PDA

View Full Version : Актьорско майсторство



lolssie
01-09-2011, 09:46
Здравейте всички. :) Замислих се снощи каква искам да бъдa и от нищото ми дойде професията "актриса".Винаги ми е харесвала идеята да съм такава.Битхе ли ми казали с какво трябва да кандидатствам и къде има най-добър университет.Знаете ли нещо за цените? Знам, че имаше такава тема, но нещо не я намерих.Благодаря много :P

Tihon4o
01-09-2011, 09:53
НАТФИЗ - http://natfiz.bg

Поздрави.

djuwkata
01-09-2011, 10:06
НАТФИЗ - http://natfiz.bg

Поздрави.

Това е мястото. Доста трудно се влиза, трябва да се постараеш сериозно... Успех : )

lolssie
01-09-2011, 10:08
НАТФИЗ - http://natfiz.bg

Поздрави.

Това е мястото. Доста трудно се влиза, трябва да се постараеш сериозно... Успех : )

Благодаря много!!!! Бихте ли ми казали с какво се кандидатства?? Смятам да ида след 12 клас..

Tihon4o
01-09-2011, 10:14
До колкото знам има няколко кръга изпити ..
http://natfiz.bg/bg/priem/documents
Виж първата наредба, не съм я чел, но предполагам там има информация.

Chemical
01-09-2011, 10:52
И аз да се възползвам..
знаете ли дали там с филмов и телевизионен монтаж
обучават добре и дали имаш възможност за реализация извън България?
:)

teenems
01-09-2011, 15:18
Ако отидеш да те подготви някой нямаш проблем.
Изпита е да рецитираш и изиграеш:
1.Стихотворение
2.Басня
3.Проза
4.Монолог
5.Да направиш етюд,който те ти казват на момента или да се направиш на нещо.Например дърво,около което кръжат птици.
6.Да изпееш песен
7.Да изиграеш танц ,без значение стила.Продължителност около 1-1.30

Мисля че за симестър е 600лв. :)
Общо взето ,не е труден изпита ,лесно приемат.Но не всички оцеляват после

Аз се занимавам с това от около 7 месеца и се обучавам от режисьор,който и ми е преподавател в училище,защото съм с паралелка актьорско майсторство.Попринцип приемат лесно,но наистина ще ти трябва някой да те подготви :)

lolssie
01-10-2011, 11:38
Ако отидеш да те подготви някой нямаш проблем.
Изпита е да рецитираш и изиграеш:
1.Стихотворение
2.Басня
3.Проза
4.Монолог
5.Да направиш етюд,който те ти казват на момента или да се направиш на нещо.Например дърво,около което кръжат птици.
6.Да изпееш песен
7.Да изиграеш танц ,без значение стила.Продължителност около 1-1.30

Мисля че за симестър е 600лв. :)
Общо взето ,не е труден изпита ,лесно приемат.Но не всички оцеляват после

Аз се занимавам с това от около 7 месеца и се обучавам от режисьор,който и ми е преподавател в училище,защото съм с паралелка актьорско майсторство.Попринцип приемат лесно,но наистина ще ти трябва някой да те подготви :)

В НАТФИЗ ли си??? завършила ли си 12 клас ? а когато завършиш ще участваш ли във филми? как стоят нещата с другите страни? имам впредвид дали можеш да работиш там? с какво кандидатстваш? :grin:

anonymous708973
01-10-2011, 11:50
Абсолютно нереално се държиш.

Изпитът в НАТФИЗ е адски труден, хората се готвят с години. Ако имаш и най-малкия говорен проблем, отивай на логопед.

Extremescream
01-10-2011, 14:15
Момиче,то не може ей така от нищото да ти щукне 'искам да съм актриса'.Може,но е несериозна работа.Както казаха,хората с години се готвят за тези изпити,а и трябва да имаш талант.А извинявай,но така,като гледам какво си писала,ми звучиш като поредната девойка,която си е наумила нещо,което до 2-3 месеца ще й омръзне.Дори не си си седнала на четирибуквието да се поразровиш малко из нета за информация,ами директно очакваш наготово да ти кажат всичко.Това не ми звучи като истинска заинтересованост.Нищо лично.

teenems
01-10-2011, 14:19
Не не съм в Натфиз.
9 клас съм

PinkPan7her, можеш и за 1 година да се подготвиш (12мес.) стига да имаш желание.Аз за 3 месеца се подготвих и ме приеха в училище с паралелка актьорско.Там изпита ми включваше абсооолютно същите неща ,които искат в Натфиз.Даже трябваше да мога да свиря на пиано ,защото приравнявах

