PDA

View Full Version : Влияе ли на връзките ви?



rock101
01-10-2011, 14:16
Чета теми в раздел ЛЮБОВ, където срещам изказвания, според които за женският пол едно от нещата, които трябва да има мъжа до нея е портмоне, пълно с пари. Честно казано колкото и проклети да са момичетата в тези времена (не всички) наистина ли за една жена портмонето оказва влияние при избора на мъж до нея?

Аз, като представител от мъжкия пол, смятам, че е изключително унизително за една жена да гледа в джоба на един мъж. Никога, до сега, не съм слагал парите на даден човек като един от най-важните фактори. Това е нещо, което не ми влияе или по-скоро ми влияе, но в обратния смисъл - искам скромен човек - може да няма никакви пари, но стига да ми е приятно с него, това изобщо не ме касае.

Много искам да чуя вашето мнение по въпроса, особено това на момичетата и жените тук. И моля - бъдете искрени.

Само да спомена, че доста често се случва хубавите момичета да попадат на момчета, които са много арогантни и които много ги нараняват и се възползват от тях. Така е и с добрите момчета, които все още се намират - винаги случват на някоя кифла - надута и надменна жена, която търси изгодата в това момче, без да се замисли за любовта и чувствата му. Не е ли странно как се случва винаги така, че добрите момчета и момичета вместо да изпитат съвместна любов те все попадат на хора, които не заслужават да бъдат обичани?

Станаха 2 въпросите, които задавам, но втория исках да го задам, просто защото в момента ситуацията е подобна и за мен. Благодаря на тези, които се включат с мнение по въпроса тук. :)

FuckedUp
01-10-2011, 14:22
На материалистките не им пука дали партньора им е грозен и тъп. Важното е да има пари.

tanch3t093
01-10-2011, 15:30
И за мен не е важно колко е дебело портмонето на мъжете. Аз лично търся момче, с което да ми е приятно, да можа да споделям и емоции и чувства и всичко! И по-добре да има какво да си кажем, за мен парите не са от значение.

chemist9009
01-10-2011, 15:55
споко колега :lol: :lol: като попаднеш на някоя кифла режеш я и тва е,за да не попаднеш после във финансова криза :lol: :lol: :lol:

TheBeliever
01-10-2011, 16:04
Материалното състояние на момчето до сега не ми е оказвало влияние и не смятам, че би могло да ми повлияе по какъвто и да е начин. Ако си допадаме по характер какво значение има дали носи блуза за 30 или за 300лв?
Аз не търся материална изгода от човека до себе си и не бих търпяла обратната ситуация. Не позволявам да ми плащат сметките, нито да ми се купуват дрехи, обувки и подобни - честно казано ми се струва ужасно унизително. Все едно си плаща за компанията ми.
Не мога да си представя някога приятелят ми да ме издържа. Да, случвало се е да взема на заем от него, както и той от мен, но после и двамата си ги връщаме. Евентуално след време, когато вече не зависим финансово от родителите си, бюджетът ни ще бъде общ и няма да делим на "моите пари, твоите пари", но дори и тогава не бих позволила той да издържа изцяло семейството. Гордостта ми не ми позволява да бъда изцяло финансово зависима от партньора ми.

nepowtorima
01-10-2011, 18:44
Винаги в живота е било така... Противоположностите се привличат... :D богат-беден, добър-лош.. Зависи... ти какъв си.. и този срещу теб какъв е.. А за парите... зависи.. аз нямам претенции... Колкото има толкова, да ме обича, да не ми изневерява, и това е.. :)

mrazqkindergarten
01-11-2011, 06:36
И за мен не е важно колко е дебело портмонето на мъжете. Аз лично търся момче, с което да ми е приятно, да можа да споделям и емоции и чувства и всичко! И по-добре да има какво да си кажем, за мен парите не са от значение.


Даам, същата работа и при мен... :)

Greennight
01-11-2011, 06:52
Пич тука,ако питаш всички са духовно ориентирани,но ако погледнеш реално света ще видиш,че 2/3 от 15-20 годишните момичета излизат предимно с "батковци" със златни ланци и коли...Аз лично познавам много хубави момичета,които излизат с грозни ниски типове,но случайно или не имат коли...

