PDA

View Full Version : Очила за компютър



munichka95
01-10-2011, 15:54
Здравейте, ъм... искам да попитам колко струват очилата за комп и дали трябва да са предписани от очен лекар , че да можеш да ис вземеш и ако вий имате такива слагайте сники ! :) :) :)

vampire_girl_
01-10-2011, 15:58
Очен лекар/оптика

Цената е различна - стъклата са между 8 и 18 лв...С рамката,едва ли ще излязат повече от 50 лв :)

letmetellyou
01-10-2011, 16:32
Би трябвало да се консултираш с очен лекар преди да си купуваш каквото и да е.. Може да са само за компютър, но това са си очите ти и трябва да си ги пазиш здрави. Мини един контролен преглед и попитай дали може да ти изпише такива, евентуално ако имаш и някакъв проблем може и да са с диоптър и т.н..
Цената зависи от модела на рамката, както и от нейната марка.. Когато аз си взимах моите очила имаше рамки вариращи на цени от 17 до над 150 лева.. :)

pinkflower
01-10-2011, 16:36
Аз моите ги взех за около 100лв и то рамките бяха по-скъпи от стъклата,защото си избрах малко по-плътни,за да не ми убиват ако се наложи по-продължително стоене.
И съм много доволна,особено ако трябва да чета лекции или да преписвам нещо.А и дори за малко,разликата се усеща веднага :)

LipSy
01-10-2011, 18:32
Зависи откъде ще ги вземеш. Но по-добре първо се консултирай с лекар, за да не си увредиш очите без да има защо.