PDA

View Full Version : Визуализационен проблем



strave
01-11-2011, 19:55
Не съм вярвал,че ще пиша тема и аз за фейсбука,но явно,че е голяма зарибявка.
Проблема ми е следният-при зареждането на страницата,самата визуализация се появява в този вид.
http://img38.imageshack.us/img38/3231/screenhunter06jan112139.gif
Това се получава и при отварянето с firefox и с internet explorer.
Тъй като никога не съм бил на "ти" с компютрите(което е редно да се промени)-да ме насочите къде може да е проблема?
Благодаря предварително.....

GLaDOS
01-11-2011, 20:03
При мен така се получава най-често като ми се забави много нета ...като презаредиш не се ли оправя ?

Off: Зарежи го тоя фейсбук ,не ти требва и да научаваш компютрите ...на вънка е по-яко ! :)

strave
01-11-2011, 20:26
Прав си-не се оправя и искам да разбера каква е причината.Ще ме гложди.Навън е супер-фейсбука ми е по-скоро връзката с хора,които няма как да видя.

Jus7DreamBoy
01-11-2011, 20:32
Изчисти се кеш-а на браузъра :)

strave
01-11-2011, 21:37
Направих го при мозила положението остана същото.При интернет експлорър прави опити да го зареди,но не става. :?

JDeel
01-12-2011, 10:08
Това се получава когато не се използват правилно .css-те (стиловете) на сайта. Това са файлчетата, в които са описани правилата за визуализация. Тяхното местоположение е указано още в началото на кода на сайта и браузъра трябва да започне веднага да ги тегли, но понякога не успяват да се изтеглят заедно с основния код на сайта.
Един сайт е съставен от няколко части - основен HTML код (може да се види от View->Source), картинки, допълнителни джава скриптове (.js) и тези стилове (.css). В основния HTML код се указва кога и къде да се изтеглят допълнителните части. Такъв проблем се случва при бавен нет основно... тогава се изтегля сайта (основния код), но не му остават сили да изтегли другите файлове към него (.css, .js или картинки) и на екрана остава да се виждат само някакви парчета текст от него.

При мен също се е случвало това с facebook, но обикновено малко по-късно се оправя. Обяснявам си го с труднодостъпност в момента... вероятно моя интернет нещо се ебава. Ако при теб стои така от дни, можеш да пробваш как стоят нещата при друг интернет (ако си с лаптоп и Wireless). Ако и на друг интернет е същото, значи проблема е в твоя телевизор и можеш да си провериш там разни антивирусни и защитни боклуци :)