LadyDi
01-11-2011, 06:55
Аз пък искам да попитам нещо автора.
Ти като си избираш жена, ще очакваш ли тя да ти готви, да пере и да почиства жилището? Да бъде къщовница и изобщо да се грижи за теб?

Или предпочиташ жена с кариера, която рядко намира време за теб, печели си големите пари и ти плаща сметката в ресторанта?

SmilezZz
01-11-2011, 07:18
За мен също няма значение колко му е "дебело" портмонето..
Най-важното е да ми е приятно с него,да споделяме хубавите си емоции и тем подобни..
- Парите не означават нищо..Бях прочела някъде нещо такова: "С пари можеш да си купиш къща, но не и дом. Можеш да си купиш легло, но не и сън. Можеш да си купиш часовник, но не и време. Можеш да си купиш книга, но не и знание. Можеш да си купиш положение, но не и уважение. Можеш да си платиш за лекар, но не и за здраве." и така нататък..За мен това е истината..

Относно втория въпрос - "За всеки влак си има и пътници"..Това,че за теб един човек не трябва да бъде оббичан (по някакви си критерии,които само ти си знаеш) - не означава,че и другите мислят така..

valdesbg
01-11-2011, 07:22
Оф...пак ли с филмарските теми....

Парите са важни. Не може на гърба на единия да е само всичко. Ако ще 200 лева ще изкарва жена ми, обаче и тя ще дава своя принос за мястото където живеем. Само с любов не се живее. Равнопоставеността е ключа случая.

И друго - влюбените тойнейджърчета трябва да бъдат ужилени. Иначе ще си живеят в розовото балонче където всичко е цветя и рози, и колкото по късно излязат толкова по болезнено ще е. Част от кръговрата е, част от узряването на даден човек.

MaLkaTa_LaDy
01-11-2011, 07:27
Аз съм на 16 години и мога да говоря за момичета на моята възраст. Няма как парите да не влиаят. За мен - косвено. Това дали едно момче излиза с 5лв в джоба или с 20лв има значение. Да речем, че момчето излиза с момиче, което е свикнало да има повече пари на разположение. Често е в мола. Момичето обича да сяда на хубави кафенета тип Starbucks. По-късно ще направя една бърза сметка. Храни се навън в Happy или Subway или каквото си измислите. Играе билярд или снукър или някоя друга игра, за която трябва да оставиш повече пари. А вечерта е по барове или други заведения.
Кафе - 5лв минимум.
Ядене - между 7 и 10лв.
Билярд/снукър - на час към 7лв.
Дотук минимума е 19лв. Е, как момчето може да се впише в стандарта на живот на момичето. Ако аз бях в ситуацията още преди да съм опознала добре момчето ако ще подсъзнателно, но щях да го отпиша. Материалистка съм, но гаджето ми да ми купува скъпи подаръци ще ми е неловко и ще предпочета да си ги купя сама, стига да мога. Дори ако става дума за плащане на сметка в кафе, много рядко позволявам да ми я платят, защото също ми е неудобно, при положение, че мога да си я платя и сама.

Greennight
01-11-2011, 08:01
^ Е за тва говоря,че е супер тъпо и,че на някои цялата им любов опира в това да пие кафe в Starbucks и да яде в Subway...

MaLkaTa_LaDy
01-11-2011, 08:08
За каква любов говориш, като ти ще си направиш ПОДСЪЗНАТЕЛНО извода, че начина на живот на този човек и твоя са несъвместими, още преди да се е зародило каквото и да е по-силно чувство. Това е все едно да твърдиш, че за теб външният вид няма значение. Да имате сериозна връзка значи да споделяте голяма част от живота си с този човек. Още едно просто сравнение - момиче, което тренира всеки ден поне по два часа да трябва да си съгласува тренировките с момче, което никога не е тренирало.

