PDA

View Full Version : Нормално ли е да искам отмъщение...



allaballaaaa
01-10-2011, 19:10
Здравейте! Сигурно звучи глупаво и децко,но искам по някакъв начин да отмъстя на бившият ми...Причината е следната...3 месеца преди той да тръгне с мен,имаше връзка горе доло около 1 година и явно доста е обичал това момиче,но понеже той най-мрази изневярата е скъсал с нея,точно поради тази причина.Малко преди да тръгнеме той ми беше говорил някви неща за нея,наричаше я по някви грозни начини като пример ''гювендия'' и тн и аз сметнах,че той я е намразил и няма да се върне при ня,понеже той не веднъж ми е разправял колко мразел изневярата и,че не прощавал такова нещо,независимо от всичко...И такам аз тръгнах с него с нагласата,че този път ще бъда щаслива,защото до сега секи ме е наранявал и си мислех,че той ще е сериозен към мен и,че ще се получи,но уви...Бяхме заедно месец и половина,знам малко е, но за това кратко време аз се влюбих страшно много във този човек и,имах много надежди и очаквания.Когато случайно и неочаквано една вечер получих смс:''Не искам да ме търсиш повече,не мога да бъда сериозен към теб след,като получавам сериозни неща от друг човек'' И така разбрах,че се е събрал с въпросната му бивша.И сега ми е страшно гадно,че ме използва по този начин,незнам дали е било заради секса или заради нещо друго,но определено си беше използване от негова страна,при полужение,че ми говореше,че иска нещо сериозно и накрая да постъпи по този тъп начин.Сега си мисля,че не е честно аз да страдам,а той да е щаслив искам и той да страда...Знам,че е глупаво сепак 1 месец и половина е малко,но наистина имах чувства към него,имала съм и дълги връзки по 2 години,в които не съм имала такива чувства..Страшно много искам да съм с него,но знам,че няма как.Затова знам,че е егоистично,но искам да страда...!!!

FuckedUp
01-10-2011, 19:16
Нормално е. Пича е бил голям педал..

Luci
01-10-2011, 19:22
Дали го обичаш или мразиш няма значение и в двата случая мислиш за него, лично според мене няма смисъл да му отмъщаваш, защото какво ще получиш освен едно успокоение на душата ти... и то не вярвам, че ще бъде голямо.Игнорирай го и го остави да си живее живота, респективно ти твоя и все ще дойде време когато ще срещнеш правилния човек за теб.Успех :)

jeezloxxy
01-10-2011, 19:34
Ами по принцип си е нормално,но те съветвам да не го мразиш.Това с нищо няма да ти помогне.Остави го и не го мисли-не го заслужава.
Впрочем,на колко си?

allaballaaaa
01-10-2011, 19:36
Ами по принцип си е нормално,но те съветвам да не го мразиш.Това с нищо няма да ти помогне.Остави го и не го мисли-не го заслужава.
Впрочем,на колко си?
18

djipsito
01-10-2011, 19:37
Най-голямото наказание за някой е безразличието. Така ще съжалява най-много, вместо ако тръгнеш да правиш някви глупости само и само за да се почувства зле. Резултатът ще е, че му показваш единствено, че се е отървал от поредната кучка и ще се радва, а на теб я ти мине, я не.

(Не искам да ме разбираш погрешно, не твърдя, че си кучка, ама предполагам, че той така ще го приеме, за тва не се занимавай с глупости по-добре, седни си на дупето да учиш, разсейвай се с други мисли, успокоявай се с факта, че един ден той ще съжалява. Ще го забравиш, не му показвай, че го приемаш за единствен и неповторим ;))

umri
01-10-2011, 19:44
Отмъщението никога не е решение. Опитай се от сега нататък да не показваш абсолютно никакви чувства, внимание, дори да не говориш за него, като че ли не е съществувал и това е един "blind spot" от живота ти. Това е най-голямото отмъщение в някои случаи, особено като те потърси по-нататък.

Ако се опиташ да отмъстиш по някакъв начин, колкото и гаден да е той, показваш слабост и доказваш, че не си го забравила и го мразиш. Омразата и любовта имат много тънка граница. Като му отмъстиш му показваш, че го мразиш, което означава, че все още го обичаш и имаш чувства. Това те прави слаба и всяко отмъщение ще бъде по-голяма болка за теб отколкото за него.

Ако си достатъчно интелигентно момиче ще разбереш смисъла на това, което ти казвам.

umri
01-10-2011, 19:49
Най-голямото наказание за някой е безразличието. Така ще съжалява най-много, вместо ако тръгнеш да правиш някви глупости само и само за да се почувства зле. Резултатът ще е, че му показваш единствено, че се е отървал от поредната кучка и ще се радва, а на теб я ти мине, я не.

(Не искам да ме разбираш погрешно, не твърдя, че си кучка, ама предполагам, че той така ще го приеме, за тва не се занимавай с глупости по-добре, седни си на дупето да учиш, разсейвай се с други мисли, успокоявай се с факта, че един ден той ще съжалява. Ще го забравиш, не му показвай, че го приемаш за единствен и неповторим ;))
Аве ей, защо мислиш кът мен, бе? Ааааа

CR0W
01-10-2011, 20:11
Аз съм леко старомоден.Отмъщението е най-сладко сервирано топло :smt096 .Но пък съм на 13,а ти на 18 би трябвало да си превъзмогнала преиода с отмъщението.umri и djipsito са прави.Остави го да си живее мизерния живот и си намери някое свястно момче.

marin4itu
01-10-2011, 20:18
Нормално е да си озлобена. Оставяй го тоя, онази със сигурност пак ще го прецака, а тогава ти ще си умираш от кеф! Женска злоба!

djipsito
01-10-2011, 20:47
Женска злоба!

+ ревност...И може би комплекс, че друга е по-добра... тва е при всяко губещо момиче, мисля...

allaballaaaa
01-12-2011, 12:36
Мерси на всички! Прави сте :)