Pantheratigris
01-10-2011, 17:18
Не знам как е в НАТФИЗ,аз сега ходя на школа и мога да ти кажа че работата е много ,но е супер интерсна-ако се решиш -успех

teenems
01-10-2011, 18:41
хъх да аз днес примерно ходих на грим и перуки и ме направиха нещо между гейша ,китайка и японка 8-)


Real me (http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs891.snc4/72449_162270657135907_100000589226182_408794_79283 39_n.jpgurl)
Гримирана (http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs740.ash1/163208_184906698205636_100000589226182_565954_5934 756_n.jpgurl)
В час по актьорско (http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1368.snc4/163997_179560982073541_100000589226182_519580_5189 539_n.jpgurl)

lolssie
01-12-2011, 19:21
Момиче,то не може ей така от нищото да ти щукне 'искам да съм актриса'.Може,но е несериозна работа.Както казаха,хората с години се готвят за тези изпити,а и трябва да имаш талант.А извинявай,но така,като гледам какво си писала,ми звучиш като поредната девойка,която си е наумила нещо,което до 2-3 месеца ще й омръзне.Дори не си си седнала на четирибуквието да се поразровиш малко из нета за информация,ами директно очакваш наготово да ти кажат всичко.Това не ми звучи като истинска заинтересованост.Нищо лично.

Извинявай, нали за това е форума - да питам като незнам... недей да ме учиш на това каква искам да съм и от колко време го искам :? ясно ми е, че не е лесно и трябва да се отнасям сериозно. И защо да не може ей така да ми щукне? решението е лично мое, нали? и относно талант имам.участвам в доста пиеси и изявления в читалището ни ;) пък и имам доста време да се подготвям :lol:

SkyEatsAirplane
01-12-2011, 21:37
офтопик--> един познат го приели там като задата му била: Ако успееш да ме накараш да изляза от стаята, си приет. :D И тоз хванал чантата на изпитващия и я метнал през прозореца :D a оня хукнал да я вземе :D

lolssie
01-13-2011, 12:34
Ще следя темата , защото това го мисля още от 5 клас :)) А да попитам, че не разбрах .. Само след 12 клас ли се влиза ??

Ne sum sigurna...

lolssie
01-13-2011, 12:34
офтопик--> един познат го приели там като задата му била: Ако успееш да ме накараш да изляза от стаята, си приет. :D И тоз хванал чантата на изпитващия и я метнал през прозореца :D a оня хукнал да я вземе :D

:razz: :D :lol:

anonymous708973
01-13-2011, 14:12
PinkPan7her, можеш и за 1 година да се подготвиш (12мес.) стига да имаш желание.Аз за 3 месеца се подготвих и ме приеха в училище с паралелка актьорско.Там изпита ми включваше абсооолютно същите неща ,които искат в Натфиз.Даже трябваше да мога да свиря на пиано ,защото приравнявах

Мм. Всички в седми клас кандидатстваме с български и математика, но някои ги приемат по-трудно, нали?
Дали се заяждам? Не, просто казвам, че не можеш да сравняваш НАТФИЗ с никое друго училище за актьорско майсторство.

Extremescream
01-13-2011, 14:25
Ще следя темата , защото това го мисля още от 5 клас :)) А да попитам, че не разбрах .. Само след 12 клас ли се влиза ??

Ne sum sigurna...

Еми НАТФИЗ е университет.Как мислите?
За училища с актьорско майсторство не съм запозната.

Vikito0o
01-13-2011, 14:59
Трябва много голяма подготовка!!!Най-малко 1 година ти трябва.Има няколко кръга и всеки се минава с оценка.Ако си пълничка трябва да отслабнеш,защото гледат фигурата и ти тряба професионалист за подготовка,сама никога няма да успееш!!!А когато влезеш е доста трудно.

slicky
01-13-2011, 16:01
офтопик--> един познат го приели там като задата му била: Ако успееш да ме накараш да изляза от стаята, си приет. :D И тоз хванал чантата на изпитващия и я метнал през прозореца :D a оня хукнал да я вземе :D :D :D :D :D :D и приет ли е?

SkyEatsAirplane
01-13-2011, 21:15
Е все пак го е накарал да излезе хахахаа 8-) :D

marin4itu
01-14-2011, 07:37
Имам приятел, който учи в НАТФИЗ. Беше му мечта от 9ти клас. Учат се наистина адски интересни неща. Обаче изпитът е много труден. Този моят приятен разказва как някакво момиче я накарали да се съблече чисто гола и да рецитира стихотворение. Така хората преценяват дали ще направиш всичко, за да влезеш. Или пък трябва да правиш няколко неща едновременно и да дрънкаш някакви неща. Разказвал ми е също, че някой път е трябвало толкова много да репетират, че се е налагало да спят на сцената. Казвал ми е, че 90% от хората, които са били обвързани, се разделят с половинките им, защото работата е толкова много, че свободното време е малко. Имало е и случай на самоубийства. Адски трудно е да знаеш. Трябва здрава психика. Но ако ти е наистина голяма мечта, се бори да я осъществиш. Успех!