Greennight
01-11-2011, 08:22
Абе просто нямам думи...Дано някой ден не си намеря жена като теб...За какво съгласуване на живот в материално отношение говорим,като предполагам,че ти нямаш и 18 години ?Ти очакваш от безработен тийнеиджър да дава 20 лева дневно само за твойте нужди...Еми ебаси извинявай много,но средностатистическия българин бачка горе-долу за толкова...Стигам до извода,че си падаш по богаташчета с бездънни джобове,но за сметка на това най-вероятно грозни и тъпи :lol:

kindergarden
01-11-2011, 08:32
Абе айде до 18-19 годишна възраст парите не са голям фактор,но ако искаш да имаш бъдеще с даден човек и нещата да станат доста сериозни,парите определено ще окажат влияние.Не може една жена,която е свикнала на даден начин на живот,колкото и да обича някого,да тръгне с някого,който не би могъл да й осигури този начин на живот.Реалността е тежка и гадна

LadyDi
01-11-2011, 08:43
Не може една жена,която е свикнала на даден начин на живот,колкото и да обича някого,да тръгне с някого,който не би могъл да й осигури този начин на живот.Реалността е тежка и гадна
Не е точно така. Или поне не това е основното.
Обяснявам.
Обществото, волно или неволно, е разделило ролите в семейството. От жената се очаква да роди и отгледа децата, да се грижи за дома, да почиства, да готви и т.н. От мъжа съответно се очаква да работи и доставя суровините за преживяването. Днес това е доста размито, разбира се, но все още съществува една такава мътна граница.
Следователно е съвсем нормално жената да търси в мъжа до себе си стабилност, била тя и финансова. Както и мъжът да иска жената до него да умее да готви и да не е мързелива. Това са си естествени закономерности.
Разбира се, говоря за случаите, в които вече сме надраснали детската глезотия и животът ни не се измерва с това дали ще пием кафе в Старбъкс. Това са превземки, това са момичета, все още неосъзнати и с неориентирани ценности. И проблемът в случая, че повече момчета, които се надяват на тия м омичета, нямат финансовата възможност да ги издържат и това ги вбесява, затова и плюят, сочат с пръст и лепят етикета "материалистки".
Еми, материалистки са. Всичко се измерва с материалното.

GossipGirl89
01-11-2011, 08:47
Не съм материалистка. Парите никога не са ми били фактор дали да бъда или да не бъда с даден човек. Важен е характера, важно е да се разбираме и да ни бъде яко заедно.

Но тук идва и един друг момент.

На тоя етап в момента още сте малки и не мислите за сериозни обвързвания. Ама я си се представете на такава възраст, в която вече ви е време да се задомите. И какво се получава? Имате си приятел, чиито финансови възможности не са големи - да речем, че не работи или работи, но някаква много нископлатена работа. Бихте ли създали семейство с този човек? Бихте ли му родили дете/деца, при положение, че сте наясно с факта, че общите ви пари на месец не са достатъчни за пълноценното отглеждане на едно дете? Защото аз не. Не искам детето ми да расте в среда, в която баща му да не може да му осигури нищо. Така че парите не са чак толкова маловажен фактор, колкото и да не ни се иска да го признаем.

kalpazanka
01-11-2011, 08:50
^ А ти не можеш ли да се включиш в осигуряването на тези пари?!
Горе-долу в сходна ситуация сме от няколко месеца насам и на моя определено му тежи, че не ми осигурява живота, който би искал /забележете, той, не аз!/. Наясно съм, че ми е като че ли все още рано за деца, начертала съм си планче, което включва или лудо бачкане тук на две-три места, или бачкане в чужбина за определен период. Искам да затисна солидна сума зад гърба си и да се подсигуря, а не да си клатя краката и да се крия зад майчинството си, разчитайки само на него. Да не говорим, че такова положение би ми било обидно.

LadyDi
01-11-2011, 08:55
kalpazanka, не е точно така и добре го знаеш. Никой не е казал, че трябва да се крием зад майчинството си и да си клатим краката по цял ден, докато мъжът носи всичките пари в семейството.
Първо, мъжката гордост (тук разбира се, младежите трябва да вземат отношение), но на мен все ми струва като удар по самочувствието на мъжете да изкарват по-малко пари от половинката си. Не че имат нещо против и жената да допринася за семейния бюджет.
Второ, и съм го казала на мъжа си - докато той очаква от мен изцяло да поема задълженията по готвенето, прането, почистването и отглеждането на детето, аз очаквам от него изцяло да ми осигурява средства за всичко гореизброено + личните разходи 8-)

