PDA

View Full Version : грижи за косата :)



Bonita1991
01-10-2011, 16:21
Здравейте милички :) Какви грижи полагате за своята коса :) Моята коса малко се поизсуши от пресата и незнам какво да я правя :) Ще кажете че в интернет има всякакви съвети но искам нещо вече изпробвано от вас и да кажете има ли ефект :) е вие сте :)

letmetellyou
01-10-2011, 16:28
Здравей, темата се повтаря, но въпреки това, ще ти отговоря.
За да възстановиш косата си от пресата, можеш да намалиш използването й до минимум. Използвай маски, може домашни, може и купени. Можеш да използваш масло от жожоба, бадемово масло, от пшеничен зародиш.. всякакви има. Можеш в краищата да я мажеш с майонеза /колкото и странно да ти е, тя съдържа мнооого полезни неща за косата ти/ преди къпане и да си седиш с нея час примерно.. След това измиваш. Можеш да използваш кристали за коса, преди изправяне, или разни термозащитни спрейове и масла. :)

LipSy
01-10-2011, 18:25
Здравей, темата се повтаря, но въпреки това, ще ти отговоря.
За да възстановиш косата си от пресата, можеш да намалиш използването й до минимум. Използвай маски, може домашни, може и купени. Можеш да използваш масло от жожоба, бадемово масло, от пшеничен зародиш.. всякакви има. Можеш в краищата да я мажеш с майонеза /колкото и странно да ти е, тя съдържа мнооого полезни неща за косата ти/ преди къпане и да си седиш с нея час примерно.. След това измиваш. Можеш да използваш кристали за коса, преди изправяне, или разни термозащитни спрейове и масла. :)

Абсолютно съм съгласна с letmetellyou! :)

titinkaa
01-10-2011, 19:19
Мажи си косата с бадемово масло или зехтин.Зехтина и много полезен за косата,и блясък ще имаш и ще ти я заздрави.

Minerva
01-10-2011, 22:28
Ами аз общо взето нищо. Забелязала съм, че колкото по-малко я клепам, толкова е по-добре. Къпя я с хубав шампоан, слагам термозащитен като шампоана и ако и правя къдрици/изправям, слагам лак и толкова. Чат-пат маска на Билка.