PDA

View Full Version : Заекване!!Доста срамнно..



LamBaDa
01-07-2011, 19:17
Здравейте приятели искам да ви споделя защото само тук мога да споделя това съвсем спокойно,още от малък заеквам при ситуация в която се притеснявам,когато говоря по телефона понякога даже и удрям някаде за да ми излезе думата не се забелязва много,но когато се ядосам и по горе изброените..и ужас..някои ако може да ме посъветва нещо или как да се справя с този паразит защото вече съм на 16..Благодаря Ви!

ThroughStruggle
01-08-2011, 10:59
Когато си притеснен, не се опитвай да говориш бързо и да изразиш мислите си в момента, в който са се появили в главата ти.
Поеми дълбоко въздух и преброй до 5 преди да се изкажеш. Предварително формулирай изреченията в главата си и чак след това ги изговори. :)

BuBzzz
01-08-2011, 16:52
Когато си притеснен, не се опитвай да говориш бързо и да изразиш мислите си в момента, в който са се появили в главата ти.
и аз като бях малка заеквах както тебе и много се притеснявах ноо постепенно всичко се оправии...просто се опитай да не се притесняваш в такава ситуация и се опитай бавно и спокойно да си изкажеш :)

awerw
01-08-2011, 17:35
Всичко е в главата ти просто трябва да си измислиш някакъв начин по който да не заекваш при всеки е различно. Внуши си някакво самочувствие, бъди спокоен не мисли за това.

ImmortalSportFreak
01-08-2011, 20:25
Не се притеснявай толкова.

LamBaDa
01-08-2011, 21:24
Никой не ми се смее,защото аз съм готин човек с много приятели както се вика на разположение съм на всеки 24/7,искам това да се промени заради себе си това ми е нещо като цел в живота.Благодаря Ви приятели.

Greennight
01-09-2011, 09:08
Говори бавно и спокойно и мисли преди да говориш.Не е лошо и да отидеш няколко пъти на логопед.

modjodjodjo
01-11-2011, 18:01
Говори бавно и спокойно и мисли преди да говориш.Не е лошо и да отидеш няколко пъти на логопед.
Да, с помощта на логопед би трябвало да изчезне заекването. Аз имам един приятел, който бая заеква ама е супер печен и много се разбираме с него и въобще не ми прави впечатление като си говорим тей че лично на мен не ми е гадно

Infection
01-11-2011, 18:12
Всичко си е до теб . Недей да се притесняваш отпускай се!!

Най добрия ми приятел от 7-годишен заеква и до 3-ти клас когато се запознахме той си е заеквал но започна да се отпуска и вече не е толкова зле !! Зависи има 2 вида на дядо му е дал на бащаму след тва на него и така наследствено другото е от силно наплашване!!!