MaLkaTa_LaDy
01-11-2011, 08:56
Абе просто нямам думи...Дано някой ден не си намеря жена като теб...За какво съгласуване на живот в материално отношение говорим,като предполагам,че ти нямаш и 18 години ?Ти очакваш от безработен тийнеиджър да дава 20 лева дневно само за твойте нужди...Еми ебаси извинявай много,но средностатистическия българин бачка горе-долу за толкова...Стигам до извода,че си падаш по богаташчета с бездънни джобове,но за сметка на това най-вероятно грозни и тъпи :lol:
Да съм казала, че това "момиче", за което говоря съм аз?! На 16 години съм, казах го още в първия коментар, за да е ясно. Децата на тази възраст биват издържани от родителите си, това не променя факта, че ако мама и тати ти дават по 20лв на ден ще водиш един начин на живот, а ако са 5лв - друг. Та да, средностатистическия българин работи и за по-малко. За това се замисли за момче под средния стандарт и момиче над средния стандарт... По-добре си намери думи, а не анализирай типовете момчета, по които си падам, нито мен. Благодаря.

GossipGirl89
01-11-2011, 09:00
Естествено, че ще се включа. Нали точно това казах - "общите ви пари на месец не са достатъчни за пълноценното отглеждане на едно дете". Далеч съм от идеята да се спотйвам зад майчинство или нещо такова. Мисълта ми беше, че дори сега на някои да не им се струва, че парите играят някаква рола, по-натам се оказва точно обратното. Най-малкото, за да заживееш с някого трябват пари. За да си покривате разходите пак трябват пари. За да си отгледате детето - пак пари. Естествено и от двамата - не става само единия да покрива всичко, а другия, както казваш ти - да си клати краката или да прахосва наляво-надясно.

kalpazanka
01-11-2011, 09:03
LadyDi, не съм казала, че ще изкарвам повече от него и че едва ли не ще го купувам с пари. Просто не искам в момент, когато е изнервен и уморен от блъскане, да ми каже, че му лежа на гърба. Това би ме ударило в сърцето и би ме накарало да си изям дипломата и да плюя на труда и изхабените нерви. Искам и независимост. Би ми било обидно да му искам дребни суми, защото заплатката ми е свършила, а съм си харесала парцал или някакъв грим /примерно!/ .
GossipGirl89, след разяснението съм напълно съгласна. :)

RoSKo0o0
01-11-2011, 09:06
Ъъъ... и започват да са важен фактор след 19??? Ами извинявай, ама има хора, които учат и не им остава време за работа. Не съм съгласен, че парите са най-важното. Ясно ми е, че търсят повечето стабилност на тази възраст, ама ми е ясно какъв тип жени са това :)

LadyDi
01-11-2011, 09:06
LadyDi, не съм казала, че ще изкарвам повече от него и че едва ли не ще го купувам с пари. Просто не искам в момент, когато е изнервен и уморен от блъскане, да ми каже, че му лежа на гърба. Това би ме ударило в сърцето и би ме накарало да си изям дипломата и да плюя на труда и изхабените нерви. Искам и независимост. Би ми било обидно да му искам дребни суми, защото заплатката ми е свършила, а съм си харесала парцал или някакъв грим /примерно!/ .
Когато ти се наложи да купуваш това и онова за детето и заплатката ти се стопява десетки пъти по-бързо, отколкото сега, когато основната грижа за себе си си самата ти... тогава няма да се притесняваш толкова да му искаш някакви суми :)

cherinka
01-11-2011, 10:27
Адски цинично гледате на парите.
И по много грешен начин тълкувате тази дума.

Няма "най-важно", "по-важно".
В отношенията между хората ВСИЧКО е ВАЖНО.
Така както е важно да има разбирателство
подкрепа
съчувствие
компромиси
уважение
така и измежду всички тези се нагаждат и парите.
Никое не е степенувано по важност както виждате.

просто от мухата правите слон.

И да, парите са важни. Не може без тях. Попринцип може, но не задълго, а временно. Все пак както се вика "Днес нямаш, утре имаш".

Не било важно партньорът да разполага, но вие задължително ТРЯБВА да ВАДИТЕ пари и било по-важно оттова той какво имал и нямал. Това не е ли пак вид материалност? Само че в този случай не гледате да се облагате с парите на гаджето си, а с вашите собствени.

