PDA

View Full Version : Цъфтеж на косата



rebeccaa
01-08-2011, 19:13
Искам да попитам как да спра цъфтежа на косата? Уж слагах кристали ,слагат защитни спрейове и нищо.Пак си цъфти. Ако може да ми препоръчате маска, или шампоан или каквото и да е.





П.С : Наистина ли от цъфтенето косата не расте ?

FuckingFreak
01-08-2011, 19:17
НЕ„ когато връхчетата са 'цъфнали' не расте забога!
Ако я оставиш с цъфнали краища рискуваш косъмчетата да започнат да се разслояват нагоре и да стигнат до корена и косата ти да бъде крайно изтощена.. И за какво ти е да спреш цъфтежа на косата, няма как!!!
Може да има продукти, които МНОГО МАЛКО го намаляват, но кой знае какви химии има там. По-добре ходи веднъж в месеца на фризьор да ти хваща връхчетата, отколкото да се залъгваш с някакви реклами и добри марки..

П.П. : Кристалите не предотвратяват цъфежа :shock: те са за суха коса, както и за по-лесно разресване.

Rebirthing
01-08-2011, 19:42
Единствения начин за спирането на цъфтежа е НОЖИЦА !
Може да го предотвратиш с продукти за грижа за косата, но не може да "слепиш" отново разцепен косъм.

sunshiinee
01-08-2011, 19:48
аз например винаги като се изкъпя подсушавам леко с хавлията косата си и пръскам по цялата дължина като наблягам на краищата ето това : http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://src.discounto.de/pics/Angebot/49339/69823_Gliss-Kur-Hair-Repair-Oil-Nutritive-Express-Repair-Spuelung-49339_xxl.jpg&imgrefurl=http://www.discounto.de/Angebot/Gliss-Kur-Hair-Repair-Oil-Nutritive-Express-Repair-Spuelung-49339/&usg=__Jrh8UJK_GstthLfldGYtTkvl0Lg=&h=600&w=600&sz=24&hl=bg&start=70&zoom=1&tbnid=TVQEjWiERTFlbM:&tbnh=137&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dgliss%2Bhair%2Brepair%26um%3D1%26hl%3 Dbg%26sa%3DX%26biw%3D1345%26bih%3D583%26tbs%3Disch :1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=624&ei=Ec0oTcTKLYSSOpntvPcC&oei=BM0oTeGvF4m38QOB4dmDBw&esq=4&page=4&ndsp=24&ved=1t:429,r:4,s:70&tx=88&ty=63 и наистина цъфтенето на краищата ми се доста ЗАБАВЯ не изчезва .. а се забавя ;дд .. на фризиор специално за цъфнали връьчета от както ползвам това не съм ходила от 2 месеца : ) и още няма признаци за цъфтеж ... не знам моята коса ли е такаваа или просто това помага :) много зависи ! :) но наистина ако си го вземеш няма да съжаляваш :)

shell
01-08-2011, 19:49
Веднъж "цъфнат" ли ти краищата на косата няма друго решение оквен да се подстрижеш!

bilqnavod
01-08-2011, 20:40
Много неприятен проблем, с който и аз не мога да се справя. Единственото решение е редовно подстригване. Това е индивидуално според типа коса, грижите за нея, дали е изтощена и начина, по който се третира. За мене лично на 2 месеца е необходимо. Ако питаш фризьор най-вероятно ще ти каже, че трябва да се прави това всеки месец!

rebeccaa
01-08-2011, 20:57
Да, но цяло лято я пусках дълга, тъкмо порасна и сега трябва да и подстрижа връхчетата...офффффффффф

viksit0y
01-08-2011, 21:01
и аз имам такъв проблем..тъкмо косата ми да стане дълга и заради тъпото цъфтене тряя да я скъсявам :(

mArMaLaDkA
01-08-2011, 21:55
Ако си хванала цъфтенето в началото, няма кой знае колко коса да ти махнат.
Иначе адекватно решение на проблема не мога да ти кажа. По едно време и моята беше започнала да цъфти, ходих на фризьор да ми махнат цъфтежите, следващия месец - пак; беше ме хванала адската параноя и накрая съвсем я скъсих, за да съм убедена, че нищо цъфнало не е останало. 8-)
Цъфтежите все някак ще ги премахнеш, важното е да откриеш причината за появата им. При мен, примерно, е сешоарът. Имам адски гъста и здрава коса принципно, не ползвам преси, маши и пр., единствено сешоар, защото без него косата ми няма изсъхване и настивам, и през зимните месеци от честата му употреба косата ми страшно се изсушава.

puf
01-08-2011, 22:05
подстрижи връхчетата.. след като махнеш цъфтежа слагай много балсам в края на косата, след това слагай кристали.Ако си изправяш косата поспри или преди да я изправиш слагай кристали по цялата дължина или там където ще изправяш и след това я мини с пресата.

TheNewReligion
01-09-2011, 00:45
Обръсни си косата, защото има опасност в най-скоро време да започне и да връзва.

ValLoveYa
01-09-2011, 08:41
Както казаха преди мен премахването на цъфналите връхчета е единственото решение. Ако си третираш косата с преси, маши, лакове, пяни и т.н. просто забрави за намаляване на цъфтенето да не говорим за предотвратяване. Знам че е гадно да я подстрижеш точно когато е порастнала с мен е същото. Използвай жълтия или цикламения спрей на Глис кюр и съответните шампоани и маски, ще ти помагнат до известна степен.

kalpazanka
01-09-2011, 12:20
НЕ„ когато връхчетата са 'цъфнали' не расте забога!
Няма такова нещо. Косата си расте от корена. Виж, ако е изтощена и цъфнала, ще пада повечко и ще оредее, но няма да спре да расте.

Авторке, започвай маски с бадемово масло- мацаш цялата коса, стоиш два часа и след това измиваш косата с подходящ шампоан. Препоръчвам ти и спрей балсам без отмиване с масло от дива роза.