PDA

View Full Version : Истинска приятелка ли ми е и какво да направя по въпроса...



soshy97
01-11-2011, 17:34
Здравейте ! От известно време имам проблеми със най-добрата си приятелка.
Миналата година когато почнахме училище тя започна да харесва едно момче от нашия клас (за по кратко ще го наричам - 1 )и те тръгнаха но за кратко тя още харесваше бившия си (много) и ми каза че вече не харесва- 1 и няма да се получи нищо между тях. Един или два месеца след това аз започнах да харесвам - 1(вече след като са скъсали и тя не го харесваше) и така... почнах да го харесвам и аз ... Той се държеше много мило със мен но тормозеше нея (най-добрата ми приятелка)Тя забелязваше разликата в отношението му към мен и това към нея и имам чувството че много ревнуваше от това но не съм напълно убедена. И понеже ми е най-добра приятелка аз и казах че го харесвам (имайки предвид че тя вече няма чувства към него) но в момента в които и признах това тя ми заявява че и тя го харесва вече. Малко след това отидохме на екскурзия и там стана нещо между мен и -1 и като се прибрахме от екскурзията той ми каза че ме харесва и ми предложи но понеже знаех че най-добрата ми приятелка го харесва не тръгнах с него въпреки че го харесвах. И казах и че той ми е предложил и аз съм му отказала заради нея защото не е редно да захвърлям приятелството си с нея заради момче и тогава тя започна постоянно да му се бута на -1 игнорира ме всеки път когато ме види близо до него се чуди как да ме разкара и само тя да е с него лъже ме че няма да излиза и се промъква тайно за да си уговаря срещи с него ... изобщо не се интересува от мен и нещата около мен да не да не кажа че ако се преместя от това училище на нея ще и е най-добре ... и само като ми се обажда по телефона и ми казва как те са си говорели и не знам си какво разправя ми как като съм си тръгнала аз и те са се прибрали заедно ... и такива неща ... Моля ви помогнете ми много е важно това за мен не знам какво да правя ... надявам се той още да ме харесва защото ми писна от нея имам чувството че тя е ужасно завистлива. Това не само с момчета случва ми се и да се опитва да се набута при приятелите ми за да не съм сама с тях и да не изпусне нещо което води до мисълта че освен завистлива тя е клюкарка ... Моля помогнете ми !!! :( :( :( :( :( :? :?

blaaablaaablaaa
01-11-2011, 18:57
Ако съдя по това, което си написала, мога да ти кажа, че не съм сигурен дали наистина ти е приятелка. Ако ти беше толкова добра приятелка, щеше да те остави да бъдеш щастлива. Кажи на момчето, че и ти го харесваш, и се надявай да се получи. Не го изпускай!

Infection
01-11-2011, 19:43
наистина ще е много жалко да го изпуснеш просто му кажи че и ти го харесваш и си го резнала поради бившата му (твоята приятелка)!!!

jeezloxxy
01-11-2011, 19:46
Защо 3/4 от хората,които разказват такива истории,именуват героите в тях с номера? :D Има къде-къде по-добри имена :? (шегувам се,не го приемайте вече лично,де) .

Та относно въпроса-"приятелката" ти те е прецакала,така да се каже.Изгубила си 80% момчето,а тя печели.Да не говорим даже,че си е сменила мнението главно защото е видяла,че ти взимаш момчето (няма пък да му кажа номера :D ).Трябваше да я отнесеш още тогава,но тъй като си много добра приятелка,не си го направила.Сега единствено ти остава да чакаш ако евентуално те се разделят (можеш и да го откраднеш,стига после съвестта да ти е чиста).

soshy97
01-11-2011, 20:07
Благодаря ви много за помощта.
Но мога да кажа че те не са заедно и той знае че го харесвам но във училище тя само ме дебне кога съм до него и дори не може да се разбера да изляза с него... По скайп може да си уговорим среща но тя ще научи от някъде че сме се разбрали и ще ми се обади да провери къде съм и дали ще излизам и ако и кажа че ще излизам с него тя 100% ще ми се разсърди и ще говори на целия клас как най-добрата и приятелка и е забила нож в гърба и е излязла с момчето което тя харесва и накрая аз излизам лошата... аз не мога да се защитя защото тя има такъв език че ...може да ме направи най-черната в цялото училище. А пък ако и кажа че няма да излизам така ще си помисли че я лъжа и това води до наговарянето срещу мен... И в крайна сметка пак не мога да тръгна с това момче защото не искам после всички да ме гледат на криво ...заради постъпката ми

jeezloxxy
01-11-2011, 20:15
Един въпрос-какво,по дяволите,ти пука?!
Имам няколко въпроса,само че:
1. Какво като те дебне?И дефинирай "дебне"-отиваш да поговориш с него и тя те дърпа ли?Или ти казва сладко-сладко:"*името ти*,ела тука,моля ти се,искам да те питам нещо?!" ?В такъв случай и показваш "Говори на ръката" и си довършваш разговора с момчето.
2. Да кажем,че си си уредила среща.Да кажем,че "приятелката" ти те пита по скайпа:"*пак твоето име*,днес ще излизаш ли?"->Ти:"Да,с *името на момчето*,ще пием кафе/или нещо друго".Какво ще направи?Като се разсърди и какво?Не може да дойде и да те повлече с нея..
3. Това за мръсният език е може би единственото,с което може да ти навреди.Но отново номерът "Говори на ръката" работи-имаш момчето,затова не ти пука,нали?Освен ако не си от тези момичета,които се чувстват едва ли не задължени да се харесват на всички.

