PDA

View Full Version : Телефони



novasum
01-09-2011, 15:00
Искам да си купя нов телефон и искам да ме ориентирате :) давайте предложения за хубави телефони :) и цена :-|

illusion1993
01-09-2011, 15:09
Аз ползвам нокиа 5530 тъчскрийн и на мен доста ми харесва телефончето. Купих го преди 4 месеца за 280 лв :D

Nam3less3
01-09-2011, 15:10
Android>Symbian
Ако търсиш евтин телефон, LG GT540 Optimus или Optimus One е решението, недей да правиш грешката да си купуваш Нокиа.

novasum
01-09-2011, 15:14
нокиа 5530 не е ли с 2 мегапиксела камера :?

Nam3less3
01-09-2011, 15:19
нокиа 5530 не е ли с 2 мегапиксела камера :?С 3 е. Но това не е важното, тия нокии са с отвратителна операционна система, а специално също и тъчскрийна им е отвратителен. Както ти казах - LG Optimus One е телефонът.

novasum
01-09-2011, 15:22
нокиа 5530 не е ли с 2 мегапиксела камера :?С 3 е. Но това не е важното, тия нокии са с отвратителна операционна система, а специално също и тъчскрийна им е отвратителен. Както ти казах - LG Optimus One е телефонът.

МС \:D/

novasum
01-09-2011, 15:25
LG KP500 Cookie ами този телефон хубав ли е ?

Nam3less3
01-09-2011, 15:28
LG KP500 Cookie ами този телефон хубав ли е ?В сравнение с горните е нищо. Няма wi-fi, 3g, операционна система, gps, абе нищо няма. Само да си слушаш музичка.

novasum
01-09-2011, 15:32
LG KP500 Cookie ами този телефон хубав ли е ?В сравнение с горните е нищо. Няма wi-fi, 3g, операционна система, gps, абе нищо няма. Само да си слушаш музичка.


демек боклук :(

Nam3less3
01-09-2011, 15:34
LG KP500 Cookie ами този телефон хубав ли е ?В сравнение с горните е нищо. Няма wi-fi, 3g, операционна система, gps, абе нищо няма. Само да си слушаш музичка.


демек боклук :(В сравнение със смартфоните - да.

Luci
01-09-2011, 15:46
За какво ти трябва да го използваш ?

novasum
01-09-2011, 16:19
За какво ти трябва да го използваш ?

За снимки , музика... :)

bunnyskeleton
01-09-2011, 18:03
За какво ти трябва да го използваш ?

За снимки , музика... :)

Еми LG KP500 ще ти свърши работа! Баща ми има такъв и е супер. Снимките можеш да си ги редактирваш както си искаш има какви ли не ефекти. Игрите са му супер, можеш и да си качиш. Може да имаш нет. Можеш да рисуваш, има muvee maker, световен часовник :D Абе телефона е готин. Има и писалка. Мисля, че камерата му е 3 мегапиксела.

Аз имам LG GS290 Cookie Fresh. Супер е! Не е смартфон, но има всичко което го има телефона който съм посочила горе. Има също три социални мрежи: Facebook, Twiter и Myspace. Както има и браузър, отделно има и google търсене. И на двата телефона могат да се правят бележки.

Nam3less3
01-09-2011, 18:31
Само дето ще трябва да плащаш за мобилен нет(и то не 3g, a gprs/edge). Ако парите са проблем няма лошо да си го вземе човек, но за едно 100 лева повече може да си вземеш смартфон. Но ако няма да го ползваш по предназначение(примерно няма да ползваш нет, нито да му слагаш програми и т.н.) не ти трябва.

Jus7DreamBoy
01-09-2011, 18:35
Оня ден цял ден разцъквах LG GT540 Optimus с андроид 2.1 Супер е телефончето. Единственото според мен което му куца е че няма мултитъч но може да се преживее :)

Nam3less3
01-09-2011, 18:39
Оня ден цял ден разцъквах LG GT540 Optimus с андроид 2.1 Супер е телефончето. Единственото според мен което му куца е че няма мултитъч но може да се преживее :)По-скоро че дисплея му е резистивен, но Optimus One е с капацитивен(но не знам колко по-скъп е). И няма proximity sensor :D

GossipGirl89
01-09-2011, 19:43
Щом ти трябва главно за музика и снимки си търси някой с над 3 мегапиксела камера и с повечко памет или поне с допълнителен слот за карта памет. Аз от доста години съм с Нокии и съм страшно доволна - тва са най-издръжливите телефони за мене

Nam3less3
01-09-2011, 20:39
Щом ти трябва главно за музика и снимки си търси някой с над 3 мегапиксела камера и с повечко памет или поне с допълнителен слот за карта памет. Аз от доста години съм с Нокии и съм страшно доволна - тва са най-издръжливите телефони за мене Ами като ползваш само 1 марка, нормално да са най-изръжливите за теб :lol:
От смартфоните все пак имат модели с метален корпус, но от обикновените телефони, SE са по-здрави, и имат хубави модели за музика и камери.

