PDA

View Full Version : познавате ли наркомани?



renssss
01-10-2011, 16:27
Познавате ли наркомани и какво е вашето мнение за тях (дори и да нямате)?

SmilezZz
01-10-2011, 17:04
Не познавам и не искам да познавам..
Мисля,че използват дрогата,като си внушават,че
така решават проблемите си,което въобще не е
правилно..

И бих направила всичко,за да им докажа,че не е
така и ги накарам да го спрат..

Greennight
01-10-2011, 17:08
Познавам такива дето са на амфетки,но не мога да кажа,че са наркомани,щото шмъркат примерно 1 път в месеца и мнението ми за тях е лошо...

Tihon4o
01-10-2011, 17:16
Не познавам и не бих искал да имам какъвто и да е контакт с такива.

bunnyskeleton
01-10-2011, 17:49
Не познавам и не бих искал да имам какъвто и да е контакт с такива.

Remixa92
01-10-2011, 17:51
Познавам,но не бих искал да познавам.

smiirnoff
01-10-2011, 18:18
Познавам няколко. Взимат амфети, трева, но не бих казала, че са лоши или пропаднали хора. Не крадат, за да се друсат. Взимат примерно на купони, рождени дни и т.н. Свестни са и мнението ми за тях е добро.
Наркомани бих нарекла хора на твърди наркотици, които живеят, само за да се надрусат. Ако трябва да броя и тези, които пушат трева ... просто ще са доста.

vagarious
01-10-2011, 19:14
Не познавам и не бих искал да имам какъвто и да е контакт с такива.

maksimal
01-10-2011, 19:24
Не познавам и не бих искал да имам какъвто и да е контакт с такива.

mrtn
01-10-2011, 20:23
Познавам да, и какво трябва да мисля за тях? Хора, като мен и като вас, просто са зависими от нещо по "твърдо" да кажем. Вярно има адските простаци, ама има хора, които взимат наркотици, а са толкова разбрани хора, с които можеш да си говориш на нормални теми.
А вие какво разбирате под наркоман?

Tihon4o
01-10-2011, 20:33
Първо, да изясним какъв човек трябва да си, за да започнеш да взимаш наркотици? Аз не мисля, че някой здравомислещ човек ще направи такова нещо, дори да го карат. В днешно време рисковете са пределно ясни.

Когато наркоманите са дрогирани, те не знаят какво правят, непредсказуеми и опасни са.. могат да стигнат до какво ли не за да си набавят наркотици. Аз не бих искал да съм около такъв човек. Не бих искал никого от приятелите ми да е.

Относно твоето твърдение, да, може би има и "добри" наркомани. Просто не ми се вярва един интелигентен човек да започне да се дрогира..

Може и да не съм прав. Може просто да имам изградено мнение за тях, но предпазливостта ме кара да стоя далеч от такива хора, както са ме учили родителите ми - както мисля, че е правилно.

mrtn
01-10-2011, 20:39
Е то обществото само си е изградило това мнение, маса от хора мислят като теб. Не казвам, че са ангели, но и не са толкова лоши, както си ги представят повечето. Е вярно отдаван съм нямал, по-близък контакт с такива хора, но мисля че са си същите. :)

LaChupacabra
01-10-2011, 21:17
не и не ми и трябва.. :-o

elito0o0o0
01-10-2011, 21:19
Такива ПРИЯТЕЛИ нямам.. вече са ми само познати. Не искам и да имам връзка с тях повече..
Нямам мнение за такива хора. Повечето, които познавам, го правят, за да се гъзареят.. ненавиждам такива пишлемета.
Не искам да коментирам.

gofeto917
01-10-2011, 22:27
А вие защо си мислите, че наркоман е само човек, който взима наркотици, имам познати такива, да, и са затънали догуша с дългове и доколкото знам 1 го гонят дилърите, но имам приятели, които играят по 12 часа без прекъсване ДОТА или WOW, това според вас не са ли наркомани, и според вас не е ли наркоман също, човек, който учи по 6-7 часа на ден, всеки ден примерно? Всякакъв вид мания не е добра, с всяко нещо като прекалиш, и то много ставаш наркоман, независимо дали са наркотици, ядене, пиене, игри, спорт, всичко това е един вид наркомания.

kik7
01-11-2011, 09:56
не и не ми и трябва.. :-o

Tihon4o
01-11-2011, 11:09
А вие защо си мислите, че наркоман е само човек, който взима наркотици, имам познати такива, да, и са затънали догуша с дългове и доколкото знам 1 го гонят дилърите, но имам приятели, които играят по 12 часа без прекъсване ДОТА или WOW, това според вас не са ли наркомани, и според вас не е ли наркоман също, човек, който учи по 6-7 часа на ден, всеки ден примерно? Всякакъв вид мания не е добра, с всяко нещо като прекалиш, и то много ставаш наркоман, независимо дали са наркотици, ядене, пиене, игри, спорт, всичко това е един вид наркомания.