И не знам защо свеждате нещата до "(не) ме интересува да ми купува дрехи, подаръци, да плаща сметки". парите само за това ли се използват? Ами битовите разходи? Ток, вода, парно, храна и други сметки?

mArMaLaDkA
01-11-2011, 11:57
Извинявам се много, ама ми писна от такива аутсайдерски теми. Толкова депресарски е написано, че като го прочетох, сякаш нещо в мен умря. :-o Очакваш да ти кажем, че парите не са необходими ли? Че са останали и свестни момичета и видиш ли, малкото останали изключения са се събрали на сбирка във форума? Че ще се случи поне веднъж в живота ти да не ти бият грубо дузпата или че момичето, в което си влюбен, ще зареже приятеля си, който по твое мнение, е пълен нещастник?

Muccia
01-11-2011, 13:10
Просто живеем в такъв свят, където зависим всички от пари. Не можеш да си купиш лекарства, хляб и т.н. без пари.
Може да съм една от малкото момичета, които ще бъдат искрени пред себе си. Не търся милионер, не търся и дори богаташ. Търся нормално момче със сходни по моите възможности> Когато е по-беден ще се чувствам неловко и ще се притеснявам, ако предложа да отидем някъде дали би имал възможност да си плати. А от това следва, че ще се лиша от собствени блага. И колкото да се правите на невинни, всички ние сме егоисти. Всеки сам по-себе си. А що се отнася до богаташите...... излизала съм с такъв и се чувствах като пълна глупачка. Отиваме на ресторант и аз вечно гледам нещо по-евтино, за да мога да си платя.
Ето защо парите винаги имат значение, било то и някога отрицателно :)

iceeepr
01-11-2011, 14:06
Аз познавам момичета по на 15 които са много заинтересовани от парите и мисля че това е и до въспитание от родителите. Ако са те разглезили от малка неможеш после да търсиш някои които не е с ДЕБЕЛО ПОРТОМОНЕ. Аз също сам на 15 обаче ме е срам да поискам на приятеля ми дори и 1 лев за пътни например.

LofYou
01-11-2011, 14:32
Обществото ни е такова. Без пари трудно се живее и явно за някой това е подтекст да си намерят богат мъж за да не им е трудно. Личното ми мнение е доста по-различно, предпочитам да съм с мъж, който обичам и то не заради портмонено. Може да ние трудно да изнемогваме, но ще се борим заедно. Точно това е истинската любов за мен.

rock101
01-11-2011, 14:37
Обществото ни е такова. Без пари трудно се живее и явно за някой това е подтекст да си намерят богат мъж за да не им е трудно. Личното ми мнение е доста по-различно, предпочитам да съм с мъж, който обичам и то не заради портмонено. Може да ние трудно да изнемогваме, но ще се горим заедно. Точно това е истинската любов за мен.
Моето мнение е абсолютно същото - стига човека до мен да ме обича и аз да го обичам бих се лишил до голяма степен от материалното.

umri
01-11-2011, 15:45
Аз пък искам да попитам нещо автора.
Ти като си избираш жена, ще очакваш ли тя да ти готви, да пере и да почиства жилището? Да бъде къщовница и изобщо да се грижи за теб?

Или предпочиташ жена с кариера, която рядко намира време за теб, печели си големите пари и ти плаща сметката в ресторанта?
Ти от кой тип си?

nefchi_bs
01-11-2011, 16:29
Няма да е лошо да има някои друг излишен лев,но и да няма не е проблем,аз си имам достатъчно пари.

kindergarden
01-11-2011, 16:34
Не може една жена,която е свикнала на даден начин на живот,колкото и да обича някого,да тръгне с някого,който не би могъл да й осигури този начин на живот.Реалността е тежка и гадна
Не е точно така. Или поне не това е основното.
Обяснявам.
Обществото, волно или неволно, е разделило ролите в семейството. От жената се очаква да роди и отгледа децата, да се грижи за дома, да почиства, да готви и т.н. От мъжа съответно се очаква да работи и доставя суровините за преживяването. Днес това е доста размито, разбира се, но все още съществува една такава мътна граница.
Следователно е съвсем нормално жената да търси в мъжа до себе си стабилност, била тя и финансова. Както и мъжът да иска жената до него да умее да готви и да не е мързелива. Това са си естествени закономерности.
Разбира се, говоря за случаите, в които вече сме надраснали детската глезотия и животът ни не се измерва с това дали ще пием кафе в Старбъкс. Това са превземки, това са момичета, все още неосъзнати и с неориентирани ценности. И проблемът в случая, че повече момчета, които се надяват на тия м омичета, нямат финансовата възможност да ги издържат и това ги вбесява, затова и плюят, сочат с пръст и лепят етикета "материалистки".
Еми, материалистки са. Всичко се измерва с материалното.Ако една жена е свикнала да разполага с повече, си търси такъв мъж,който ще може да й го осигури(според естествените закономерности).Ако не е свикнала с много,и малкото би било достатъчно.Зависи как гледа на света,зависи какво разбиране има за нещата,зависи кое за нея е много и кое малко