soshy97
01-11-2011, 20:33
1. Той ме заговаря или аз него и тя идва да се бута да слухти и накрая започва някаква друга тема в която аз не мога да се включа и съм до там сякаш ме изртива.

2. За второто си прав/а

3. Наговори ли само нашия клас е способна да наговори цялото училище

PLEYGIRL
01-11-2011, 20:35
Това момиче явно изобщо не те взима за приятелка... Преди и аз имах такъв подобен проблем. И само ще ти кажа да не ти пука за това момиче което се нарича товя "приятелка" живей си живота и не изпускай хубавите неща като момчето 1 :D :) :grin:

jeezloxxy
01-11-2011, 21:06
1. Той ме заговаря или аз него и тя идва да се бута да слухти и накрая започва някаква друга тема в която аз не мога да се включа и съм до там сякаш ме изртива.

2. За второто си прав/а

3. Наговори ли само нашия клас е способна да наговори цялото училище

Малееее...Наистина не съм очаквал чак такова нахалство...
Прав-момче съм.
Трябва да си много внимателна относно 1.,защото като цяло не искаш да я избуташ с думите "Махай се,сега говоря с него",защото няма да направиш добро впечатление на въпросното момче.Трябва да измислиш някакъв хитър начин,с който да я поставиш на място и тя да не се меси повече,или ако продължава,да кажем,утре-вдругиден,просто го причакай момчето след училище или когато/където и да е.
Но,честно,не съм дори мислил за такъв вид нахалство...Не бих си пожелал такъв приятел...Макар че в такъв случай свадата е по-вероятно да се реши чрез юмруци,не по такъв начин :D
Та опитай се да спечелиш момчето по хитър начин и при първата възможност отстрани тази "приятелка".

smash22
01-11-2011, 21:24
Абе кво ти пука за даскалото за класа ти и за гадната ти приятелка просто си разменяте телефоните за 1 минутка и си звънкате уговаряте си среща и си правите кефа ти твоя ли живот живееш или на приятелката ти по дяволите !

VeRy96
01-12-2011, 14:02
Рано или късно това момиче ще ти забие нож в гърба така че по добре ти да си 1-та защото после ще ти е много тъжно . Доколкото момчето можеш да постъпиш по няколко начина можеш да се увериш че те харесва наистина и в училище когато видиш че твоята приятелка идва пак да ви досажда просто се целунете. Пак каквото покаже така на нея ще я заболи толкова колкото на теб те боли в момента :)

soshy97
01-12-2011, 18:30
Благодаря ви много за съветите . И да отбележа че има някакъв напредък в отношенията ми с него . Понеже като има сняг навънка и момчетата от нашия клас ни тормозят правят ни на ''бели мечки'' и той събори ''приятелката'' ми на земята и я затрупа със сняг попринцип не съм човек който се радва на чуждото нещастие но след като тя си го позволява ... аз доста се посмях... и след това вместо да отиде с приятелите си той дойде с мен на моята спирка и изчака автобуса с мен и след това си тръгна... :-D :-D :oops:

blaaablaaablaaa
01-12-2011, 18:43
Ами дръж момчето докато можеш. Дори приятелката ти да ти направи свада и да почне да клюкарства, просто казваш, че тя е скъсала с него и сега вие двамата се харесвате. Какво толкова? Ще говорят една седмица и край. А пък и ти можеш да се защитаваш с думи. Въпросното момче показва признаци, че се интересува от теб (например случая на спирката). Уговорете си среща и да не ти пука за нищо друго. Ако ти е истинска приятелка, трябва да уважи чувствата ти (още повече ако са споделени).

twilightHeart
01-14-2011, 00:55
Охх от къде да започна .. Замисли се според теб истинска приятелка ли ти е при положение, че в момента "харесва" това момче, само за да го нямаш ти ;)) Изглежда ми една от онези, които се стремят винаги да са повече и да имат повече от най-добрата си "приятелка" (тя не те мисли за такава ;)) ии + това знае, че ти си се лишила от момчето само заради нея и сега прави всичко възможно да е с него .
Как да постъпиш ?!
Вариант 1 - отиваш при нея и и казваш да се разкара от момчето, защото вече е пропуснала шанса си с него ии е супер жалкарката ..
Вариант 2- започваш да се оплакваш по скайп на момчето от нея и му споделяш "тайната", че тя е абс кучка ..
Вариант 3 - отиваш и я сцепваш от бой ..