GossipGirl89
01-09-2011, 20:44
Ами да ти кажа в началото първите ми два телефона бяха на Siemens. Тогава нямаше и кой знае какъв избор ама ми вършеха добра работа, но и двата изкараха по 1 година и се развалиха. След това минах на Samsung, но и той сдаде багажа след няколко месеца. И после вече почнах с Nokia. Предпоследната ми Нокия издържа, ако не ме лъже паметта, около 2 години и нещо и после я смених. В момента продължава да си работи, но батерията й е за смяна :) Чувала съм и за Sony Ericsson, че са доста издръжливи

novasum
01-10-2011, 04:20
Ами да ти кажа в началото първите ми два телефона бяха на Siemens. Тогава нямаше и кой знае какъв избор ама ми вършеха добра работа, но и двата изкараха по 1 година и се развалиха. След това минах на Samsung, но и той сдаде багажа след няколко месеца. И после вече почнах с Nokia. Предпоследната ми Нокия издържа, ако не ме лъже паметта, около 2 години и нещо и после я смених. В момента продължава да си работи, но батерията й е за смяна :) Чувала съм и за Sony Ericsson, че са доста издръжливи

Нокията наистина е издръжлива :) ,но Sony Ericsson не са толкова издръжливи :-D

П.П Кефи ме LG KP500 як е на мен ми трябва за игри , музика , снимки :)

а батерията колко издържа ??? :-)

Nam3less3
01-10-2011, 07:54
Ами да ти кажа в началото първите ми два телефона бяха на Siemens. Тогава нямаше и кой знае какъв избор ама ми вършеха добра работа, но и двата изкараха по 1 година и се развалиха. След това минах на Samsung, но и той сдаде багажа след няколко месеца. И после вече почнах с Nokia. Предпоследната ми Нокия издържа, ако не ме лъже паметта, около 2 години и нещо и после я смених. В момента продължава да си работи, но батерията й е за смяна :) Чувала съм и за Sony Ericsson, че са доста издръжливи

Нокията наистина е издръжлива :) ,но Sony Ericsson не са толкова издръжливи :-D

П.П Кефи ме LG KP500 як е на мен ми трябва за игри , музика , снимки :)

а батерията колко издържа ??? :-)Има всякакви и голям брой java игри, но за хубавите и интересните ти трябва смартфон. Относно музика не е нищо специално, лошото е че няма 3.5мм порт за слушалки, т.е. трябва да ползваш други а не стандартните(които ползваме за мп3 плейъри, компютри и т.н.). Относно камерата, прави слаби видеоклипове(едва qvga с 12fps), и няма автофокус и светкавица, става за обикновени снимки иначе. Батерията би трябвало да издържа задоволително време, просто няма с какво толкова да го натовариш тоя телефон. Но не разчитай да издържа няколко дена(освен ако изобщо не го ползваш), новите телефони сега се зареждат през ден-два.

novasum
01-10-2011, 08:08
Ами да ти кажа в началото първите ми два телефона бяха на Siemens. Тогава нямаше и кой знае какъв избор ама ми вършеха добра работа, но и двата изкараха по 1 година и се развалиха. След това минах на Samsung, но и той сдаде багажа след няколко месеца. И после вече почнах с Nokia. Предпоследната ми Нокия издържа, ако не ме лъже паметта, около 2 години и нещо и после я смених. В момента продължава да си работи, но батерията й е за смяна :) Чувала съм и за Sony Ericsson, че са доста издръжливи

Нокията наистина е издръжлива :) ,но Sony Ericsson не са толкова издръжливи :-D

П.П Кефи ме LG KP500 як е на мен ми трябва за игри , музика , снимки :)

а батерията колко издържа ??? :-)Има всякакви и голям брой java игри, но за хубавите и интересните ти трябва смартфон. Относно музика не е нищо специално, лошото е че няма 3.5мм порт за слушалки, т.е. трябва да ползваш други а не стандартните(които ползваме за мп3 плейъри, компютри и т.н.). Относно камерата, прави слаби видеоклипове(едва qvga с 12fps), и няма автофокус и светкавица, става за обикновени снимки иначе. Батерията би трябвало да издържа задоволително време, просто няма с какво толкова да го натовариш тоя телефон. Но не разчитай да издържа няколко дена(освен ако изобщо не го ползваш), новите телефони сега се зареждат през ден-два.


