PDA

View Full Version : xbox или PS3



Utopia
01-11-2011, 16:36
въпроса е ясен, ... от заглавието на темата
искам по темата да пиша само компетентни хора които имат виждане от първа ръка.

изчетох доста материал и за двете конзоли, но не мога да разбера какви са недостатъците им. коя е по добра за игра, коя е по лесна за подръжка, коя е с по добра графика? коя е по малко бъгава, за коя има повече игри? кажете кое е по доброто.

bebzgirl
01-11-2011, 17:06
Аз лично бих избрала xbox - от мнения на приятели ... иначе тея неща вообще нищо не им разбирам ;дд

neusnagz
01-11-2011, 17:37
Ще бъда честен.Най-добрата машина не е нито PS3 нито XBOX360...а е PC.
Компютърът има безброй предимства за разлика от конзолните си противници.Повярвай ми навътре съм с игричките и сам пробвал всички гейм платформи..Компютърът може да изкарва най-добрата графика,наи-реалният звук,ненормално добра оптимизация и безброй дрруги.Конзолите губят от PC-то по параметри,брой издадени игри,брой наи-играни игри на света..извинявай не съм много светнат колко хора играят Halo и Killzone но на бас че са много по-малко от хората играещи World of Warcraft или Counter Strike например..компютъра също така може да бъде свързван към безброй външни устройства и дисплеи.Джойстици,телевизо ри,монитори,волани и какво ли още не.И най-вече,след малко по-скъпата инвестиция за добър компютър,оригиналните игри и начини за игра са в пъти по евтини от тези на конзолите..

- Заклет PC Gamer

Utopia
01-11-2011, 17:46
спор няма.
от 96та играя на компютърни игри.

но писва, сега компа го имам само за работа, филми. :?
зада играеш игрите трябва постоянно да наливаш пари в него.

а една конзола си има хардуер, и всяка една игра за нея се прави според хардуера. няма начин конзолата е с минимални покрития за дадена игра :?

+ това Текен го няма за комп :/

neusnagz
01-12-2011, 07:51
лъжеш се ако мислиш че на конзолата няма да ти писне..има много конзолни игрици които ги няма за PC това не отричам..даже любимата ми Ratchet and Clank я има само за PlayStation..но какво да се прави..да ти кажа честно преди много играх и много се занимавах с игри..вече не .. изтрил сам си всичките игрички от компютъра,изтрил сам си Steam Account-a със всичките игри в него..(акаунта си го има но просто не го ползвам вече..) и така..абе незнам по-добре изхарчи тези парички които ще дадеш за конзола за нещо по-добро и нещо което ще те изкефи повече след време..

Utopia
01-12-2011, 16:22
то все за няква простотия ще е ..
поне да си вземем с жената нещо което да те забавлява.
лапето и то като порасне ще играе ;)

koko95
01-12-2011, 19:31
вземи си интерактивната конзола и спорт(гледах реклама по диснеу чанел)и е много по-яка от хбокс и пс3 или си вземи някоя за тв конзола.

Utopia
01-12-2011, 19:36
Нищо конкретно до сега. очаквах повече от тийн форумците.

Force_bladeR
01-13-2011, 11:47
^

Е ти кво искаш.. :D то в България малко хора имат xbox или ps3, американците са в тая област.

val181
01-13-2011, 11:56
аз имам пс3 и съм много доволен. игрите в HD формат имат прекрасна графика. Откровено ти препоръчвам пс3

K_O_L_E_V
01-13-2011, 17:54
Двете конзоли са равни, колкото плюсове има Xbox-a толкова има и PS3, колкото недостатъци има едната , толкова има и другата конзола :). Най-съществените плюсове на PS3 са ,че вървят Blu-Ray филми и има безплатен мултиплеър.От друга страна мрежата на Microsoft( Xbox ) е много по-разработена и стабилна, също така по-добра графика.Аз лично съм за Xbox 360 SLIM

Utopia
01-14-2011, 07:50
Двете конзоли са равни, колкото плюсове има Xbox-a толкова има и PS3, колкото недостатъци има едната , толкова има и другата конзола :). Най-съществените плюсове на PS3 са ,че вървят Blu-Ray филми и има безплатен мултиплеър.От друга страна мрежата на Microsoft( Xbox ) е много по-разработена и стабилна, също така по-добра графика.Аз лично съм за Xbox 360 SLIM

x360 определено е с по добра видео карта, с два пъти повече мегабайти, и най важното вече позната на разработчиците. спор в това няма
гледах и сравнения, .. има, не мога да кажа, че са кой знае колко важни разлики, но ги има.