Омг, за първи път чувам някой да определя ученето като наркомания. :shock: Ти имаш ли си и най-малка представа какви ги дрънкаш? Има хора, които учат толкова, за да ЗНАЯТ, за да МОГАТ, за да имат добър живот. Няма такова нещо като наркоман за учене. Иди кажи сега на будистите или хората по манастирите, че са наркомани за БОГ, защото се молят дълго време. Ох, убивате ме направо с умните си заключения.

gofeto917
01-11-2011, 11:43
А вие защо си мислите, че наркоман е само човек, който взима наркотици, имам познати такива, да, и са затънали догуша с дългове и доколкото знам 1 го гонят дилърите, но имам приятели, които играят по 12 часа без прекъсване ДОТА или WOW, това според вас не са ли наркомани, и според вас не е ли наркоман също, човек, който учи по 6-7 часа на ден, всеки ден примерно? Всякакъв вид мания не е добра, с всяко нещо като прекалиш, и то много ставаш наркоман, независимо дали са наркотици, ядене, пиене, игри, спорт, всичко това е един вид наркомания.

Омг, за първи път чувам някой да определя ученето като наркомания. :shock: Ти имаш ли си и най-малка представа какви ги дрънкаш? Има хора, които учат толкова, за да ЗНАЯТ, за да МОГАТ, за да имат добър живот. Няма такова нещо като наркоман за учене. Иди кажи сега на будистите или хората по манастирите, че са наркомани за БОГ, защото се молят дълго време. Ох, убивате ме направо с умните си заключения.
Oк съгласен съм с теб, има хора, които учат, за да знаят и могат, ама има хора, които се вманиачават, за да не ми виси твърдението във въздуха съм гледал филм по действителен случай, за човек, който търсеше математически модели и до толкова се вманиачи, че получи психическо разтройство и едва не умря, продължавам нататък, за да ти докажа, че грешиш, монасите будисти не са наркомани, защото се молят, те само да вметна проповядват баланс, а наркоманията е точно да кривнеш в крайната точка, далеч от баланс, и ще ти дам пример за вманиачаване във вярата веднага, да си чувал/а поговорката за прекаления светец. Е точно това имам впредвид и аз, да си чел/а цикъла на Елин Пелин "Под манастирската лоза", след като го прочетеш, тогава пак изкажи мнение, моля те не ме нападай, след като нямаш добри аргументи да го правиш.
Хайде със здраве :)

Tihon4o
01-11-2011, 14:24
Oк съгласен съм с теб, има хора, които учат, за да знаят и могат, ама има хора, които се вманиачават, за да не ми виси твърдението във въздуха съм гледал филм по действителен случай, за човек, който търсеше математически модели и до толкова се вманиачи, че получи психическо разтройство и едва не умря

И какво, нека наречем човека математико-наркоман? Смисъл, ти твърдиш, че всяка мания била вид наркомания, което ми се вижда доста странно при положение, че да си наркоман, значи да си ЗАВИСИМ от нещо. Ако аз имам мания да събирам картички с бейзболисти, не значи, че съм зависим от това, следователно не можеш да го наречеш наркомания.

В случая не моите аргументи са грешни, а твоите неуместни изрази. И не те нападам, просто констатирам това, което ми прави впечатление. Ок, стига сме го обсъждали. :D

gofeto917
01-11-2011, 14:49
Готов/а ли си да убиеш майка си, за тея бейзболни картички, ако "да" значи си зависима и си вманиачена, готова ли си да си продадеш примерно къщата, за да имаш някаква бейзболна картичка, ако да, значи си наркоманка, ако не, просто ти е хоби :)

Tihon4o
01-11-2011, 15:07
Момче съм.

Не е точно така, но добре.

"Наркоманията или "зависимостта към наркотици" е състояние на психическа или комбинация от психическа и физическа зависимост към даден вид вещество с въздействие върху централната нервна система, при което се изработва зависимост от приемането й."

zlatit0o
01-11-2011, 15:09
не познавам такива... не искам и да познавам ;)

gofeto917
01-11-2011, 15:19
Това, което казвам, е, че наркоманията може да възникне под много различни образи, зависимоста от наркотици е само една от тях :). Нормално е да е най-разпространена, защото всички знаят за въздействието на хаповете.

elito0o0o0
01-11-2011, 16:09
Ти гледаш ли к`во пишеш? По-добре спри с тези твои "мъдрости", че ми иде да ти се изсмея в лицето...

nefchi_bs
01-11-2011, 16:54
Познавам,не един и не мисля,че са лоши хора..Живеят в съвсем различен свят от нашия и малко хора ги разбират...

