PDA

View Full Version : Ebay & PayPal



Stela94
01-10-2011, 16:11
Понеже видях,че доста хора се интересуват от покупки от eEbay ,реших да споделя моя опит тук в тази темичка:

Регистрацията протича както при всеки сайт,но тук е препоръчително да оставите точния си адрес за да може да ви изпратят покупката.Купувайте само от продавачи,които имат позитивен рейтинг за да нямате излишни главоболия.
Стоките биват продавани с оферта "Купи сега" или с търг.Опцията купи сега ви говори достатъчно за какво става въпрос.Ако участвате в търг гледйате да е в последните минути от търга и наддавайте по-малко за да не се качи цената драстично.След като закупите артикула получавате известие на email ,може дори и продавача да се свърже с вас за потвърждение на адреса ви.При купуване с опция купи сега ,плащането се извършва на момента,а чрез търг ще получите инструкции на email.Но преди да закупите стока или участвате в търг вижте дали стоката се предлага за България и дали продавача предлага въобще изпращане в страна различна от Англия.Вижте и цената за доставка как е и дали си залсужава въобще.

PayPal - Регистрацията в PayPal e малко по-различна с това,че добавяте вашата кредитна/дебитна карта.ТЯ ТРЯБВА ДА Е МЕЖДУНАРОДНА.Въвеждате номера,след което въвждате и 3-цифрения код на гърба на картата securyti code.След това ще трябва да извършите транзакция към paypal на стойнсоот 1.5 евро.След като направите това трябва да се свържете с банката издател на вашата карта и да поискате paypal кода ,който се съдържа в информацията за транзакцията.Това са 4 цифри,които трябва да въведете в сайта на paypal,за да потвърдите,че вие сте собственик на картата - един вид валидиране на картата.След тази стъпка сте готови да платите.
Плащането става след като кликнте на бутона в ebay плати сега например,автоматично ще ви прехвърли към вашия paypal акаунт,ще въведет за потвърждение име и парола и готово.Плащането е осъществено.
PayPal е фирма създадена от Ebay,за улеснение на клиенти и продавачи .PayPal ви гарантира,че ако не получите стоката си ,парите ще ви бъдат върнати .
След като получите стоката си не забравяйте да оставите положителен коментар за продавача,той ще стори същото за вас,че сте лоялен платец.
Надявам се ,че опита който споделих тук ще ви е полезен!Ако имате въпроси питайте!

art
01-10-2011, 19:18
Да, наистина е супер темата. И аз съм За, да стане важна!

anonymous768631
01-13-2011, 15:15
:shock: Имало разбиращи бе!
Темата - важна! Стела - президент!!!

Tiin
01-13-2011, 17:37
И аз съм темата да стане важна,защото ми писна всеки ден да има по 100 теми за Ибей!

Stela94
01-14-2011, 14:56
:shock: Имало разбиращи бе!
Темата - важна! Стела - президент!!!

Мерси,ама чак президент... :oops:

Devil69
01-14-2011, 21:05
Темата определено е интересна!Браво на Стела за труда,който е положила да опише интернет пазаруването! :grin:

DarkTemplar
01-14-2011, 21:45
Добра тема, и аз съм "ЗА" да се направи важна.

shadows92
01-14-2011, 21:59
Темата е много хубава да за важна ,но защо не в Купувам\Продавам !!Какво общо има с Козметика и Диети ?

Stela94
01-16-2011, 11:53
Темата е много хубава да за важна ,но защо не в Купувам\Продавам !!Какво общо има с Козметика и Диети ?

Ами защото тук имаше доста голям брои питания относно пазаруването в ebay.