magita
01-11-2011, 17:40
Жалка работа са момичетата които гледат момчетата с парите ... :?
Аз лично не уважавам такива хора, които гледат само собствената си изгода, били момчета или момичета ...

Никога не съм търсила момче което ще ми купува маркови дрешки и всички скъпи играчи, които ми се приискат, че ще вземе да си помисли, че ме е купил и съм му задължена или нещо такова!!!

LadyDi
01-11-2011, 18:12
Аз пък искам да попитам нещо автора.
Ти като си избираш жена, ще очакваш ли тя да ти готви, да пере и да почиства жилището? Да бъде къщовница и изобщо да се грижи за теб?

Или предпочиташ жена с кариера, която рядко намира време за теб, печели си големите пари и ти плаща сметката в ресторанта?
Ти от кой тип си?
Опитвам се да намеря средата.
Защо питаш? Ще ме взимаш ли?

umri
01-12-2011, 09:00
Аз пък искам да попитам нещо автора.
Ти като си избираш жена, ще очакваш ли тя да ти готви, да пере и да почиства жилището? Да бъде къщовница и изобщо да се грижи за теб?

Или предпочиташ жена с кариера, която рядко намира време за теб, печели си големите пари и ти плаща сметката в ресторанта?
Ти от кой тип си?
Опитвам се да намеря средата.
Защо питаш? Ще ме взимаш ли?
Питам, защото повечето жени не са нито едното, нито другото. Пък и... някой път, ако минавам от Варна да ми направиш една мусака, ама щом си по средата...

XTREMEFREERIDE
01-12-2011, 09:17
Имат значение парите, но никак не са на първо място. Може би в първите 5 неща, но не водят класацията. Е, не може единия да се бъхти по цял ден за да издържа и двамата. Но в момента никак не ме вълнува този въпрос, тъй като и двамата все още ни издържат родителите ни.

NeZaPoznat
01-12-2011, 10:42
Финансовите мераци на момичетата колкото и да отричат тук не са тайна за никого. На всяка и се живее, на всяка и се иска да опита от всичко което и набиват в главицата сериалите като се почне с бижутата с които едва ли ще стане по-красива та до почивките на екзотични острови. С това едно момче с малко финанси не може да се справи , а това че в обществото ги наричат ‘курви’ им минава покрай ушите. Обикновено се оправдават с някакви внезапно избухнали ‘чувства’. Сделката е изгодна за всички – тя получава това което иска – въпросния богаташ е с младо гадже – всички са доволни.

До тук добре ! :-P
Лошото обаче е че въпросните момичета един ден омръзват на въпросния богаташ и той ги сменя с други подобни на тях. Те – свикнали на лесното се прехвърлят на следващия , после на следващия и така докато вече никой не ги иска. Единици са тези които остават в ‘квартала на богатите’. :D В най добрия случай се омъжват за някой льольо който да ги издържа и цял живот му опяват колко богати кандидати са имали. :P

С две думи – не им завиждай Омбре ! И те си плащат - но в друго време ! :lol: Ако не ми вярваш – питай по-възрастните мъже 8)

LadyDi
01-12-2011, 10:54
Питам, защото повечето жени не са нито едното, нито другото. Пък и... някой път, ако минавам от Варна да ми направиш една мусака, ама щом си по средата...
Мусаката е възможно най-лесното ядене. И без да съм виртуоз в кухнята мога да я приготвя.
Мисълта ми, обаче, беше друга. Няма равнопоставеност. В масовия случай, мъжете гледат на жените точно като тази, която ще им носи салатата, ще им готви мусаката и ще им пере мръсните чорапи. Защо тогава се обиждате, когато ние надничаме в портфейла ви?
За мен перфектната комбинация е всеки да си бачка, да си носи парите в семейството, но събота и неделя, когато се развърти прахосмукачката, да няма "О, ама аз цяла седмица се трудя, сега ще си почивам".