И какво по дяволите ти пука какво ше каже за теб цялото училище ?! Честно стегни се .. Кво като някой си там те погледнал накриво ?! Ще ревеш в ъгъла ли !? Дай го малко по-бодро и да не ти дреме .. Те като видят, че си имаш самочувствие и че те боли кво си говорят, ше спрат все някога .. Пък и тая ква неква "звезда" ли е че ше наговори цялото даскало ?!

VampireLover3
01-14-2011, 20:20
Я,я разкарай тая .. ква такава приятелка е ?
Аз бях в същото положение .. три години харесвах едно момче от класа ми .. Първо в пети клас тръгна с една приятелка която след време ми стана "най-добра",а сега дори не се поглеждаме ... та така де .. тя тръгна с въпросното момче аз бях сигурно единствената която не знаеше и разбира се разбрах последна не ми стана кофти за това .. както и да е тя не го харесваше тръгна с него само и само за да не го обиди .. в 6ти клас аз продължавах да го харесвам и накрая той призна,че ме харесва .. тръгнахме .. и 2010г. вече 8ми клас, лятото тя реши да ми заяви,че аз съм и откраднала момчето .. тя първа го била харесвала и така нататък .. :lol: най-обидно ми стана,че ми каза,че съм откраднала момчето което харесвала .. БОЖЕЕЕЕЕ! :lol: лапешка работа общо взето .. Хич да не ти пука след време ще ти мине това чувство и ще се чудиш защо въобще си го харесвала както ще се чудиш и защо подяволите точно тя ти е била най-добра приятелка .. :)

svetly0o0
01-14-2011, 20:53
Кажи и че ако ти е приятелка ще те остави с него или щте я махнеш

soshy97
01-14-2011, 20:54
Значи във 5 клас ни разформираха класа и ни сляха два класа в един тогава от другия клас много си допаднах с едно момче и почнах да го харесвам (въпросната пак ми беше най-добра приятелка) но понеже не обичам да говоря за чувствата си не и казах веднага. След няколко дена тя ми каза че го харесва и тогава аз и казах че аз го харесвам (не знам сега дали аз излизам виновна в случая защото аз съм казала след нея че го харесвам и така излиза се едно че нарочно съм го казала но не беше така пък и ние не знаехме дали той харесва изобщо някоя от нас ) и така много дълго време го харесвахме но аз не правех нищо за да ме забележи защото тя се правеше на интересна само биеше момчетата заяждаше се с по-големи а аз бях като ... Свивах се в ъгъла и си мълчах пък тя нека се излага защото според мен момиче да тормози момчетата и да ги бие някак не ми се връзва имам предвид че тя не трябва да се остава те да я бият защото това също е непримиримо но по скоро аз съм за неутралната страна но няма значение. и Тя се правеше на '' вижте коя съм'' а аз продължавах да си трая и накрая момчето ми каза че ме харесва и ми предложи и аз и приех (кажете ми имам ли вина защото тогава ми беше малко гадно.. аз и оттогава като харесваме едно и също момче не правя така.)И тръгнахме и аз и казах и тя ми се разсърди (права ли е да се сърди в такава ситуация). След това се скарахме и вече не бяхме най-добри приятелки като бебетата :D и тя като разбра че ходя с него спря да го харесва и си хвана друга за най-добра приятелка. И след време почна да харесва един друг (М) обаче и той харесваше тогавашната й най-добра приятелка и те двамата тръгнаха -М и най-добра и приятелка. (В) и тогава тя се скара и с (В) и дойде пак при мен и ми каза че е сбъркала като ми се разсърдила за такова нещо и нали бяхме си приятелки но не най-добри и тя ми разказа за историяте с (В ) и (М) и ми каза че вече не го харесва и мрази (В) Малко по късно скъсах с моя и (В ) Скъса с нейния (М) И тогава (В) ПОчна да харесва моя бившия а аз нейния бивш и казах на моята фр че сега харесвам (м) и тя ми казаа офф и аз го харесвам и след време пак той предложи на мен и нали ми каза че ми харесва само че тогава аз знаех че тази харесва него и не тръгнахме пак заради нея. И нали сдобрихме се и сичко покрай тези момчета мина . Но след това дойте този случай за който направих самата тема . Прочетете дългата ми реч обхващаща година и половина . и коментирайте моля ви ? :? :(

viviana
01-15-2011, 15:26
Кажи на ''1'' че го харесваш по скайпа ако ти стиска и не по скайпа. Както искаш!Ако те харесва ще тръгнете, ако не, не е само той намери си ''2''.А колкото до приятелите ти кажи им че не харесваш "най-добрата ти приятелка" и,че не искаш да се мотаете с нея, ако те са ти приятели ще те разберат и няма да я допускат в компанията вече.А относно нея не й казвай за "1" или "2".