Colouring
01-11-2011, 17:00
Наркомания-ж., само ед. Силно, болезнено влечение към наркотици.
Това,че си пристрастен към други работи е съвсем друго нещо,за което са подходящи и съвсем други думи. :)

Tihon4o
01-11-2011, 17:09
Ами, това се опитах да му кажа, но той не иска да ме чуе. :-D

brokeninside13
01-11-2011, 17:58
Един много МНОГО добър приятел е. Друг приятел и той е...
И още няколко хора от даскалото са. Общо взето познавам така...доста наркомани,но смея да твърдя че са добри хора...Едини почна МНОГО да затъпява от сичките работи който прави :-x Ще го пребия накрая!

А този най-добрия ми приятел...леле от кви работи съм го измъквала и го измъквам в момента, и ще продължа явно да го измъквам,но трябва да му избия сичките тия глупости дето ги мисли,че ще пострада много!

bloodyF
01-11-2011, 18:01
само такива на амфети и трева..
определено не са ми приятели.по-скоро познати.
и не, мнението ми за тях не е добро.

gandalfepi4
01-11-2011, 18:45
вие всички сте идиоти.

съжалявам, но е точно така. пишете как в днешно време това и онова е пределно ясно, а ръсите някакви такива необразовани и лишени от емпатия глупости.


само да уточня - на 20 съм и най-"твърдия" наркотик който съм приемал някога е никотин (пуших около година и това е), а живея в холандия в момента. правете си сметка.


наркоман е всеки човек който е пристрастен към нещо, иска да спре но не може.

пожелавам ви да не разбирате какво е на свой гръб.



те са хора като мен и вас (въпреки че аз явно имам поне елементарна симпатия). много от тях просто не могат да спрат понеже е свръх волята им, други пък са станали такива в следствие на отвратителна среда, насилие или дори насилствено.

ДА, има и мноого хора които са просто кретени, но поне аз не съм чувал за някой който да е истински пристрастен и да не иска да спре.

не си мислете че сте много умни и висши, не е уважително към самите вас най-малкото.



уви и аз споделях мнението че наркоман = някакъв дебилен, беззъб малоумниккойто пикае в тъмните улички, после си удря една игла и ляга на същото място и с някакви празни очи се радва на шаренийките и смята че живота му е прекрасен.

после пък добих опит - уча психология, когато застъпихме тази тема ми стана интересно и погледнах за някаква странична информация, прегледах документални филми, изследвания...


да си наркоман е най-вече едно нещо, но не видях и един от тарикатите които са писали в темата да го е казал - тъжно.


ако някой смята да ми пише "унищожителен" отговор ще го помоля първо да потърси малко инфо за въпросната тема и после да седне зад клавиатурата.

а отностно моето мнение:


от сравнително скоро познавам лично такива, мнението ми е такова каквото и за всеки срещнат човек - зависи от конкретния индивид.

останал съм с впечатление че e по-добре да разбера каква е нечия история преди да го/я съдя.

като цяло все пак ми е жал за тях, много много жал.

имаше и доста голяма доза погнуса докато не разбрах как се променя и самият мозък след наркотици.

ако някой му пука поне малко дали това което мисли има някаква връзка с реалността или не предлагам едно филмче което на мен поне ми хареса

http://www.youtube.com/watch?v=OIUASXb0Jrk&feature=related

а ако въпросния някой не чатка инглиш

http://www.youtube.com/watch?v=6TQJWTZ5Nm0&feature=related

raror
01-11-2011, 19:06
Не познавам и не искам да имам какъвто и да е кантакт с такива лица! Виждал съм 2-3 пъти наркоман. 8-)

BladeOfMySoul
01-11-2011, 19:19
Познавала съм. :) Ами не изпитвам съжаление, защото съм на мнение, че всеки сам гради собствената си съдба и носи собствените си последствия, но и не ми е негативно мнението за тях, просто няма смисъл от това хората да ги отритват, вместо да им предложат помощ.

KaPrIzZcHeTo
01-11-2011, 19:32
90 % от приятелите ми са наркомани другите 5 % дилари и 5 % пушачи .. от малка сам израснала с тези хора така ,че на мен това не ми пречи .. свикнала съм просто но по добре в един град да си познаваме наркоманите от колкото да не ги . :)

gogom34
01-11-2011, 19:59
Доста хора в моят квартал са наркомани или бъдещи такива.
Дори и аз да си призная съм пробвала доста видове наркотици,
но всичко зависи от човека какъв е. Аз лично не съдя човек какво прави, а какъв е.

arizona
01-12-2011, 15:40
познавам,не са някакви пропаднали със мисъл само и единствено за тва как да си набавят амфетки и т.н.просто хора не са ми особено приятни,но не ми и пречат :P

CookieMonster
01-12-2011, 15:55
Познавам, но не ми влияят по никакъв начин. И без това не си говорим за това... По принцип даже са си супер яки хора, ама като купонясват много и гледай ко става. :D

BaffaLsc
01-12-2011, 15:57
Познавам.. страшно глупаво е, но все пак живота си е техен, те решават..

totibsl
01-12-2011, 16:20
Познавате ли наркомани и какво е вашето мнение за тях (дори и да нямате)?
Чак пък наркомани не, ама.. използващи - да :D :D