NeZaPoznat
01-12-2011, 11:02
Мисълта ми, обаче, беше друга.
Няма равнопоставеност.
В масовия случай, мъжете гледат на жените точно като тази, която ще им носи салатата, ще им готви мусаката и ще им пере мръсните чорапи.
Защо тогава се обиждате, когато ние надничаме в портфейла ви?


За каква равнопоставеност говориш :? за тази ли че вечно мрънкате че ви липсват правата - бетер циганите станахте :?


А защо не спомена и секса :?

Не се обиждаме - просто по този начин си създавате лошо име - което не е наш проблем де :lol:

LadyDi
01-12-2011, 11:09
Мисълта ми, обаче, беше друга.
Няма равнопоставеност.
В масовия случай, мъжете гледат на жените точно като тази, която ще им носи салатата, ще им готви мусаката и ще им пере мръсните чорапи.
Защо тогава се обиждате, когато ние надничаме в портфейла ви?


За каква равнопоставеност говориш :? за тази ли че вечно мрънкате че ви липсват правата - бетер циганите станахте :?


А защо не спомена и секса :?

Не се обиждаме - просто по този начин си създавате лошо име - което не е наш проблем де :lol:
Ей в такива моменти ми липсва емотиконка за плясване по челото...

NeZaPoznat
01-12-2011, 11:18
Моля 8)
http://s2.rimg.info/fdc7181462c11fd5fd865aa3045180d0.gif (http://smiles.33b.ru/smile.24962.html)

Аз черпя :-P
http://s13.rimg.info/a7853d9de3c5de3ca704760856306619.gif (http://smiles.33b.ru/smile.115217.html)

LadyDi
01-12-2011, 11:22
Благодаря.

Аз приключвам по тоя въпрос и без това казах каквото имах да казвам :)

FromAutumToAshes
01-12-2011, 11:25
Доста интересна тема, по която може да се говори много. Прочетох някои доста интересни мнения, но е безсмислено да казвам аз пък какво мисля относно тях.

Искам само да кажа няколко думи по темата като цяло. Значи на 19 години съм (може би има значение спрямо темата), не се срамувам, че съм отгледан в скромно семейство, дори не прилично, а скромно. Имаше един период в който излизах с момиче, което смело мога да заявя, че имаше поне двойни финансови възможности спрямо моите. Но какво от това? Като заговорихте за Старбъкс и прочие, ами да.. тя донякъде беше свикнала да се храни по "такива" места, но когато беше с мен, дори устата си не е отваряла хайде да отидем "там", защото много добре знае, че аз не мога да си го позволя, или най-малкото ще си изхарча всичките пари, и ще ми стане неловко. Както и аз пък не съм и казвал - хайде да отидем, с подлата идея, че тя ще ме "черпи". Това са глупости, и мисля че, узрелите хора, както и тези които по малко започват да узряват (в това второ число слагам и себе си..) знаят, че компромиси трябва да се правят в почти всяко едно отношение, било то финансово или каквото и да е. Що се отнася до момента със задомяването, аз за това се вра при мама, та да се науча да готвя. Може и смешно да прозвучи :D Но е така, както и мъжа и жената трябва да си поделят отговорността по "домашните" задължение, така трябва да се поделя и финансовата отговорност. Да.. навремето е било така, жената шета вкъщи и дундурка бебето, а тате носи парички... С времето това е изркивено. В моето семейство даже ако трябва да съм честен, майка ми и баща ми *с извиние* си скъсваха задниците от бачкане, а аз и сестра ми до голяма степен сме се отгледали сами. И не че просто са предпочели кариера пред децата си, а било защото трябва и да се яде нещо. Така че не ми говорете кой какво предпочита, в истинския живот човек много рядко прави това което му харесва. За жалост повечето пъти прави това, което се налага !