но все ми се струва, че ПС3 ... как да кажа, ще е по потребен

Fatique
01-14-2011, 08:51
От тези двете трябва да се съсласим и да кажем че Хбокса в днешно време превъзхожда PlayStation -а много поради простата причина че много от новите игри излизат ПЪРВО и само за Х-а , Х-а също така многократно вече бива обновен докато ПС-а не е виждал нова модификация от месеци... Игрите на Х-а са по-добри с по-добра графика и много по ефтини. Но ако трябва да бъдем реалисти човек готов да купи Хбокс сигурно има пари затова му препуръчвам да хвърли едно око все пак на Nintendo-дото :)

Успех с ревението..

~Fatique

K_O_L_E_V
01-14-2011, 12:00
Nintendo ми напомня на детските телевизионни игри :D Към автора: PS3 е по-потребен, но все пак мисля, че предназначението на конзолите е да се играе,не да си слушаме музика и гледаме филми на тях.

ThEKiNgG
01-14-2011, 17:26
Щях да ти кажа да не си зимаш че кат пораснеш щи омразне но като видях от кога си регистриран лол!

cre10
01-14-2011, 21:51
Бокса е по ефтин и вади по добра графика. ПС3ката обаче има уникални заглавия като GoW, MGS, Uncharted които не излизат за бокс.

Utopia
01-15-2011, 05:07
Щях да ти кажа да не си зимаш че кат пораснеш щи омразне но като видях от кога си регистриран лол!
след месец ставам на 27 :)

Utopia
01-15-2011, 05:09
разгледаж ги доста, изчетох каквото намерих из нета за конзолите
има ПС3-ки с 40ГБ хард, които са по 350лв. (и нямат други хардуерни разлики с тези които имат 250ГБ хард)

с бокса обаче сякаш не е така. твърдо 700стотака държи.
или освен ако не си вземеш само бокс, без кинект, но всеки казва, че няма смисъл да е без кинект.

K_O_L_E_V
01-15-2011, 07:52
Относно игрите, аз лично бих играл известните заглавия които излизат за всички платформи ( като Call of Duty , Battlefield , Need for Speed ). Xbox-a , слим версията , струва 460 лева в Англия без Kinect. За какво ти е тоя Kinect ? На него са само някакви детски игрички....

Utopia
01-16-2011, 07:14
и в БГ са по 420 без кинект.
не знам какво има за кинект, един авер ме убеждава, че било лудница.

гледах, че калл оф дути, го играят на кинект, хало, и както казваш други детски игрички :)

Utopia
01-17-2011, 19:39
на кинекта играл ли си.
едно приятелче, голям фен на майкрософт, много ми хвали конзолата само заради кинекта :? :)

то така или иначе, главната идея заради която с жената се навихме за конзола е Текена :)

ThEKiNgG
01-18-2011, 16:02
разгледаж ги доста, изчетох каквото намерих из нета за конзолите
има ПС3-ки с 40ГБ хард, които са по 350лв. (и нямат други хардуерни разлики с тези които имат 250ГБ хард)

с бокса обаче сякаш не е така. твърдо 700стотака държи.
или освен ако не си вземеш само бокс, без кинект, но всеки казва, че няма смисъл да е без кинект. Брат къде ги намери тия дай линк.

Utopia
01-19-2011, 05:47
http://technomarket.bg/products/09033284/sony-ps3-40gb-console

ThEKiNgG
01-19-2011, 10:42
Мерси и мен ме зариби ама да знаеш как се хаква че не ми се дават още толкова за игри.

Utopia
01-24-2011, 05:58
не съм сигурен за хакването.
на доста места намирам инфо, че са хакнати успешно и Хбокса и ПС3

dimitar_ak
01-24-2011, 06:03
Не съм имал вземане даване с XBox360, но най-големия недостатък за мен при PS3, е че махнаха възможността да се качва друга операционна система. На стария PS с един Linux си ставаше страхотен компютър.