиалистка в тази област се боя да не сбъркам някъде и да изглеждам нелепо.Въпросите ми са следните.С какво е хубаво да почна като за начало и какви гами ще ми отиват.Аз съм с кафяви очии коса.Плътни устни атова кожа макар че кожата на лицето ми напоследък е малко бледа ,плътни и малки устни ,продълговата леко овална глава и нося очила.Звуци смешно ,че не мога да пречень какъв цвят да ми отива но...А и да попитам чувала съм от нькой хора ,че е хубаво преди нанасяне е на грим да се слага грим и ,че върху фон дьо тен е желателно да се слага пудра.Това вярно ли е ?

sweetsunshine
01-07-2011, 15:37
Ами почни с пудра и спирала например... изглежда естествено а и щом сега започваш да се гримираш значи си малка и няма да ти отива много тежък грим :)
ако имаш пъпки или тъмни кръгове под очите може да нанасяш и коректор.
ако все пак искаш може да си слагаш и лек фон дьо тен с не много голяма покривност ( вечер може да нанасяш повече и по-тежък грим... все пак зависи от случая )
относно сенките за очи... може да сложиш снимка, за да преценим според формата на очите и овала на лицето как точно ще ти отива да ги нанасяш. Не на всеки му отива например черен молив на очите нанесен по лигавицата на долния клепач или пък черни и тежки сенки за очи. :)
Може да си купиш блестящ гланц :)
ако имаш някакви въпроси питай ! :)

Rebirthing
01-07-2011, 17:58
Първо, на колко си години ?
Второ, повечето момичета почват с черен молив, спирала, гланц, после фон дьо тен и т.н.
Най-добре е да определиш какъв тип е кожата ти. Ако е суха не ти препоръчвам да използваш матираща пудра, тя е за мазна кожа.
Преди грима е добре да се слага основа, тази на АртДеко е страхотна, но като за начало може да минеш и без основа.
Избора на фон дьо тен става според типа кожа, примерно ако имаш мазна кожа си вземи матиращ фон дьо тен подходящ за този тип кожа.
За ежедневен грим използвай по-неутрални сенки, които да не се набиват на очи или използвай само черен молив. Черния молив нанесен отвън кара окото да изглежда по-голямо, нанесено от вътрешната страна на окото има обратно въздействие, тоест окото изглежда по-малко.
Очната линия се нанася малко по-трудно от начинаещи, за това е по-добре да се ползва такава във формата на молив.
За спиралите, най-използвани са черните, ходят на всеки.
Червила и гланцове - гледай да не са твърде светли, грозно е, също така и да не са твърде тъмни, защото карат оптически тънките устни да изглеждат още по-тънки.
Пудрите се използват най-вече от хора с мазна кожа, за тези със суха не е препоръчително.
Коректора е за прикриване на несъвършенства по лицето, тоест сенки под очите, пъпки, червени петна и прочие.
На кафяви очи ходят доста цветове, особено сребристо, просто експериментирай :).
Също така не акцентирай на очите и устните едновременно, тоест не гримирай двете еднакво силно.

Що годе това е :) ако имаш още въпроси питай.

Brook
01-08-2011, 04:58
Ами на 15 години съм и според мен не съм много малка за грим ,като се има на предвид ,че момичета от по-ранна връзраст започват да се учат да се гримират.Благодаря ви за съметите.Аз наистина доста се обърквах в you tube има доста канали с момичета ,които се гримират по най-различни начини и резултат е великолепен,но не знам понеже техните гримове са от американски известни маркове за грим как мога да постигна същия ефект с български марки гримове.Освен това има толкова различни техники за гримиране че се обърквам особено за очна линия едни си слагат около окото че даже и и около или в лигавицатга което е доста опасно според мен може да си извадиш окото.Да попитам важна ли е каква е марката на деден грим и задължително ли баш по каталог да си купуваш нещата отколкото да си ги купиш от обикновен магазин?Честно да кажа въобще не мога да си определь каква точно ми е кожата както вие го правите и като цяло.Кожата ми не е мажна не е твърда мека си е въобще не я подържам но не изгелжда зле като изключем че имам малк пъпки и нещо като белег .А какви са квитериите за тип кожа и така нататък?Знам че звуци ужасно глупаво ,но не съм се заинтересувала преди от подобни неща.И също така да попитам как се слага фон дьо тен като преди това си си сложила коректор и коректора безцветен ли е или има различни нюанси?

hugelipsskinyhips
01-08-2011, 08:45
момичетата в ютюб освен, че използват качествена козметика, използват и четки за грим.Препоръчвам ти да си вземеш най-основните и е хубаво да са меки, от естествен косъм.Голяма четка за пудра/бронзър, ъглова за руж, някаква за сенки и ако слагаш фдт/коректор можеш да го слагаш с пръсти/гъбичка, но има и четки

"Да попитам важна ли е каква е марката на деден грим и задължително ли баш по каталог да си купуваш нещата отколкото да си ги купиш от обикновен магазин?"
По приницп по-известните и по-скъпи марки се предполага, че са по-добри./в повечето случаи е така/, но естествено, че можеш да си вземеш нещо от някоя козметика и то да ти върши работа, но не се хвърляй на ниските цени, по-добре вземи нещо по-скъпичко, но по-хубаво и по-качествено.
"Честно да кажа въобще не мога да си определь каква точно ми е кожата както вие го правите и като цяло."
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=175 виж тук
"коректора безцветен ли е или има различни нюанси"
не е безцветен, нюансите са според цвета на кожата.Трябва да си вземеш такъв с цвят, който е близък до този на кожата.
фдт се слага с пръсти/гъбичка/четка
нанеси основа или хидратиращ крем отдолу и след това сложи фдт на точки по бузите, носа, брадичката и челото и разтъркваш.
Ако искаш повече покритие можеш да го положиш с гъбичка и потупващи движения върху проблемни места.Внимавай да не получиш "маска" ефекта.Много грозно стои ако си със светла кожа и не си уцелила цвета.Вижда се една дебела черта долу по брадичката и по контура на самото лице.