лелееее :D явно са големи боклици

Аз нямам фотоапарат и търся телефон с хубава камера ,но то по добре ще излезе да си купя фотоапарат :? а някакви хубави фотоапарати може ли да ми предложиш:)

Nam3less3
01-10-2011, 08:33
лелееее :D явно са големи боклици

Аз нямам фотоапарат и търся телефон с хубава камера ,но то по добре ще излезе да си купя фотоапарат :? а някакви хубави фотоапарати може ли да ми предложиш:)Не знам за фотоапарати, но има телефони с много добри камери, а освен това могат да ти свършат и всякаква друга работа, но са доста по-скъпи от стандартните фотоапарати :D

novasum
01-10-2011, 08:47
лелееее :D явно са големи боклици

Аз нямам фотоапарат и търся телефон с хубава камера ,но то по добре ще излезе да си купя фотоапарат :? а някакви хубави фотоапарати може ли да ми предложиш:)Не знам за фотоапарати, но има телефони с много добри камери, а освен това могат да ти свършат и всякаква друга работа, но са доста по-скъпи от стандартните фотоапарати :D

10x :smt003 :-| :-)

WILD__BOY
01-10-2011, 10:26
аз съм с hTC Desire (http://www.dialtosave.co.uk/mobile/news/wp-content/uploads/HTC_DESIRE_WHITE_w500.jpg), Android 2.2, в момента чакаме hTC да пуснат официалната си версия за 2.3. Изключително добър телефон, уникален дисплей, самият телефон си е красив



Overall, we're knocked out by the Desire. It combines top-end hardware with the latest version of Android and the Sense UI makes it all work incredibly smoothly.

ето ти и характеристиките на телефона (http://www.htc.com/www/product/desire/specification.html)

задължително трябва да си смениш абонаментния план, ако искаш да го използваш пълноценно тоя телефон - все пак под опеката на google няма как да не използва много интернет

Nam3less3
01-10-2011, 10:35
аз съм с hTC Desire (http://www.dialtosave.co.uk/mobile/news/wp-content/uploads/HTC_DESIRE_WHITE_w500.jpg), Android 2.2, в момента чакаме hTC да пуснат официалната си версия за 2.3. Изключително добър телефон, уникален дисплей, самият телефон си е красив



Overall, we're knocked out by the Desire. It combines top-end hardware with the latest version of Android and the Sense UI makes it all work incredibly smoothly.

ето ти и характеристиките на телефона (http://www.htc.com/www/product/desire/specification.html)+1
От най-добрите изобщо, до скоро заедно със Samsung Galaxy S и iPhone 4 бяха на върха. Естествено през месец-два излизат нови модели.

WILD__BOY
01-10-2011, 10:45
аз съм с hTC Desire (http://www.dialtosave.co.uk/mobile/news/wp-content/uploads/HTC_DESIRE_WHITE_w500.jpg), Android 2.2, в момента чакаме hTC да пуснат официалната си версия за 2.3. Изключително добър телефон, уникален дисплей, самият телефон си е красив



Overall, we're knocked out by the Desire. It combines top-end hardware with the latest version of Android and the Sense UI makes it all work incredibly smoothly.

ето ти и характеристиките на телефона (http://www.htc.com/www/product/desire/specification.html)+1
От най-добрите изобщо, до скоро заедно със Samsung Galaxy S и iPhone 4 бяха на върха. Естествено през месец-два излизат нови модели.

ако си разрабротчик, програмист или човек с поне малко технически познания ще избереш htc пред въйфоун. iPhone, както и много други проекти на Macintosh (познати като Apple) в стремежа си да са user-friendly са орязали до голяма степен възможността за настройки на телефона спрямо желанията на човек с по-сериозни разбирания. Например моя desire може да хоства ftp server, може да създава wireless hot spot, можеш да си бараш операционната система (баща ми си осигури root достъп и кво ли друго не си прави с телефона)

Nam3less3
01-10-2011, 10:50
ако си разрабротчик, програмист или човек с поне малко технически познания ще избереш htc пред въйфоун. iPhone, както и много други проекти на Macintosh (познати като Apple) в стремежа си да са user-friendly са орязали до голяма степен възможността за настройки на телефона спрямо желанията на човек с по-сериозни разбирания. Например моя desire може да хоства ftp server, може да създава wireless hot spot, можеш да си бараш операционната система (баща ми си осигури root достъп и кво ли друго не си прави с телефона)И аз не обичам айфон и политиката на епъл. А всичките предимства на айфон се изразяват в това, че тъй като излиза само по 1 модел на година, няма проблеми с ъпдейтите, съвместимост на приложения и т.н., докато с андроид излизат по 100 устройства на година. Айфона е ограничен и не предлага функционалността на андроид.