Vikito0o
01-14-2011, 10:10
Имам приятел, който учи в НАТФИЗ. Беше му мечта от 9ти клас. Учат се наистина адски интересни неща. Обаче изпитът е много труден. Този моят приятен разказва как някакво момиче я накарали да се съблече чисто гола и да рецитира стихотворение. Така хората преценяват дали ще направиш всичко, за да влезеш. Или пък трябва да правиш няколко неща едновременно и да дрънкаш някакви неща. Разказвал ми е също, че някой път е трябвало толкова много да репетират, че се е налагало да спят на сцената. Казвал ми е, че 90% от хората, които са били обвързани, се разделят с половинките им, защото работата е толкова много, че свободното време е малко. Имало е и случай на самоубийства. Адски трудно е да знаеш. Трябва здрава психика. Но ако ти е наистина голяма мечта, се бори да я осъществиш. Успех!
Истина ее аз познавам няколко човека,защото съм в театрална школа от 5 години и ми е ясно колко труд и усилия са нужни!!!

anonymous708973
01-14-2011, 11:34
Този моят приятен разказва как някакво момиче я накарали да се съблече чисто гола и да рецитира стихотворение.

Много ме съмнява. Незаконно е. Ако реши да ги съди, на нищо ще ги направи.

teenems
01-14-2011, 21:43
О да,не всички оцеляват 8-)

DaVinciCode
01-15-2011, 10:05
Не искам да ви разбивам някой от по-детските мечти,които имате,но тъй като и аз преди го исках това,разучих доста неща.

1во.Не мислете,че вие ще отидете в Холивуд,гледайте 1 от най-забутаните филми ,и ще разберете за какво имате шанс в България.
2ро.Ако искаш да си известен и богат,гледам си сложила "Майли Саиърс" или както е там,първо трябва да имаш много връзки.За да отидете в Америка и да следвате мечтите,трябва да бъдете в Лос Анджелис или Ню Иорк ,за да можете да пробиете и да станете такива точно каквито мечтаете,да сте богати,известни,милионери, всички да ви познават,НО за да стане това трябва да имате МНОГО пари.В ЛА и НЮ Йорк няма такива евтини колежи за това дето искаш.Знам,че в момента ти е тъпо,защото много искаш да си известна актриса,но в най-добрия случай ще участваш в "Стъклен дом" и ще работиш някъде,като учител,защото няма какво друго.Много извинявай ,че го казвам това,просто много се надявам да не направиш грешката,да си мислиш,че ти от България,си повече от тези 5000 + човека,които са израснали в най-подходящите градове за това.Нищо лично.

lolssie
01-15-2011, 20:11
Не искам да ви разбивам някой от по-детските мечти,които имате,но тъй като и аз преди го исках това,разучих доста неща.

1во.Не мислете,че вие ще отидете в Холивуд,гледайте 1 от най-забутаните филми ,и ще разберете за какво имате шанс в България.
2ро.Ако искаш да си известен и богат,гледам си сложила "Майли Саиърс" или както е там,първо трябва да имаш много връзки.За да отидете в Америка и да следвате мечтите,трябва да бъдете в Лос Анджелис или Ню Иорк ,за да можете да пробиете и да станете такива точно каквито мечтаете,да сте богати,известни,милионери, всички да ви познават,НО за да стане това трябва да имате МНОГО пари.В ЛА и НЮ Йорк няма такива евтини колежи за това дето искаш.Знам,че в момента ти е тъпо,защото много искаш да си известна актриса,но в най-добрия случай ще участваш в "Стъклен дом" и ще работиш някъде,като учител,защото няма какво друго.Много извинявай ,че го казвам това,просто много се надявам да не направиш грешката,да си мислиш,че ти от България,си повече от тези 5000 + човека,които са израснали в най-подходящите градове за това.Нищо лично.

Прав си..... занимаваш ли се с това иначе?

lolssie
01-15-2011, 20:13
Трябва много голяма подготовка!!!Най-малко 1 година ти трябва.Има няколко кръга и всеки се минава с оценка.Ако си пълничка трябва да отслабнеш,защото гледат фигурата и ти тряба професионалист за подготовка,сама никога няма да успееш!!!А когато влезеш е доста трудно.

Слаба съм.

thelpimp
04-22-2011, 08:45
Вие луди ли сте.....в никакъв случей натфиз! Там първо че се влиза адски трудно и 2ро излиза6 същите знания с които си влязъл....Най-добре отиди ж Лондон в колежа по филмови изкуства. ; ] По добро от това няма. 8) :)