SkyEatsAirplane
01-12-2011, 11:28
Доста мои млади връснички, както и по-малки лиготии, се радват на коли, телефони, дрешки, маникюр и разни такива глезотийки. Ама идва момент, когато всичко това писва и една такава разлигавена и гнусна личност, остава самотна.. :)
Аз лично се задоволявам с малко, по-точно с необходимото и гледам сама да си го набавя. Мразя да искам пари на заем. Но сега друго е когато приятеля ми иска да ме почерпи или да ме заведе някъде, бих го обидила ако му откажа, но не и да го карам на сила да ми купува разни глезотии и тъпотии...По този начин не се печели любов. МАЛКИТЕ ЖЕСТОВЕ. 2 думи дори или просто поглед целувка или прегръдка са достатъчни! Малко хора са ценители, малко хора забелязват колко повече имат, от това което заслужават.

anonymous708973
01-12-2011, 11:31
Парите... Важни са, разбира се, всичко е пари в тоя живот.
Ама това за пръв път го чувам - момчето да подарява на момичето дрехи, телефон, маникюр. Адски нелепо ми е.
При нас въпросът с парите се свежда до редуване в черпеното, когато отидем да пийнем кафе/чай и да хапнем нещо сладко. Ако аз нямам пари, черпи той и обратното, като се предупреждаваме предварително. Ако сме на заведение, делим сметката 50/50, независимо дали аз съм яла само салата, а той салата+основно.

NeZaPoznat
01-12-2011, 11:34
Парите... Важни са, разбира се, всичко е пари в тоя живот.
Ама това за пръв път го чувам - момчето да подарява на момичето дрехи, телефон, маникюр. Адски нелепо ми е.
При нас въпросът с парите се свежда до редуване в черпеното, когато отидем да пийнем кафе/чай и да хапнем нещо сладко. Ако аз нямам пари, черпи той и обратното, като се предупреждаваме предварително. Ако сме на заведение, делим сметката 50/50, независимо дали аз съм яла само салата, а той салата+основно.

Аааааа не не не - ще умра от смях :razz: :razz: :razz:

Излизам преди да съм ти казал някоя огормна глупост 8-) 8-)

Оох .. паднах наистина :-P :-P

anonymous708973
01-12-2011, 11:41
Какво? Наистина ли е тооолкова срещано при двойки в тийнейджърска възраст? Моето момче след по-малко от две седмици става на 19, как ще му позволя да ми купи телефон?! Или дори да ми плати сметката за телефона, както бях чела тук веднъж. :shock:

FromAutumToAshes
01-12-2011, 11:46
Какво? Наистина ли е тооолкова срещано при двойки в тийнейджърска възраст? Моето момче след по-малко от две седмици става на 19, как ще му позволя да ми купи телефон?! Или дори да ми плати сметката, както бях чела тук веднъж. :shock:

За това съм съгласен с теб, без да ме е срам ще отбележа, как родителите ми ме оставиха сам за няколко дни (точно както е и в момтента ;д) и взех пари на заем от нея, че да имам да си купя хляб и вода за вкъщи и други нужни неща. Както и един плаща, когато другия няма, или не му достигат оО

LofYou
01-12-2011, 11:46
Какво? Наистина ли е тооолкова срещано при двойки в тийнейджърска възраст? Моето момче след по-малко от две седмици става на 19, как ще му позволя да ми купи телефон?! Или дори да ми плати сметката, както бях чела тук веднъж. :shock:

За жалост е така, често срещано е. И по тъпо е че момчетата на тази възраст рядко си изкарват парите сами. Аз дори и сега, когато живея с приятеля ми, който работи и не взима от родителите си, рядко му позволявам да ме глези прекалено, защото не си падам. Плащаме заедно :)

anonymous708973
01-12-2011, 11:48
За такива неща, разбира се, ама аз ти говоря точно за горните изцепки. Примерно, да го врънкам (или пък той по собствена инициатива) да ми подари телефон за рождения ден. Веднагически му го връщам просто.
Или да ми плаща сметката в дискотеката навсякъде - както беше при една приятелка. Той е доста по-голям от нея (с 9 години) и като ходиха на дискотека, тя пие примерно за 20 кинта и той й ги покрива. Не е правилно според мен.

LofYou
01-12-2011, 11:54
Разбира се, че не е правилно. Това за някой момичета е неписан закон, също като момчето да ти даде път за да минеш преди него. Лошо е, че това го правят цял живот ...

umri
01-12-2011, 14:58
Мусаката е възможно най-лесното ядене. И без да съм виртуоз в кухнята мога да я приготвя.

Тва го приемам като покана.