val181
01-13-2011, 12:14
само нокия досега нито един нокия не ме е разочаровал. Имам опит с лг и самсунг и знам че като марки са боклуци. Препоръчвам ти нокиа ц6

Nam3less3
01-13-2011, 12:52
само нокия досега нито един нокия не ме е разочаровал. Имам опит с лг и самсунг и знам че като марки са боклуци. Препоръчвам ти нокиа ц6Май смартфон не си имал до ся.

val181
01-13-2011, 13:12
Съжалявам господин Заралийски простак-Nam3less3 но имам нокиа ц6 и операционната система симбиян си работи перфектно освен това ovi store има много добри безплатни приложения

Nam3less3
01-13-2011, 13:17
Съжелявам господин Заралийски простак-Nam3less3 но имам нокиа ц6 и операционната система симбиян си работи перфектно освен това ovi store има много добри безплатни приложенияПростак си ти, защото друго освен Симбиан не си виждал, и все пак я мислиш за най-добрата. Аз пък съм ползвал и нея и доста други, и мога да ти кажа, че Симбиан и въобще Нокиа отиват надолу. Симбиан е доста нелогична, със скапан интерфейс и малко приложения. Андроид да речем е много по-функционална, приятна и качествена, и е със 100000+ безплатни приложения. Да не говорим за iOS с над 300000 приложения. А за другите сигурно не си и чувал. Тъй че преди да ми хвалиш Симбиан, пробвай някоя друга по-добра операционна система и не си мисли, че си открил топлата вода.

val181
01-13-2011, 13:23
Нокиа може според теб да вървят надолу но още са много по качествени от LG и samsung които ги препоръчваш

Nam3less3
01-13-2011, 13:27
Нокиа може според теб да вървят надолу но още са много по качествени от LG и samsung които ги препоръчвашКакво значи качествено? Операционната им система ги нарежда най-долу. Samsung и LG правят телефони с най-добрата в момента(а и за в бъдеще) Android, а освен това и с Windows Phone 7(колкото и да е недодялан още го предпочитам пред Симбиан), и с други. А Samsung в момента са лидер при мобилните технологии, а колко много от телефоните на другите марки са с техни части... LG също пуснаха добра серия смартфони, някой от които нямат алтернатива. А и защо да не ги препоръчвам, като Android>Symbian.
Ама по-добро от нокията и по-високо от Витоша няма а? Това е някакъв мит от преди 5 години, когато всички си купуваха Нокиа и СЕ.

val181
01-13-2011, 13:38
ако според теб нокиа са по-зле от LG и samsung защо тогава цените са им доста по-високи от тези на LG и samsung при условие че цената се определя от търсенето

Nam3less3
01-13-2011, 13:45
ако според теб нокиа са по-зле от LG и samsung защо тогава цените са им доста по-високи от тези на LG и samsung при условие че цената се определя от търсенетоФакторите са много. Нокиа прави телефоните си с 1 операционна система, и другите марки рядко правят моделите с нея. Докато Samsung и LG примерно могат да правят телефони с Android и Windows Phone 7, но да речем HTC също прави модели с Android и Windows Phone 7, а изобщо много производители правят телефони с Андроид. Сам може да видиш кои са най-популярните операционни системи и най-купуваните телефони. Нокиа може да си изработват качествено хардуера, но тук е важен софтуера.

val181
01-13-2011, 13:50
не отричам че софтуера е важен но ако искаш телефона да не се скапе на втория месец значи ти трябва нокиа

Nam3less3
01-13-2011, 13:52
не отричам че софтуера е важен но ако искаш телефона да не се скапе на втория месец значи ти трябва нокиаКво ще се скапе бе? Ей тва българина дай му нокиа и голф - всичко друго се скапвало.

val181
01-13-2011, 14:01
а за хора като теб важи - Ти го плюеш то мисли че дъжд вали

koko95
01-15-2011, 14:20
Заповядай взимай този телефон http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=25581 има си 5 мп камера която е прекрасна за снимки,прави вга видео като на повечето фотоапарати.И не е скъп става и за слушане на музика.

koko95
01-15-2011, 14:24
или ето ти телефон(като цифров фотоапарат) много добър е и си струва за парите.

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=45034

val181
01-15-2011, 18:09
мисля че този също е много добър
http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/nokia/c6-01-p44785816/

bebzgirl
01-17-2011, 10:56
А някой имал ли е htc wildfire да сподели мнение ;дд

val181
01-17-2011, 19:14
Тук не съм съгласен с теб защото те още правят добри смартфони като н8 и с7